Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsza? Ja widzę masę innych niżej.

Chyba należy porównywać do bezpośredniej konkurencji? Vectra, UPC, Inea, Toya. Choć znam Twoje zdanie, że to tak nie do końca konkurencja dla MM, bo inne miasta itp. Pozostaje pytanie czy MM ma w takim razie konkurencję? ;)

 

Wracając do mojego stwierdzenia, że te 20 firm to pewnie z 95% łączy w Polsce. Sam raport Orange za Q1 2015 mówi o 4,4mln łącz stacjonarnych. UPC ma 1mln, MM i Vectra po około 0,5mln, Netia 0,8mln. To już daje 7,2 mln. A gdzie inni z tej "20"... zawsze jest pytanie o metodologię bo jeszcze może dojść mobilny internet. Przy Orange nie wiadomo też ile z tych łączy jest <2Mbps ale to nie będzie duży % z ogólnej puli.

 

Zrobiłem test do serwera Markomp w Zambrowie:

 

4401453024.png

 

Jakoś mi nie przekłamuje wyników.

 

Odnośnie samej prędkości pobierania (i miejmy nadzieję wysyłania). Będzie ona rosła i to skokowo. W Vectrze najniższa, promowana prędkość pobierania to 50Mbps. W UPC już 80% łączy jest >=30Mbps. Orange do końca roku będzie chciało zdobyć sporo klientów w FTTH gdzie są dwie prędkości pobierania - 100 i 300Mbps.

 

Multimedia Polska chce czy nie chce albo stanie do tej rywalizacji i inwestycji albo zostanie w tyle i będzie ciężko to nadrobić. Oczywiście nadal podtrzymuję, że ktoś MM w ciągu dwóch lat kupi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te przykłady. MMP świadomie usunęła NGC, FOX i BBC. Na razie nie widzą potrzeby ich powrotu. Poza tym, niedawno zrobili to samo, co TOYA. Tzn. uzupełnili część kanałów o wersje HD i dodali kilka nowych. MMP była pierwsza, krótką masz pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć mam dobrą, lecz u mnie kanały nie zaistniały - więc...

65 kanałów w HD!

MM ciężko nawet uzupełnić paczkę Discovery o odpowiedniki HD pomimo 2-krotnych negocjacji w ostatnich 6 m-c.

Pewnie na podwyżki szykują tę zmianę - też temu teraz dodają SD żeby nie było, że nic w ogóle ale jak sypną to odlecimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca czerwca umowa z Disovery. Potem będzie nowa i coś się na pewno pojawi (raczej nie na Południu). Dlatego, ja wstrzymałbym się z ocenami.

 

I co z tego, że 61? MMP ma i tak więcej niż CP, jakby nie patrzeć - największy dostawca płatnej TV w Polsce. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Pełna paczka C+ w konkurencji UPC to 69,90zł plus opłata aktywacyjna 19,90zł. A wy narzekaliście na ofertę MMP. 8)

Coś tam im się w c+ nieźle we łbach pomieszało. I nie tylko we łbach, lecz też w zawartości programowej. Zrobili [beep] nie z tej ziemi i jeszcze sobie za to życzą spore pieniądze.

Cieszę się bardzo, że udało mi się dostać stary pakiet Platinium praktycznie w ostatniej chwili, bo inaczej to by nie miało najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam im się w c+ nieźle we łbach pomieszało. I nie tylko we łbach, lecz też w zawartości programowej. Zrobili [beep] nie z tej ziemi i jeszcze sobie za to życzą spore pieniądze.

Ale to UPC najbardziej pojechało z ceną. Tzn. chcą dużej marży dla siebie. NC+ bierze góra 40zł. Już bardziej opłaca się ich klientom brać pakiet Entry+ od NC+. UPC chyba zaczyna brakować kasy, skoro zdecydowali się na taki desperacki ruch. Oby na to nie poszła Multimedia, po zakończeniu obecnej promocji.

 

@peterix:

Uśmiałem się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie internetu:

"Cisco twierdzi, że w 2014 r. średnia prędkość stacjonarnego internetu w Polsce wzrosła o 23 proc. i wynosiła 18,7 Mb/s. 72 proc. połączeń internetowych w Polsce miało przepływność większą niż 5 Mb/s, a 50 proc. – większą niż 10 Mb/s. Dane Cisco są wyraźnie wyższe niż publikowane dla Polski przez Akamai. Według tej firmy w IV kwartale 2014 r. średnia prędkość łączy w Polsce wynosiła 8,8 Mb/s, a jedynie 26 proc. łączy miało przepływność powyżej 10 Mb/s."

 

http://www.telko.in/wolumen-ruchu-w-polskiej-sieci-urosl-o-30-proc-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisco nie jest zbyt wiarygodną firmą, jak dla mnie. Współpracuje z Chińczykami przy cenzurze obywateli, a także prawdopodobnie z NSA przy inwigilacji, w jaką bawi się rząd USA. I jeszcze kilka pomniejszych kontrowersji wzbudzają.

 

Mam doświadczenia z Akamai, dlatego w nich bardziej wierzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy dali pewnie wybór - wchodzicie na nasz rynek na naszych zasadach albo w ogóle... a że Chiny to gigantyczny rynek i każdy chce tam być....

Firmy, które zrobiły NSA i innym agencjom "autostradę" do danych swoich i swoich klientów to kolosy amerykańskiej i światowej gospodarki. O ile wiem nikt z gigantów się nie wyłamał. Najdłużej stawiało/ opierało się Apple. O i ile kojarzę daty to po śmierci Jobsa i oni dali pełen dostęp. Zresztą agencje mają też furtkę "dookoła" przez podmorskie światłowody.

Lavabit, które dostało niejako rykoszetem po tym jak Snowden ujawnił (a raczej potwierdził wieloletnie podejrzenia i pokazał gigantyczną skalę) co robi amerykański rząd. Chodziło o szyfrowaną pocztę. Zapukało FBI. Właściciel i założyciel powiedział, że nie da dostępu. Zamknął firmę... czy giganci i ich akcjonariusze są na to gotowi? ;) nie są.

http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/may/20/why-did-lavabit-shut-down-snowden-email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się z Was, co można aktualnie otrzymać w Multimedii przy przedłużaniu umowy na internet?

Rodzice mają u siebie łącze 12mbit i płacą za nie 40 zł miesięcznie. Ja u siebie płacę tyle samo za łącze 60mbit.

 

Czy jest szansa, wynegocjować niższą cenę za łącze 12mbit?

Rodzice oprócz internetu mają TV - pakiet superbox z dekoderem za 33 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafmik Jest szansa wynegocjować niższą cenę za 12 Mb/s niż 40 zł miesięcznie. Od kwietnia 2014 roku mam 12 Mb/s i płaciłem wtedy 34,99 zł miesięcznie, od kwietnia 2015 roku obowiązuje mnie już nowa umowa promocyjna na 12 miesięcy, zadzwoniłem na Call Center, zaproponowano mi cenę 44 zł przy umowie na 2 lata lub 49 zł przy umowie na 12 miesięcy, na co się nie zgodziłem, ostro upierałem się, że interesuje mnie taka cena jaką miałem do tej pory, przełączono mnie do innej konsultantki i w końcu udało się i płacę dalej 34,99 zł. Oczywiście trzeba się targować. Może być tak, że zaproponują cenę taka jaka jest teraz lub troszkę droższą. W ostateczności zostaje zawsze pisemne wypowiedzenie umowy, gdzie na Internet obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia, a na TV 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Takie wypowiedzenie trzeba wysłać listem poleconym najlepiej z opcją tzw. zwrotki czyli za pisemnym potwierdzeniem odbioru (zwrotka koloru żółtego wróci do nas do skrzynki pocztowej i wtedy będziemy mieli 100% pewność że list został dostarczony) do lokalnego BOK lub udać się i dostarczyć osobiście do lokalnego BOK, wtedy można ugrać jeszcze lepszą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...