Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, marian_w napisał:

Ja mam porównanie opóźnienia  do Sat-1 z Astry: Laptop 7 sekund, Apple TV 4K 16 sekund, Tizen 30 sekund.

 

A jeszcze pokombinować z różnym internetem to cyrk byłby jeszcze większy. To całe Apple tv to godne uwagi?Bo widzę nie jest drogie ok 900zł a i łączność bezprzewodowa więc chyba raczej kłopotów z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

A jeszcze pokombinować z różnym internetem to cyrk byłby jeszcze większy. To całe Apple tv to godne uwagi?Bo widzę nie jest drogie ok 900zł a i łączność bezprzewodowa więc chyba raczej kłopotów z tym nie ma.

Czekałem 1,5 roku na nową wersję bo nie chciałem brać  z 2017r. Działa świetnie , przy mulącym samsungu z 2015 to jest wybawienie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, BizzareX napisał:

Padłem jak to zobaczyłem.😂🤣 To już 4K HDR, czy tylko Full HD ???😆 Ten w białym stroju to pielęgniarka, czy baba w ciąży? 😆

 

Przecież to specjalnie źle zrobione zdjęcie. Aż takiego dramatu to nie ma 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zrzut zamieściłam ze studia, gdzie duża statyczna sylwetka ładnie się już prezentuje. Małe obiekty szybko przemieszczające się tak wyglądają.

Zrzut pojedynczych klatek zapisanych w bezstratnym png. 

 

Szeroka "ruchoma" perspektywa.

0f07e42719899.png

 

I piłkarz ujęty jak stoi nieruchomo.

feff58c8a2551.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje trzy grosze z poziomu "przeciętnego" oglądacza sportu. Jakość na 50" FULL HD dla mnie osobiście do zaakceptowania. Pikseloza bardzo sporadycznie przy zbliżeniach przy tym nie wiem czy to wina tylko nadawcy (w tym jego aplikacji na Android TV) czy może również mojego TV.

 

Nie do końca wiem tylko dla jakiej szerszej grupy klientów jest zaadresowana na chwilę obecną usługa Viaplay. Mój tata 70+ wielbiciel Lewandowskiego na pewno usługi streamingowej nie wykupi. Abonent C+ który nie korzysta z dotychczasowych usług streamingowych i nie będzie nawet wiedział jak uruchomić tą nową. Młodsi poniżej 30 roku życia raczej jeśli już to preferują e-sport, a sporadycznie mecz obejrzą na nielegalnym streamie. Wiadomo że fani Bundesligi wykupią usługę jest to jednak zbyt mała grupa docelowych klientów. Za rok będzie oczywiście dodatkowo Premier League ale i spodziewana podwyżka ceny miesięcznego dostępu.

 

Szersza świadomość istnienia tej usługi może się pojawić w momencie gdy rozegrane zostaną mecze polskich zespołów w fazie grupowej europejskich pucharów. Nie zdziwię się jeśli mecze Legii (i być może Rakowa) pojawią  się tylko w Viaplay. Nie ma żadnego powodu dlaczego Viaplay miałoby sprzedać sublicencję otwartej telewizji ponieważ ustawa o radiofonii i telewizji dotyczy tylko meczy w ramach Ligi Mistrzów i nieistniejącego już Pucharu UEFA. Zresztą Viaplay jako platforma video mająca siedzibę w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej pewnie w ogóle nie podlega polskiej ustawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, wszyscy narzekaliśmy na jakość polskiego streamingu: Ipla słaba, Player słaby, C+Online słaby, a powiem wam szczerze, że Viaplay wypada słabiej od wszystkich. Nie mówię, że jest jakaś wielka tragedia, da się oglądać, ale do chociażby PSP na Ipli to daleka droga. Inny nadawca DAZN również mocno przed Viaplay. Ale dajmy im szanse, może szybko się ogarną, że u nas 720p to nie standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kingofsouth napisał:

Pięknie,  cudownie, to wszystko niczym obraz w galerii.  Jestem pod wrażeniem tego skupienia piłkarza na boisku. Tak to uchwycić...mistrzostwo. 

Uchwyć ładniej, brakuje mi widoku elementów wokół Twojego TV. Ale OK, następne będą selekcjonowane pod kątem męskiej urody, może być? :)

 

6d8447b4f36ef.png

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
16 minut temu, bartas_20 napisał:

Sluchajcie, wszyscy narzekaliśmy na jakość polskiego streamingu: Ipla słaba, Player słaby, C+Online słaby, a powiem wam szczerze, że Viaplay wypada słabiej od wszystkich. Nie mówię, że jest jakaś wielka tragedia, da się oglądać, ale do chociażby PSP na Ipli to daleka droga. Inny nadawca DAZN również mocno przed Viaplay. Ale dajmy im szanse, może szybko się ogarną, że u nas 720p to nie standard.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Kluczowe są klatki na sekundę. Kolejność jest następująca:

1. Ipla: Polsat Sport Premium 1-6 (2160p50 i 1080p50), Eleven Sports 1 (1080p50).

2. Canal+ Online: Canal+ Sport 1-4 (1080p50), nSport+ (1080p50), Canal+ Now (1080p50), Polsat Sport Premium 1-6 (1080p50), Eleven Sports 1-4 (1080p50), Eurosport 1-2 (1080p50).

3. Viaplay: 720p50.

4. Player: Canal+ Sport 1-4 (1080p25), nSport+ (1080p25), Canal+ Now (1080p25), Eleven Sports 1-4 (1080p25), Eurosport 1-2 (1080p25).

Najgorsza jakość jest na Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, all999 napisał:
Godzinę temu, Zuzia napisał:
W UPC jest 1080p i bitrate do ok. 13 Mb/s.

Na oko żaden kanał w UPC nie zbliża się do 10 Mb/s.

Pierwszy przykład z brzegu: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C035&pid=3508&live=205&sec=0&lang=en

 

 

 

Myślałam, że to żart, ale widzę aż 6 pozycji o Hitlerze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

W UPC jest 1080p i bitrate do ok. 13 Mb/s.

Dzięki Tobie wiem, że tamten gościu wprowadził mnie w błąd, ale nie mam UPC, więc nie mogłem sprawdzić, a że STARS.TV mam na PC+ i ogólnie są tam kilkudziesięcioletnie numery, to uznałem, że może te podane wartości są zgodne z prawdą także w streamingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się. Myślałem, że dla Viaplay wszyscy będą równi, ale nie. Pierwszy weekend transmisji i zaczęło się: na Viaplay skandynawskim mecz BVB-Eintracht w UltraHD, a w Polsce oczywiście brak tej transmisji. Dlaczego? W czym jesteśmy od nich gorsi? Za mało płacimy? Nie zasłużyliśmy? Powiem wam , że daleki jestem od ich krytykowania, ale tym wk.....  mnie niesamowicie.pmAWsygTj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy sypią tekstami: "jakość do zaakceptowania".

Tu nie miało być "do zaakceptowania". Tu miało być wielkie WOW, nowa jakość, mistrzostwo w streamingu i inne tego typu powtarzane slogany. I co? I gucio, by nie powiedzieć dobitniej. Więc nie wiem za bardzo, co niektórzy starają się tutaj udowodnić. Jest jak jest, czyli bardzo przeciętnie i nic poza tym. Średnia półka w dziedzinie streamimgu i do górnej jeszcze sporo brakuje.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, picassopawel napisał:

Zaczęło się. Myślałem, że dla Viaplay wszyscy będą równi, ale nie. Pierwszy weekend transmisji i zaczęło się: na Viaplay skandynawskim mecz BVB-Eintracht w UltraHD, a w Polsce oczywiście brak tej transmisji. Dlaczego? W czym jesteśmy od nich gorsi? Za mało płacimy? Nie zasłużyliśmy? Powiem wam , że daleki jestem od ich krytykowania, ale tym wk.....  mnie niesamowicie.pmAWsygTj

Polscy klienci już dostali  fantastyczną jakość ( 720p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...