Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Stary prezes TVP obiecywał TVP Kultura i TVP Info w HD.  Nowy nawet o tym nie wspomina. Szkoda że TVP ,jedyna telewizja gdzie jest na czym zawiesić oko ma tak mało programów w HD. :wink:

 

 

Wspomina -> http://wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-kultura-na-mux-3-bedzie-nadawana-w-jakosci-hd

 

TVP Kultura HD będzie na MUX-3. Pewnie też w kablówkach. Dotąd w miarę szybko mieliśmy kanały HD od TVP. Teraz powinno być podobnie.

 

Moim zdaniem nie sztuką jest "dokleić" znaczek HD do loga. Sztuką jest produkować materiały w dobrej jakości HD (dobrej to znaczy na poziomie NC+ a nie Polsatu ;)) i udostępniać je również w tej jakości.

 

Zwątpiłem w Polsat, konkretnie Polsat News wczoraj gdy wzięli obraz live od TVP z Pl. Piłsudskiego i na ekranie mieliśmy [beep]kie logo TVP w prawym górnym rogu oraz marną jakość. Oszczędności Solorza są poprostu śmieszne i wychodzi z tego parodia a nie poważna telewizja.

 

A TVP zaskoczyła mnie wczoraj in plus. Podstawili swój wielki samochód do obsługi relacji z logiem HD. Było go widać na placu oraz co więcej realizowali chyba swoimi środkami relację w jakości "live" HD jakiej ja w TVP nie widziałem. No oprócz konkursu chopinowskiego ale tam nie jestem pewien czy oni odpowiadali w 100% sami za produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Polsat News jest w MM w SD. Nawet gdy wzięli obraz z TVP1 HD to był odtwarzany jako SD w Polsacie.Stąd marna jakość. Nawet SD jest na Polsatach b.marnej jakości. Polsat Play i Cafe momentami nie da się oglądać.Może kiedyś MM włączy to  w HD to będzie przynajmniej dobrej jakości SD. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Polsat News jest w MM w SD. Nawet gdy wzięli obraz z TVP1 HD to był odtwarzany jako SD w Polsacie.Stąd marna jakość. Nawet SD jest na Polsatach b.marnej jakości. Polsat Play i Cafe momentami nie da się oglądać.Może kiedyś MM włączy to  w HD to będzie przynajmniej dobrej jakości SD. :wink:

 

Opoczno i Tomaszów Mazowiecki mają Polsat News w HD :)

 

Polsat Pay i Cafe nie oglądam. News ma czasem w miarę jakość SD. Chyba, że robią łączenie live LTE, to wtedy słabo. Wczorajszy obraz, który wzięli od TVP i przekonwertowali czy co tam z nim zrobili to była straszna kaszana.

Nie wiem czy w Polsacie News nie mają też problemów ze światłem w studiach bo to też ma znaczenie przy HD. U rodziców na UPC podglądam czasem News i jakość Polsatowego HD jest słaba w porównaniu do TVN24 HD. Podobnie w transmisjach live, które realizują sami na sportowych kanałach Polsatu. Wystarczy porównać z np: jakością F1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po pierwszym tel po wypowiedzeniu umowy do tej pory miałem net 30MB i tv superbox za cenę 86zł.

Dostałem 3 propozycje:

1.maxbox+HD+ 30MB za 86zł

2.superbox+HD+ 30MB za 75zł

3.Superbox+HD+hbo + 30MB za 86zł

 

Co sądzicie o tych propozycjach

A na czym ci zależy? Jak na sporcie, to lepsza propozycja 1. Jeżeli na filmach, to lepsza numer 3. Wybadałbym jeszcze, ile ta 3. ale z MaxBoxem. Chyba, że najbardziej zależy ci na cenie - to tylko opcja 2. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie sztuką jest "dokleić" znaczek HD do loga. Sztuką jest produkować materiały w dobrej jakości HD (dobrej to znaczy na poziomie NC+ a nie Polsatu ;)) i udostępniać je również w tej jakości.

1. Co to znaczy "dobra jakość HD" ?

2. Jaką prawdziwą wartość bitrate mają poszczególne kanały HD nadawane na platformie NC+ ?

3. Ile procent materiału nadawanego w ciągu doby (w poszczególnych kanałach) ma prawdziwą jakość HD ?

4. Czy prawdziwa "jakość HD" to jest np. powyżej 10 Mb/s czy poniżej 10 Mb/s ? Pytanie retoryczne.

5. Dlaczego polscy płatni operatorzy (łącznie z kablówką Multimedia Polska S.A.) nadają prawie wszystko w jakości sporo poniżej 10 Mb/s i wmawiają klienteli, że to jest prawdziwa i nieziemska "jakość HD" ?

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleofas11

Twoje pytania nie wymagają odpowiedzi, polska rzeczywistość to masakra....,ale :

1. Dobra jakość HD to dobra jakość, co tu komentować....mało takiej u polskich nadawców.

2. Platforma NC+ w obecnym czasie to już nie jest to co kiedyś, nie jest to już wyznacznik wzorcowej jakości...

3. Mało, dużo za mało!

4. Moja amatorska stara kamera HD (ale o bardzo dobrych parametrach) nagrywa z jakością 17Mb/s....

5. Polska rzeczywistość - normalna sprawa płać i nie marudź. Niestety generalnie polski klient nie jest zbyt wymagający jeżeli chodzi o jakość, ma być dużo i tanio...Garstka (w skali ogólnej) świadomych użytkowników (choćby z tego forum) tego nie zmieni. Kiedyś miła pani w BOK powiedziała, że jak mi się jakość nie podoba to mogę zrezygnować z usług MM. Z uśmiechem na twarzy oświadczyła, że kilka tysięcy  innych użytkowników nie narzeka....

 

Generalnie jak na polskie warunki to w MM z jakością kanałów HD nie jest źle.....podkreślam jak na polskie warunki. A to, że w Polsce jest kiepsko z jakością to zupełnie inna sprawa!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej gdyby zapowiedzi BOK u mnie się sprawdziły(ograniczenie analogu) to w I kwartale 2016 roku weszło by te 8 programów HD co w Tomaszowie.

No ale zostanie jeszcze dużo do realizacji : Polsaty (Cafe,Play), TV4, Kuchnia,Domo, paczka Discovery no i te nowe z TVP jeśli wejdą na Muxa 8.

Żeby to wszystko weszło to chyba muszą usunąć wszystkie duble i pozostawić w analogu 10-15 programów.Jak na razie,nawet w porównaniu z małymi kablówkami nie grzeszą ilością programów HD zwłaszcza tymi nowo uruchomionymi.

Tak jak ktoś tu napisał na telewizorach > 40 cali SD wygląda żle.Format HD to dziś norma a nie luksus.No ale co my możemy ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD nie jest normą. TVP i Polsat nie wszystkie swoje kanały mają w tej wersji. TVP to nawet wszystkiego nie realizuje w wysokiej rozdzielczości. Z nadawcami basic cable jest jeszcze gorzej. Nawet jeden z premium, nie wszystko ma w HD.

I wcale nie potrzeba tak dużo miejsca dla wymienionych przez ciebie kanałów, @zerojedynkaX. Powiedzmy, że 1 analogowy kanał = 4 HD. Więc, wystarczyłoby usunięcie 5 analogowych - i to bez ruszania dubli SD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie. Wystarczy, że usuną swój kanał amazing(z pięknym dopiskiem "tworzymy przyszłość telewizji" :P ), który jest interaktywny, więc nie widzę sensu go trzymać w analogu, ale zamiast tego przenieśli ten kanał do pakietu podstawowego. :D

Jest jeszcze np. takie Mango24 czy ITV, które można spokojnie wywalić i z pewnością nikt nie zwróci na to uwagi.

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej racji mają usuwać te kanały?

 

aMazing ma sens dla klientów samego analoga. To autorski kanał MMP, więc raczej nie wyleci.

 

TVN na pewno zwróci uwagę, jeśli wywalą Mango 24. A wtedy "bye, bye" wszystkie TVN'y. Widziałeś kablówkę, która by nie miała tego kanału w ofercie?

 

ITV jest darmowy i można go wcisnąć do najniższego pakietu, więc nie opłaca się go pozbywać. Taki zapychacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...