Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nowy telewizor Philips 50PUS8804 oraz dostałem dziś moduł CAM Ci+ ECP + kartę cayman wymienioną za cameleona. Problem jest taki że kanały przełączają się około 4-5 sekund. Mam usługę multiroom i drugi dekoder wifibox wraz z kartą cameleon i tu kanały przełączają się około 2-2,5 sekundy.
 
Wyłączona kontrola rodzicielska zarówno w telewizorze jak i w opcjach modułu.
Brak aktualizacji dla karty jak i modułu. Telewizor wraz z oprogramowaniem do pilota zaktualizowałem do najnowszej wersji  i dalej to samo.
 
Jak długo przełączają wam się kanały w module ECP wpiętym bezpośrednio do telewizora?

Niestety taki urok modułu. W porównaniu z Ultraboxem to niebo a ziemia. Zaraz odezwa się inni co temu zaprzecza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na module ci+ ecp w samsungu q70 z 2019 bez wsparcia dla ecp przełączały się w około 3 sekundy. Ale po przeklikaniu kilku na raz zdarzało mu się dłużej pomyśleć i pokazywała się na 1-2 sek plansza o zakodowanym kanale, zanim go zdekodował. Tempo jak na starym dekoderze philipsa z początków wizji.

 

Zmieniłem na Ultraboxa 4k i to błyskawica w porównaniu do tego modułu. Można sterować pilotem od tv po hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, robert451 napisał:

Philips smart 5 s , po co szybciej ?

 

Może żona, dzieci są wzrokowcami. I na podstawie gołych tytułów nie szukają czegoś ciekawego do oglądania tylko pstrykaniem w pilota. Teraz żyje się w pośpiechu i mało się ogląda tv który przewalony jest reklamami, jest netflix, jest internet, są laptopy, tablety, konsole, smartfony i na tv czasu mało. Przełącz teraz od kanału nr 1 do kanału 89 z odstępami po 5 sekund przełączania i 2 sekund na zobaczenie kazdego obrazu. 89 kanałów x 7 sekund = zdecydowanie za długo

 

Oczywiście można bawić się w listy ulubionych kanałów ale po co komuś coś narzucać? Z przełączaniem po 5 sekund wstydziłbym dać pilota gościowi bo wiocha :D  pewnie wymienie na ultraboxa. Pzdr

 

ps. PawelTSW? twój wynik to na ultraboxie? czy jakiś linux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@regedit32

U mnie +/- jeden kanał praktycznie tak jak obecnie na dekoderze z unicable, ale gdy chciałem powyżej 2-3 kanałów w górę  to już 2-3 sek.... ewidentnie ma znaczenie model TV.. czym szybsze i lepsze bebechy tym lepiej działa z modułem.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, meckbar napisał:

W każdym TV może być inaczej. W moim Panasonic poniżej 2 sek. Czasami ma "chwilę zastanowienia" jak przełączam szyko kanały.

Dokładnie...Miałem samsunga i było OK [brak K4] i zachciało mi się kupić sony produkcja z tego roku i tu porażka. [ECP wspiera]

Ale nie tylko przełączanie, ale całe menu tego TV...brak listy programów pod przyciskiem OK, ustawianie nagrywania wielkość liter tak jak by mrówka na[beep]a. Jedyne to że do obrazu nie mam zastrzeżeń, ale nigdy więcej sony.

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabek1441758178 ale w samym szajsungu też ma znaczenie, ja mam Q9FN a mój brat ma rok młodszy Q70 i jest różnica, szczególnie podczas przełącznik kanałów czy prędkości startu/włączania TV  modułem... więc raczej jak ktoś decyduje się na moduł to najlepiej we flagowcach on śmiga. Bo nawet jak w tym Q70, menu, lista kanałów itd praktycznie to samo co we flagowcu to prędkość jednak odczuwalna..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, escapers napisał:

@zabek1441758178 ale w samym szajsungu też ma znaczenie, ja mam Q9FN a mój brat ma rok młodszy Q70 i jest różnica, szczególnie podczas przełącznik kanałów czy prędkości startu/włączania TV  modułem... więc raczej jak ktoś decyduje się na moduł to najlepiej we flagowcach on śmiga. Bo nawet jak w tym Q70, menu, lista kanałów itd praktycznie to samo co we flagowcu to prędkość jednak odczuwalna..

 

 

Ja z tym przełączaniem kanałów to bym się jeszcze pogodził bo to nie karabin maszynowy, ale ta cała reszta tego TV sony menu to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uogólniajcie tak flagowców bo mój Philips 50PUS8804 jest flagowcem na rok 2019 a prędkość przełączania to aż 5 sekund. Może to chodzi o to że te telewizory bez wsparcia ECP szybciej przełączają kanały na starych modułach? albo o to że dekodery które zazwyczaj są połączone z internetem, szybciej pobierają uprawnienia. Nie znam się technicznie ale mam w domu Samsunga flagowca z 2018 r. i porównam prędkość do Philipsa. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie średniaka Q70 (2019) i flagowca Q9FN (2018) na module z ECP, gdzie różnica jest ok 2 sekund i tak samo ze startem - tutaj to mega różnica na korzyść flagowca.

Sama zmiana na moduł z ECP przyspieszyło jeszcze przełączanie kanałow i to ponad sekundę i tak samo włączanie TV z modułem. Ogólnie moduł ECP działa szybciej szczególnie to właśnie widać na flagowcu - ale mam tylko porównanie z szajsungiem. W innych się nie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam przyjdzie po flagowcach TV 4K ( produkowanych w 2019 i wcześniejszych latach ) jak większość z nich nie ma zgodności z ECP.

Załączą i będzie ciemność na C+ 4K.

Aktualizacji do nich nie będzie bo to koszt zapłacić za certyfikat ECP i ten trzeba wgrać w fabryce przy produkcji TV.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV kupiłem zanim w ogóle usłyszałem, że takie coś jak ECP istnieje (2019 rok), a będę się martwił jak w końcu załączą to ECP, bo na razie to tylko wszyscy straszą od pół roku.

Przypomnę, że sławne info o wyłączeniu cameli i parowanym MR ma już z 2 lata ;)

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mikoko napisał:


Niestety taki urok modułu. W porównaniu z Ultraboxem to niebo a ziemia. Zaraz odezwa się inni co temu zaprzecza

Nie twórzmy tutaj teorii spiskowych, tak na E2 z Oscam (DM900), jak i na module działa bdb. Może jest jest 1 sekundowa pauza TV LG-ale to i tak lepsze od pozostałych tunerów operatora które potrafią się zawiesić przy kilku szybkich przełączeniach (no ale ten ultra to ach/och i jest super uniwersalny obsługujący "wszystkie funkcje pilotów TV"- nie wprowadzajmy w błąd on potrafi obsługiwać podstawowe funkcje pilotów TV  ).  To co potrafią/mają wbudowane w firmware najnowsze modele TV-żaden ultra/super/hiper im nie dorówna. Taki ultra świetnie się spełni przy starych TV bez funkcji sieciowych, monitorów i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...