Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to ilu z was jest rozgoryczonych i akurat to mnie nie dziwi, to ciekawe czy wszyscy z was mają takie parcie na c+4k i będą za ten kanał dodatkowo płacić, bo problem będzie dotyczył (przynajmniej tak informuje operator) tego kanału. Szkoda że tak nie protestowaliście wcześniej w czasie wymiany cameleonow na CI+ ECP. CI+ ECP to nowość i należało się spodziewać że będą takie numery, bo nikt tego nie przetestował a producenci tv też to mieli gdzieś skoro nikt z tego wcześniej nie korzystał to też nikt tego nie sprawdził czy to faktycznie działa. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z regulaminem wasze roszczenia można o kant pupy rozbić:

 

2. Warunkiem skorzystania przez Abonenta z Opcji dodatkowej jest: 1) korzystanie ze Sprzętu typ 4K UltraBOX+, na zasadach określonych w Szczegółowych Warunkach korzystania ze Sprzętu – typ 4K UltraBOX+ z dnia 7 listopada 2017 r., Warunkach Promocji.

 

i co zrobicie jak wam nie będzie działać C+4K na module? 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie bede plakal po Canal+ 4k , gdyby usunieto jego dostepnosc z modulow i na pewno z jego powodu nie wymienie modulu na ,,klocka '' operatora.   Jako wieloletni uzytkownik sprzetu linuxowego , nawet nie wyobrazam sobie korzystania z ograniczonego ,,szrotu'' typu ULTRABOX?.  Szybciej sie z nimi pozegnam niz wezme to cudo.

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

zgodnie z regulaminem wasze roszczenia można o kant pupy rozbić:

 

2. Warunkiem skorzystania przez Abonenta z Opcji dodatkowej jest: 1) korzystanie ze Sprzętu typ 4K UltraBOX+, na zasadach określonych w Szczegółowych Warunkach korzystania ze Sprzętu – typ 4K UltraBOX+ z dnia 7 listopada 2017 r., Warunkach Promocji.

 

i co zrobicie jak wam nie będzie działać C+4K na module? 

Masz oczywiście rację z tym, że jest sprzeczność, bo z jednej strony regulamin, a z drugiej sprzedawali moduły zarówno ten niebieski jak i ten najnowszy jako moduły które pozwalają na odbiór kanałów w 4k - (w kolorowych opakowaniach z logiem 4k) i mało tego udostępnili ten kanał w abonamencie na sprzęcie innym niż ten z zacytowanego przez Ciebie regulaminu czyli sami złamali własny regulamin. Oczywiście znając życie operator zacytuje powyższy fragment regulaminu, zaproponuje ultraboxa i na tym sprawa się skończy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "parcie na 4K", tylko o możliwość odbioru tego za co się płaci kupując TV oraz ofertę C+.

C+ wprowadził zmiany i zabezpieczenia (zapewne) zgodne z oczekiwaniami producentów treści 4K ale zdecydowanie niekorzystne dla klientów (aktualnych i potencjalnych). Ograniczenie możliwości korzystania z oferty tylko dla TV z "listy rekomendowanej" (Panasonic, LG i Samsung, w zdecydowanej większości modele 2020) jest jednak jakąś pomyłką. Moduły CAM są powszechnie używane w wielu krajach i wcale nie jest tak, że trzeba mieć zewnętrzny dekoder. Moim zdaniem funkcjonalność, wygoda i estetyka są zdecydowanie wyższe przy korzystaniu z modułu niż ze "skrzynki" dekodera.

Dodatkowo reklama oferty C+ 4K bez WYRAŹNEJ informacji, że jest ona przeznaczona tylko dla pewnej grupy odbiorników (dla modułów CAM) lub wymaga stosowania odpowiednich urządzeń peryferyjnych (dekoder) jest, delikatnie mówiąc, niewłaściwa.

Osobną sprawą jest kwestia kompatybilności urządzeń. Nie może być tak, żeby TV z roku 2018 lub 2019 nie był kompatybilny z jakimś zabezpieczeniem. Przecież ECP nie powstało w roku 2020 a producenci TV z pewnością są w kontakcie z operatorami platform cyfrowych, czego dowodem są chociażby wspólne działania marketingowe.

Ja, oprócz tego że skontaktuję się z C+, zrobię jeszcze zadymę w Sony i odezwę się z tym tematem na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kogoś "przekonał" do wprowadzenia na rynek modułów CI+ z ECP.

W sumie w Tivusat oraz teraz w PC+ / NC+ są dostępne.

Przez takie "zabawki" cierpi klient i producenci TV / dekoderów.

 

Platformy  satelitarne np. HD+ / Skylink / Fransat / Tricolor / nadal korzystają z modułów CI+ i działa co ma działać także z kanałami 4K UHD.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze w PC+ panuje kompletny balagan wiadomo nie od dzis .  Przecierz wystarczylo od poczatku wprowadzenia do oferty modulow CI+ nie udostepniac na nich Canal+ 4K  czy ewentualnych innych kanalow w wysokiej rozdzielczosci.  Byloby to uczciwe w stosunku do abonenta ktory przy podpisywaniu umowy mialby jasny wybor czy decyduje sie na modul czy sprzet dedykowany z pelna oferta.  Nie trzeba by w tej chwili denerwowac abonentow korzystajacych z modulow tym ECP.  Ale oczywiscie chec zysku zawsze bierze gore nad zdrowym rozsadkiem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tweed77 napisał:

Ktoś kogoś "przekonał" do wprowadzenia na rynek modułów CI+ z ECP.

W sumie w Tivusat oraz teraz w PC+ / NC+ są dostępne.

Przez takie "zabawki" cierpi klient i producenci TV / dekoderów.

 

Platformy  satelitarne np. HD+ / Skylink / Fransat / Tricolor / nadal korzystają z modułów CI+ i działa co ma działać także z kanałami 4K UHD.

Jesli ten trend z ECP odnosnie modulow bedzie sie rozszerzal to niewykluczone ze i owe platformy takze dotknie.   Takie mamy teraz chore czasy zeby utrudniac zycie uczciwym abonentom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, ile z tych telewizorów, które zakupiliście w 2020 roku była faktycznie wyprodukowana w tym właśnie roku. Czy modele telewizorów Sony lub Samsung nie zostały czasami wyprodukowane jeszcze w 2019 roku. Być może zakup licencji na wprowadzenie ECP jest zbyt drogi w odniesieniu do aktualnych potrzeb rynku. Jeżeli większość platform w Europie korzysta z samego CI+, to widocznie wymienieni wyżej producenci olali temat uznając, że nie warto ponosić dodatkowych kosztów. Ale z drugiej strony ciekawe jest to, że akurat Phillips, Panasonic i LG wyposażyły niektóre modele w taką możliwość, chociaż pewności nie ma, czy wszystkie modele z listy Canal+ radzą sobie z ECP. Tak naprawdę moduł CI+ ECP pojawił się w ofercie Canal+ w marcu b.r. Potem przyszedł koronawirus. Wydaje mi się jednak, że pytaniem jest, nie czy czołowi producenci telewizorów i tunerów 4K wyposażą je w standard ECP lecz kiedy to zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, G2000 napisał:

Który/które modele? Jeśli faktycznie by tak było że jakiś tv działa z ECP od Tivusat a nie działa z ECP od C+ to by oznaczało że C+ ewentualnie może coś pozmieniać w module albo producenci mogą coś poprawić w sofcie. Może faktycznie, tak jak ktoś wcześniej wspomniał, jest jakaś regionalizacja na niektórych tv i po ustawieniu Polski ECP nie działa. Albo moduł C+ jest ustawiony pod inny region i na niektórych tv ustawionych na Polskę nie działa.

 

Choćby szajsung QE65Q9FN, który sprawdzałem na C+NOW i nie działa.. 

3 godziny temu, tail# napisał:

Patrząc na to ilu z was jest rozgoryczonych i akurat to mnie nie dziwi, to ciekawe czy wszyscy z was mają takie parcie na c+4k i będą za ten kanał dodatkowo płacić, bo problem będzie dotyczył (przynajmniej tak informuje operator) tego kanału. Szkoda że tak nie protestowaliście wcześniej w czasie wymiany cameleonow na CI+ ECP. CI+ ECP to nowość i należało się spodziewać że będą takie numery, bo nikt tego nie przetestował a producenci tv też to mieli gdzieś skoro nikt z tego wcześniej nie korzystał to też nikt tego nie sprawdził czy to faktycznie działa. ;)

 

Nie wiem jak inni, ale ja akurat głównie z tego powodu (C+ 4K z modułem) przeszedłem do C+... więc jak nie będzie działać, to dla mnie równoznaczne jest z rezygnacją z modułu.. w poniedziałek jak będę w punkcie C+ składam wypowiedzenie na koniec okresu.. i poczekam te dwa miesiące, aby zobaczyć jak to się rozwinie.. i niestety chyba będę musiał brać od nich  ten ich 'cudowny' dekoder, jeśli rzeczywiście wprowadzą to ECP na 4K...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, escapers napisał:

 i niestety chyba będę musiał brać od nich  ten ich 'cudowny' dekoder, jeśli rzeczywiście wprowadzą to ECP na 4K...  

... czyli operator górą. Dokładnie o takie reakcje im chodzi.

Jedyną skuteczną formą nacisku na operatora jest przyczynienie się do obniżania jego zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... na pewno odrazu nie wezmę tego dziadostwa od nich.. powalczę trochę.. lecz by był jakiś skutek, to wszyscy musieliby tak zrobić.. to może bardziej C+ zadbałby o kompatybilność.

Może też do tego czasu wprowadzą 4K w OTT i zobaczę jak będzie to działać, ale raczej to nawet w połowie nie dorówna kanałowi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PawelTSW napisał:

Na pewno się zmartwi, że nie działa wam 4k ?

Przecież po to wprowadza zabezpieczenia, a potem większość i tak pójdzie po dekoder 

Naprawde nie rozumiem tego szalu na punkcie oferty 4k w PC+.  Zaraz tylko o jakiej ofercie my tu mowimy ?  O tych dwoch kanalach z ktorych jeden - Museum TV - to typowy kanal w stylu,, zapchajdziura??.  Niech najpierw stworza oferte 4K z prawdziwego zdarzenia .  Ale widze ze niektorym juz styki sie pala i gotowi biec pędem do punktow byleby tylko nie dopadlo ich to straszne ECP.?

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kedar1 napisał:

Naprawde nie rozumiem tego szalu na punkcie oferty 4k w PC+.  Zaraz tylko o jakiej ofercie my tu mowimy ?  O tych dwoch kanalach z ktorych jeden - Museum TV - to typowy kanal w stylu,, zapchajdziura??.  Niech najpierw stworza oferte 4K z prawdziwego zdarzenia .  Ale widze ze niektorym juz styki sie pala i gotowi biec pędem do punktow byleby tylko nie dopadlo ich to straszne ECP.?

 

Tutaj chodzi głównie o sport w 4K.. ale chyba nigdy takiego nie oglądałeś skoro takie [beep]ny piszesz.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak popędzą i tak , tutaj jest póki co szpanowanko i hojrakowanie , nie działa mi a powinno a w sumie to nawet regulamin nie wie co mi powinno  , to zerwę umowę albo i tak pójdę po dekoderek - takie tu są " wyjce " ? a dobrze podświadomie wiecie że skoro zaczęli od '' premium treści 4k " w ecp to za chwile będzie cała oferta tak zabezpieczana - kwestia czasu i tyle , ale boicie się dać tej myśli dotrzeć pod Wasze sklepienia :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze ogladalem , ale tez nie ma dla mnie znaczenia czy ogladam to w 4k czy w hd.  Wyzsza jakosc nie wplywa u mnie na podwyzszenie emocji.  Czasami odnosze wrazenie ze gdyby PC+ wprowadzilo do oferty kanal Reklama 4k i zaczelo by stosowac na nim ECP to tez ludzie by pobiegli oddawac moduly.  Bo przecierz reklamy w 4K to ,,kątet,, klasy premium ?.  Dawajcie sie tak dalej wodzic operatorowi za nos to na pewno abonent bedzie bardziej szanowany?

 

 

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...