Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Arkon napisał:

Co ciekawe na android tv były tylko czasem buforowania, ale całą pierwszą połowę mogłem obejrzeć. Ale jeszcze raz podkreślę- zdecydowanie mówię nie transmisjom sportowym w streamingu, przynajmniej na razie w Polsce. Może gdzieś na świecie to dobrze działa, ale nie tu.

Myślę że na razie jeszcze cała infrastruktura internetowa jest na to za słaba, co wychodzi na takich meczach jak dzisiaj. 

Ja w dalszym ciągu jestem zdania że streaming z czasem zastąpi tradycyjną tv. Zobaczmy jak wyglądał internet jeśli chodzi o prędkości 10 lat temu a jak teraz. Być może za 10 lat internet będzie taki, że  transmisje będą mogły oglądać tłumy ludzi i w jak najlepszej jakości. Na razie chyba na to za wcześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, emirates napisał:

Przecież internet akurat w tym przypadku nie jest niczemu winien. Nie mają infrastruktury mogącej obsłużyć zainteresowanie nawet przy 720p a nam się marzy 1080 i 4k.

Tak, internet niczemu nie jest winien. Po prostu niektorzy jeszcze nie maja odpowiedniej infrastruktury do oferowania swojej oferty wylacznie w streamingu. Dlatego kanaly linearne to ciagle powinna byc podstawa. Jesli nie jestes w stanie zapewnic komfortowego ogladania dla abonenta w streamingu, wprowadz kanaly linearne jako "zabezpieczenie". Co teraz Viaplay moze zrobic? Nic. Ludzie placa 34zl/mc (czyli nie malo), a nie moga normalnie zobaczyc jednego z dwoch najwazniejszych meczow w sezonie w Bundeslidze. Nic wiec dziwnego, ze sa wkurzeni. Viaplay sie skompromitowalo. Przeprosic pewnie przeprosza, ale co ludziom z tego?

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Arkon napisał:

Co ciekawe na android tv były tylko czasem buforowania, ale całą pierwszą połowę mogłem obejrzeć. Ale jeszcze raz podkreślę- zdecydowanie mówię nie transmisjom sportowym w streamingu, przynajmniej na razie w Polsce. Może gdzieś na świecie to dobrze działa, ale nie tu.

Ja oglądałem na Chromecast z google tv i wszystko padło ok. 13 min. Chyba, że tęgo nie traktujesz jako Android tv? Do dzisiaj mówiłem nt Viaplay " jest średnio ale to początki i może się poprawią ale DZIŚ szlag mnie trafił!!! Tygodnie opowiadania "Klasiker to, Klasiker tamto" a dzisiaj CZARNY EKRAN. Super się ogląda...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że istnieje ... Flashcore - dziś Viaplay pokazuje, że kompletnie nie są przygotowani do obsługi zwiększonego ruchu. Zresztą, trudno jest być zdziwionym, gdyż pogarszająca się jakość transmisji (w tym regularne przycięcia) były widoczne od jakichś dwóch tygodni/

 

Aż strach pomyśleć, co się wydarzy przy okazji KSW.

7 minut temu, kkzk81 napisał:

U mnie wszystko płynnie.

 

To, że u Ciebie bywa OK, nie znaczy, że inni mają tak samo. Wystarczy wejść na Twittera i poczytać komentarze od dziennikarzy sportowych (u większości podobne narzekania). Dziś Viaplay zawiódł na całej linii (i piszę to ja, jako osoba, która obdarzyła tę platformą streamingową sporą sympatią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, emirates napisał:

Przecież internet akurat w tym przypadku nie jest niczemu winien. Nie mają infrastruktury mogącej obsłużyć zainteresowanie nawet przy 720p a nam się marzy 1080 i 4k.

Pisząc internet miałem na myśli infrastrukturę, jej koszty i obsługę. To się ciągle zmienia, poprawia, tanieje, wiec może kiedyś da się obsługiwać takie transmisje wyłącznie w streamingu. 

Niemniej póki nie ma pewności, że taki stream zadziała przy największym obciążeniu to chyba jedynym wyjściem jest kanał linearny, który też będzie transmitował największe hity.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fasha napisał:

To ja chyba jestem jakiś wyjąkowy, bo mi nic nie wywaliło i cały mecz płynnie XD. Oglądam na Tizenie z 2016, net Orange po miedzi 80 Mbps.

 

Musisz zrozumieć jedno: routing (trasowanie) mają to do siebie, że u jednych odbiorców problemy nie zostaną zauważone, a u innych problemy będą się nawarstwiać. Nie padła infrastruktura techniczna po stronie Viaplay, tylko sygnał nie jest równomierne wysyłany przez każdą "trasę". Faktem jest, że dzisiejsze problemy mają charakter powszechny (co nie znaczy, że występuje on u wszystkich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...