Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwonili do mnie z MM (dział rezygnacji). Zaproponowali 88 zł za Maxbox z PVR i 60 Mbit. Umowa na 12 m-cy.

Pan ma straszne ciśnienie, żeby dziś sfinalizować sprawę. Powiedziałem, że za 75 zł to możemy dziś temat skończyć. Ma zadzwonić o 16, ale powiedział, że cena jest niska.

 

Mam prośbę jakbyś mógł informować nas o postępach w negocjacjach, wkrótce i ja będę negocjował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili do mnie z MM (dział rezygnacji). Zaproponowali 88 zł za Maxbox z PVR i 60 Mbit. Umowa na 12 m-cy.

Pan ma straszne ciśnienie, żeby dziś sfinalizować sprawę. Powiedziałem, że za 75 zł to możemy dziś temat skończyć. Ma zadzwonić o 16, ale powiedział, że cena jest niska.

 

Ps. Jaki jest ten model dekodera z dyskiem 500GB?

 

Jak dla mnie cena perfect. Ja za maxboxa z CAM + Filmbox + 60 Mbit place 125 pln. Bede walczyl za jakis czas aby tej cenie dostać C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili do mnie z MM (dział rezygnacji). Zaproponowali 88 zł za Maxbox z PVR i 60 Mbit. Umowa na 12 m-cy.

Pan ma straszne ciśnienie, żeby dziś sfinalizować sprawę. Powiedziałem, że za 75 zł to możemy dziś temat skończyć. Ma zadzwonić o 16, ale powiedział, że cena jest niska.

 

Mam prośbę jakbyś mógł informować nas o postępach w negocjacjach, wkrótce i ja będę negocjował.

 

 

Przed chwilą dzwonili do mnie z lokalnego BOKu z propozycją internet 30Mb i MaxBox w cenie 82zł.

Pierwsza propozycja odrzucona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili do mnie z MM (dział rezygnacji). Zaproponowali 88 zł za Maxbox z PVR i 60 Mbit. Umowa na 12 m-cy.

Pan ma straszne ciśnienie, żeby dziś sfinalizować sprawę. Powiedziałem, że za 75 zł to możemy dziś temat skończyć. Ma zadzwonić o 16, ale powiedział, że cena jest niska.

To są oferty dla nowych:

TV Maxbox dekoder z nagrywarką + internet 60 Mb/s z WiFi za 75 zł

TV Superbox dekoder z nagrywarką + internet 120 Mb/s z WiFi za 85 zł

 

Nie ma powodu by stali klienci dostali gorszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie przed 16, ale byłem na FTTH Council i nie miałem jak odebrać. Ale w takim razie szykuję się do walki o niższą cenę :)

Mixiorek, masz może regulamin tej promocji? Czy to chodzi o tą promocję dla Warszawy (było zdjęcie kilka stron temu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Tak sobie teraz myślę, że może powalczę jeszcze o multiroom. Pytanie do ilu są w stanie zejść? Czy można dostać dwa dekodery z dyskami? No i ostatnie - w którejś instrukcji dekodera przeczytałem, że trzeba je ze sobą połączyć skrętką. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thommy18 Czym się kierowałeś twierdząc, że na Polsat Viasat Nature było EPG Nat Geo Wild? Tym, że było napisane "Dzika Serbia" ? To nie żaden błąd, po prostu Polsat Viasat Nature nadaje też odcinki tej serii. http://www.teletydzien.pl/program-tv/au ... d,56988513 W tym samym czasie na Nat Geo Wild leciało "Niepokonani" http://www.teletydzien.pl/program-tv/au ... d,56993120 Gdybyś się wysilił i porównał dzisiejszą ramówkę dwóch kanałów to byś nie wypisywał takich "sensacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop Zapewne tym, że na pozostałych podmienionych 1 stycznia kanałach jest EPG ich poprzedników. Na CC HD jest EPG kanału FOX, a na Polsat Romans jest FOX Comedy. (lokalizacja - Warszawa).

 

MM strzeliła sobie w stopę tą podmianą kanałów - osobiście znam 30 osób, które z tego powodu w tym miesiącu odchodzą z tej dziwacznej kablówki. Dzisiaj otrzymałem też pismo od rzecznika praw konsumenta i UOKiK, w którym czarno na białym potwierdzają, że postępowanie MM było niezgodne z prawem, a abonentom z powodu zmiany oferty przysługuje możliwość rozwiązania umowy. Zapis o gwarantowanej liście kanałów jest niedozwoloną klauzulą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zawiozłem rezygnacje z oferty TV. Dzisiaj telefon z Płocka od DUT. Zdziwiona Pani zaczyna ze mną rozmawiać dlaczego zrezygnowałem ? Odparłem, że mam już lat za dużo na to żeby oglądać ich oferte bajek i muzyki na oferowanych kanałach. Z oferty na średnim poziomie zbudowali ofertę bajki + muzyka + jakieś tam kanały premium w zasadzie w też okrojonej ofercie. Pani stwierdziła, że się dziwi, że zrezygnowałem, bo płacę 119 PLN za to co mam w podpisie. Pani stwierdziła, że oferta powstała w oparciu o oczekiwania klientów. O paczkę Disneya ponoć starali się uwaga 7 lat... To jest jakaś bzdura i chyba rekonesans co do kanałów robili w przedszkolu, żłobku lub nigdzie. Na pytanie czemu nie analizują tego które kanały ludzie oglądają (istnieje taka możliwość) Pani odparła, że oferta jest optymalnie dopasowana do potrzeb klienta... Generalnie stek bzdur i przepychanek słownych. Uparłem się przy tym, że nie zawieram kolejnej umowy chyba, że pojawią się kanały NGC HD BBC, History możemy wtedy rozmawiać. Pani zaproponowała dorzucenie paczki HD gdzie miałbym Animal Planet + pozostawienie obecnej oferty za cenę 109 PLN i kolejna lojalka. Powiedziałem, że nie jest to do akceptacji i oczekuję również wymiany dekodera, ponieważ mam 5800c. Niestety nie doszliśmy do porozumienia, bo ponoć dekoder można wymienić tylko na CAM. Tyle, że nikt nie jest w stanie mi zagwarantować, że ich CAM zadziała z moim TV. Ludzie z DUT mają teraz ciśnienie na zatrzymanie klientów, ja życzyłem Pani powodzenia w pracy, bo najwidoczniej cała masa ludzi składa rezygnacje. Nie omieszkałem również zauważyć, że MM nie szanuje prawa klienta do rezygnacji z umowy - odp. MM gwarantuje ilość kanałów a nie konkretny kanał i nie honorują stanowiska UKE. Wiąże się to wprost z łamaniem prawa. Za to z podpisu przy wymianie dekodera na lepszy mogę zapłacić góra 90-95 PLN... Ponoć to jest nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paczką Disneya to jest akurat prawda. Wypowiadali się na tem temat nawet w branżowym portalu (wirtualnemedia). Znam ludzi od Disney Polska, i wiem że im w ogóle nie zależało na dogadaniu się z Multimedią. Parę razy zerwali nawet wstępne porozumienie (pisałem o tym, w tym temacie w zeszłym roku). Można powiedzieć, że właśnie dla kanałów Disneya wyleciały FOXy i NGCki. Priorytetem była umowa z największym dostawcą treści dzięcięcych, a nie kanały z zombie i katastrofami lotniczymi.

 

Analizują kanały, ale nie w taki sposób jaki się tobie wydaje. Przede wszystkim patrzą na konkurencję, na badania Nielsena i własne ankiety (tzn. korzystają z usług jakiejś firmy w tym się specjalizującej). Oraz oczywiście z własnych kontaktów z klientami (telefonicznych, mailowych czy FBowych). To ostatnie akurat jest mało miarodajne, bo w większości przypadków nie kontaktuje się w tych sprawach typowy klient. Tylko taki bardziej świadomy, a takich jest mniej.

 

Sprawa z kanałem History od A+E Networks jest niestety nieaktualna. Mimo testów tych kanałów i wstępnego porozumienia, na razie ich nie będzie. Miały zastąpić braki NGCków, ale widać dostali tańsze oferty i wstępną umowę zerwali.

 

Co do negocjacji, to nie zgadzam się - są osiągalne takie rabaty. Dekoder też da się wymienić, mnie i paru innym osobom tutaj ta rzecz się udała (poczytaj wcześniejsze podstrony z zeszłego roku). Trzeba tylko cierpliwości, grzecznego odmawiania i stawiania na swoim. Za pierwszym telefonem nie oczekuj, że się uda. Wykłucanie się o usunięcie kanałów nic ci nie da. Co najwyżej zdeterminujesz konsultantkę i bardziej uprze się na swoim. W konsekwencji nie osiągniesz tego co chciałeś. Pamiętaj, że na takich liniach pracują przeważnie świeżo upieczeni studenci i nie zawsze zależy im na utrzymaniu kogoś za wszelką cenę. Normę odbiją sobie na kimś innym, a interes firmy to nie ich priorytet. Możemy kręcić nosem, ale takie są realia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Tak sobie teraz myślę, że może powalczę jeszcze o multiroom. Pytanie do ilu są w stanie zejść? Czy można dostać dwa dekodery z dyskami?

 

 

No i tu najciekawsza sprawa z dwoma dekoderami z PVR. Jakieś pół roku temu chciałem sobie zamówić multiroom z taką usługą. I przez jakieś 2 miesiące nie mogłem tego załatwić bo w ogóle nie było dostępnych dekoderów z dyskami a jak się pojawiły to się okazało, że co konsultant to inna opinia (chyba z 20 kontaktów ) czy taka konfiguracja jest możliwa. Większość twierdziła, że nie ma żadnego problemu, co trzeci, czwarty, że drugi dekoder nie może być PVR tylko zwykły . A opinie pochodziły z działu technicznego, zwykłego BOK-u a nawet z lokalnego przedstawicielstwa z Gdyni(3 wizyty). Kobieta w lokalnym BOK-u poradziła mi aby napisać reklamację, że jeżeli padły takie zapewnienia to na pewno zostanie uznana i usługa uruchomiona. Skończyło się oczywiście tak, że mam drugi dekoder zwykły w multiroomie . Po prostu wymiękłem i już nie miałem siły się kopać dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paczką Disneya to jest akurat prawda. Wypowiadali się na tem temat nawet w branżowym portalu (wirtualnemedia). Znam ludzi od Disney Polska, i wiem że im w ogóle nie zależało na dogadaniu się z Multimedią. Parę razy zerwali nawet wstępne porozumienie (pisałem o tym, w tym temacie w zeszłym roku). Można powiedzieć, że właśnie dla kanałów Disneya wyleciały FOXy i NGCki. Priorytetem była umowa z największym dostawcą treści dzięcięcych, a nie kanały z zombie i katastrofami lotniczymi.

 

Analizują kanały, ale nie w taki sposób jaki się tobie wydaje. Przede wszystkim patrzą na konkurencję, na badania Nielsena i własne ankiety (tzn. korzystają z usług jakiejś firmy w tym się specjalizującej). Oraz oczywiście z własnych kontaktów z klientami (telefonicznych, mailowych czy FBowych). To ostatnie akurat jest mało miarodajne, bo w większości przypadków nie kontaktuje się w tych sprawach typowy klient. Tylko taki bardziej świadomy, a takich jest mniej.

 

Sprawa z kanałem History od A+E Networks jest niestety nieaktualna. Mimo testów tych kanałów i wstępnego porozumienia, na razie ich nie będzie. Miały zastąpić braki NGCków, ale widać dostali tańsze oferty i wstępną umowę zerwali.

 

Co do negocjacji, to nie zgadzam się - są osiągalne takie rabaty. Dekoder też da się wymienić, mnie i paru innym osobom tutaj ta rzecz się udała (poczytaj wcześniejsze podstrony z zeszłego roku). Trzeba tylko cierpliwości, grzecznego odmawiania i stawiania na swoim. Za pierwszym telefonem nie oczekuj, że się uda. Wykłucanie się o usunięcie kanałów nic ci nie da. Co najwyżej zdeterminujesz konsultantkę i bardziej uprze się na swoim. W konsekwencji nie osiągniesz tego co chciałeś. Pamiętaj, że na takich liniach pracują przeważnie świeżo upieczeni studenci i nie zawsze zależy im na utrzymaniu kogoś za wszelką cenę. Normę odbiją sobie na kimś innym, a interes firmy to nie ich priorytet. Możemy kręcić nosem, ale takie są realia. :P

 

Dzięki za odpowiedź na mój post i ekonomiczno-marketingowy wykład. Zdaj sobie jednak sprawę z tego, że tego typu kwestie nie interesują przeciętnego klienta firmy telekomunikacyjnej, którym jestem. Z mojej pozycji sprawa wygląda tak, że najpierw usuwa się najczęściej oglądane kanały z oferty i zastępuje marną ofertą dla dzieci. Nawet z technicznego punktu widzenia kanały są marne - wiele z nich nadaje w formacie 4:3. Sama zawartość to już pozostaje do oceny dzieciakom, które na pewno są zadowolone z 14 kanałów z bajkami w ofercie, a czerwonoustne galerianki są zadowolone z kanałów z muzyką, których nie wiadomo po co jest aż tyle i wciąż ich przybywa. Dla mnie nie jest to żadna intratna oferta, a na pewno nie na 119 PLN abonamentu. Wbrew panience, która wczoraj do mnie dzwoniła twierdząc, że winienem podpisać następną umowę za 109 PLN na miesiąc nie przystałem na tę propozycję. Nie bardzo rozumiem jednak ciśnięcie i załamanie konsultantów w obliczu masowych rezygnacji. Ktoś kto o tym zdecydował, że usunie NGC, FOX, BBC powinien się liczyć z masowym odpływem klientów. Jednak w MM jest takie przeświadczenie wśród pracowników, że klient powinien dośmiertnie korzystać z ich usług dlatego, że ma podpisaną z nimi umowę. Osobiście nie zbiednieję bez dekodera MM w domu, momentami oferta DVB-T daje lepszy kontent niż MAXBOX z MM. No niestety takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpisując nową umowę lepiej wziąć dekoder czy moduł cam? Dostrzegam plusy związane z tym, że jedno urządzenie mniej, mniejsze zużycie prądu, jeden pilot... Ponadto mam dysk podpięty do telewizora w celu nagrywania. Ale może z jakiś powodów lepiej wziąć dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto o tym zdecydował, że usunie NGC, FOX, BBC powinien się liczyć z masowym odpływem klientów. Jednak w MM jest takie przeświadczenie wśród pracowników, że klient powinien dośmiertnie korzystać z ich usług dlatego, że ma podpisaną z nimi umowę. Osobiście nie zbiednieję bez dekodera MM w domu, momentami oferta DVB-T daje lepszy kontent niż MAXBOX z MM. No niestety takie są realia.

Ja też nie przedłużę umowy z MM. Powodów jest kilka - podstawowy to mocno okrojona oferta w mojej miejscowości w stosunku do oficjalnej. mamy dostępnych tylko 13 programów w HD, a wielu innych z oferty u nas nie ma. 4K puka do drzwi, a MM z jakości HD robi luksus. I od razu info dla draco: nie interesują mnie problemy finansowe MM, tak jak ich nie interesuje skąd ja wezmę na comiesięczną fakturę. Kolejny powód to oczywiście brak NG i FOXów. To, co dali w zamian jest dla mnie bezużyteczne (z wyjątkiem ES2 HD). Do tego dochodzi jeszcze internet - max 6 Mb/s. W dzisiejszych czasach taka prędkość nie gwarantuje komfortu podczas korzystania z netu. Konsultanci za każdym razem, kiedy przedłużałem umowę normalnie łgali, że "w tym roku modernizacja w pana lokalizacji będzie przeprowadzona". I tak już modernizują od 3 lat. Na szczęście MM nie jest jedyną alternatywą i w połowie roku, po kilkunastu latach współpracy czas się pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 marca w analogu nastąpi zmiana częstotliwości niektórych kanałów:

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i kontynuując proces standaryzacji oferty telewizyjnej

uprzejmie informujemy, że od dnia 01.03.2015 r. nastąpi zmiana częstotliwości, na których nadawane

są wskazane poniżej programy. W związku z tym, prosimy o zapoznanie się z wykazem i dostrojenie

Państwa odbiorników zgodnie z podanymi wartościami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem też pismo od rzecznika praw konsumenta i UOKiK, w którym czarno na białym potwierdzają, że postępowanie MM było niezgodne z prawem, a abonentom z powodu zmiany oferty przysługuje możliwość rozwiązania umowy. Zapis o gwarantowanej liście kanałów jest niedozwoloną klauzulą!

Czy mógłbyś dokładnie przytoczyć fragment tego pisma albo wrzucić skana? I co rzecznik oraz UOKiK ma dalej zamiar z tym zrobić? Zamiast ewentualnych kar dla operatora powinni ich ZOBOWIĄZAĆ do poinformowania abonentów o możliwości rozwiązania umowy bez konsekwencji. Wtedy byłoby to uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAGNI11:

Nie można mieć dwóch dekoderów z PVR, z tego co pamiętam. Ja mam ten do multiroomu bez dysku.

 

@thommy18:

Wykład? To była garść porad i plotek, których normalnie nie usłyszysz. No, ale mniejsza. ;)

 

Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem wielu ludzi nie obchodzi. Ale czy to znaczy, że mamy być ignorantami? :P

 

Skąd w ogóle wiesz, że NGC, FOX czy BBC to najczęściej oglądane kanały z oferty? Mocno naciągane słowa. Według ostatnich danych Nielsena (top 100), wszystkie wspomniane kanały są mniej oglądane od Disney Channel. W Multimedii, z tego co słyszałem (niestety nie mogę potwierdzić konkretnym artykułem), najpopularniejsze są kanały ogólne, sportowe i dziecięce. Czwarte miejsce ponoć dla informacyjnych, potem filmowe i muzyczne. A od NGC popularniejszy był, co potwierdzają dane Nielsena za ubiegły rok, kanał Discovery Channel.

 

Kanały dla dzieci, mimo że niektóre wciąż są w archaicznym 4:3, są bardzo chętnie oglądane. Nick Jr, Disney Jr, czy Cartoon Network - wszystkie mają wyższą oglądalność od tych 3 zabranych. Bo dla dzieci nie liczy się jakość, tylko treść jak widać. Tak w ogóle, to w pakietach podstawowych mamy 2 porządne kanały HD tego typu. :P

 

Z kanałami muzycznymi to ostro pojechałeś. :P Ja choćby lubię obejrzeć sobie jakiś klasyk na Stars TV czy VH1 Classic, żeby powspominać czasy młodości. Dla paczki MTV wielu ludzi w ogóle zdecydowało się na kablówkę (w platformach PL masz niepełną). Młodsi teledyski oglądają na Youtube, więc z takich ofert przeważnie korzystają takie stare pryki jak ja. :P

 

Masowych rezygnacji w Multimedii nie ma. A te które są, to raczej z powodu silnej darmowej konkurencji NTC, a nie przez wycofanie NGC, FOX czy BBC. Większość ludzi z tych narzekających na FB, tylko się odgraża, że odejdzie. Dla nich nie ma specjalnie alternatywy, bo Multimedia wciąż ma najlepsze ceny wśród kablówek. A platformy nie mają wszystkich kanałów sportowych. Generalnie wszyscy z branży PAY TV dzisiaj tracą. Zauważyłeś ostatnie wyniki podawane przez CP lub NC+? Nie chwalą się wzrostami, kablówki też niespecjalnie. A większość podaje ogólną liczbę klientów, bo statystyki samej TV nie wyglądają różowo. Odejścia z powodu wycofania kanałów FOX i NGC o jakich słyszałem, na razie mogę policzyć na palcach obu rąk.

 

Ten, kto o tym wycofaniu kanałów zdecydował doskonale wiedział co robi. Pozbył się drogiego, średnio oglądalnego nadawcy na rzecz poprawy jakości HD i kanałów najpopularniejszego nadawcy na świecie. O którego zabiegał od dawna. To wszystko bez ruszania cen. Dał widzom coś w zamian, i jednocześnie dał sobie czas na negocjacje z FIC na powrót kanałów. Pokazał jednocześnie nadawcy, że nie zgadza się na dyktat cen. Właściwie Multimedia jest jedyną kablówką (no, może jeszcze trochę Vectra), która corocznie nie zgadza się na takie podwyżki nadawców.

 

Wiązanie klienta umowami jak najdłużej, to nie jest domena kablówek. To samo masz w innych usługach.

 

A argumentu, że niby pakiet Maxbox jest gorszy od bezpłatnej DVB-T, to już w ogóle nie rozumiem. Totalna bzdura. Czy ty oglądasz tylko podstawowe kanały? Bo przecież, poza Fokus TV i Vox Music TV, mamy wszystkie naziemne kanały w ofercie. Oferta sportowa, informacyjna czy dziecięca, a także muzyczna jest w ogóle nieporównywalna (na korzyść kabla). Nie mówiąc już o takich oczywistościach, jak 1 kanał filmowy, 1 dokumentalny - które są właściwie powtórkami, tego coś już leciało w płatnej TV. O kanały HD to już nie warto się spierać. Nawet w najniższym pakiecie MMP masz ich 12.

 

Poza tym, tacy ludzie jak ja, oglądają głównie premium TV i sport, dla nich mają głównie posiadają te pakiety. A nie dla FOX'ów czy NGC'ów. Jeśli na nich ci najbardziej zależało, to chyba pomyliłeś oferty. Ja na twoim miejscu brałbym pakiet którejś platformy sat.

 

Czy podpisując nową umowę lepiej wziąć dekoder czy moduł cam? Dostrzegam plusy związane z tym, że jedno urządzenie mniej, mniejsze zużycie prądu, jeden pilot... Ponadto mam dysk podpięty do telewizora w celu nagrywania. Ale może z jakiś powodów lepiej wziąć dekoder?

Dekoder to tylko w przypadku, gdy nie ma się TV kompatybilnego z modułem CAM. Albo gdy chce się mieć dostęp do ich VOD, oraz kanału zwrotnego (są czasami jakieś ankiety, albo można łatwo wykupić jakiś pakiet tylko za pomocą naciśnięcia guzika - np. gale i eventy Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...