Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, artur3m napisał:

Witam.Do jutra muszę podjąć decyzję o wymianie camela na moduł ci lub dekoder 4k.

Pytanie czy miraclebox premium twin+ z wgranym egami, bezproblemowo  współpracuje z modułem canal.

Czy jednak wziąć od nich dek, bo czytam, i im więcej czytam to co raz bardziej skołowany jestem.

I jeszcze jedno - do modułu można ewentualnie dobrać multiroom?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Bezproblemowo współpracuje z samym Camelem?Ten box nie ogarnie ECP choć i tak obecnie go praktycznie nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W sklepie w Legnicy kupiłem niebieski moduł wraz z kartą Cayman do mojego dekodera vu+ Solo4K (z VTI). Kiedy dostałem moduł do domu i włożyłem go do dekodera, nastawiony na TVP1 HD, poprosiłem sklep o aktywację karty. Nawet po czterech dniach nadal nie działało, więc skontaktowałem się ze sklepem, który ponownie ustawił sygnał aktywacji, ale nadal nie działa.

 

Na dekoderze mogę znaleźć menu modułu, więc dekoder jest w kontakcie z modułem. Jeśli jednak wybiorę informacje o karcie w menu modułu, po prostu dostaję „waiting for ci ...”. Czy to możliwe, że moduł lub karta są uszkodzone? A może to kolejny powód, dla którego karta się nie aktywuje?

 

(Google Translate)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artur3m  tak jak napisał @czerstwy dodam tylko, że jeśli masz miraclebox to nie ma na razie sensu wymieniać na moduł zwłaszcza jeśli nie masz parcia na canal+4k który i tak nie jest kanałem gwarantowanym na module więc tym bardziej zmiana nie ma żadnego sensu. Wymienić na moduł zawsze możesz jak zaistnieje taka konieczność.

@Catmatixna jakim oprogramowaniu próbujesz?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę wymienić zawsze, bo jestem na umowie bezterminowej, mam pace.Dwa miesiące walczyłem o moduł , i w końcu po wielu bojach , przez dział reklamacji, dostałem możliwość wymiany na moduł, bądź dekoder 4k, do jutra muszę dać odpowiedź, albo temat będzie zamknięty, jeżeli chodzi o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, meckbar said:

@Catmatix Spróbuj aktywować moduł nie w tunerze z linuxem i dopiero aktywny umieścić w tunerze. 

Mam tylko tuner Linux Vu + Solo4k, żadnego innego dekodera z CI. W dekoderze nie ma innych modułów ani kart. Osoba w sklepie powiedziała, że moduł i karta będą działać w moim tunerze, a inne osoby też powiedziały, że to połączenie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Catmatix napisał:

Osoba w sklepie powiedziała, że moduł i karta będą działać w moim tunerze, a inne osoby też powiedziały, że to połączenie działa.

bo to prawda. Napisałem wyżej żeby zweryfikować oprogramowanie, wykonać aktualizację, a ty idziesz w zaparte i wiesz lepiej. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mara68 said:

Natomiast aktualizacja niebieskiego modułu powinna mieć nr. 3.

Informacje o module mówią:

 

Software version: 07.00.50.01.02.00

Hardware version: 01000102

Last software update:

Download ID: 0

 

(Nie ma numeru po "Last software update")

 

Is it certain that the module needs VTI version 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz go zaktualizować. Jeżeli masz u siebie np. tv. z wejściem ci+ i podłączonym do satelity to najszybciej go zaktualizujesz na Puls HD. Jeżeli nie masz takiej możliwości to może u kogoś znajomego.

Ewentualnie możesz spróbować w punkcie canal+.

A może coś się zmieniło na Vti ? I może na najnowszej wersji da się zaktualizować ten niebieski na Solo4k. Próbowałeś ?

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem moduł do małego telewizora z CI+ i dostroiłem do TV PULS, a moduł natychmiast się zaktualizował (ID pobierania: 3). Zostawiam teraz moduł i kartę w tym telewizorze, nastawione na TVP1 HD, żeby zobaczyć, czy się włączy.

 

Jeśli nie, poproszę sklep (ten w Legnicy) o ponowne przesłanie sygnału aktywacji. A może lepiej wysłać SMS-a do Canal +? Moja żona ma telefon z polską kartą SIM, więc powinien działać. Czy wysyłając numer karty w wiadomości SMS, należy wstawić czy pominąć spacje i kropki?

 

W międzyczasie spróbuję zaktualizować VTI w moim dekoderze bez utraty moich ustawień ....

Edytowane przez Catmatix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta została aktywowana!

 

Wziąłem kartę+moduł do dekodera Vu+ i działa. (Nie zaktualizowałem jeszcze VTI).

 

Oczywiście nie mogę jednocześnie nagrywać / oglądać więcej niż jednego kanału zakodowanego w Canal+. Podejrzewałem, że tak się stanie. Nie wiem, czy istnieje sposób, aby nakazać dekoderowi nagrywanie zakodowanych programów bez dekodowania, i dekodować je podczas późniejszego oglądania.

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Catmatix napisał:

Karta została aktywowana!

 

Wziąłem kartę+moduł do dekodera Vu+ i działa. (Nie zaktualizowałem jeszcze VTI).

 

Oczywiście nie mogę jednocześnie nagrywać / oglądać więcej niż jednego kanału zakodowanego w Canal+. Podejrzewałem, że tak się stanie. Nie wiem, czy istnieje sposób, aby nakazać dekoderowi nagrywanie zakodowanych programów bez dekodowania, i dekodować je podczas późniejszego oglądania.

 

Dziękuję za pomoc!

Soft VTI umożliwia nagrywanie zakodowanych programów, które rozkodowywane są w czasie gdy jest on nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, drboss napisał:

Pytanie pewnie z gatunku już przeterminowanych i wywołujących uśmiech, czy gdzieś można jeszcze kupić CAM ECP w którym będzie działać cameleon w VTI?

To chyba najgłupszy pomysł z możliwych w tym przypadku świadczący o tym że nie przeczytałeś kompletnie nic w tym temacie i do tego zmarnowane pieniądze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tail# napisał:

To chyba najgłupszy pomysł z możliwych w tym przypadku świadczący o tym że nie przeczytałeś kompletnie nic w tym temacie i do tego zmarnowane pieniądze.

To zależy po jakiej cenie (za używanego Astona 2.26 "naciągacze" na alledrogo krzyczą 200zł a realnie wart jest może 50zł :) ) , teraz zostały wykupione, wcześniej przez 0,5 roku były za 199zł, osobiście kupiłem za 219zł-w zestawie pakiet startowy wart 60zł (pełna paczka C+ i wiele innych kanałów coś między Comfort a Extra), czyli sam nowy moduł realnie kosztował 140zł. Ja mimo zakupu modułu wymieniłem WiFi Box moduł+karta cayman (bo zależało mi na pozbyciu się tego złomu, którego nigdy na dłuższy czas nie używałem, choć go miałem już ponad 5 lat, gdyż w przypadku rezygnacji/wymiany musiałbym oddać sprzęt w nienaruszonym stanie, a to się wiąże z dokupowaniem baterii do pilota, właściwym magazynowaniem, gdyby coś spadło na niego i pękła obudowa , to krzyknęliby 800zł...).                                                                                                                                                                                 P.S Uruchomiłem pakiet startowy z prepaid i zaciekawiło mnie że na E2-OpenATV 6.4 nie odbiera podobnych kanałów-TVP2, TVN24..., przeinstalowałem system i wszystko ruszyło od strzału. 

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...