Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla porządku, bo odpowiedziałem na PW, ale żeby nie było, że coś nie sprawdziłem, to wklejam i tu:

 

Wszystkie parametry się zgadzają:
- częstotliwość: OK
- ONID: 318 - OK
- TSID: 6500 - OK
- SID: 1 - OK
 
Reszta wartości i pól wyboru jest taka sama też dla np. MTV Music, więc nie gra roli. Lista OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Samsungu wciśnięcie Info przez 5 sekund daje planszę z danymi technicznymi kanału, w tym właśnie SID, ale też PID-y itp.

 

Przypadkiem czytając Twój post uzyskałem od Ciebie super wskazówkę "skrótowiec" odnośnie informacji o danym kanale.

Przełożyłem moduł CAM z dekodera do TV Samsung i potwierdzam tę funkcję.

Szkoda tylko, że producent przy tych danych nie pokazuje poziomu bitrate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko LG w sprawie MTV Live HD na module CI+ Cayman:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż w zaistniałym wypadku zalecamy kontakt z dostawcą karty. Telewizor dekoduje tylko te kanały, o jakich otrzymuje informację od karty. W przypadku braku informacji o odkodowanym kanale, telewizor nie odkoduje kanału.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie publikujemy danych osobowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko LG w sprawie MTV Live HD na module CI+ Cayman:

 

Szanowny Panie,

 

 

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

 

Uprzejmie informujemy, iż w zaistniałym wypadku zalecamy kontakt z dostawcą karty. Telewizor dekoduje tylko te kanały, o jakich otrzymuje informację od karty. W przypadku braku informacji o odkodowanym kanale, telewizor nie odkoduje kanału.

 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Zastanawiający jest fragment " w przypadku braku informacji o odkodowanym kanale, telewizor nie odkoduje kanału". Wynikałoby z tego że odkodowane przez telewizor mogą być tylko kanały już wcześniej odkodowane, bo jeżeli kanał jest zakodowany to jak może być wysłana informacja o odkodowaniu? Ale może moja znajomość logiki (studiowałem dwa lata) lub języka polskiego (władam nim ponad 30 lat) jest niewystarczająca? Jeżeli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć to proszę o odpowiedź, chociażby prywatną. poza tym to chyba moduł i karta odkodowują, telewizor tylko dostarcza sygnał i wyświetla odkodowany obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam problemy z modułem. Na telewizorze Philips 49pus7181 moduł nc+ z kartą Cayman działał przez miesiąc poprawnie. W ostatnich dniach zaczęły się problemy z Fox HD. Jest dźwięk, ale brakuje obrazu (komunikat "program zaszyfrowany"). Po restarcie tv pojawia się obraz, ale po pewnym czasie i przełączeniu na inne kanały, znów pojawia się czarny ekran. Co ciekawe, za każdym razem nagrywa zdekodowany obraz. W salonie nc+ moduł sprawdzono przez chwilę i nie odnotowano tego problemu. Inny problem to utrata uprawnień do odbioru w trakcie oglądania. Raz powróciły po chwili, a raz musiałem aktualizować je z Ica. Sygnał w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od LG jest napisana przez osobę raczej z ogólnej pomocy technicznej, która nie siedzi w tym mocno. Komunikacja TV-CAM działa tak, że to na TV spoczywa konieczność przesłania do modułu strumienia do zdeszyfrowania. On jest w całości (nie tylko ECM-y, ale wideo, audio) przepuszczany przez CAM (wewnątrz karta odpowiada na ECM-y, następuje deszyfracja) i odsyłany do TV zdeszyfrowany do demultipleksera. To wygląda trochę inaczej niż gdy mamy samą kartę i ślemy tylko ECM-y, odbieramy odpowiedzi i deszyfrujemy "sami", nie przepuszczamy całego strumienia przez czytnik. To zarazem oznacza, że jeśli CAM gdziekolwiek na czymkolwiek (na większości sprzętu na rynku) dany serwis deszyfruje, to działa prawidłowo i wynika z tego, że albo:

- z jakiegoś powodu w ogóle nie dostaje strumienia z TV (np. TV nie wykrywa systemu CA, więc uznaje, że nie ma po co słać strumienia do CAM - wtedy błąd w sofcie TV),

- dostaje go w niepoprawnej formie (uszkodzony? brakuje danych, bo coś odfiltrowano? też wina TV)

- wysyła zbyt dużo danych do modułu (każdy CAM ma jakieś ograniczenie ilości deszyfrowanych PID, ale to nie jest do zmiany na poziomie CAM)

- TV nie odbiera z jakiegoś powodu strumienia zdeszyfrowanego po przelocie przez CAM (tu mógłby wchodzić w grę błąd w oprogramowaniu modułu, ale wtedy wychodziłby na wszystkim u wszystkich).

 

Myślałem, że uda mi się zorganizować LG, żeby sprawdzić, ale niestety - nie mam dostępu. Na pewno np. na redakcyjnym Samsungu UE48HU7500L MTV Live HD z niebieskiego CAM działa bez najmniejszych problemów. Działa też na odbiornikach z softem sprzed wprowadzenia tego CAM do sprzedaży, więc nie ma mowy o specjalnym dostosowaniu oprogramowania pod ten CAM.

 

Co do powyższego z FOX HD - czy TV nie pobrał jakiejś aktualizacji w ostatnim czasie? Np. uprawnienia na karcie są zapisywane z wyprzedzeniem, więc nie znikają i nie pojawiają się po chwili same. Prędzej bym stawiał, że TV i CAM niespecjalnie się dogadują. Ew. zbadaj, czy jest do tego TV jakaś aktualizacja. Jeśli problemy działyby się jednak ogólnie np. na wielu kanałach (CAM przestaje działać), to może sugerować uszkodzenie tej konkretnej sztuki CAM, tylko to by wymagało dłuższych badań, ew. oddania na serwis, może by wymienili na nową sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jedynie poprzez eksport listy na pendrive, układnie na komputerze za pośrednictwem programu Chansort i import z pendrive na tv.

 

 

 

Witam, jestem po teście SAMSUNG UE55MU6452 odnośnie sortowania kanałów DVB-S dla moduł CAM NC+ i kilka innych spostrzeżeń.

 

A więc wychodzi tak.

 

1. Dla skanowania lista NC+:

1.1. Lista główna:

- brak możliwości jakiegokolwiek sortowania

- kanały ustawione wg. listy operatora

- brak możliwości usuwania kanałów(śmieci)

- lista nie do ruszenia !!!

1.2. Lista ulubionych:

-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami

-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe

 

 

2. Dla skanowania całego satelity 1761 kanałów (TV+radio):

2.1. Lista główna:

-rozsypana numeracja kanałów NC+ po całej liście

-w menu pojawiają się dwa nowe przyciski /zmień numer/ i /usuń/ -możliwości sortowania poprzez przesuwanie kanałów pojedynczo lub grupami

-numeracja kanałów zmienia się wg. nowej własnej listy (lista przyjmuje numerację listy porządkowej)

-możliwość usuwania kanałów spoza pakietu i wszystkich "śmieci"

2.2. Lista ulubionych:

-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami

-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe

 

3. Dla skanowania lista CP:

3.1. Lista główna:

- brak możliwości jakiegokolwiek sortowania

- kanały ustawione wg. listy operatora

- brak możliwości usuwania kanałów(śmieci)

- lista nie do ruszenia !!!

3.2. Lista ulubionych:

-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami

-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe

 

Rozwiązałem moje oczekiwania w ten sposób.

-scanowanie dla całego satelity

-dla listy głównej w edycji kanałów ułożenie ich alfabetycznie

-usuniecie wszystkich kanałów spoza pakietu i pozostałych "śmieci" poprzez zaznaczenie "ptaszkami" przy wszystkich tych kanałach i później przycisk usuń

-posortowanie wg własnych upodobań (w moim przypadku zostało około 100 kanałów), bardzo prosta opcja przesuwania jednocześnie grupy tematycznej kanałów

-w przypadku posortowania grupami tematycznymi, jest możliwość utworzenia 5 list ulubionych, które będą np. tematyczne

Gr.1 OGÓLNE 1-40

Gr.2 FILM 41-60

Gr.3 SPORT 61-70

Gr.4 MUZYKA 71-90

Gr.5 BAJKI 91-100

 

Plusem tego sortowania jest to, że kanały w grupach przyjmują numerację z posortowanej własnej listy kanałów, czyli cały czas mamy ten sam numer kanału we wszystkich listach.

 

Zauważyłem jeszcze taką rzecz, że po scanowaniu (mimo, że moduł NC+) dla całego satelity, dla NC+ i dla CP pojawiły się trzy niezależne listy główne z niezależnymi listami ulubionych i cały czas możemy przechodzić między tymi listami.

 

Było podejrzenie, że w przypadku powtórnego scanowania całego satelity lista się rozsypie, ktoś na innym forum napisał  " Domyślam się o co Ci chodzi, ale to nie będzie takie proste bo jak trzeba będzie zrobić jakąś aktualizację danego kanału który zmienił parametry nadawania to musisz zrobić skan transpondera. Po skanie lista się rozjedzie z numerami i trzeba będzie to poprawić, Można jeszcze usunąć te wszystkie śmieci i z 1740 zostawić tylko te które masz w abonamencie, ale zrobisz skan żeby dodać nowy kanał i zaciągnie znowu śmieci"

 

Sprawdziłem w tym TV poprzez powtórne scanowanie:

Menu "nadawanie"-"automatyczne strojenie"-

Antena- Satelitarne

Typ kanału- Wszystkie

Wybór satelity - Hotbird 13E

Ustawienie LNB- tu bez zmian

Zakres wyszukiwania - wszystkie kanały

Inicjowanie kanału - Wyłączony ( to jest ważne !!!)

 

Wtedy, nie usunęło wcześniej ustawionej listy głównej, tylko dopisało powyżej 100 pozycji nowe kanały. Wtedy sprawdzamy czy coś doszło nowego, przesuwamy w wybrane miejsce między kanały 1-100, jeśli chcemy to usuwamy pozostałe "śmieci", korygujemy listy ulubionych i po temacie.

 

 

 

Cały czas mamy podgląd do sortowanych kanałów jest to super opcja smile.gif.

 

Dla scanowania całego satelity i dla CP pojawił się podgląd w EPG, w miarę szybko zaciąga całą listę programów smile.gif, można przechodzić między kanałami i cały czas mieć podgląd do kanału na którym właśnie jesteśmy, też rewelacja.

Dziwne, ale dla NC+ brak podglądu w EPG.

 

Może komuś przydadzą się te informacje w przyszłości.

Proszę o informacje, czy zostawić to w tym wątku, czy założyć nowy?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników modułów NC+ 

Edytowane przez jawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisałem nową umowę na pakiet Start wraz z modułem CAM. Mam telewizor LG 24mt47u i wszystko ładnie śmiga. I mam aby pytanie bo nie wiem jakie mam gniazdo w telewizorze czy CI czy już CI+. Czy gdybym miał CI to by nie udało mi się modułu odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz moduł CAM CI+ (niebieski | karta Cayman | Nagra) to gdyby tv nie miał gniazda z obsługą CI+ to by nie działał.

 

Są jeszcze takie przypadki, że niektóre tv / tunery mają niby samą obsługę CI, ale producenci żeby nie wykazywać licencji i nabijać sobie kosztów to wgrywają odpowiednie certyfikaty po cichu i wtedy taki moduł też działa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem że można to sobie uprościć ;) a z nowym wyszukiwaniem nie będę kombinował bo to długo schodzi, szczególnie przy dwóch satelitach ;) ostatnie pytanie: czy jak się ma moduł to też będą wyświetlane komunikaty np o wystawionym rachunku tak jak jest na dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...