Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, emirates napisał:

I tyle byłoby w temacie jakości, wystarczy przełączyć na c+sport2 i zobaczyć jak cywilizowani ludzie oglądają Premier League. 

Właśnie sprawdziłem i u mnie dużo lepiej się ogląda na Viaplay tzn chodzi o audio komentarz na C+online taki jakby ostry był i nie wiem jak u Ciebie na C+online jest 30 sekund opóźnienia względem Viaplay 😅

Edytowane przez endriuno1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emirates napisał:

Nie patrzyłem w c+online, włączyłem viaplay przez kodi i c+sport2 w UPC z 4k boksa. Nie wierzę, że ktokolwiek może nie widzieć drastycznej różnicy na korzyść c+. TV 46 cali full HD. Na c+ są normalne kolory i normalna ostrość. Po prostu cywilizacja a nie sopcasty. 

O tych kolorach pisałem już nie raz. C+ online czy to C+Sport2 czy Event z Viaplay  inna jasność i kolory niż na satelicie. Kiedyś miałem podobnie z oferta filmową na C+online przez to nie oglądałem z apki tylko laptop i przerzucałem  obraz na tv by to dobrze wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no test w sumie był w niedzielę bo derby Londynu też swoje zabrały. U mnie było znośnie. Raz wywaliło

Viaplay zaproponował mi upust 25%.Przypomnę, że mam viaplay w ramach umowy z siecią kablową. Napisałem im to i czekam na odpowiedz zwrotną.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kornerek napisał:

Prawdziwy test będzie za tydzień jak meczu poniedziałkowego nie będzie w C+ a para Utd - Liverpool  zapewni odpowiednie obciążenie serwerów. 

 

W niedzielę faktycznie może być "ciekawie". W tym samym czasie co mecz Manchester United -Liverpool będzie również grał Bayern, który w Polsce zawsze miał duże grono fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż trudno uwierzyć ale część widzów zaczyna wierzyć w to że 720 jest o niebo lepsze od 1080 i to przy maluśkim bitrate przy szybkich ruchach kamery.

 

Czy nie lepiej by było gdyby wrócili do jakości 544x 576 skoro MTV 80's tak nadaje i obraz jest do akceptacji.... ?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problem" w tym, że 720p w niektórych zastosowaniach jest lepsze niż 1080i.  Nie bez powodu niemiecka tv publiczna tak nadaje (tyle, że z większym bitrate niż Viaplay).

ZDF HD ma na Astrze 14 Mbps w 720p i jakością bije na głowe 3/4 naszych kanałów w 1080i.
A mimo to jakoś protestów, że TVP2 idzie 3x gorzej pod względem przepływowości na forum nie widuję wśród konserów jakości ;).

 

Bitrate 5 Mbps Viaplay do 720p przy tym co jest nadawane w Polsce na satelicie także w H264/1080i to nie jest wcale mało dla kogoś kto nie ogląda telewizji od wczoraj.

TVP Sport z 11.449/H ma średnio 6 Mbps, Eleven Sports 4 5.8 Mbps (reszta 6.8), Sportklub równo 5, Eurosport 5.5, Polsat Sport 5.3 (dane z digitalbitrate).

A Eurosport ze starych parametrów miał średnio koło 3 mega, PSP 3-6 przez dobry rok na parametrach, z których oglądali widzowie PC+ niecałe 2 itd itp ;).

I też nawet 10% tej imby co jest z Viaplay tu nie było, parę osób pisało, że jest źle, ale wtedy ci co teraz oburzają się na sugestie, że niektórym obraz Viaplay odpowiada, że może sprzęt, że to i tamto to jednocześnie mieli czelność pisać, że przecież można sobie zmienić parametry, że własny sprzęt, że wcale nie jest 2 tylko 2.5 i tak dalej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od 720p i 1080i jest 1080p z bitrate rzędu 8 Mbps jakie serwuje już nawet polskie DAZN, zresztą dla 720p też przewiduje już 8 Mbps.

 

W 2022 roku 720p z 5 Mbps w streamingu to powinien być jeden z niższych profili jakościowych, a nie dominujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im większy bitrate tym lepiej, ale to, że ktoś będzie nadawał bez sensu 8 Mbps tak jak robi to chociażby Canal+ sztucznie podwyższając bitrate wielu kanałów satelitarnych jak i Viaplay to nie jest żadne rozwiązanie, poza placebo dla tych co patrzą tylko na cyferki.

A fakty są takie, że liga angielska w HD wygląda słabo także na jakże podobno "jakościowych" usługach jak szwajcarskie SKY.

Z kolei DAZN koncertowo wywalił się w zeszły weekend przy inaugracji Serie A - więcej w odpowiednim temacie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze wymyślisz? Na tym forum nie ma limitu znaków, ani zakazu stosowania Enter, a pisać to ja sama umiem.

 

Fakty są takie, że liga angielska w HD wygląda lepiej w szwajcarskim SKY, może przewaga nie jest miażdżąca, ale jest (feedy Sky). Poza tym w Sky była transmisja UHD z HDR, a w Viaplay mimo obietnic, że będzie 4K nadal transmisji w tym formacie jest 0.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

"Problem" w tym, że 720p w niektórych zastosowaniach jest lepsze niż 1080i.  Nie bez powodu niemiecka tv publiczna tak nadaje (tyle, że z większym bitrate niż Viaplay).

ZDF HD ma na Astrze 14 Mbps w 720p i jakością bije na głowe 3/4 naszych kanałów w 1080i.
A mimo to jakoś protestów, że TVP2 idzie 3x gorzej pod względem przepływowości na forum nie widuję wśród konserów jakości ;).

 

Bitrate 5 Mbps Viaplay do 720p przy tym co jest nadawane w Polsce na satelicie także w H264/1080i to nie jest wcale mało dla kogoś kto nie ogląda telewizji od wczoraj.

TVP Sport z 11.449/H ma średnio 6 Mbps, Eleven Sports 4 5.8 Mbps (reszta 6.8), Sportklub równo 5, Eurosport 5.5, Polsat Sport 5.3 (dane z digitalbitrate).

A Eurosport ze starych parametrów miał średnio koło 3 mega, PSP 3-6 przez dobry rok na parametrach, z których oglądali widzowie PC+ niecałe 2 itd itp ;).

I też nawet 10% tej imby co jest z Viaplay tu nie było, parę osób pisało, że jest źle, ale wtedy ci co teraz oburzają się na sugestie, że niektórym obraz Viaplay odpowiada, że może sprzęt, że to i tamto to jednocześnie mieli czelność pisać, że przecież można sobie zmienić parametry, że własny sprzęt, że wcale nie jest 2 tylko 2.5 i tak dalej ;).

Zabawny jesteś pisząc o tym że 720 jest lepsze od 1080 podajac ZDF z 14 mega do nędznej jakości Viaplay z 5 mega🤣Kolejne brednie o PSP które już klepiesz od nie wiem kiedy gdy pisałeś o 1.5-2 mega gdzie wstawiłem pomiary z nowymi parametrami i nie były onie wieksze o 0.5  czy 1 mega. Trollowanie świetnie ci wychodzi licząc że nikt się nie odniesie do tych bzdur i nie napisze prawdy. Twoje wybielanie Viaplay jest wprost żałosne czytajac co inni piszą w tym wątku.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

"Problem" w tym, że 720p w niektórych zastosowaniach jest lepsze niż 1080i.  Nie bez powodu niemiecka tv publiczna tak nadaje (tyle, że z większym bitrate niż Viaplay).

ZDF HD ma na Astrze 14 Mbps w 720p i jakością bije na głowe 3/4 naszych kanałów w 1080i.
A mimo to jakoś protestów, że TVP2 idzie 3x gorzej pod względem przepływowości na forum nie widuję wśród konserów jakości ;).

 

Bitrate 5 Mbps Viaplay do 720p przy tym co jest nadawane w Polsce na satelicie także w H264/1080i to nie jest wcale mało dla kogoś kto nie ogląda telewizji od wczoraj.

TVP Sport z 11.449/H ma średnio 6 Mbps, Eleven Sports 4 5.8 Mbps (reszta 6.8), Sportklub równo 5, Eurosport 5.5, Polsat Sport 5.3 (dane z digitalbitrate).

A Eurosport ze starych parametrów miał średnio koło 3 mega, PSP 3-6 przez dobry rok na parametrach, z których oglądali widzowie PC+ niecałe 2 itd itp ;).

I też nawet 10% tej imby co jest z Viaplay tu nie było, parę osób pisało, że jest źle, ale wtedy ci co teraz oburzają się na sugestie, że niektórym obraz Viaplay odpowiada, że może sprzęt, że to i tamto to jednocześnie mieli czelność pisać, że przecież można sobie zmienić parametry, że własny sprzęt, że wcale nie jest 2 tylko 2.5 i tak dalej ;).

Masz wobraźnię:)

Co tydzień po weekendzie bawić się w maga i czarować wszystkich, że standard przekazu Visplay nie tylko dorównuje innym ale nawet je przewyższa:))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, czerstwy said:

Zabawny jesteś pisząc o tym że 720 jest lepsze od 1080 podajac ZDF z 14 mega do nędznej jakości Viaplay z 5 mega🤣

NIe czytasz ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że bitrate Viaplay jest bardzo niskie przy tym, które daje ZDF a odniosłem się jedynie do samego porównania 720p do 544p.

 

41 minutes ago, czerstwy said:

Kolejne brednie o PSP które już klepiesz od nie wiem kiedy gdy pisałeś o 1.5-2 mega gdzie wstawiłem pomiary z nowymi parametrami i nie były onie wieksze o 0.5  czy 1 mega.

Ponownie nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem o starych parametrach.

 

41 minutes ago, czerstwy said:

Trollowanie świetnie ci wychodzi licząc że nikt się nie odniesie do tych bzdur i nie napisze prawdy.

Żeby jakoś się odnosić, trzeba najpierw wiedzieć o czym mowa. Ty oprócz tego, że jak już udowodniłem wyżej, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. w dodatku nie masz nawet dostępu do Viaplay, ale w temacie produkujesz 3/4 postów. To oczywiście wcale nie jest żałosne 🤣🤣.

 

41 minutes ago, czerstwy said:

Twoje wybielanie Viaplay jest wprost żałosne czytajac co inni piszą w tym wątku.

Niczego nie wybielam, to wczoraj tutaj kilka osób napisało, że jakość była ok (ja akurat nie), a inny kolega w odpowiedzi z braku argumentów dał śmieszne porównanie do MTV 80s.

 

40 minutes ago, RobKos said:

Masz wobraźnię:)

Co tydzień po weekendzie bawić się w maga i czarować wszystkich, że standard przekazu Visplay nie tylko dorównuje innym ale nawet je przewyższa:))

Ty masz wyobraźnie dopowiadając sobie takie bzdury. Przedstawiłem suche cyfry. Ale wiadomo, jeśli fakty są przeciwko twierdzeniom takich jak Ty, to tym gorzej dla nich...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam doskonale ze zrozumieniem bo było pisane już setki razy że 720 mają kaanły z Astry ale mają całkiem inny bitrate. Wiec porównywanie tych kanałów jest śmieszne by nie powiedzieć żałosne. Sam nie grzeszysz z czytanieni że zrozumieniem co inni piszą😂 Pisałem o starych i nowych parametrach PSP jak czegoś nie rozumiesz to tego nie komentuj. Nowe od starych miały różnice 0.5-1 mega😂 Ja nie mam obecnie takiej potrzeby bo to co mi potrzebne mam w C+ oline i kolejna sprawa nie żebram u znajomych by mi dawali swoje usługi.Co opłacam to mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy I dalej piszesz bez sensu. Napisałem w swoim poście, że niemieckie kanały mają znacznie wyższy bitrate i go podałem.

Odnosiłem się do samej rozdzielczości, bo dla wielu mędrców forumowych, 720p to niczym VHS.

A nawet 14 Mbps magicznie pixeli nie doda do rozdzielczości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wyrwały Viaplay w Play za 20 zł nie mając abonamentu:

1. Czy aby na pewno ogarnęliście temat bez podpisania abonamentu? Mi konsultant napisał na czacie, że zrobi abo na internet na czas nieokreślony, gdzie jak się nie korzysta to się nic nie płaci. No ale za aktywację trzeba zabulić 49 zł. Wg niego nie ma opcji na 20 zł bez posiadania abo.

2. Czy nie obawiacie się, że jeśli w przyszłości pojawi się pakietyzacja, to pojawi się problem z wyborem jaki to konkretnie pakiet przysługuje w Play? I nie będzie to najwyższy? Trochę się obawiam, że w razie pojawienia się pakietu np wraz z pojawieniem się F1 okaże się, że jestem z ręką w nocniku, bo Play stwierdzi, że kupiony pakiet np F1 nie zawiera.

3. Zakładając, że robicie jakieś zrzuty z czatu lub wysyłacie sobie jego zapis, możecie podać imię i nazwisko konsula, który ogarnął temat jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...