Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na to raczej bym nie liczył :roll: Żaden z producentów nie będzie teraz modyfikował oprogramowania i tak starzejących się już odbiorników na potrzeby odbioru innych platform, czy takich ofert jak TNK, skoro na rynku i tak można kupić dopasowany do tego celu sprzęt :roll: Wszelkie modyfikacje będą raczej dotyczyły już tylko znalezionych błędów, które uniemożliwiłyby odbiór oferty do której dostosowany był dany odbiornik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego właśnie kupiliśmy w tamtym roku ten własnie tuner, skoro on taki przestarzały. Ktoś nam doradzał, ale nie wiem po co? Nie bardzo chce mi się wydawać 199 zł na nowy sprzęt. Może już lepiej płacić większy abonament dla cyfry i mieć więcej programów niż w TNK. Zresztą sama już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz o tunerek się zapytam.

Znalazłem tuner "combo" dvb-s/dvb-t Globo 4100TSCX

 

http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_opticum4100tscx.htm

 

Mam pare pytań

- Czy tuner ma czytnik uniwersalny? Przeczyta seca w razie czego czy tylko conax?

- Czy ten tuner będzie współpracował z naszą rodzimą naziemną cyfrową TV która ma być (jest?) kodowana w mpeg-4?

- Czy w takim razie będę miał obraz niższej jakości z naziemnej (w mpeg-2) czy będę musiał dokupić jakiś moduł dekodujący na mpeg-4?

- Jeżeli tak to ile taki moduł mniej więcej kosztuje i czy mogę go zastosować w tym tunerze?

- Jeżeli współpracuje z TNK to wszystkie uprawnienia będą przechodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zastanawiam się nad przejściem na TNK. Już wiem, że mój tuner nie da rady. Teraz zastanawiam się nad kupnem nowego tunera, który by czytał karty w systemie Conax. Może poradzicie mi, który bedzie lepszy: GLOBO 7010CX czy TECHNISAT DIGIT S2-CD. Na aukcjach allegro ceny podobne.

Chodzi też o to, czy w razie rezygnacji z TNK te tunery nadadzą się np. do odbioru innej telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat też będzie potrzebował karty - systemu Nagravision, ale to i tak nic nie pomoże, bo Cyfrowy Polsat przypisuje swoje karty do swoich dekoderów (tzw. parowanie kart) i w żadnym innym dekoderze (nawet, jeśli byłby to ten sam model dekodera, co oni oferują swoim abonentom) taka karta nie będzie działać; druga opcja to jest to, że kupujesz jakiś swój dekoder z wejściem CI i od CP weźmiesz moduł CI z kartą - inaczej się nie da, bo CP nie udostępnia samych kart :roll: A bez karty, to jedynie kanały niekodowane będą działać :wink: No cóż, takie czasy, gdzie prawie wszystko musi być kodowane i trzeba płacić żeby oglądać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem tu nowy.

Czy ma ktos jakies doswiadczenia z dekoderem Technisat Digiplus STR 1? Moze jakis inny Technisat ale nie ten oferowany przez TNK?

Musze aktywowac TNK dla konkretnego dekodera i czy istnieje mozliwosc przekladania karty do innego typu rowniez z czytnikiem Conax?

Mam zamiar kupic Technisata aby ogladac TNK.

Za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

torbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy ma ktoś doświadczenie z Fergusonem AF 7318 UCI. Ponieważ włączał kanały kodowane nawet 20 sekund i czasami jeszcze przerywał na chwilę odbiór za radą na stronie producenta załadowałem oprogramowanie dla Telewizji Na Kartę. Teraz włącza kanały kodowane chyba tak samo jak jak niekodowane, ale za to nazwy i opisy nadawanych programów wyświetlają się chaotycznie. Często ich nie ma wogóle, a EPG jest puste i jak w nim grzebię to już kilka razy odbiornik mi się zablokował, musiałem wyłączyć z sieci. Czy ktoś ma takie problemy ? Co na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy majac tuner z TNK listy kanałów sa aktualizowane automatycznie ?

Tuner ma być dla "niekumatych" i oczywiscie jezdzenie za kazda zmiana parametrow lub transpordera

jest lekko mowiac niemozliwe. Pytanie czy lista automatyczna zawiera tez pozostale polskie FTA czy tylko oferte TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...