Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wytłumaczy co oznacza ta giełda? Wczoraj było 23 SEK a dziś już 4 SEK.
 
Co to dokładnie oznacza? Nie jestem biegły w tym temacie i nie za bardzo się orientuje. 
Większość tu nie rozumie, jak jest większy wolumen akcji/ilość akcji to może spaść cena. Ale fakt spadła za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kisiel95 napisał(a):
7 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):
Czy ktoś wytłumaczy co oznacza ta giełda? Wczoraj było 23 SEK a dziś już 4 SEK.
 
Co to dokładnie oznacza? Nie jestem biegły w tym temacie i nie za bardzo się orientuje. 

Większość tu nie rozumie, jak jest większy wolumen akcji/ilość akcji to może spaść cena. Ale fakt spadła za bardzo.

To niech jeszcze wyemitują 10 miliardów akcji to kurs spadnie do 0,4SEK, ja już mam popcorn przygotowany. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzęc na vectrę, dobrze rozumiem, że skandynawscy geniusze stwierdzili, że lepiej mieć 0 zamiast tych X zł w promocji? Bo nie mam żadnych wątpliwości, że mało kto wykupi VP po nowej wyższej cenie. A już na pewno nie będzie tak, że wykupi to tyle osób, żeby choćby wyrównać straty spowodowane tymi, którzy nie wykupią w ogóle.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Seth napisał(a):

Patrzęc na vectrę, dobrze rozumiem, że skandynawscy geniusze stwierdzili, że lepiej mieć 0 zamiast tych X zł w promocji? Bo nie mam żadnych wątpliwości, że mało kto wykupi VP po nowej wyższej cenie. A już na pewno nie będzie tak, że wykupi to tyle osób, żeby choćby wyrównać straty spowodowane tymi, którzy nie wykupią w ogóle.

Pomijasz jeden aspekt. Nadawanie przez internet (ruch sieciowy) nadawcę kosztuje. I bardzo prawdopodobne, że klient płacący 10 pln miesięcznie zamiast dawać zysk to generuje straty więc lepiej go nie mieć. 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak brzmi oficjalny komunikat spółki a nie newsy ze Sportowe Fakty,

 

za Satkurier

 

"Obecnie spodziewamy się zgłosić wyższe całoroczne straty z tej działalności, niż wcześniej zakładano, ze względu na niemożność wdrożenia szeregu inicjatyw komercyjnych przez to, że wycofujemy się z tych rynków. Droga do rentowności tej działalności nie jest jasna ani realistyczna, dlatego właśnie osiągnęliśmy porozumienie w sprawie sprzedaży naszej działalności w Wielkiej Brytanii, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych, a do lata 2025 roku opuścimy kraje bałtyckie i Polskę - informuje Jørgen Madsen Lindemann, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin7650 napisał(a):

Latem 2025 zostaną im jeszcze prawa na 3 sezony ligi angielskiej, na 4 sezony ligi niemieckiej oraz na pół sezonu F1. Z tych ważniejszych. Reszta jeśli chodzi o piłkę nożną się skończy.

Oni kupili dwie kampanie pod rząd. 

Zapewne tę obecnie trwającą i kończącą się w czerwcu 2025 - dotyczącą Bundesligi i Premier League muszą wypełnić, bo nie znaleźli chętnego do odsprzedaży. A od tej drugiej odstąpią i będzie pewnie nowy przetarg. 

 

Edytowane przez k05
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego powodu to trudno powiedzieć ale na pewno łatwiejsze było wyjście z rynku brytyjskiego gdzie przejęli kanały i je odsprzedali niż z polskiego na który mają  tyle praw, więc potrzeba czasu.

 

W lutym kolejny raport, może tym razem dadzą radę do 29 :- ) Chyba że wcześniej wrzucą jakiś całoroczny za 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...