Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem KTO decyduje że np. w maju będzie cyfryzowana Łódź, a w czerwcu Sandomierz. Jakie czynniki mają wpływ na kolejność prac ? Przecież to nie jest zgaduj-zgadula,jakiś harmonogram prac musi być. DLACZEGO  abonent MM ma nie wiedzieć,że zajmą się nim w kwietniu lub lipcu ? Każdorazowa próba dowiedzenia się czegokolwiek w tym temacie kończy się niczym. Czy to jakaś zmowa milczenia,czy sprawa poufna lub ściśle tajna ? Próbowałem wszędzie,nikt nie udzielił ŻADNYCH informacji w tym temacie.  A lokalni przedstawiciele handlowi mówią wprost : nie wiemy,dowiadujemy się jak już jest cyfryzacja za tydzień lub dwa.

Z ust kompetentnej osoby dowiedziałem się,że nie uda się wszędzie przeprowadzić cyfryzacji do końca tego roku. A w BOK-u UPC powiedziano mi że prawdopodobnie pod koniec tego roku przejmiemy Multimedię w Częstochowie.Ale czy o to wszystkim chodzi ??   :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem KTO decyduje że np. w maju będzie cyfryzowana Łódź, a w czerwcu Sandomierz. Jakie czynniki mają wpływ na kolejność prac ? Przecież to nie jest zgaduj-zgadula,jakiś harmonogram prac musi być. DLACZEGO  abonent MM ma nie wiedzieć,że zajmą się nim w kwietniu lub lipcu ? Każdorazowa próba dowiedzenia się czegokolwiek w tym temacie kończy się niczym. Czy to jakaś zmowa milczenia,czy sprawa poufna lub ściśle tajna ? Próbowałem wszędzie,nikt nie udzielił ŻADNYCH informacji w tym temacie.  A lokalni przedstawiciele handlowi mówią wprost : nie wiemy,dowiadujemy się jak już jest cyfryzacja za tydzień lub dwa.

Z ust kompetentnej osoby dowiedziałem się,że nie uda się wszędzie przeprowadzić cyfryzacji do końca tego roku. A w BOK-u UPC powiedziano mi że prawdopodobnie pod koniec tego roku przejmiemy Multimedię w Częstochowie.Ale czy o to wszystkim chodzi ??   :-|

Wydaje mi się, że nie ma jakiegoś wielkiego harmonogramu. Według mnie mają jakiś zarys i po prostu działają w miarę na bieżąco. Tzn. jak widzą, że w danym mieście jest duża konkurencja, klienci odpływają to z pewnością te miasto będzie miało wyższy priorytet niż na przykład takie, w którym analogowcy mają się dobrze, płacą im piękną kasiorkę, konkurencja niewielka i generalnie nikt ich stamtąd nie ruszy. :) W Gdyni Orange ostro zaczęło wchodzić ze swoim światłowodem, jest sporo blokowisk, a tam operatorów od groma i ciut, ciut. Musieli zacząć wreszcie działać.

 

Wczoraj jak byłem składać wypowiedzenie i zobaczyłem samych starszych ludzi to naprawdę nie dziwię się, że analog ma się tak dobrze. Naprawdę ciężko takim ludziom przetłumaczyć, że cyfra jest lepsza. Poza tym na pewno mają stare kineskopy i wcale im się nie dziwie, że nie chcą żadnych zmian.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop: Teraz na kanale 230 jest Nowa a na 232 WP. Na 231 nie pamiętam co jest, a nie mam jak teraz sprawdzić. Oczywiście mówię o miejscach, gdzie jest pełna oferta.

 

@StasiuZIrkucka: TVP Info nadal w SD, ale na tym kanale HD to tylko pasek na dole i reklamy, więc nie ma czego żałować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauwazyliscie że RTL został przeniesiony na pozycję 250, Pro 7 na 251, a RTR Planeta na 252 ? Wczesniej owe kanaly byly odpowiednio na pozycjach 230, 231, 232.

tak widziałem, mogliby w te rejony przenieść pozostałe obcojęzyczne: cnn,france24,Bloomberg. Dziwne, że w analogu w Gdyni jest francuskieTV5 a wersji cyfrowej już go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma jakiegoś wielkiego harmonogramu. Według mnie mają jakiś zarys i po prostu działają w miarę na bieżąco. Tzn. jak widzą, że w danym mieście jest duża konkurencja, klienci odpływają to z pewnością te miasto będzie miało wyższy priorytet niż na przykład takie, w którym analogowcy mają się dobrze, płacą im piękną kasiorkę, konkurencja niewielka i generalnie nikt ich stamtąd nie ruszy. :)

To znaczy,że jak w Częstochowie analog ma się dobrze to cyfryzacji mam się nie spodziewać ? To tak za karę ?  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Suwałkach jest taka sama sytuacja, brak konkretów, karzą czekać cierpliwie. Ratują ich tylko oferty przedłużeniowe, bo różnice w ofertach są coraz bardziej wielkie. Poza tym denerwujące jest to, że zero konkretów, a jak zadajesz pytanie, to twierdzą, że Suwałki mają pełną ofertę i nie wiedzą o co pytam, szkoda słów. Nic innego nie zostaje tylko czekać, może w końcu doczekamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że jak w Częstochowie analog ma się dobrze to cyfryzacji mam się nie spodziewać ? To tak za karę ?  :-|

Wiesz jak jest. Dopóki kasa się zgadza i nikt i nic nie wymusza na Tobie zmian to po co się wychylać ? Jak jest u Ciebie z konkurencją ? Może MM ma monopol lub dwie firmy działają w różnych rejonach miasta i nie wchodzą sobie w drogę ?

 

Ja odnoszę wrażenie, że ludzie naprawdę tak mocno nie interesują się telewizją, kanałami czy to jest w HD czy to jakaś nowość. Wizyty w BOK tylko bardziej mnie w tym utwierdzają. Pani wyjmie kartkę z kanałami, coś po czaruję o ilości, HD i przeciętny człowiek to kupuję. Nieważne czy to MM, UPC czy nc+ - zasada jest taka sama. My cierpimy tylko dlatego, że MM ma przestarzałą i niejednolitą infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak jest u Ciebie z konkurencją ? Może MM ma monopol lub dwie firmy działają w różnych rejonach miasta i nie wchodzą sobie w drogę ?

W Częstochowie działa  11  sieci kablowych, w tym 7-8 małych,osiedlowych. Jest też UPC,Vectra i Telsat. Są bloki gdzie na klatce są 3 sieci do wyboru,ale są też takie (jak u mnie) gdzie jest tylko MM lub tylko UPC. Jak pisałem wcześniej UPC liczy na to że nas przejmie jeszcze w tym roku (info z BOK-u).Tak że konkurencja u nas jest,ale zależy w którym punkcie miasta.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro KRRiT jeszcze się nie wypowiedziała w tej sprawie to takie informację z BOK potraktowałbym jako pierwsze próby dobrego piaru UPC. :) No chyba, że UPC ma już jakieś przecieki w sprawie przejęcia, ale żeby od razu BOK w Częstochowie informowała (bez urazy) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...