Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lukas_k napisał:

Bo u nas ludzie nie lubią dużo płacić. A już w ogóle nie lubią płacić, gdy trzeba płacić za usługę internetową, skoro to samo mają za free na streamach. Nadal uważam, że z taką ceną nie mają czego szukać w naszym kraju. 

U nas ludzie chcieliby za 5 zł, ewentualnie za darmo. To pokazało wejście Netflixa, który musiał zlikwidować darmowy miesiąc, bo w Polsce jak nigdzie indziej i wcześniej - po prostu oszukiwano. Teraz jest nagonka na Viaplay bo się odważył wykupić popularną w PL Bundesligę. Od początku jestem za tym, żeby u nas było jak najwięcej tego typu serwisów, żeby w Polsce był co do tego wybór. Czasy się zmieniły i za dostęp do tego typu treści, jak sport czy film się po prostu płaci. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Toma441 napisał:

U nas ludzie chcieliby za 5 zł, ewentualnie za darmo. ...... Od początku jestem za tym, żeby u nas było jak najwięcej tego typu serwisów, żeby w Polsce był co do tego wybór. Czasy się zmieniły i za dostęp do tego typu treści, jak sport czy film się po prostu płaci. 

Zgadzam się z tym co tutaj napisałeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwyczajnie zażenowany tym co ludzie wypisują na FB, czy nawet pod artykułami Satkuriera o Viaplay. Już czytałem komentarze typu "Won z Polski". Skoro do tego dochodzi, to ja się wcale nie dziwię, że taki Disney czy inny potentat z branży rozrywkowej 10x ogląda swoje pieniądze i 100 x się zastanawia czy zainwestować tutaj i wchodzić do Polski. Po czym opóźnia start jak tylko może. Klimat też jest ważny. Takie firmy liczą się ze wszystkim. 

  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak Canal Plus miał najlepsze ligi oraz puchary do oglądania to było super i może do teraz by tak było jakby większość nie chciała abonamentu za pół darmo. Prawa kosztują i to grube pieniądze więc jak ktoś chce oglądać to trzeba zapłacić a nie liczyć że ktoś będzie rozdawać prezenty jako instytucja charytatywna. Druga sprawa nie dziwi mnie ze nie chcą tworzyć kanałów na sat który szerzy się od sharingu i trzeba myśleć ciagle nad nowymi zabezpieczeniami którymi cierpi  też normalny płacący abonament. Dlatego trzeba się przygotować na większe wydatki ale nikt nikogo nie zmusza chcesz to płacić nie chcesz to nie płacisz, a takie biadolenie ze za drogo jest bez sensu. Każdy ocenia produkt i sam decyduje czy jest tyle warty wydanych pieniędzy czy nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury opowiadasz za pół darmo i C+ u nas było jednym z najbardziej dochodowych?😃A chcieć to sobie można to operator ustalił ceny i oferty a nie abonent😉A prawa są drogie bo jak do przetargu staje kilka podmiotów i któryś chce na siłę wygrać to oferuje wiecej niż jest oferta warta. Każdy ocnienia produkt i decyduje czy wykupi czy nie a forum jest od wyrażania swoich opini czy ci się to podoba czy nie. A jak ci nie pasuje biadolenie to nie czytaj bo nie ma takiego obowiazku

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ w Polsce ma na tyle słabe wyniki finansowe, że nie zebrali nawet chętnych na debiut giełdowy.

Jednocześnie takie "śmieszne" CDA.pl wyplaca rekordowe 18 mln złotych dywidendy.

To też do przemyśllenia dla tych co twierdzą, że tv linearna ma się super ;).

 

edit: Tak jeszcze sprawdziłem, że wielkie Vivendi (właściciel Canal+) kosztuje na giełdzie 27 euro. NENT 410 koron czyli 40 euro...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz jest ciekawa sytuacja,  czy np. wybrać mecz ligi francuskiej na C+ , czy może na Eleven 4K w lepszej jakości.Może być podobnie gdy podzieli się prawami Viaplay ( wybrane transmisje 4K).

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to nierealistyczne, bo to nikomu by się nie opłacało, ale z punktu widzenia kibica nie powinno być żadnych wyłączności, tylko właśnie jak teraz jest z Ligue 1. Każdy chętny może wykupić prawa za odpowiednią kwotę i niech się stacje prześcigają w realizacji, jakości obrazu, komentatorach, dodatkowej otoczce itp. I niech tak zdobywają widzów. Jak ktoś nie chce być w tyle to musi nadążyć za konkurencją. A nie jak teraz, ktoś wykupi ekskluzywnie prawa i może się np. z jakością cofnąć w czasie - vide właśnie Viaplay z ich zapowiadanym 720p.

 

Jedna stała kwota za prawa, oczywiście mniejsza niż obecnie, bo prawa nie byłyby ekskluzywne i wtedy każdy miałby wybór, a ostatecznie na rynku i tak zostaliby ci, których przekaz najbardziej odpowiada widzom :) Jeden będzie sprzedawał to w streamingu, drugi puści taniej w TV reklamami, trzeci jeszcze jakoś inaczej i widzowie sami by zdecydowali, który przekaz im odpowiada.

 

No ale tak jak mówię, wiadomo, że i tak nie ma nawet cienia szans na coś takiego niestety :)

Edytowane przez nix124
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay pokaże nową polską edycje programu "Ford Boyard".

 

https://satkurier.pl/news/201795/fort-boyard-wraca-do-polski-premiera-w-viaplay.html

 

W latach 2008-2009 program realizowała telewizyjna Dwójka. 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Podmieniłam link na taki do satkurier.pl, gdyż jest tam więcej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nix124 napisał:

Ja wiem, że to nierealistyczne, bo to nikomu by się nie opłacało, ale z punktu widzenia kibica nie powinno być żadnych wyłączności, tylko właśnie jak teraz jest z Ligue 1. Każdy chętny może wykupić prawa za odpowiednią kwotę i niech się stacje prześcigają w realizacji, jakości obrazu, komentatorach, dodatkowej otoczce itp. I niech tak zdobywają widzów. Jak ktoś nie chce być w tyle to musi nadążyć za konkurencją. A nie jak teraz, ktoś wykupi ekskluzywnie prawa i może się np. z jakością cofnąć w czasie - vide właśnie Viaplay z ich zapowiadanym 720p.

 

Jedna stała kwota za prawa, oczywiście mniejsza niż obecnie, bo prawa nie byłyby ekskluzywne i wtedy każdy miałby wybór, a ostatecznie na rynku i tak zostaliby ci, których przekaz najbardziej odpowiada widzom :) Jeden będzie sprzedawał to w streamingu, drugi puści taniej w TV reklamami, trzeci jeszcze jakoś inaczej i widzowie sami by zdecydowali, który przekaz im odpowiada.

 

No ale tak jak mówię, wiadomo, że i tak nie ma nawet cienia szans na coś takiego niestety :)

 

Zgadzam się w 100%. Bo obecnie jest coś w rodzaju monopolu na jakieś prawa do transmisji, przez co jest narzucona konsumentom jedna cena i jedna jakość. A tak by może choć trochę się starali, by ze sobą konkurować o widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nix124 Zgodnie z informacjami na stronie Viaplay sport w 720p ma bitrate 10 Mbps, w 4K natomiast minimalne wymagane łącze to 25, a zaleca się 100 Mbps.

Tak więc akurat jeśli chodzi o jakość obrazu to abonenci ogladający dotychczas zamglone Eleven w 6 Mbps z satelity przeniosą się w czasie, ale do przodu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darius010 napisał:

Moim zdaniem zapłacimy, jak będzie za co. Ot puenta. Za 34 zł, jeśli konkurencja będzie miała pozostałe ligi i puchary, a ci BL i LE, to skończą jak Showmax. Pytanie który napój będzie miał kod pod zakrętką....

Już widać, że pod względem oferty bliżej im do czegoś w rodzaju Ipla, Playera, czy  Netflixa. Mogą też próbować wrzucić na nasz rynek jakieś oryginalne kanały skandynawskie, tego co mamy obecnie pod skrzydłami Polsatu nie biorę na serio. Myślę, że z czasem dogadają się, z którymś z większych graczy. Mogą stać się przecież częścią oferty C+ przez internet i stworzyć jakieś partnerstwo, coś na kształt "C+ Viaplay". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Viaplay pokaże nową polską edycje programu "Ford Boyard".

 

https://satkurier.pl/news/201795/fort-boyard-wraca-do-polski-premiera-w-viaplay.html

 

W latach 2008-2009 program realizowała telewizyjna Dwójka. 

 

Viaplay chce zawalczyć nie tylko o widzów sportowych. Chce także klientów zainteresowanych treściami reality-show z IPLA i z Playera.

Podpowiem im, że brakuje formatu typu Saturday Night Live. Można ponownie wrócić do SNL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil2505 napisał:

Viaplay pokaże nową polską edycje programu "Ford Boyard"

Matko i córko czy oni na głowę upadli ? Jeżeli tam będą takie hity, to cena jest adekwatna.😂 Ciekawe co następne,🤔 nowa wersja teleturnieju "Kalambury",czy może "Czar Par." 😊 Z seriali zawsze mogą nakręcić, nową wersję "Przybyszów z Matplanety."😂 Ten cały "Fort Boyard" to była jakaś padaka, której nie chciał oglądać nawet mój pies.😉😆 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Globus903 napisał:

Netflix ma ponad milion subskrybentów w Polsce. Po prostu trzeba mieć ofertę która przeciągnie klientów a Viaplay w tym momencie takiej nie ma. 

Milion subskrybentów, a ciekawe ile z tego aktywnych.

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bugmenot napisał:

@nix124 Zgodnie z informacjami na stronie Viaplay sport w 720p ma bitrate 10 Mbps, w 4K natomiast minimalne wymagane łącze to 25, a zaleca się 100 Mbps.

Tak więc akurat jeśli chodzi o jakość obrazu to abonenci ogladający dotychczas zamglone Eleven w 6 Mbps z satelity przeniosą się w czasie, ale do przodu ;).

I to jest dobra informacja.  :-)

Pod warunkiem , że wprowadzą podobny standard u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...