Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja mam od paru dni TnK na swoim Fergusonie 7318. Specjalnie wgrałem świeży soft i ułożyłem nową listę, soft oczywiście oficjalny, ten z poprawioną obsługą Conax'u. No i czasem zdarza się, że tuner się zawiesi, chyba na kanałach kodowanych tylko, pomaga wyciągnięcie wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od paru dni TnK na swoim Fergusonie 7318. Specjalnie wgrałem świeży soft i ułożyłem nową listę, soft oczywiście oficjalny, ten z poprawioną obsługą Conax'u. No i czasem zdarza się, że tuner się zawiesi, chyba na kanałach kodowanych tylko, pomaga wyciągnięcie wtyczki...

 

Ja tak miałem na AF 6318 CR z conax to jest raczej wina oprogramowania bo na uniwersalnym nie robi mi sie tak tylk o wczytuje koło 4-5 sek kanały kodowane w symulcrypcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dekoder Fergusona, FX-7600UCI (1xCR) i chciałbym spytać czy karta telewizji na kartę będzie pracować w tym odbiorniku prawidłowo, wyczytałem ( w magazynie Digi TV), że zmieniona wersja oprogramowania ( soft 2.02) niema żadnych problemów. A czy ktoś posiada ten odbiornik razem z karta telewizji na kartę??, i moje drugie pytanie przy okazji jak karta nie zadziała prawidłowo z tyn odbiornikiem ( jakieś problem czy coś innego ) to będę mógł dokupić tuner technisata u nich czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś trochę dokładniej wyjaśnić to info, że Pionki od dziś obsługują TNK?

Obecnie mam Pionka 1430 schowanego w kartonie, ponieważ do odbioru C+ korzystam już z innych dekoderów. Dziś po ukazaniu się tej informacji, że od dnia 5 grudnia obsługują TNK bardzo mnie to zaskoczyło i zadowoliło... Tylko nie wiem czy poprawnie rozumuję... A więc jeśli wyjmę dziś ten dekoder, podłączę pod antenę i uruchomię, to mam rozumieć, że pojawi się komunikat, który będzie informować mnie o potrzebie załadowania nowej wersji oprogramowania, która niesie właśnie te zmiany, że stanie się aktywny pod TNK slot ''KARTA BANKOWA'', który będzie obsługiwać po tym przeprogramowaniu system kodowania TNK?? Nic nie trzeba wgrywać do tunera, żadnego oprogramowania itp. z sieci/komputera? Proszę o objaśnienie mi tej sprawy nieco konkretniej, ponieważ nie orientuję się w tej kwestii. A nie powiem, bo chętnie bym skorzystał z TNK głównie dla nSport (Liga Mistrzów). Proszę o odpowiedź, będę wdzięczny. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem "zielony" w dziedzinie wspołczesnej tv satelitarnej. Mam takie pytania:

 

1. Wypatrzyłem niedrogi dekoder Ferguson 6900 CI, który współpracuje z tnk. Ma on dodatkowo usb, przez które można nagrywać obraz - to jest całkiem ciekawe. Jest też funkcja timeshift, przydatna przy nagrywaniu. Czy ktoś może testował już ten dekoder?

2. Czy ww dekoder pozwoliłby w przyszłości też na obsługę innych standardów kodowania? Np. pod C+, N, albo Cyfrowy Polsat?

3. jeśli chodzi o FTA, to chciałbym odbierać zarówno Astrę jak i HotBirda. Czy najlepszy będzie konwerter typu bliźniak?

4. Czy będę mógł jednocześnie z tnk korzystać z naziemnego Polsatu, którego odbiór mam bardzo dobry?

5. W jaki sposób mogę korzystać z tnk na 2 telewizorach? Czy drugi konwerter "bliźniak" spowoduje, że będę potrzebował wykupić drugi abonament? Widziałem na allegro splitter z własnymi 2 kartami obsługujący takie właśnie rozwiązanie. Czy taki splitter zapewni całkowitą niezależność (zarówno tnk i FTA - oglądanie niezależnie na 2 odbiornikach tv)?

 

Uff tyle na początek. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj opinii na forum. (Tuner nazywa się chyba CR, a nie CI.)

2. Jedynie C+ albo TnK. Do CP potrzebny jest moduł dostępu, którego ten tuner nie obsługuje (brakuje kieszeni), a n raczej nigdy nie wypuści samych kart, a jeżeli nawet to potrzebowałbyś do niej tunera HD z obsługą MPEG-4 i DVB-S2.

3. Bliźniak czyli twin. Nie, takie rozwiązanie gwarantuje odbiór 2x tej samej pozycji satelitarnej, Tobie potrzeba monoblock lub zeza, na którego składa się dwa konwertery single i przełącznik diseqc.

4. Jasne, naziemny Polsat oglądasz na telewizorze, a tuner działa jak DVD (na AV).

5. Musiałbyś mieć drugi tuner, drugą kartę (lub ewentualnie splitter do jednej) i konwerter twin (lub dwa twiny i dwa diseqc, jeśli chcesz Astrę i HB). Ewentualnie można by było na dwóch telewizorach oglądać ten sam program, wtedy wystarczy wyprowadzić kabel z modulatora UHF (z tego co widzę ma RF OUT) do drugiego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91 - dziękuje za odpowiedzi na wszystkie pytania. Poszukam o tym Fergusonie na forum.

Jesli chodzi o sygnał na 2 telewizory, to chyba najlepiej to zrobić poprzez: 2 monoblocki, 2 tunery i 1 splitter. Wtedy uzyskam dostęp do tych samych programów na 2 telewizorach (tnk, Astra, HB), ale niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko po co Ci aż dwa monoblocki? Potrzebujesz jednego monoblocka twin (i już bez żadnych przełączników diseqc). Lepiej jednak zastanów się nad dwoma niezależnymi konwerterami twin i dwoma diseqc. W razie awarii któregokolwiek z elementu, nie potrzeba wymieniać całej instalacji. Poza tym monoblocki pasują tylko do określonych rozmiarów anten, z zezem nie ma takiego problemu - jeżeli masz małą antenę możesz kupić konwertery o mniejszym rozmiarze. Pamiętaj, że im mniejszy współczynnik szumów (dB), tym lepiej - tylko bez szaleństw cenowych. Konwertery HDTV to też chwyt marketingowy (podobnie jak 0,1 dB). Przy kupnie splittera patrz czy obsługuje Conax i nadaje się do TnK - niektóre działają tylko z Mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91 - ponownie dzięki - chyba źle zrozumiałem pojęcie monoblocka...

Czyli 1 "monoblock twin" zapewnia niezależny odbiór z 2 satelitów (Astra i HB) dla 2 różnych tunerów?

Jesli chodzi o antenę, to mam taką b.starą, 15-letnią jeszcze z czasów analogowych. Ma chyba metr albo i więcej średnicy - będą do niej pasowały monoblocki obecnie sprzedawane na Allegro? A jeśli chodzi o twiny to nie powinno być problemów - im większa antena tym lepiej?

Zauważyłem, że są takie tunery, które mają możliwość dzielenia karty poprzez złącze RS-232, np. Echosmart 791. Czy zadziała to na dużej odległości, rzędu do 10m? Wiem, że taki kabel może mieć max. 15m długości, ale czy szybkość transmisji będzie zadowalająca?

 

Reasumując, chciałbym kupić zestaw składający się z tunerów:

1. BIG SAT BS-S77CX.

Jest np. tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=500905009

 

2. Echosmart DSB 791 PVR (ze względu na możliwości usb: nagrywanie, odtwarzanie zdjęć i muzyki).

Jest np. tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=494297296

 

3. Twiny x2, znalazłem takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=493242611

http://allegro.pl/show_item.php?item=493242549

 

4. Diseqc x2, znalazłem takie (jeden diseqc 2.0, drugi 1.0 - jaka jest różnica?):

http://allegro.pl/show_item.php?item=493231998

http://allegro.pl/show_item.php?item=493242372

 

5. Splitter. Tylko który splitter będzie działać z ww. tunerami?...Widzę, że trzeba dobrać też odpowiedni splitter do tunera. A nie znalazłem takiego, który wprost współpracowałby z TNK... Czy splittery działające z nowymi kartami C+ będą też działać z TNK? Np. takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=491236399

http://allegro.pl/show_item.php?item=495085130

http://allegro.pl/show_item.php?item=500904940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, chciałbym kupić zestaw składający się z tunerów:

1. BIG SAT BS-S77CX.

2. Echosmart DSB 791 PVR (ze względu na możliwości usb: nagrywanie, odtwarzanie zdjęć i muzyki).

Twój wybór, obydwa oczywiście działają z kartami TnK.

 

3. Twiny x2, znalazłem takie:

MAXIMUM Gold Edition 0,2 dB

Gold Edition 0,2 dB

Technicznie niczym się nie różnią, poza 10mA większym poborem prądu przez Maximum. Sam decyduj albo poradź się sprzedawcy.

 

4. Diseqc x2, znalazłem takie (jeden diseqc 2.0, drugi 1.0 - jaka jest różnica?)

W zupełności wystarczy diseqc 1.0. Obsługuje on dwa konwertery. Diseqc 2.0 pozwala na podpięcie nawet 16 konwerterów, a w tym przypadku 4 (np. Hotbird, Astra, Syriusz i Thor).

 

5. Splitter. Tylko który splitter będzie działać z ww. tunerami?...Widzę, że trzeba dobrać też odpowiedni splitter do tunera. A nie znalazłem takiego, który wprost współpracowałby z TNK...

A ja znalazłem (tylko od razu mówię, że nie polecam go, bo go nie mam!): http://allegro.pl/item496463105_spliter ... karte.html

 

Jesli chodzi o antenę, to mam taką b.starą, 15-letnią jeszcze z czasów analogowych. Ma chyba metr albo i więcej średnicy - będą do niej pasowały monoblocki obecnie sprzedawane na Allegro? A jeśli chodzi o twiny to nie powinno być problemów - im większa antena tym lepiej?

Może 1,20 m? Oczywiście, że będą pasowały, jednak każdy poleci Ci zamontowanie zeza - to nie jest takie trudne, a w razie czego...

 

Zauważyłem, że są takie tunery, które mają możliwość dzielenia karty poprzez złącze RS-232, np. Echosmart 791. Czy zadziała to na dużej odległości, rzędu do 10m? Wiem, że taki kabel może mieć max. 15m długości, ale czy szybkość transmisji będzie zadowalająca?

Standard przewiduje, że przy 15 metrach taki kabel będzie nadal działał, a więc teoretycznie spełni też swoje zadanie jeśli chodzi o dzielenie karty. Polecam jednak splitter i kabel telefoniczny. Działa to na dużo większych odległościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...