Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mingo napisał:

Nie mogło być 1920x1080 bo Viaplay takiej jakości nie oferuje. 

Co do miboxa to kilka osób juz pisało że mieli na tym zacinki, ja miałem podobnie na Android TV. Polecam podpiąć lapka do tv, ja tak zrobiłem i obraz był w porządku. 

No..... trzeba będzie tak spróbować🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MiBoxa to ustawcie sobie w jego ustawieniach na sztywno obraz na 720p i wtedy to wygląda znacznie lepiej, przy ustawieniach do 1080p przystawka go podnosi i strasznie to rozciąga obraz. Nie jest idealnie, jest sporo do poprawy ale tragedii aż takiej nie ma. Tak czy inaczej spodziewałem się więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Tizenie transmisja była bez zarzutu, a na Android TV kiepska, to muszę w takim razie odpalić to cudo na NVIDIA Shield 2017. Na Tizenie co kilka minut obraz spowalniał na sekundę-dwie, tak jakby obniżała się liczba klatek, parę razy zdarzyło się, że ucięło moment. Mówię oczywiście o przekazie na żywo, a nie powtórce, która jak ktoś wcześniej wspomniał może chodzić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boss509 napisał:

Obejrzyj mecz z Premier League czy nawet Ekstraklasy i nie będziesz chciał wracać do HD.

Obecnie nie mam takiej możliwości, ponieważ abonuje Cyfrowy Polsat, a jak wszyscy wiemy nie posiadają dekodera 4K i raczej szybko go nie wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kingofsouth napisał:

 
Ilu forumiczow zrezygnuje z sunskrypcji Viaplay 100 osób? No dobra niech będzie 200 , choć po wpisach widać,  że to będzie kilkanaście  emoji6.png
 

A zastanawiałeś się ile to wykupi?? 

Bo raczej nie miliony lub setki tysięcy. 

Góra kilka tysięcy osób dla bundesligi. 

 

@Borussia Dortmund

@wK.

Zaraz przyjdzie @kingofsouth i powie że jesteście mniejszością i niemożliwe żebyście w 21 wieku mieli internet z limitami, albo powie żebyście zmienili dostawcę, jesteście mniejszością.

 

@kingofsouthzgadza się? Co powiesz takim osobom z internetem z limitem? 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie Viaplay podziękowałem i raczej w tym roku już nie odpalę, ale czytając to forum nie mogę się nadziwić, jak w dwa miesiące przeszliśmy od kręcenia nosem na 'złe" kolory w transmisjach HDR 4K z Euro 2020, do stwierdzeń, że 720p jest ok i w sumie tak można sport oglądać. No z takim podejściem, będą nas dymać jeszcze długo.

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
8 godzin temu, Toma441 napisał:

Niemal pewne, że obecność w Polsce "wymusi" na Viaplay podniesienie jakości. To jest inny rynek niż skandynawski i widać, że właściciele będą musieli się zmierzyć z oczekiwaniami także polskiego klienta. Dokładnie tak samo jak reszta medialnej konkurencji będzie się odnosić do obecności Viaplay na polskim rynku. 

C+ przed samym wejściem Viaplay do Polski podniósł jakość do 1080p50. Viaplay zrobi to samo. Niektórzy narzekają, że 34 zł to za dużo, ale nie biorą pod uwagę braku wkurzających reklam. W tym kontekście te 34 zł to prawie darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

C+ przed samym wejściem Viaplay do Polski podniósł jakość do 1080p50. 

Tak się stało. I także z tego powodu taka konkurencja jest dobra. Wczoraj przeglądałem specjalnie  po dłuższym czasie apkę C+ po meczu BL w Viaplay i w wersji online pojawiło się zdecydowanie więcej skrótów i dodatkowych transmisji meczów, przynajmniej takie odniosłem wrażenie, biorąc pod uwagę to co było wcześniej. Mecze są jakby "lepiej wyeksponowane" i łatwiej je znaleźć. Tak działa konkurencja. A co do Viaplay, to dla mnie porównując transmisję choćby z Eleven, to mecz oglądało się dużo lepiej właśnie przez całkowity brak reklam. I to, że mogłem sobie w trakcie "przeskoczyć" bez problemu na inny mecz. Nie jestem w żadnym momencie ograniczony tym, co podaje telewizja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelTSW napisał:

@Wodnik Szuwarek 34 za co ?

Bundesliga nie jest warta tych pieniędzy 

 

Ktoś może powiedzieć, że nasza Ekstraklasa nie jest warta tych pieniędzy, które się płaci  np. za dostęp do C+. Wczorajszy mecz BL pokazał, że pod względem sportowym trzyma swój wysoki poziom. Co kto lubi i co komu pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem meczyk trzeba przyznać że to 720 na dzisiejsze standardy nie przystoi wyglądało to słabo. Mam nadzieje że wkrótce zmienia to na 1080p i będzie przynajmniej wyglądać tak samo jak Canal+. Mogą też pomyśleć przynajmniej o jednym  kanale linearnym wiadomo nie wszyscy maja jeszcze dobry internet. Nie będzie takiego wyboru meczy jak w internecie ale przynajmniej klienci zobaczą te kilka meczy w kolejce. Co do studia oceniam dobrze i brak reklam na duży plus. Mam nadzieje że posłuchają klientów i będą się rozwijać w dobrym kierunku to wszystko pójdzie bo maja potencjał tylko trzeba go wykorzystać😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł zamówiony Nvidia Shield na której sama apka chodzi sobie normalnie, mecze? Bez komentarza.

Na 55 cali LG Oled nie da się oglądać, więc na 65 Panasie tym bardziej.

Powiem tak, deko lepszy obraz z Bundesligi jest na IPTV na przeróżnych kanałach z tą ligą.

Jak się poprawią po miesiącu zostanę, jak nie bez żalu bye bye.

Nie jest ta usługa warta Shielda i JZ2000😁

Viaplay nie oferuje nic czego bym nie znalazł w necie z albo ciut lepszą, albo wiele lepszą jakością za free.

 

Póki co nie przesądzam, ale też nie liczę na wiele skoro u siebie mają to samo.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

C+ przed samym wejściem Viaplay do Polski podniósł jakość do 1080p50. Viaplay zrobi to samo. Niektórzy narzekają, że 34 zł to za dużo, ale nie biorą pod uwagę braku wkurzających reklam. W tym kontekście te 34 zł to prawie darmo.

Człowiek nie samym Viaplay żyję i opłaca.

Dla mnie nie jest za darmo bo muszę jeszcze opłacać abonament PC+ który wynosi ponad 100 zł + Netflixa który od września bedzie kosztować 60 zł. 

Jeśli ktoś żyję na naziemnej + Viaplay to może powiedzieć, że prawie jak za darmo. 

W mojej opinii, na obecną chwilę nie opłaca się subskrybować, bo nic poza Bundesligą  tam nie ma wartościowego. Nie wspominając o jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja też niestety jestem zawiedziony jakością w tym tworze zwanym viaplay. Niby fajnie, 50 FPS, ale desynchro komentarza z obrazem było przez dłuższy czas, na android TV coś im nie pykło i były ścinki, sławetne, marne 720p i na koniec cena, 34zł, tutaj w sumie ciężko stwierdzić tak naprawdę, dostajemy dostęp do całej oferty tej platformy, czy to dużo to już każdy sobie sam stwierdzi. Dla mnie zdecydowanie za dużo jeśli rozważyć cena do jakości, ale biznes się kręci bo można przyoszczędzić na serwerach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 minuty temu, andrzejgratis napisał:

Człowiek nie samym Viaplay żyję i opłaca.

Dla mnie nie jest za darmo bo muszę jeszcze opłacać abonament PC+ który wynosi ponad 100 zł + Netflixa który od września bedzie kosztować 60 zł. 

Jeśli ktoś żyję na naziemnej + Viaplay to może powiedzieć, że prawie jak za darmo. 

W mojej opinii, na obecną chwilę nie opłaca się subskrybować, bo nic poza Bundesligą  tam nie ma wartościowego. Nie wspominając o jakości...

Płacisz ponad 100 zł za tonę reklam i jesteś uwiązany umową abonamentową. Tutaj 34 zł za brak reklam i bez zobowiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...