Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie zauważył "subtelnej", aczkolwiek znaczącej zmiany... otóż mamy kanały gwarantowane/niegwarantowane.

Niestety większość (raczej wszystkie) wartościowych kanałów znajduje się w tej niegwarantowanej. :roll:

 

@Daro1:

Miałeś rację. Znaczek HD dotarł i na Południe (TTV). ;)

No to będzie kicha jak pousuwają, lub pozamieniaja na jakieś badziewiane kanały te niegwarantowane. I tak nas załatwili, żeby ciąć koszty utrzymania kablówki do czasu przejęcia przez UPC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może mi coś doradzicie. Od jakiegoś czasu, głównie pod wieczór mam serie resetu internetu. Max to chyba było ciągle resetowanie przez 30-40 minut. Gasną mi lampki send oraz online. Na infolinii mi sprawdzili, że wszystko OK. Przysłali technika, ale on nic nie stwierdził. Zwiększył siłę sygnału w skrzynce, ale to nie poprawiło problemu. Modem niby też nie psuje się, bo z doświadczenia powiedział, że modemy Motorola psują się od gaśnięcia innych lampek.

 

 

Frequency 766000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 40 dB
Power Level 13 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Upstream Value
Channel ID 3
Frequency 29000000 Hz Ranged
Power Level 43 dBmV

 

Konfiguracja wydaje się być w normie? Dziwne, bo neta mam od lat i nigdy nie miałem takich problemów.

 

Nie używam żadnego routera, łączę się przez kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzie. Spooooooookojnie :)

 

Na razie niech UPC przejmie MM, o czym poinformują media i na stronie www. Dopiero później zacznijcie się martwić :)

 

Po pierwsze, do transakcji zapewne dojdzie w ciągu roku. Przez ten czas wiele może się zmienić.

 

Po drugie, nie martwcie się. UPC nie jest głupie. Oni wiedzą, że klient, który będzie miał zapłacić 30/40 zł więcej za "to samo" szybciej odejdzie niż zostanie. Tym bardziej, że konkurencja z pewnością wykorzysta ten fakt. UPC z pewnością będzie miało specjalne oferty, dla określonych grup, by klient czuł się "lepiej". A po to przejmują MM, by mieć więcej abonentów, a nie ich odstraszać :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek: Nie po to UPC kupuje MM żeby na zdublowanych obszarach oddać np Netii klientów MM, UPC kupuje sieć z całą infrastrukturą oraz klientami, oto właśnie im chodzi. Na przykład u mnie jest jedna i druga kablówka, jeśli UPC odda sieć MM właśnie Netii to UPC zmigruje wszystkich klientów MM w tym mnie, na własną sieć. Netia dostanie gołą sieć bez abonentów.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC nikogo z automatu nie będzie miała prawa zmigrować. :P Nawet tam, gdzie infrastruktura się nie dubluje. Zapisy umów zawartych z MM zachowają ważność. UPC najpewniej zaproponuje zerwanie ich bez konsekwencji, w zamian za zawarcie nowych, już bezpośrednio z nią. Wtedy dopiero klienci zobaczą nowe kanały HD (+ czas na modernizację do swojego standardu). ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli UPC będzie musiało warunkowo oddac sieć MM np Netii, to UPC musi podłączyć klientów pod własną sieć, chyba że poczekają aż się wszystkim skończą umowy, zmigruja i dopiero w tedy oddadzą sieć Netii.

Domyślam się, że u nas w mieście nie ma cyfryzacji dla tego że jest spora rzesza emerytów w analogu za prawie 60 zł, już widzę jak oni przechodzą do UPC, gdzie analog praktycznie nie istnieje tylko 13 kanałów, a w MM jest 50 kanałów. Ciekawe, jak UPC sobie z tym poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiegasz za daleko w przyszłość. Nikt jeszcze nie powiedział, że musi to zrobić i w jakim terminie. I nie "oddać", tylko "sprzedać". UPC na pewno żadnego klienta nie odda. Ludzie, po zakończeniu warunków promocyjnych, nie będą mieli wyjścia.

 

UPC analogową też redukuje wybiórczo. Więc, nic w tym względzie nie musi się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondzik23, co do nc+ to... podnieśli ceny i z 2,5 mln abonentów zrobiło się jakieś 2,2 mln (jeśli dobrze pamiętam). Problem nc+ był taki, że oddali to w ręce nieudaczników z ITI ("n") zamiast Cyfry+. Tuż po starcie nc+, praktycznie wielu ludzi odpowiedzialnych za sukces Cyfry+ odeszło z ITI, z byłą szefową Cyfry+ na czele. A to ona była odpowiedzialna za sukces marki Canal+. Za jej czasów pakiet Canal+ miał najlepszą sprzedaż, bo miał dobrą ofertę i cenę.

 

Więc sam widzisz jak to działa. Jeśli UPC będzie przesadzało z cenami, to straci klientów. To prosta zasada.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak jakby UPC przyszło jutro i jest problem.  Ja przedłużenie umowy podpiszę w maju i wiem że to będzie dalej umowa z MM. Może następna w maju 2018 roku będzie z UPC a może jeszcze nie.

W przypadku mojego miasta gdzie UPC ma b.dużo klientów i są rejony gdzie ich nie ma , a jest wyłącznie MM, to przejęcie tych obszarów (jesteśmy zmodernizowani) to będzie raczej bułka z masłem.

Ale jak na razie jest tylko umowa przedwstępna więc wszystko się zdarzyć może !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy mają TTV w SD ze znaczkiem HD, bo nasza wspaniała kablówka już nawet z jednym kanałem HD sobie nie radzi i na pewno nie chodzi tu o kasę, bo umowa z nadawcą, czyli TVN by się nie zmieniła, jakby MM chciała wersję HD. Nawet ci po cyfryzacji mają SD. Widać brak chęci, bo po co się produkować. Trzeba się przyzwyczajać, że takich kwiatków będzie coraz więcej.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz nam, nie opłaca się mieć bezterminowej umowy, bo ceny są bardzo wysokie, szczególnie jeżeli chodzi o internet. Np. 30 Mb/s kosztuje miesięcznie 450 zł według tego cennika, który znalazłem: https://www.multimedia.pl/getattachment/d5f1edf1-c655-4e01-b555-5ef2bddfd622/Cennik-Internet-plus-MMP-(2016-01-1).aspx. Chyba, że się mylę.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondzik23, co do nc+ to... podnieśli ceny i z 2,5 mln abonentów zrobiło się jakieś 2,2 mln (jeśli dobrze pamiętam). Problem nc+ był taki, że oddali to w ręce nieudaczników z ITI ("n") zamiast Cyfry+. Tuż po starcie nc+, praktycznie wielu ludzi odpowiedzialnych za sukces Cyfry+ odeszło z ITI, z byłą szefową Cyfry+ na czele. A to ona była odpowiedzialna za sukces marki Canal+. Za jej czasów pakiet Canal+ miał najlepszą sprzedaż, bo miał dobrą ofertę i cenę.

 

Więc sam widzisz jak to działa. Jeśli UPC będzie przesadzało z cenami, to straci klientów. To prosta zasada.

 

Bzdura. Odeszli ludzie, którym zaproponowali po fuzji podwyżki rzędu 30% z byłą prezes Mońką na czele. Zaproponowali ofertę, której nikt poza nimi nie zrozumiał. :D

Jaki to sukces odniosła Cyfra+? Większość obecnych abo to abonenci byłej Wizji i N. Gdyby nie fuzje, nie wiem, czy by uciułali chociaż do miliona abonentów.

 

Co do przejęcia MM przez UPC, nie zapominajcie, że są miasta, w których jest jeden operator - MM i po przejęciu zmieni się on w UPC i nadal będzie dyktował ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończy mi się umowa. Dziś dzwonili 1. raz.

Obecnie max Maxbox z PVR + Multiroom, oraz 60 Mbps. Płacę za to 89 zł.

 

Zaproponowali to samo, ale z zastrzeżeniem, że teraz do Maxboxa obowiązkowo jest Eleven. Oczywiście nie za darmo i cena za pakiet to 98 zł (89 zł + 9 zł).

Dodatkowo na 2 m-ce można dostać HBO za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Pójdę z wypowiedzeniem do salonu. Ostatnio wystarczyło, że je pokazałem i już miałem dobrą ofertę. Nawet nie musiałem jego wręczać.
Pytanie, czy można dostać paczkę Canal+ z 4 kanałami (bez Discovery i Seriale). Ostatnio się upierali, że mogą sprzedać tylko 6 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...