Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam TnK smart HD i do tego tuner Technisat Digit S2-CD i nie mam kanałów HD A chciał bym mieć Więc poproszę o propozycje taniego a dobrego tunera HD Ma mieć to co mój Technisat tylko być w HD min: możliwość ustawiania własnej listy kanałów Prosty, tani, polecany Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź Zastanawiam się nad Ariva 102E bo koszt z wysyłką to 230-240zł a Ariva 202E koszt z wysyłką to 296-300zł I chyba wybiorę 102E bo to zawsze 70zł w kieszeni A jak jest z przełączaniem kanałów, sprawnie to idzie czy długo myśli

Zastanów się jeszcze, czy jednak nie wybrać Arivy 202E ze względu na gniazdo CI w tym modelu. Ariva 102E takiego gniazda nie ma. I gdybyś tak w przyszłości chciał wziąć np. Cyfrowy Polsat to mając tuner z gniazdem CI, nie jesteś skazany na polsatowski dekoder dedykowany, tylko możesz wziąć od nich moduł CAM i cieszyć się odbiorem na swoim własnym tunerze. Ja mam Arivę 202E, moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu oraz kartę "TnK Smart HD". Wszystko to razem działa elegancko na moim tunerze. :D Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie szyfruje nagrań (z wyjątkiem Polsatu HD), więc przy jego zastosowaniu daje się odtworzyć wszyskie nagrania na komputerze, nagrane za pomocą Arivy 202E i polsatowskiego modułu CAM. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TnK SD z tunerem TechniSat-a DIGIT S2 -CD, potrzebuję dekodera z PVR-em. Jaki polecacie - dobry,niedrogi i dostępny na rynku? Oglądam przeważnie TVN24 i chciałbym mieć możliwość nagrania,które mógłbym oglądnąć w dniu następnym. Jaką pamięć zewnętrzną kupić do tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam któryś z modeli Fergusona z serii "Ariva". Karta "TnK SD" działa w nich poprawnie. Jeśli zechciałbyś w przyszłości mieć możliwość odbioru innej platformy na tym samym tunerze to możesz wybrać model z dodatkowym złączem na moduł CAM. Jest niewiele droższy od takiego, który nie ma takiego złącza.

Jeśli chodzi o pamięć zewnętrzną do nagrywania za pomocą tunera to w zalezności od potrzeb, można użyć pendrive'a lub dysku zewnętrznego. Trzeba zwrócić uwagę, jakie wymagania ma tuner odnośnie takiej pamięci. Chodzi konkretnie o minimalną wymaganą prędkość zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie

Szukam najlepszego dostępnego tunera do telewizji na kartę HD który będzie miał identyczne oprogramowanie jak dekodery boxy N-ki.

Zależy mi również na możliwości podłączenia dysku do nagrywania.

 

Czy Dekoder HD Opticum X8 COMBO jest lepszy od dekodera HD 2850ST?

Czy ten Opticum posiada takie samo oprogramowanie jak jest boxach N-ki?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Dekoder HD Opticum X8 COMBO jest lepszy od dekodera HD 2850ST?

Czy ten Opticum posiada takie samo oprogramowanie jak jest boxach N-ki?

1. Nie, 2850ST ma zdecydowanie lepsze podzespoły, lepsze oprogramowanie, daje lepszy obraz i jest lepiej wykonany,

2. Nie, dekoder ten jest produkcji Opticum, a nie ADB, a więc ma zupełnie inne oprogramowanie, szatę graficzną itd.]

 

Ogółem 2850ST ma dość podobne oprogramowanie do abonamentowych nBoksów (w końcu produkuje je ta sama firma). Odnośnie nagrywania na stronie TNK HD jest taki cytat:

nPVR READY: możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB (minimalna wielkość dysku 80 GB) *

Więc doczytaj czy to jeszcze aktualne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Czyli najlepszym wyborem jest 2850ST. Wiem że jet on PVR-ready.

 

Jak jest z dostępem do nagrań znajdujących się na dysku zewnętrznym podłączonym do tego tunera?

Czy można je ewentualnie skopiować do komputera w celu dalszej archiwizacji, czy jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiście z tym "identycznym" to pewne uproszczenie. Chodzi mi o podobne EPG, sposób planowania nagrań / ich odtwarzania. Tutaj (chyba?) możemy mówić o wyraźnych podobieństwach. 2850ST jest chyba jeśli chodzi o menu bardzo podobny do boxów N-ki???

3. Pytam tylko na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania będą zaszyfrowane w każdym dekoderze platformowym (nie przeniesiesz i nie odtworzysz na komputerze), więc jeśli chcesz korzystać z nagrań poza dekoderem, to tylko opcja moduł ncam w niezależnym dekoderze, lub dekoder linux +trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.Ok rok temu kupiłem dekoder telewizji na karte n (http://pritv.pl/user/images//Allegro/tu ... %20adb.jpg) może raz go doładowałem, i kupiłem multiroom w CP.Dekoder z n-ki leży, nikt go nie używa.Zastanawiam sie czy go nie sprzedać (może komus sie przyda)Ale tutaj nasuwa się moje pytanie.Nie wiem czy karta która była z dekoderem jest przypisana do moich danych ? Na jakiej zasadzie to wszystko działa ? W razie sprzedaży dekodera mam zostawić kartę która była w zestawie ?

 

Dodam ,że jestem zielony w satkach więc wole się zapytać bardziej doświadczonych osób :)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...