Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio testuję jeden tuner marki Globo (model 7010CX) i muszę przyznać, że sprzęt ten też ma swoje wady. Tuner lubi sobie zgubić zapisane kanały, nie dość, że stacje same znikają z listy ulubionych, to jeszcze w dodatku z listy "Wszystkie kanały". Testowane oczywiście na oryginalnym sofcie 2.4.27 conax. Najwyraźniej tuner nie lubi, jak długo się przy nim "dłubie". Mimo to polecam tunery własne, odbiorniki oferowane przez platformy cyfrowe stanowczo odradzam ze względu na ograniczone możliwości. Z najgorszych faktów jest to, jak dana platforma narzuca własną listę kanałów niekodowanych z satelity i nie można samemu wyszukiwać nowych stacji. Już nic nie wspomnę o instrukcjach obsługi wielu tunerów polecanych przez platformy cyfrowe, które to często nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może zwrot w stronę innego tunera.

Ferguson FX6600 CR2 - troche droższy ale ma dwa (uniwersalne?) czytniki.

W tunerze czytnik jest uniwersalny więc jak sądzę posiada conax i TeenKa bedzie działać tak? (w serii FX niby działa)

Czy jeżeli posiadam kartę CP uaktywnioną i działającą na tunerze z CP to po włożeniu tej karty do Ferdka będzie ona działać?

Bo gdzieś przeczytalem że karty i tunery CP sa parowane ale tylko jeżeli chodzi o aktywację karty bo potem ta karta z CP działa w takich uniwersalnych tunerkach.

Czy jestem w błędzie?

 

No i jak to jest z tymi Fergusonami, pełno ich a to znaczy że są dobre, tanie, czy najbardziej dostępne?

No i czy Ten Ferdek będzie lepszy od Linboxa 5818? Bo razej nie będę rozdzielał sygnału więc 6818 nie jest potrzebny.

Bo z wyglądu Linbox lepszy a to gdzieś też się liczy bo cały sprzęt mam czarny i takiego szukam zawsze.

A od strony technicznej; łatwość obłsugi i niezawodność oraz szybkośc przełązcania kanałów,

bo zawsze mnie denerwowało na tanich tunerach z C+ (chyba Echostar) że muszę czekać na nastepny kanał.

Osobiście używam Samsunga z CP także działa dosyć szybko ale może czas na zmiany bo idzie dla mnie dobre w postaci TeenKa

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta CP nie zadziała w czytniku Fergusona, ponieważ jest parowana z odbiornikiem/modułem. Zatem w innym, niż sparowanym, nie zadziała nigdy.

Zadziała, ale potrzebny jest specyficzny i drogi tuner. :wink:

 

No i jak to jest z tymi Fergusonami, pełno ich a to znaczy że są dobre, tanie, czy najbardziej dostępne?

Przede wszystkim polskie, a do tego tanie i w miarę mądre, jeśli ktoś wie co mam na myśli. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy "Ferdki" są Polskie to bym się sprzeczał...Telstar je sprowadza prawdopodobnie z Chin a w Polsce są tylko przystosowywane do Polskich realiów tzn: współpraca z popularnymi modułami w Polsce (Polsat,C+),a i tak moim skromnym zdaniem najbardziej udana była seria: AF-XX18 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chyba ostatnie pytanie bo trochę od tematu odchodzimy.

Ale ciągle w jednym czytniku będzie siedziała TnK :wink:

Pewnie sporo osób ma podobne wątpliwości

Czy do tego FX6600 2CR będę mógł wsadzić moduł od CP (które to weszły albo mają wejść z tego co tu wyczytałem)?

Czy raczej jeżeli chcę mieć w pełni uniwersalny tuner do którego wsadzę naprawdę wszystko (na dzień dzisiejszy) to muszę kupić coś koło FX 7600 UCI 2CR? Z dwoma wejściami na karty i z dwoma na moduły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna uwaga dla posiadaczy Fergusonów z serii AF-xx18 z wbudowanymi czytnikami UCAS (6018, 6318, 7018, 7318), a także 6000/9000 (podobna sytuacja w przypadku przykładowo DSR 7001).

 

Otóż karty Conax na oprogramowaniu UCAS (standardowym) działają kiepsko. MTV Unlimited startuje (po aktywowaniu w innym odbiorniku), ale przy przełączaniu z kanału na kanał trzeba czekać nawet 20 - 30 sekund na obraz. Karty ITI są zbliżone, więc może być podobny numer (choć nie musi - zobaczymy po aktywacji). Jeśli jednak by się tak stało (czyli wolne przełączanie na AF) - da się to ominąć wgrywają oprogramowania z tego miejsca:

 

SOFT Conax

 

To są wersje oczywiście oryginalne przygotowane do odbiorników Ferguson przez producenta. Działają w nich tylko karty Conax, ale za to nie ma takich poślizgów przy przełączaniu - działa normalnie.

 

Oczywiście powyższa informacja nie dotyczy posiadaczy Fergusonów FX - tam wystarczy soft 1.72 lub wyższy. Zobaczymy po aktywacji, czy karty TnK będą zachowywać się tak samo jak karty MTV Unlimited...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest taka możliwość, bo nie podałeś co to za tuner. Jeśli ma dwa wtyki LNB, a nie jest to tuner PVR, to wystarczy od drugiego wyjścia puścić krótki kabelek do wejścia w Echostarze. A potem już korzystać naprzemiennie z obydwu tunerów lub naraz, wyłączając zasilanie LNB w drugim (nie wiem czy to możliwe) i przełączając w pierwszym kanały w zależności od polaryzacji (to chyba niewygodne rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie odbywa się napieciem 12V, które jest podawane do przełącznika za pomocą kabelka przy przełączniku. Napięcie podajemy ze złącza Scart TV odbiornika podłączonego do wejścia numer 2. Zalecany m.in do nboxów i terminali Cyfra+.

To chyba jest z tym trochę zabawy, żeby przerobić kabel euro i podpiąć do jednej nóżki ten kabelek przy przełączniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...