Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem w Wiadomościach materiałów o planowanym podatku na sklepy internetowe, umowie Orlenu z rosyjskim Rosnieft'em, czy cenzurze w sądach apelacyjnych.

 

Przydałaby się zmiana nazwy na "Wybrane Wiadomości". ;)

Mr Chiquita tych tematów nie widziałem też na Polsacie, a o tym by została przejęta ta telewizja przez rządzących nie słyszałem. Każdy serwis informacyjny wybiera wiadomości i je omawia, nie jest w stanie omówić wszystkich.

Na razie widzę,że dane tematy są przedstawiane w taki sposób,że jest równowaga wypowiedzi polityków opcji rządzącej jak i opozycji, reporter nie staje się komentatorem,a raczej jest moderatorem. Zawsze byłem zwolennikiem ograniczenia publicystyki w informacjach i relacjonowaniu wydarzeń w serwisach. Dlatego bardzo źle wspominam np. Marka Pyzę. 

Moim zdaniem nie jest nic złego w powiedzeniu o tym,że zaostrzono przepisy i nie będzie się odbierało dzieci tylko z powodu muszek z domu czy okruchów na stole. Wystarczyło obejrzeć kilka programów interwencyjnych różnych stacji by wiedzieć,że to problem realny i dramat rodzin. Uważam,że jako obywatel mam prawo do informacji czym się zajmuje Parlament RP , bo zwyczajnie nie muszę znaleźć czasu by wszystko samodzielnie śledzić. Nie powinno być tak jak osttnio bywało,że jednej sprawie poświęcano połowę dziennika,a w stacjach informacyjnych nie było innego tematu. Nie widzę problemu by mówiono i o działań UE wobec Polski jak i sprawie inwigilacji dziennikarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię ograniczania publicystyki w programach informacyjnych popieram, zresztą pisałem o tym chyba ze 3 strony temu. Informacje na temat prac Sejmu i Senatu to praktycznie jazda obowiązkowa głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej, więc to jest jednocześnie prawo nas jako obywateli do tych informacji, i obowiązek TVP jako nadawcy publicznego, by te wieści przedstawić. Nie mogłem oglądać "Wiadomości" z racji studiów (zajęcia do 20 praktycznie), więc zaskoczyła mnie trochę informacja napisana tutaj na forum, że nie było wzmianki o orędziu Obamy o stanie państwa. To jest dość poważny minus, takie lekkie marginalizowanie zagranicznych tematów. Oczywiście nie chodzi tu żeby robić z tego główny temat na pół programu, ale jednak o takich sprawach też powinno się mówić, bo to jest najważniejsze wystąpienie prezydenta USA w roku. Dzisiaj miałem wolne, mogłem obejrzeć dziennik popołudniowy włoskiej Jedynki, i tutaj na pierwszym miejscu poleciał materiał (nawet 2) o zamachach w Indonezji. Zresztą, często we Włoszech tak robią, że jeśli coś ważnego działo się poza Italią, to zdarzenie zagraniczne jest pierwsze w forszpanie (inna sprawa że u nich forszpan zawiera 6 do 7 tematów, nie tak jak u nas, 3 do 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tutaj zaraz oceniać wszystkie układy - kwestia chłodnego podejścia do funkcjonowania samej telewizji bez tej politycznej otoczki. Zresztą, nie można w żadnym przypadku ignorować historii - bo często ona jest skutkiem obecnego działania, i tak też po części jest w przypadku PiSu - jak wy tak, to my tak, itd.

 

Na pewno historia jest często skutkiem, a nie czasem przyczyną? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Piotra Kraśki mam tylko jeden filmik do dodania:

Zwracam tylko uwagę na to, że to chyba nie są standardy BBC.

I żeby się ktoś niby nie dowalił, że są na końcu pewne podteksty polityczne, bo chciałem dodać ten film z kanału Polscy Mistrzowie Logicznego Myślenia (P.M.L.M.), ale dziwnym trafem ktoś im usunął konto. :)

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pan Kraśko by zechciał to ja mogę mu podać przykłady manipulacji. Zresztą wystarczy jeden. Jedną manifestację pokazuje się z dwudziestu metrów wysokości,a drugą z dwóch metrów wysokości tak by widz odniósł wrażenie,że ta druga manifestacja jest nieliczna. Jeśli to nie jest manipulacją to wg. Kraśki chyba takie zjawisko wcale nie występuje. Jednak mnie cieszy,że humor panu Kraśko dopisuje, co by nie powiedzieć był twarzą TVP i szkoda,że do tego doszło, tak po ludzku, jednak zdania co do Wiadomości nie zmieniam, on był szefem i za to odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Piotra Kraśki mam tylko jeden filmik do dodania:

Zwracam tylko uwagę na to, że to chyba nie są standardy BBC.

I żeby się ktoś niby nie dowalił, że są na końcu pewne podteksty polityczne, bo chciałem dodać ten film z kanału Polscy Mistrzowie Logicznego Myślenia (P.M.L.M.), ale dziwnym trafem ktoś im usunął konto. :)

 

I co masz do tego filmiku? Chyba, że tej wypowiedzi nie zrozumiałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno historia jest często skutkiem, a nie czasem przyczyną? :P

Oczywiście, że jest przyczyną, mea culpa. ;)

 

Sprawa Kraśki jest jasna do wytłumaczenia - ciężko po tylu latach tak po prostu odejść ze stanowiska. Szczególnie, gdy robi się tak niekompetentnie swoją robotę. Coraz większa tabloidyzacja, jawna inspiracja inną czołówka, sam Kraśko zresztą często podczas wydań głównych miał taką manierę gadki, jakby do dzieci jakichś mówił, z czego zresztą nie rezygnował w rozmowach po programie, gdzie robił za nadwornego idiotę. Tekst o demokracji czy przykłady "dyskusji" z politykami opozycyjnymi w zeszłej kadencji lub po prostu z osobami, które miały odmienne zdanie na jakiś temat od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) gdy robi się tak niekompetentnie swoją robotę. Coraz większa tabloidyzacja, jawna inspiracja inną czołówka, sam Kraśko zresztą często podczas wydań głównych miał taką manierę gadki, jakby do dzieci jakichś mówił, z czego zresztą nie rezygnował w rozmowach po programie, gdzie robił za nadwornego idiotę. Tekst o demokracji czy przykłady "dyskusji" z politykami opozycyjnymi w zeszłej kadencji lub po prostu z osobami, które miały odmienne zdanie na jakiś temat od niego.

 

Właśnie mi to chodziło po głowie i nie potrafiłem tego wydusić z siebie! Mówił jakby do dzieci! A może już o tym napisałem? Chyba nie.

W ogóle Kraśko to ciężki przypadek z tymi rączkami ułożonymi w kształcie romboidalnym, na których podpierał się i wychylał nieco agresywnie do przodu. Był z niego taki opresywny nauczyciel, któremu nie można się sprzeciwić, bo ma zawsze rację na przykład w kwestii Pendolino. W końcu go nie ma. Będę omijał media, z których będzie mnie chciał znów pouczać o invitro i gender. Podsumowując, jest spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliscie wczoraj materiał w wiadomosciach nt siedziby glownego komendanta policji? Nawet pisowscy blogerzy określają to jako "niepotrzebną pokazówkę". Ja nie spodziewałem się takiej propagandy w pierwszych dniach, wlasciwie do kogo to było skierowane? Do ciemnego ludu pis ktory widzialby siedzibe komendanta glownego z tynkiem sypiacym sie ze scian byleby przyszlo 500zl na dziecko? Przeciez tylko idiocie mozna takie rzeczy wcisnąć.

Dzisiaj ta konferencja wiceminstra i posrednio materiał wiadomości zostały srogo zaorane w faktach, gdzie pokazali ten "przepych" gabinetu i na koniec porównali z hotelem gdzie odbywa sie dzis zjazd PIS.

 

Na prawde polecam oba materialy. Mozna popłakać sie ze śmiechu jak pokazują zwykłe szafki na ubrania po poprzednim komendancie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że góra Policji się pławi w luksusach, a na dole zwykły dzielnicowy musi kupować sobie papier i toner do drukarki. Wiem, że tak jest na komisariatach i komendach na dole Policji. Policjanci się z tego śmieją, ale wyjścia nie mają i awans oznacza podwyżkę, która idzie na papier i toner.

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Adamczyk w sobotę poprowadzi „Wiadomości” TVP1 o godz. 19.30 - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl. To powrót tego dziennikarza do głównego wydania serwisu Jedynki po kilku latach.

Adamczyk przez ostatnie lata prowadził poranne i popołudniowe wydania „Wiadomości”, a także „Panoramę Dnia” czy „Godzina po godzinie” w TVP Info. Gospodarzem głównych wydań serwisu TVP1 był już w latach 2003-2005 oraz 2011-2012.

W międzyczasie dziennikarz był m.in. prowadzącym „Teleexpress” i korespondentem TVP w Brukseli, komentował wydarzenia zagraniczne w TVP Info i prowadził tam serwisy, a także był współgospodarzem sobotniego wydania “Kawy czy herbaty?” TVP1. W Telewizji Polskiej pracuje od 2001 roku. W przeszłości był związany z  TVN i TV Puls.

Obecnie „Wiadomości” o 19.30 poza Michałem Adamczykiem prowadzą: Krzysztof Ziemiec, który pozostał z dotychczasowego składu prowadzących, program oraz Danuta Holecka, która do serwisu powróciła po kilku latach. Zwolnieni zostali prezenterzy: Piotr Kraśko (był też szefem „Wiadomości”) i Beata Tadla, zaś Diana Rudnik, od września ub.r. gospodyni niedzielnych wydań, ma tylko dyżury w TVP Info.

Źródło: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/michal-adamczyk-wraca-do-glownego-wydania-wiadomosci-tvp1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisach informacyjnych nie powinno być ani grama publicystyki. Dobrze byłoby, gdyby podawano więcej informacji w bardziej skrótowej formie: parę zdań i kilka zdjęć. Forszpany są całkowicie zbędne.

 

Materiał o organizacjach charytatywnych w ramach "Raportu Wiadomości" - on się do serwisu informacyjnego nie nadaje. To jest bardziej materiał analityczny - takie rzeczy, to w osobnym programie.

 

Nie łudziłem się, że będzie obiektywniej w "Wiadomościach". Było źle i źle nadal będzie.

 

Marcina Tulickiego znam z TVP Katowice. Warsztatowo to dobry dziennikarz, zajmował się poważnymi regionalnymi tematami. Na ten moment, nie mogę się do niego przyczepić, chyba że o czymś nie wiem.

Edytowane przez Dawidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie poleci już niedługo ;)

Wątpie, gdyż powiedział coś bardzo ważnego:

 

 

Bo dzisiaj niemal wszyscy dziennikarze chcą być albo w jednym plemieniu, albo drugim. Podobnie z odbiorcami - oczekują tylko tego co jest „ich”, reszta jest zdradą! Jest coraz mniej miejsca dla esencji zawodu. Na dochodzenie do prawdy, ona staje się nieważna. Nie rozumiem ślepego obijania kijem po głowie albo braku zaproszenia do studia, bo dany gość „nie jest nasz”. A przecież chodzi o to, żeby tworzyć coś dla ludzi, a nie dla kilkudziesięciu posłów i ich rodzin.

O takie postępowanie wobec dziennikarstwa chyba chodzi dla obecnie rządzących jak u pana Ziemca, więc nie ma podstaw by go wywalić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarz Ziemiec jest obiektywny normalny i normalnie pytania zadaje i skacze do gości jak Kraśko czy Tadla.Dziennikarz ma być obiektywny nie szarpać się i zadawać normalnie kilku zdaniach anie 5-ciu naraz i szybkie Jakie to?Jakie tam to?Skąd skąd ma PAN pewność?Jak to?To dla takie lekcewazace jak co PAN niepowie?

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...