Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie dobrego tunera DVB-T do analgowego TV -ceny ok.200zł, czy nie lepiej będzie kupic dekoder n-ki TNK HD lub n-na kartę cena po odjeciu pakietów cena będzie podobna, a zawsze moge skorzystać z oferty n-ki.

Tu moje podstawowe pytania dla posiadaczy tej oferty - jakie muszę warunki spełnic aby odbierać DVB-T:

- czy moge po wygaśnięciu ofert płatnej i bezpłatnej (na te podstawowe programy) oglądać bezproblemowo np. przez 2, 3 lata DVB-T i niedoładowywać wogóle karty, czy są jakieś ograniczenia i jakie?

- czy musi być włożona karta do tunera aby działało DVB-T, oczywiscie po wyjaśnieniu wczesniejszego pytania.

Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy nowy dekoder SAT+NTC to ADB5800ST z zewnętrznym tunerem DVB-T w cenie ok. 250zł. Mniejszy i lepszy model ADB2850ST to wydatek 350zł, w cenie jest 3msc. full-pakietu. Dekdoer musi mieć kartę w slocie i działa nawet bez doładowań. Przy czym kodowane programy oglądać można tylko przez rok. Po trzech miesiącach znikają oczywiście płatne.

 

Innym wyjściem jest Ariva 120 combo za 250zł. Dekoder SAT+NTC, działa z Cyfrą i TnK SD (nie działą z TnK HD, do tego wymagany jest moduł za 200zł i droższy dekoder Ariva 220 combo za 350zł, wliczono 3 msc pełnego pakietu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

Chcę kupić mamie zestaw TnK, bo drzewa na kierunku nadajników tv tak się rozrosły że bardzo spadła jakość odbioru

programów tv z anteny dachowej i nie mam alternatywy z innego kierunku.

W serwisie Allegro jest duży wybór zestawów z różnymi dekoderami.

Czy są między nimi jakieś istotne różnice co do jakości odbioru i obsługi ?

Przede wszystkim ważny jest czysty obraz i dzwięk, ale też pewna tolerancja na sygnał z pilota sterującego

wyborem kanałów. Ponoć niektóre modele są bardzo kapryśne pod tym względem i wymagają bardzo dokładnego ustawienia pilota " na wprost" odbiornika.

Tymczasem osoba u której ma to działać jest ograniczona ruchowo, i mógłby to być problem ?

Uprzejmie proszę o odpowiedź, bo sam jako użytkownik kablówki, nie mam żadnych doświadczeń i wiedzy technicznej w tym temacie.

Z góry dziękuję !

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki przypadku powinieneś raczej iśc do sklepu niż kupować przez internet. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora z tunerem satelitarnym. W Saturnie można kupic Sony za 1,8tys z Telewizją na Kartę HD. Ale to pewnie odpada. Bardzo łatwy w obsłudze jest też oryginalny dekoder TnK HD ADB2850ST, ale to też drogie, bo 350zł minimum.

 

Pytanie jaki zakres cenowy Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym zamontować w przyszłe wakacje TNK w domku letniskowym akurat 3 miesiące wypoczynkowe miałbym pełen pakiet. Jestem w woj. Lubuskiego gdzie w bardzo rozwiniętym stopniu są testy DVBT mam do odbiornika 20 km więc rzut beretem. Moje pytanie więc brzmi czy TNK ma jakiś dekoder z wbudowanym tunerem DVBT w rozsądnej cenie? Ponieważ w ten sposób odbierałbym dodatkowo kanały Polsatu, TV4, TV6, Eska TV, Regionalne TVP Info itp. z góry dziękuję za odp. i pomoc w doborze dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła TNK SD nie ma w ofercie tunerów z obsługą DVB-T. Lepiej wziąć swój i gołą kartę.

 

Z najtańszych z obsługą naziemnej telewizji cyfrowej to chyba Ferguson Ariva 120 za około 250 zł? Do tego starter TNK z pakietem płatnym na 3 miesiące za około 65 zł.

 

Masz wtedy czytnik MCAS gdzie możesz wsadzić kartę TNK i obsługę DVB-T z EAC3.

 

PS TV4 dostępna jest normalnie w TNK, a Eska TV dostępna jest bez opłat FTA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ostatnio ogladałem zestaw TNK HD w Mediamarkcie i patrze a na pudełku był znaczek DVB-T więc myślałem, że go ma, a to chyba tylko pic tak i trzeba dokupować coś pod usb? Może udostępnią jakiś do następnego roku z wbudowanym, bo jednak Polsat by się przydał...

 

ten chyba ma wbudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten model ma akurat wbudowane DVB-T, stick USB potrzebny jest do dużego nBoxa.

 

Doczytaj sobie w tej sekcji czy to DVB-T będzie działało bez doładowania, bo to jest zupełnie inna bajka niż zwykła TNK.

 

Poza tym TNK HD nie jest już rozwijane i coś się tam pozmieniało przy aktywacji. Tu masz więcej szczegółów:

 

http://n.pl/nsklep/promocje/nnakarte

 

Na ofercie TNK HD/NNK się nie znam, więc tu pytaj kogo innego.

 

PS. Poza tym do Ferdka/innego tunera, gdybyś się rozmyślił możesz wsadzić kartę Cyfry/Orange TP/Polsatu (gdy masz odpowiednie dane)/MTV czy tam innego operatora. A na tym tunerku z TNK HD/NNK nic innego Ci nie zadziała. Stąd każdy powinien podjąć decyzję najkorzystniejszą dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić mamie zestaw TnK, bo drzewa na kierunku nadajników tv tak się rozrosły że bardzo spadła jakość odbioru programów tv z anteny dachowej i nie mam alternatywy z innego kierunku.

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że drzewa stanowią jeszcze większą przeszkodę dla telewizji satelitarnej niż dla telewizji naziemnej. Przed zakupem upewnij się, że będzie możliwość zapewnienia optycznej widoczności antena-satelita. Nie może być drzew ani budynków na drodze sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprawiłem sobie dekoder Ariva 120 Combo z którego jestem jak na razie bardzo zadowolony no ale do rzeczy.

 

2 dni temu wsadziłem kartę TNK, kazałemu mu przeszukać hotbird i wyskoczyło od razu pytanko Karta: TNK, załadować kanały? Nacisnąłem oczywiście dodaj. I od tamtego czasu kanały są cały czas zakodowane i nie można ich oglądać, niby na karcie pisze włóż i oglądaj. [beep]o prawda.

 

Jak wejdę w czytnik kart CI nie pokazuje się nic.

 

Karta oczywiście aktywowana.

 

Nie mam już żadnego pomysłu jak zmusić to [beep]o do działania, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Telewizje na kartę z dekoderem Opticum 4060CX i mam problem z głosem na każdym programie co jakiś czas mi głos się tak bardzo wycisza ze muszę głośność ustawiać na max żeby wgl coś usłyszeć a za jakiś czas głos znowu wraca i działa jak powinien ale po jakimś czasie znowu się wycisza i tak w kolko to się dzieje w czym może być problem proszę o pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Mam tuner Opticum HD TS20 i moduł z kartą TKN HD. Wszystko działo cacy do około 2 tygodni temu, kiedy mi zniknął TVN HD :(

Tylko ten jeden kanał. Inne kanały kodowane również te na tym samym transponderze 11 449 działają.

 

Tuner widzi kanał, jest EPG tylko mówi że sygnał jest zakodowany. Dzwoniłem wiele razy na linię serwisową TKN i nie potrafią mi pomóc.

 

Może szerokie grono eksperckie z netu wie co się dzieje i co można z tym zrobić.

 

 

Poszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić mamie zestaw TnK, bo drzewa na kierunku nadajników tv tak się rozrosły że bardzo spadła jakość odbioru programów tv z anteny dachowej i nie mam alternatywy z innego kierunku.

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, że drzewa stanowią jeszcze większą przeszkodę dla telewizji satelitarnej niż dla telewizji naziemnej. Przed zakupem upewnij się, że będzie możliwość zapewnienia optycznej widoczności antena-satelita. Nie może być drzew ani budynków na drodze sygnału.

Jest OK, bo analog musiał być skierowany na północ, a czasza jest na południe i tutaj jest czysto. Dzisiaj zainstalowałem kupiony zestaw z dekoderem Opticum X80, czaszą Famaval 80 cm i konwerterem monobloc marki nieznanej ( miał być Opticum monoblock, ale nie jest?). Dla Hotbirda osiągnąłem 90 i 75 procent jakości i siły sygnału. Niestety nie mogę nic odebrać ??? Czy to może mieć związek z tym, że aktywowałem kartę internetem, przed montażem zestawu ?

Po aktywacji było napisane że w ciagu 48 godzin karta będzie aktywowana i żeby cały czas była w dekoderze podłączonym do zasilania...........nie mogła być, bo dziś dopiero wszystko zmontowałem.

Druga sprawa to prośba o poradę co i jak ustawić, żeby Astra działała ?

Od zawsze mam kablówkę w domu i "satelity" do tej pory mnie nie zajmowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...