Jump to content
pawo24

Oferty nc+ typu prepaid - tunery

Recommended Posts

A może ktoś wie, czy w przyszłości coś się może ma zmienić i będę mogła normalnie korzystać z telewizji na kartę na tunerze pioneer 1730?

Na to raczej bym nie liczył :roll: Żaden z producentów nie będzie teraz modyfikował oprogramowania i tak starzejących się już odbiorników na potrzeby odbioru innych platform, czy takich ofert jak TNK, skoro na rynku i tak można kupić dopasowany do tego celu sprzęt :roll: Wszelkie modyfikacje będą raczej dotyczyły już tylko znalezionych błędów, które uniemożliwiłyby odbiór oferty do której dostosowany był dany odbiornik :roll:

Tak się zastanawiam dlaczego właśnie kupiliśmy w tamtym roku ten własnie tuner, skoro on taki przestarzały. Ktoś nam doradzał, ale nie wiem po co? Nie bardzo chce mi się wydawać 199 zł na nowy sprzęt. Może już lepiej płacić większy abonament dla cyfry i mieć więcej programów niż w TNK. Zresztą sama już nie wiem co robić.

To ja jeszcze raz o tunerek się zapytam.

Znalazłem tuner "combo" dvb-s/dvb-t Globo 4100TSCX

http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_opticum4100tscx.htm

Mam pare pytań

- Czy tuner ma czytnik uniwersalny? Przeczyta seca w razie czego czy tylko conax?

- Czy ten tuner będzie współpracował z naszą rodzimą naziemną cyfrową TV która ma być (jest?) kodowana w mpeg-4?

- Czy w takim razie będę miał obraz niższej jakości z naziemnej (w mpeg-2) czy będę musiał dokupić jakiś moduł dekodujący na mpeg-4?

- Jeżeli tak to ile taki moduł mniej więcej kosztuje i czy mogę go zastosować w tym tunerze?

- Jeżeli współpracuje z TNK to wszystkie uprawnienia będą przechodzić?

Zdecydowałem się w przyszłym tygodniu wziąść TNK oferta mi wystarcza na chwilę obecną a nie trzyma mnie żadna umowa. Wziąść Tuner Technisata czy Globo7010sx? Interesuje mnie bezproblemowa praca tunera w zestawie z Monoblokiem na Astrę i HotBirda.

A jak wygląda sytuacja z gwarancją TechniSAT-a z zestawu TNK? Udziela ją sprzedawca, czy producent?

Inaczej, w razie naprawy zanosimy tuner do sklepu gdzie kupiliśmy, czy wysyłamy odrazu do producenta?

Mocno zastanawiam się nad przejściem na TNK. Już wiem, że mój tuner nie da rady. Teraz zastanawiam się nad kupnem nowego tunera, który by czytał karty w systemie Conax. Może poradzicie mi, który bedzie lepszy: GLOBO 7010CX czy TECHNISAT DIGIT S2-CD. Na aukcjach allegro ceny podobne.

Chodzi też o to, czy w razie rezygnacji z TNK te tunery nadadzą się np. do odbioru innej telewizji cyfrowej.

Na obu na pewno zadziałają karty FTA. Z kolei Globo 7010CX można przeprogramować tak, ze będzie czytał karty Cyfry+.

Polsat też będzie potrzebował karty - systemu Nagravision, ale to i tak nic nie pomoże, bo Cyfrowy Polsat przypisuje swoje karty do swoich dekoderów (tzw. parowanie kart) i w żadnym innym dekoderze (nawet, jeśli byłby to ten sam model dekodera, co oni oferują swoim abonentom) taka karta nie będzie działać; druga opcja to jest to, że kupujesz jakiś swój dekoder z wejściem CI i od CP weźmiesz moduł CI z kartą - inaczej się nie da, bo CP nie udostępnia samych kart :roll: A bez karty, to jedynie kanały niekodowane będą działać :wink: No cóż, takie czasy, gdzie prawie wszystko musi być kodowane i trzeba płacić żeby oglądać :/

Wiem, że niektórzy co mają Fergusona, to chyba ogladaja Polsat bez karty. Tylko co 3 dni wspisują jakieś kody. Ale nie wiem dokładnie. To znaczy, że z tymi tunerami to już się nic nie da zrobić? Bo w cyfrze są nowe karty i nic już podobno nie pomoże.

Innymi słowy - piraci telewizyjni - ale tutaj na forum o takich metodach dostępu do płatnej TV nie piszemy.

czy na rynku pojawily sie juz przejsciowki, zeby mozna bylo ogladac TNK na starym, poczciwym Philipsie 6010 ?

bo kupowanie kolejnego tunerka do kolekcji juz mnie nie bawi :evil:

Nie wiem czy to można określić przejściówką ale na allegro możesz dostać tzw. bloker.

Wkładasz go w slot phila6010 i tunerek ma odbierać programy w conaxie. Oczywiście karta TNK ma tkwić w blokerze.

Na allegro za 23zł można kupić czytnik telewizji na kartę do tych tunerow

* Pioneer

* Kenwood

* Philips(3010,6010)

No właśnie podpisuję się pod prośbą zrzutu ekranowego z w/w tunera. Zastanawiam się nad Globo 7010 co lepiej wziąść ? Będzie to zestaw z monoblokiem na Astrę i HotBirda.

Witam.

Mam pytanko.

Mam kartę Skystar 2 w kompie czy istnieje jakiś moduł żeby Tnk odbierać w kompie na tej karcie(SS2) znaczy co za sprzęcik trzeba ewentualnie dokupić

Dzięki za odpowiedzi

czy działą TNK na Fegusonie 8900 HD?Przymierzam się do zakupu tego sprzętu i oprócz Cyfry chciałbym kupić kartę TNK ale nigdzie nie znalazłem info czy karta TNK działą na FEGUSONACH 8900/8800 HD.

Witam - jestem tu nowy.

Czy ma ktos jakies doswiadczenia z dekoderem Technisat Digiplus STR 1? Moze jakis inny Technisat ale nie ten oferowany przez TNK?

Musze aktywowac TNK dla konkretnego dekodera i czy istnieje mozliwosc przekladania karty do innego typu rowniez z czytnikiem Conax?

Mam zamiar kupic Technisata aby ogladac TNK.

Za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

torbor

Będziesz musiał zainwestować dodatkowo w moduł, no chyba, że tuner posiada czytnik kart w Conax.

Mam pytanie. Czy ma ktoś doświadczenie z Fergusonem AF 7318 UCI. Ponieważ włączał kanały kodowane nawet 20 sekund i czasami jeszcze przerywał na chwilę odbiór za radą na stronie producenta załadowałem oprogramowanie dla Telewizji Na Kartę. Teraz włącza kanały kodowane chyba tak samo jak jak niekodowane, ale za to nazwy i opisy nadawanych programów wyświetlają się chaotycznie. Często ich nie ma wogóle, a EPG jest puste i jak w nim grzebię to już kilka razy odbiornik mi się zablokował, musiałem wyłączyć z sieci. Czy ktoś ma takie problemy ? Co na to poradzić ?

W sumie posiadacze tego sprzętu z oprogramowaniem na Conax nie zgłaszali takich problemów... Może wróć do oryginalnego softu i ponownie załaduj wersję 6820conax do swojego tunera.

Szybkie pytanie. Czy majac tuner z TNK listy kanałów sa aktualizowane automatycznie ?

Tuner ma być dla "niekumatych" i oczywiscie jezdzenie za kazda zmiana parametrow lub transpordera

jest lekko mowiac niemozliwe. Pytanie czy lista automatyczna zawiera tez pozostale polskie FTA czy tylko oferte TNK