Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kibic BVB niby ile meczów swojej drużyny widziałeś w Eleven? Widzę, że sporo osób ma krótką pamięć i nie pamięta w jaki sposób ta stacja potraktowała kibiców Bundesligi. Stanowcze nie dla BL w Eleven lub czymkolwiek innym związanym z Polsatem.
O czym konkretnie piszesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, raiders25 napisał(a):
3 minuty temu, Fasha napisał(a):
Jako kibic BVB niby ile meczów swojej drużyny widziałeś w Eleven? Widzę, że sporo osób ma krótką pamięć i nie pamięta w jaki sposób ta stacja potraktowała kibiców Bundesligi. Stanowcze nie dla BL w Eleven lub czymkolwiek innym związanym z Polsatem.

O czym konkretnie piszesz?

O tym, że po kilku kolejkach odsprzedali na wyłączność 2 mecze do Canal+, gdzie Twoja Borussia była nagminnie w tej stacji pokazywana. Pamiętam jak co tydzień pod rozpiską meczów Elevenu było pełno pretensji, że nie pokazują meczu ich drużyny. A teraz jakimś dziwnym trafem są sentymenty do Eleven.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bartas_20 napisał(a):

O ile się nie mylę, to w Czechach masz coś takiego jak Canal+ Premier League i pokazują tam tylko angielską. Znając C+ nie będą mieli żadnych skrupułów aby coś takiego utworzyć za 20-30 złotych miesięcznie.

 

Jeśli znajdą sposób by transmitować wszystkie spotkania ligowe to wcale by mnie to nie zdziwiło ani nie zniechęciło. Pytanie tylko co z innymi sportami jak F1, czy za chwilę nie będziemy musieli szukać tego wszystkiego (co do tej pory skupił VP) w różnych miejscach?

 

12 minut temu, raiders25 napisał(a):

Druga sprawa  medalu   jest taka ze VP  jesli posiada praw do danej ligi  to musi tą ligę  pokazywać publiczności   ,a jesli nie znajdzie się kupiec na owe prawa i VP przestanie pokazywać ową ligę  to liga upomni się o kary zapisane w umowie   i działanie  na szkdy wizerunkowe  ligi .... a tanio nie będzie przy takiej BL czy PL  :)

 

Ciekawa sprawa. W takim wypadku będą działać tak długo aż nie odsprzedadzą tych praw, inaczej ich sytuacja negocjacyjna legnie w gruzach. Tak wiec w tym roku VP będzie działał tak jak dotychczas i jeszcze wiele miesięcy upłynie zanim usłyszymy "co dalej"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, raiders25 napisał(a):

O czym konkretnie piszesz?

O tym, że większość meczów BVB potem było w CANAL+. Taki z Ciebie kibic.

2 minuty temu, aster napisał(a):

Pytanie tylko co z innymi sportami jak F1, czy za chwilę nie będziemy musieli szukać tego wszystkiego (co do tej pory skupił VP) w różnych miejscach?

Oczywiście, że będziemy. Nie ma co do tego wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Dla kogo tańszy dla tego tańszy. Większość nowych ludzi brało Viaplay od 0-20 zł. Ktoś tu poruszył bardzo dobrze temat Premier League w Czechach i na Słowacji. W Polsce może być to samo. Każdy szuka pieniędzy, skąd te promocje CANAL+? Skończy się Wasze eldorado z tanim C+ prędzej, czy później.Play też (na pewno na starych umowach).

Mistrzu, kolejny nienawidzący Canal+, ja mam umowę na jeszcze ponad rok i płacę 50 zł za pełny pakiet C+ razem z Online, do tego PSP, Eleven i mnóstwo innych kanałów. Nawet w Vectrze jest promocja na pełny pakiet C+. Na razie nic nie wiemy, ale Ty już wróżysz osobny pakiet na Premier League. Jakoś 2 mecze tej ligi puszczają bez osobnego pakietu. Chyba tylko Ty i @aandin będziecie tęsknić za Viaplay. Niewielu było zdania, że obraz tam był dobry. Ja cały czas krytykowałem Viaplay za jakość i cieszy mnie, że wycofują się z Polski.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aster napisał(a):

Jeśli znajdą sposób by transmitować wszystkie spotkania ligowe to wcale by mnie to nie zdziwiło ani nie zniechęciło.

Tam tak jest, do tego 5-6 kanałów na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sytuacja, której z jednej strony można się było spodziewać po tym tąpnięciu na giełdzie gdy ogłosili że są pod kreską i lepiej nie będzie, a z drugiej strony mało kto wierzył że mogą upaść - jak np. właściciele KSW, którzy zawarli z nimi długotrwałą umowę.

Trzeba zwrócić uwagę że wyjście z Polski wcale nie musi oznaczać końca serwisu streamingowego. Eleven Group też właściwie wyszło z Polski a Polsat ich nie wykupił w celu likwidacji i zabrania praw sportowych tylko w celu dalszego zarobku na sprzedaży jako osobno płatny pakiet premium. Można więc spodziewać się strategicznego partnerstwa lub przejęcia np. przez Canal+ części biznesu Viaplay i pozostawienia praw w formie dodatkowo płatnej opcji, jednak w tym przypadku raczej prędzej przenieśliby je jako osobny kanał sportowy z powrotem na satelitę niż pozostawili jako osobny serwis streamingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartas_20 napisał(a):

No już aż tak nie przesadzajmy, nie była to dobra jakość,ale no SD? Jeszcze rozumiem jak oglądałeś na 65+, ewentualnie z 1M 55, ale poza tym to po prostu słabe HD. Ale do SD to i tak różnica.

 

Oglądam z 2 metrów na 55" OLED'zie. Nie mam zamiaru ich wybielać. Jakość była słaba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arkon napisał(a):

Mistrzu, kolejny nienawidzący Canal+, ja mam umowę na jeszcze ponad rok i płacę 50 zł za pełny pakiet C+ razem z Online, do tego PSP, Eleven i mnóstwo innych kanałów.

Pakiet Entry+ to nie tak mnóstwo innych kanałów. To, że teraz przedłużacie umowę i CANAL+ to nagradza nie oznacza, że będzie tak zawsze. Nie założę anteny, bo nawet nie mam takiej możliwości (brak balkonu). Kiedyś może zmienimy dostawcę TV, ale ten lokalny ma trochę zalet (np. szerokie archiwum kanałów w nagraniach zleconych, bitrate też spoko, w przypadku Eleven na 100% lepszy).

 

Fakt, opuściłem się, że nie chodzę na stadion na mecz swojej lokalnej drużyny (też na rzecz Viaplay), ale rok-dwa lata temu czasem byłem (jak grali blisko mnie). Ma to swoją atmosferę, fajnie, że Łączy nas piłka obecnie ma wszystko skoordynowane z Extranet, to może będę chodził na juniorów (chyba będą grać niedaleko), będzie wiadomo która godzina meczu itd.

Rozumiem CANAL+ dla wyjazdowych meczów Legii, ale lepiej ogląda się mecz na stadionie.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, grubo przepłacone prawa to się musiało tak skończyć. Widać że grubo przeszacowali swój biznes plan agresywnej ekspansji licząc że fani sportu rzucą się na ich subskrypcję. Tak się zastanawiam co teraz sobie myślą włodarze PL, Bundesligi F1 itp. Chyba że Viaplay zapłacił za wszystko z góry, nie znam się na tym jak to działa :) ale jeśli nie to bardzo wątpliwe że ktoś odkupi za takie same pieniądze. Sytuacja bardzo ciekawa i myślę że to pewnego rodzaju wskaźnik dla innych co do kierunków działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleksandra Maria (Natalia), a co ma do tego Polsat? To zależy od tego, czy Canal+ dogada się z Disneyem. Fakt, że chyba na razie Polsat ma wyłączność na Disney+, dlatego nie jest dostępny u innych partnerów, co blokuje pojawienie się tej platformy streamingowej u innych. Jak już wyłączność się skończy, to droga otwarta.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TimesSquare napisał(a):

Lepszego momentu dla takich podmiotow jak Amazon czy DAZN na mocne wejscie na polski rynek juz nie bedzie. Redakcja jest, siedziba jest, prawa licencyjne sa. Caly fundament przygotowany. :D

Nie zapominaj tylko, że po takim przejęciu sreber rodowych Viaplay przez DAZN, to cena miesięcznej subskrypcji wzrośnie, z 40 złotych na 80.Nie ma nic za darmo, i taka inwestycja musi się zwrócić.🤨 Zresztą DAZN samo oferuje jakieś promocje, pierwszy miesiąc za 20 złotych, co też chyba nie świadczy, że są w Polsce rozchwytywani.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arkon napisał(a):

Niewielu było zdania, że obraz tam był dobry.

No dla mnie był przeciętny.

 

W sumie zastanawiałem się, czy wezmę pakiet za 25 zł, a prawdopodobnie problem się rozwiązał, mam inny pomysł, se dobiorę telefon ze zwrotu konsumenckiego i tyle. Więcej czasu będzie na stadion i tyle :)

1 minutę temu, darius010 napisał(a):

Jedyna opcja, to podział praw na to co jest i niech się nadawcy finansują, z abonamentu, z reklamy, z PPV czy co oni tam wymyślił. 

Właśnie to jest chore - abonament i reklamy. I nie mówię tylko o CANAL+. Najgorsze będzie KSW w PPV.

PPV mogłem kupić raz - boks, Adamek vs Kliczko, ale był wtedy RTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, opensource napisał(a):

Nie, z taką jakością nie mogli. Dobrze że znikają z rynku. Na naszym rynku nie powinno być miejsca dla dostawców którzy świadczą usługi w tak niskiej jakości bez względu na to czy cena jest niska

Przecież problemem nie była jakość bo na to zwraca uwagę garstka ludzi. Problemem było to że słono przeplacili za prawa, najwyraźniej liczyli na niewiadomo ile subskrybcji i się przeliczyli. Wszelkie kalkulacje wykazały ogromne straty stąd decyzja o wycofaniu się bo być może mniej stracą sprzedając prawa za pół ceny niż próbując zarobić na klientach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay za wcześnie pojawił się w Polsce z ofertą sportu w streamingu. U nas to musi być telewizja z anteną. Ludzie nie rozumieją treści streamingowanych. Na wsiach to dopiero się światłowody pojawiają. Po prostu za wcześnie. To tak jak dawniej próbowano telewizji w komórce. Nie przyjęła sie. Dopiero po kilku latach społeczeństwo przyzwyczaiło się do telewizji na małym ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
6 minut temu, Pawop napisał(a):

Ciekawa jest ta zapowiedź o Viaplay Select

Viaplay Select już jest oferowany na rynkach zagranicznych - m.in. w austriackim CANAL+. To dostęp do blisko 300 godzin seriali, filmów i dokumentów z biblioteki Viaplay, w tym produkcji własnych. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...