Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, boss509 napisał:

@Vojthas Za to Ty masz manię bylejakości. Na materiałach z mundialu 1982 też widzę piłkę, zieloną murawę, białe koszulki, czerwone spodenki i rude włosy Bońka. Przecież to ten sam sport!1!1one

Nie, mam manię sportu. Sorry, ja jestem kibicem, a nie technikiem TV. Bardziej mnie interesuje, czy Boniek strzelił trzy bramki niż to, czy po drodze piłka musnęła trzy czy cztery źdźbła trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Platforma Viaplay z polskim komentarzem będzie pokazywać wszystkie mecze Bundesligi i po kilka z każdej kolejki Ligi Europy i Ligi Konferencji. Spotkania piłkarzy ma komentować przynajmniej jedna kobieta.

 

Do zespołu platformy dołączyli też sędzia piłkarska Karolina Bojar-Stefańska (ma prowadzić pasma studyjne), dziennikarz Rafał Kędzior (wcześniej m.in. w Łączy Nas Piłka i Orange Sport) oraz producent Adam Drygalski (wcześniej m.in. w Polsacie, Orange Sport i Interii). O ile pozwolą na to przepisy epidemiczne, komentatorzy Viaplay będą relacjonować mecze ze stadionów.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-bundesliga-jak-odbierac-polski-komentarz-kobieta-kista-komentatorow

 

Czyli wyglada na to, że prawdopodobnie Viaplay nie pokaze wszystkich meczów LE i LK.

 

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzają się tutaj dwa światy: typowego widza, który chce po prostu obejrzeć mecz, i fascynata technologii, dla którego jakość techniczna przekazu jest niekiedy ważniejsza od samego programu. Zgadzam się, że 720p nie brzmi najlepiej, ale oglądam w tej rozdzielczości streamy NBA (na 24-calowym monitorze i 50-calowym telewizorze) i nie mam poczucia, że żyję w przeszłości. Być może niższa rozdzielczość pozwala Viaplay na zmniejszenie opóźnienia transmisji, które wydaje się istotniejszą kwestią dla szerokiego grona odbiorców.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vojthas napisał:

Nie, mam manię sportu. Sorry, ja jestem kibicem, a nie technikiem TV. Bardziej mnie interesuje, czy Boniek strzelił trzy bramki niż to, czy po drodze piłka musnęła trzy czy cztery źdźbła trawy.

Ciebie popieram na mnie wolę gorsza jakość i więcej meczów. Takie jak na C+ co prawie nic nie ma. Filmów, a seriali nie oglądam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aboutreka napisał:

Czyli wyglada na to, że prawdopodobnie Viaplay nie pokaze wszystkich meczów LE i LK.

 

I to jest kolejna parodia. Jedyna przewaga jaką mają nad telewizją linearną to nieograniczone możliwości transmisji, bo nie ogranicza ich ramówka i liczba kanałów. I nawet tutaj nie potrafią sprostać wymaganiom i nie zaoferują wyboru każdemu. I nie ma znaczenia dla mnie, że większość tych meczów to będzie starcie ogórków, które zainteresuje garstkę. Chodzi o sam fakt.

 

Nie oferują praktycznie niczego, czego do tej pory nie było, to co było jest w gorszym wydaniu i jeszcze chcą, żeby za to co do tej pory było w ramach obecnych opłat zapłacić dodatkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej wypowiedzi https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-problemy-techniczne-zla-jakosc-opoznienie-falstart

Cytat

- Rozdzielczość naszych transmisji sportowych na żywo to HD 720p, co oznacza 720 linii ze skanowaniem progresywnym. Jednak, co ważniejsze, transmitujemy wszystkie wydarzenia sportowe z prędkością 50 klatek na sekundę (kl./s), co zapewnia fantastyczne wrażenia wizualne. Niektóre urządzenia nie obsługują 50 kl./s, więc otrzymują 25 kl./s - informuje portal wirtualnemedia_pl biuro prasowe Viaplay. Platforma zwraca uwagę, że w krajach nordyckich jej użytkownicy mogą korzystać z transmisji w identycznej rozdzielczości. - To świetny sposób na transmisję wydarzeń sportowych na żywo, opracowany przez wiele lat naszej obecności w Skandynawii - zapewnia Viaplay.

wynika że powinniście być zadowoleniu z jakości przekazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czasy takiej jakości jaką proponuje viaplay na szczęście już dawno bezpowrotnie minęły. Minimum to jest dobre HD i 1080p. Albo będą musieli się dostosować albo nie zrobią u nas biznesu. Ja już się w życiu tyle naoglądałem sportu, że niejeden w ciągu całego życia tyle nie obejrzy, również na dosyłach gdzie puszczali nieobrobiony sygnał z takimi parametrami, że i bez 4k jakość była super a kilka minut nagrań ważyło kilka gigabajtów. To co zaproponowali to jest akceptowalne tak jak w Skandynawii, jako bezpłatny dodatek do platformy satelitarnej. 

 

Jako jedyne źródło sportu się po prostu nie sprzeda bo na pewno lepszej jakości streamy można znaleźć za darmo w necie, a już była tu rozmowa o podejściu Polaków do płacenia za streaming - niechętnie i kombinują żeby było jak najtaniej (nawet za netfliksa). 

 

To co było na snookerze to po prostu szok. Czerwone bile w trójkącie były kwadratowe i całe w paski poziome. Na necie 300. Subskrypcję już anulowałem i uzasadniłem im to ładnie, żeby wiedzieli dlaczego ale jeszcze sprawdzę jak to będzie wyglądało na piłeczce niemieckiej. 

 

Poważnie, na sportklubie jakość była lepsza, bardziej dopasowana do obecnych, na tamten czas odbiorników, wrzucanie dzisiaj czegoś takiego na współczesne tv (nawet dziesięcioletnie full HD) to masakra. 

 

Nawet za finał Polaków w Mistrzostwach Świata bym im za taką jakość nie zapłacił. Poszukałbym na zagranicznych kanałach albo by mnie cofnęli dwadzieścia lat wstecz i bym obejrzał na streamie w lepszej jakości za free. 

 

A za rok będziemy znów pobierać mecze Premier League z zatoki i oglądać powtórki ale z obrazem żyleta😁

 

 

 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Viaplay na szwedzkim koncie od 5 lat i wiecie co - na 50 calach ja aż tak niepokojąco złej jakość na 720p nie widzę. Oczywiście 1080p by się przydało, ale pikseliozy nie widać - chyba że ktoś siedzi 1-2 m przed 50 czy 65 calowym TV, to nawet na 4K widać piksele. Kluczowe jest to, że dają 50fps, a nie jak ob[beep]a konkurencja 25fps. A opóźnienie? Hahaha, mam wrażenie że media celowo (zmowa) uderzają w Skandynawów w ten aspekt, aby podciąć skrzydła i zniechęcić ludzi do zakupu, aby doszło do sublicencji lub nawet odsprzedaży praw. Jak stratował C+Online, Player, Ipla żadne branżowe media i „eksperci” nie zwrócili na to uwagi. Baaaa, chwalili nawet 1080p, ale dziwnie zapominając o tym, że nadają w 25fps. CANAL+ łaskawie daje 50fps na kanałach sportowych po ponad roku od debiutu i to po wielu bataliach z użytkownikami. Konkurencja jest ob[beep]a takim graczem jak Viaplay, zwłaszcza po przejściu PL i stąd ta cała techniczna zawierucha. Ja oglądam Viaplay, obraz jest super płynny i spokojnie mecze można obejrzeć nie żałując, że nie ma się satki czy kablówki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odległości od ekranu nie ma znaczenia, skoro na Eurosporcie obraz jest ostry, wyraźny i nasycony a oglądając z viaplay obraz jest bardzo słaby to nie jest wina ani tv ani odległości z jakiej się ogląda ani wzroku. Ja po prostu w takiej jakości niczego nie będę oglądał. Może już za stary jestem i oczekuję jednak jakiegoś poziomu od rozrywki za którą płacę. 

 

Mam nadzieję, że szybko to poprawią, chociaż z wypowiedzi prezesów wynika, że oni tak nadają u siebie i nie mają zamiaru niczego zmienić, żeby dostosować się do polskiego widza, czyli standardowy beton, w wielu firmach jest takie podejście prezesa i zarządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, frankie1905 napisał:

Oglądam Viaplay na szwedzkim koncie od 5 lat i wiecie co - na 50 calach ja aż tak niepokojąco złej jakość na 720p nie widzę. Oczywiście 1080p by się przydało, ale pikseliozy nie widać - chyba że ktoś siedzi 1-2 m przed 50 czy 65 calowym TV, to nawet na 4K widać piksele. 

Jakie jest bitrate w szwedzkim Viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, frankie1905 napisał:

Oglądam Viaplay na szwedzkim koncie od 5 lat i wiecie co - na 50 calach ja aż tak niepokojąco złej jakość na 720p nie widzę. Oczywiście 1080p by się przydało, ale pikseliozy nie widać - chyba że ktoś siedzi 1-2 m przed 50 czy 65 calowym TV, to nawet na 4K widać piksele. Kluczowe jest to, że dają 50fps, a nie jak ob[beep]a konkurencja 25fps. A opóźnienie? Hahaha, mam wrażenie że media celowo (zmowa) uderzają w Skandynawów w ten aspekt, aby podciąć skrzydła i zniechęcić ludzi do zakupu, aby doszło do sublicencji lub nawet odsprzedaży praw. Jak stratował C+Online, Player, Ipla żadne branżowe media i „eksperci” nie zwrócili na to uwagi. Baaaa, chwalili nawet 1080p, ale dziwnie zapominając o tym, że nadają w 25fps. CANAL+ łaskawie daje 50fps na kanałach sportowych po ponad roku od debiutu i to po wielu bataliach z użytkownikami. Konkurencja jest ob[beep]a takim graczem jak Viaplay, zwłaszcza po przejściu PL i stąd ta cała techniczna zawierucha. Ja oglądam Viaplay, obraz jest super płynny i spokojnie mecze można obejrzeć nie żałując, że nie ma się satki czy kablówki.

Z całym szacunkiem, jakość obrazu na Viaplay jest słaba, wczorajszy snooker już to udowodnił😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości odpaliłem ten mityczny Snooker na monitorze 24 cali i faktycznie nie wygląda to za specjalnie. Trochę mi przypomina moje darmowe Multimedia Go. Tam też jest 720p. Dzisiaj sobie odpalę po pracy na 40 calach i pewnie będzie jeszcze gorzej.

 

Czekam na jakąś reakcję i poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedaliby te prawa do CANAL+, a nie robili z siebie błaznów :D

Bundesligę czy docelowo Premier League powinni pokazywać ci, co się znają na telewizji i realizowaniu transmisji sportowych na żywo, a nie "firma-kogucik" ze Szwecji, która tnie na jakości i próbuje wyłudzić od ludzi pieniądze, przy okazji biorąc kredyty na kupno praw ;)

Takie streamy, jak oni prezentują, to można bez problemu znaleźć na necie :-)

Nawet najwięksi fanatycy tego śmiesznego tworu na tym forum są w takim negatywnym szoku, że powchodzili z powrotem do jaskiń i nagle zaczęli siedzieć cichutko, ponieważ wiedzą, że od samego początku się mylili. Szkoda tylko, że nie mają jaj, żeby teraz przyznać nam rację, ale nie mam do nich o to pretensji, bo takich rzeczy wymaga się od ludzi honoru ;)

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kingofsouth

Ja na telefonie oglądał będę Bundesligę w FORTUNA TV nie na smart TV. Nie będę płacil 34 zł za mecze w marnej jakości i z odtworzenia.

 

@CashBackPlease

Oni sobie zaplanowali że 250 000 subskrybcji opłacą Polacy - mają nas naprawdę za [beep]i którzy na jakość nie patrzą.

Edytowane przez wilos
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...