Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@vivapinata głowica DVB-T2 to dobre rozwiązanie jak ktoś mieszka blisko granicy np. czeskiej / słowackiej / niemieckiej ma wtedy dostęp do programów z naziemnej za darmo.

Można także wykorzystać głowicę DVB-C jak ktoś ma np. internet z UPC - jest tam dostęp do paczki podstawowych programów polskich z kablówki.

 

Można także wykorzystać tuner DVB-T2 na usb i też będzie działać z dekoderem DM 920 / Ultimo 4K. Trzeba poczytać na odpowiednich forach, który działa bezproblemowo.

Koszt zakupu około 50 zł.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikoko napisał:

A jak twój tv nie wspiera ECP to zobaczysz za jakiś czas to: 

Rozumiem, że tylko treści 4K nie wspiera - nawiasem, mało który  TV posiada ECP (nawet z produkcji 2020).

Natomiast NIE powinien się pojawiać na przekazach <4K (Full HD czy SD).

Edytowane przez leotdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał:

Każdy z ci+

Byłbym ostrożny z takim twierdzeniem. Do poprawnego działania konieczny jest poprawny software tunera/telewizora z gniazdem na CAM i samego modułu. Muszą się "dogadywać".

Samo CI+ może okazać się niewystarczające. Moduł może się zawieszać, "szatkować" obraz, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł NC+ / PC+ CI+ z ECP będzie działał i dekodował kanały - programy wszystkie oprócz tych na których włączą ECP.

 

Technisat Digiboxx C+ w nim karta Cameleon w czytniku powinna działać w trybie Nagravision 1813.

Do tego w wejściu na moduł to moduł CI+ Polsatu też działa.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ircios napisał:

Daj linka do tej informacji.

Oprócz linka kolegi @PawelTSW podsyłam oficjalny regulamin

https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/dokumenty-do-pobrania/aktualne/szczegolowe-warunki-swiadczenia-opcji/sw_sprzetu_typ_modul_cam_25022020.pdf

 

Dla ułatwienia, bo dla wielu tutaj szukanie informacji to spory problem.

 

Rozdział 2 Punkt 2

 

"Sprzęt – typ Moduł CAM 4K umożliwia Abonentowi dekodowanie sygnału w jakości 4K UHD (ang. 4K Ultra High Definition; pol. Ultra Wysoka Rozdzielczość), w urządzeniach dekodujących zgodnych z DVB-S2, CI+/CI+ECP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polarnik29 napisał:

Oprócz linka kolegi @PawelTSW podsyłam oficjalny regulamin

 

Przeczytałem i

1 godzinę temu, polarnik29 napisał:

ECP będzie tylko na kanałach 4K.

nie znalazłem.

Ale może nie potrafię szukać. Pomożesz?

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ircios napisał:

Ja też mam problem z czytaniem ?

 

To dość powszechny problem. Nie jesteś w tym osamotniony.

https://natemat.pl/45631,analfabeci-prawie-polowa-polakow-nie-rozumie-ulotek-lekow-ani-mapki-pogody

 

Wracając do tematu ECP to jeszcze raz cytat ze strony: 

"Moduł CAM CI+ ECP wprowadza nową, ulepszoną generację ochrony treści Ultra HD wymaganą coraz powszechniej przez dostawców treści."

 

ECP powstało z założenia jako protokół zabezpieczeń dla treści UHD.  Oczywiście techniczna możliwość jest zabezpieczenia tym każdej treści ale nie będzie to stosowane nigdzie indziej jak na wybranych audycjach na kanałach 4K.  Nawet w Regulaminie macie odniesienie do ECP tylko w przypadku treści UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę wynika z tego, że zabezpieczenie ECP będzie stosowane tylko na kanałach 4K?

Jeżeli (czysto teoretycznie) operator uruchomi zabezpieczenie ECP na kanałach HBO HD i Canal+ HD to mając moduł CI+ECP na jakiej podstawie złożysz reklamację? Podpowiesz nam?

Unikam kategorycznych stwierdzeń typu tylko, wyłącznie, jeżeli nie mogę powołać się na jasny zapis w regulaminie. Zderzając się później z "przyjazną" obsługą konsultantów PC+ możesz się mocno rozczarować. Zostanie Ci wtedy wymiana TV na model zgodny z ECP, wzięcie "ichniejszego" dekodera lub oglądanie fascynującej planszy z napisem: "Wybrana audycja/program nie może zostać wyświetlony na tym module: 1000".

32 minuty temu, polarnik29 napisał:
55 minut temu, ircios napisał:

Ja też mam problem z czytaniem ?

 

To dość powszechny problem. Nie jesteś w tym osamotniony.

Chyba tak trochę sam padłeś ofiarą ironii @ircios i własnego komentarza...

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...