Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam swój router od TP Linka.Wystarczyło zwiększyć przepustowość w routerze i jest ok.Modem mam nowy.

Jak zmieniles przepustowosc w tp linku?co to znaczy?ja mam co jakis czas problem z tp linkiem, mam polaczenie z routerem ale zanika sygnal netu.Pomaga odlaczenie zasilania routera na kilka minut.Po ponownym podlaczeniu, net znow smiga. Dodam,ze na kablu bezposrednio z modemu MM wszystko lata bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominreda

Zmień sobie firmware na routerze i zobaczysz , że skończą się problemy z dziwnym rozłączaniem (niektóre TP-Linki tak mają). 8)

Przydatny link :

 

http://tplink-forum.pl/aktualny-firmwar ... e-tp-link/

 

Tylko nie wiem na jakiej częstotliwości są te i inne kanały

Zobacz czy jak nie znajdzie 1 i 2, to czy masz kanały: Polast Sport Extra HD (129) , Polonia 1 (224), Viasat NAture / History HD (70). Jeśłi ich nie ma to albo masz jakąś usterkę z tą nośną w sieci MMP lub coś z głowicą w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś info w temacie wyłączeń kanałów analogowych na Południu

 

W moim BOK-u nic na ten temat nie wiedzą.Wprost przeciwnie analog jest dalej sprzedawany,dołączyli jeden program i na ulotkach w klatce jest dalej reklamowany jako pakiet KOMFORT z DVB T. Przystępna cena powoduje że ludzie nadal to kupuja mając za 34zł 53 programy analogowe i 24 cyfrowe DVB T. :smile:

W tym 2 HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenia analogowej dotyczą tylko części miast. U was nie będą, skoro nie macie żadnej informacji. Powinna być kartka administratora bloku, info na kanale lokalnym, bądź informacja na pasku przy konkretnym kanale. Jeśli ktoś płaci za analog (wyszczególniona pozycja na fakturze), to dostanie też info przy kolejnym rachunku pocztą lub przez e-bok. Reszta nie, chyba że sami zapytacie w lokalnym biurze. Najlepiej 1 września śledzić kanały w analogu. Oczywiście nie wszystkie oddziały wiedzą o akcji, więc nie dziwiłbym się zbytnio brakiem konkretów z ich strony. To delikatna sprawa i nie chcą wszystkich niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lokalnym kanale usunęli listę kanałów analogu. Podmienili też kanał Amazing na TVP1, ale nic po za tym. Brak jakichkolwiek informacji. Coś czuję, że moje miasto ominie 'cyfryzacja'. :P Nadal w blokach na jedną klatkę przypadają 3 osoby, które posiadają sam analog i płacą za niego 50 zł :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku nie jedną. Ja mam stworzone kilka list np. podstawowa, dzieci, sport, film, muzyka itd.

Jest chyba możliwość stworzenia maksymalnie 10, ale nie jestem do końca pewien.

Bardzo wygodnie można się pomiędzy nimi przełączać i szybko wybrać kanał, który nas interesuje.

Poza tym dla takiej jednej grupy wciskając przycisk guide łatwo ogarniemy program.

Np. gdybym zamiast tego miał moduł CAM, to w moim telewizorze Philipsa mógłbym utworzyć tylko jedną dodatkową listę.

Nie wiem jak to wygląda dla TV innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać tu i ówdzie plotki o kanałach HD które miałyby być włączone po częściowych wyłączeniach analogu/m.innymi Cinemaxy HD/.

Ale jak rozumieć brak wyłączeń analogu w niektórych miastach? To znaczy znowu będziemy dzielić abonentów na tych z nowymi HD i na tych bez HD ??

Brakuje tu polityki równego traktowania klientów-wszyscy płacą jednakowy abonament.Rozumiem poprzednie tłumaczenie:"brak możliwości technicznych".Ale obecną sytuację jak tłumaczyć? "Brak chęci wyłączenia analogu"?? Bo nie wierzę,że MM będzie się rozczulać płaczem garstki dziadków tęskniącymi za "tradycyjną"telewizją.

Oficjalna strona internetowa jest trochę z kosmosu.Jest na niej tylko jedna lista programów DTV,ta maksymalna.Dawniej była też dla abonentów IPTV oraz dla MM-Południe.Nic by się nie stało jak by istniały też podstrony lokalnych BOK-ów.Można by wtedy zamieszczać listy TV analogowej i lokalne informacje związane ze specyfiką danego regionu/np.wyłączenia,konserwacje,modernizacje,włączenia nowych bloków itp/.A tak czy ja na stronę MM zajrzę dzisiaj czy za miesiąc to to samo.

Nie wiem dokładnie jakie są możliwości techniczne naszej kablówki,ale przydałby się chociaż jeden program 4K. Telewizory o tej rozdzielczości są już za ok.3000 zł i coraz więcej abonentów je posiada.Materiałow 4K jest bardzo mało, ale w ramach programu aMazing można by puszczać demonstracyjne filmiki w tej rozdzielczości tak jak to robi TVP HD /a raczej robiła/ z filmikami 3D.

A póki co czekam na jesienną "rewolucję" ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy znowu będziemy dzielić abonentów na tych z nowymi HD i na tych bez HD ??
Obawiam się, że znowu tak będzie i znowu np. u mnie nie będzie nic nowego. W mojej lokalizacji nic nie słychać o wyłączaniu analoga, żadnych ulotek, komunikatów w TV, a oferta jest coraz gorsza w porównaniu do tych "uprzywilejowanych" abonentów. Przepaść coraz bardziej się pogłębia. Nie mamy żadnych kanałów premium w HD (ani C+, ani HBO), wszystkich w HD mamy 13 !!!. Poza tym brak jest wielu innych programów z oficjalnej ofert. jeżeli teraz na jesieni nic się nie zmieni to czas pożegnać MM. Dodam, że polityka informacyjna MM o przewidywanych zmianach jest żadna. Czasami mam wrażenie, ze celowo wprowadzają zamieszanie, podrzucają plotki żeby utrzymać klientów, którzy zamierzają odejść ze względu na niepełną ofertę. Żadnych konkretów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

 

Dobrze wiesz, że nadal brak możliwości technicznych w wielu miejscach. Dlatego sytuacja będzie się za każdym razem powtarzała, dopóki nie zrobią nowych inwestycji. A te sporo kosztują, więc nie będą szybko.

 

Oni by chcieli analogową TV wyłączyć wszędzie, bez wyjątków. Ale nie mogą tego zrobić, bo wciąż jej klienci stanowią poważną część dochodu. Nie można też nikogo zmusić do przejścia na cyfrę. Dlatego żeby firma nie traciła, operacja wyłączeń zostanie przeprowadzona stopniowo i wybiórczo. Nigdzie nie będzie całkowitego pozbycia się analogu, tylko kilka/kilkanaście kanałów na zachęte do przejścia na cyfrę. Pakiet StartBox+ został specjalnie stworzony na tę sytuację.

 

Strona jest tylko ogólna, konkretniejszych informacji mają udzielać lokalne biura i konsultanci. Oferta IPTV zbyt wiele osób wprowadzała w błąd, dlatego została zdjęta ze strony. Na razie nie wiedzą , co z tym zrobią. Może przebudowa strony? Podstron z lokalnymi informacjami i listami analogowej na pewno nie będzie. Aktualizacja tego byłaby zbyt problematyczna i tylko narzucała dodatkowej niepotrzebnej pracy tym BOK-om. A planowanymi przyłączeniami nie będą sie chwalić ze względu na konkurencję. I po co robić listy analogowej, w sytuacji gdy powoli odchodzi w zapomnienie?

 

Kanały 4K na razie są niemożliwe. Nie tylko dlatego, że niewiele jest treści w tej rozdzielczości. Zbyt kosztowna na tę chwilę byłaby wymiana dekoderów (i sprzętu realizacyjnego aMazing). Dla demówek nie warto.

 

TVP HD wkrótce zrezygnuje z emisji 3D, z tego co słyszałem.

 

@ziutek60:

Sytuacja Południa raczej nie zmieni się tej jesieni. Nie zainwestują nagle kilkuset milionów, bo nie odzyskają tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...