Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to jeszcze raz:

w linboxie mam karte tnk sd i tam jest pakiet bez oplat (wszystko działa)

 

w 2850 mam doładowany pakiet domowy a mam następujące kanały

tvp1, tvp2, tvn hd, tvn hd+1, tv puls, tvp info, tvs, kino polska, wojna i pokoj, (dalej juz nie patrzylem ale do 40 kanalu nie mam nic)

w przypadku kanałów z pakietu premium wyswietla sie komunikat ze pakiet nieaktywny, ale w przypadku kanałów które powinny być wyswietla sie: "brak sygnału prosze sprawdzic czy dekoder jest prawidłowo podłaczony."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pojawiły się zestawy TNK z dekoderem: OPTICUM X80HDmi

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA DEKODERA:

Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax

Obsługa systemów SD (MPEG2), DVB-S

Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI

Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART (EURO)

Obsługiwane rozdzielczości video - 576p

Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

Aktualizacja oprogramowania przez RS-232

Wyjście 12V do podłączenia zewnętrznych urządzeń

Niskie zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

Automatyczne wyłączenie do Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia, celem oszczędzania energii

Obsługa systemów DiSEqC 1.0, 1.1

Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

Wielojęzyczne Menu, w tym polskie

Gry video

Blokada rodzicielska na kanały i Menu

Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

Możliwość tworzenia własnych list programów

Możliwość tworzenia własnych list kanałów ulubionych

Sortowanie / grupowanie / wyszukiwanie kanałów

Funkcje edycji kanałów: Usuń, Zablokuj, Pomiń, Przesuń, Zmień nazwę

Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

Obsługa Teletext

Kolor obudowy - czarny

 

mnie zastanawia to jak będzie wyglądał obraz przez HDMI - dekoder posiada tylko rozdzielczość video - 576p ?

 

Ma ktoś ten dekoder? jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! A mogę jeszcze się dowiedzieć jaka jest jakość obrazu po HDMI ? Widać różnicę na tv LCD pomiędzy HDMI a EURO? Piszą, że dekoder jest dedykowany do tnk (opakowanie jest z tnk) , czy to znaczy, że po uruchomieniu widać logo tnk i czy dekoder będzie sam pobierał oprogramowanie i aktualizował programy? (Obecnie mam dekoder technisat s2 bez cd - ten z wyświetlaczem i niestety nie ma logo tnk i wszystko muszę robić ręcznie - na szczęście ten dekoder to takie dodatkowe źródło sygnału).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość HDMI jest wyższa niż Euro na LCD, to jest połączenie zalecane przy takim telewizorze. Śmiem twierdzić, że lepiej mieć kanały SD w 576p i dać TV do dalszej obróbki niż mieć dekdoer 1080i, który obrabia obraz sam.

 

O jakie logo Ci chodzi i dlaczego niestety nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy to znaczy, że po uruchomieniu widać logo tnk i czy dekoder będzie sam pobierał oprogramowanie i aktualizował programy?...

Na zdjęciach z testów w SatKurierze (numer marcowy) widać logo tnk w menu. Są tam też opcje: wyszukaj kanały z oferty tnk, sortuj kanały dla tnk oraz aktywacja karty dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki dekoder polecilibyście do TnK HD z PVR lub PVR ready, do którego można było by wsadzić też kartę cyfry + lub polsatu.

Jak wygląda w takim dekoderze, nie sprzedawanym przez operatora kwestia wgrywania listy programów i aktualizowania ? Chciałbym aby to był taki w miarę możliwości samograj którego nie trzeba podłączać do kompa w celu aktualizacji listy programów i softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samograje są od operatora, lista zmienia się automatycznie, oprogramowanie leci z satelity, do kompa nie podłączysz bo nawet nagrań zgrać nie można

 

co do PVRów to Opticum x403p/x403 dobrze działają z modułem TNK HD, Ariva 200 wcześniej czy później też będzie musiała, producent twierdzi że już działa, dodatkowo ostatnio pojawiły się tanie linuksowe Openbox S9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dekoder polecilibyście do TnK HD z PVR lub PVR ready, do którego można było by wsadzić też kartę cyfry + lub polsatu.

Jak wygląda w takim dekoderze, nie sprzedawanym przez operatora kwestia wgrywania listy programów i aktualizowania ? Chciałbym aby to był taki w miarę możliwości samograj którego nie trzeba podłączać do kompa w celu aktualizacji listy programów i softu.

 

 

Ferguson HF-8900HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xts703 to bardzo dobry wybór, dwa czytniki (Cyfra+/TnK) i dwa wejścia na moduły (TnK HD i CyfrowyPolsat) do tego DVB-T, dość logiczny pilot i dwa kolory do wyboru, co do jakości to dużo zależy od telewizora, ja sprawdzałem na kanałach SD na LCD HDready Panasonika i jakość była bardzo dobra, Pace'a sprawdzałem na telewizorze LCD Full HD Samsung, więc porównanie nie będą wiarygodne, pace wyszedł gorzej ale to może jest wina matrycy glare z Samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mówię zaraz ,że nie znam się zbyt na tunerach a rodzice mnie męczą ,żeby im coś kupić do 200-250zł bo stary tuner zdechł.Teraz odbierają tv z TNK bez hd.Chciałbym coś przyszłościowego kupić,nie zawieszającego się (tak było z poprzednim tunerem/non stop) jakieś bajery w stylu nagrywania mile widziane.Widziałem na znanym serwisie aukcyjnym ,że są tunery po nce za 250zeta z 3 miesiecznym pakietem ,ale tym mozna tylko tnk hd odbierac z tego co wyczytalem wiec bieda troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem co wybrać

 

Ogólnie rodzicie maja tv lcd więc chyba najlepiej przed hdmi przesyłać obraz jak przez euro.

 

OPTICUM X80 HDMI dobry jest ten tuner ?

Ferguson ariva 100e rozumiem oprocz zlacza hdmi oferuje nagrywanie programow i tyle ?

 

F16 i modele optuciuma 4060 i 4160 wsystko na euro jest w zasadzie z tym ,że cenowo w sumie 2x taniej jak ferguson 100e

 

Sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Opticum 7300V PVR i 7260V PVR, cena za 7260 nowy z 2 letnią gwarancją widziałem kiedyś 170zł a jest to tuner bardzo dobry ze slotem na moduł, nagrywaniem na USB, złączem HDMI, wyświetlaczem alfanumerycznym i dwoma czytnikami kart z szeroko dostępnym oprogramowaniem i listami kanałów

 

X80 jest bardzo mały, mniejszy od dłoni, nie ma wyświetlacza ale ma złącze HDMI i EuroScart, jakość jest naprawdę przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bardzo ciekawie wyglądają (nie tylko stylistycznie :) ) te modele które podałeś.Jak jest między nimi różnica bo widzę ktoś na alle w tytyle wklepał 7260/7300 i nie wiem jak to mam rozumieć.Jedni sprzedaja po ok 180 a inni 250zł.Po zakupie będę musiał coś robić z softem ,żeby mi tnk latała czy plug& play ? W tym droższym modelu sprzedający coś piszą o wyświetlaczu ,który wyświetla całą nazwę kanału.To tylko taki bajer i dlatego większa cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7260 a 7300 to jedno i to samo urządzenie. Istnieją wersje z różnymi wyświetlaczami: standardowy LED, 4 znaki oraz VFD, 8 znaków, wyświetlanie nazwy stacji. Jest jeszcze podział na CX (2 gniazda na karty) oraz CI2CX (2 gniazda na karty + slot na moduł). Także przeczytaj dokładnie opis na aukcji czy w sklepie.

Generalnie kupujesz, podłączasz, wkładasz kartę i już. Jednak wypadało by sprawdzić wersję softu, ewentualnie zaktualizować, także lista kanałów może wymagać aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat mało kto mecze ogląda więc to w sumie jakaś zaleta szczególna nie jest.Jeszcze widzę jest FK 7000 ,ale ktoś w wątku pisał ,że chyba się często zawiesza itp.

Na pewno coś byś znalazł co by Cię zainteresowało. Moja żona np. oglądała ślub Williama i Kate na ARD ponieważ był w HD i do tego z możliwością wyboru ścieżki audio bez komentarza. Mecze to był przykład pierwszy z brzegu. I jeśli tuner ma być podłączony pod LCD to właśnie z tego względu wybrałbym Arivę ze sprzętów tu proponowanych przez forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7260 ma inaczej (pionowo) ustawioną głowicę SAT, 7300 ma poziomo, chyba 7260 ma wlutowaną w płytę, ale to ta sama głowica w obu przypadkach, używam 7300 VFD PVR i jestem zadowolony z działania, oczywiście 7260 to to samo, ten dekoder ma oprogramowanie pod TnK (CONAX) albo pod dowolnego operatora (MCAS), ja używam tego drugiego bo na nim działa cyfra i działa bardzo dobrze.

 

V lub VFD - wyświetlacz alfanumeryczny czyli wyświetla całą nazwę kanału (błękitne litery) lub zegar

L lub LED - wyświetlacz numeryczny - wyświetla numer kanału (zielone cyfry) lub zegar

 

A jeszcze jedno moduł Polsatu działa dobrze i na oprogramowaniu MCAS i na standardowym TnK (Conax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem tego opticuma 7300 z wyswietlaczem niebieskim tylko sprzet chyba jest zwalony.Wlaczylem go i po przejsciu jak zółw przez pare kanałow zaczyna sam zrzucac programy w doł i nic nie moge zrobic,tylko wylaczenie go daje rade.W menu jak cos chcialem przestawic to podobnie jak z przerzucaniem kanałow,przeskakuje mi od góry do dołu po zakładkach np. instalacji itp. Odsyłać na gwarancję czy coś muszę szybko przestawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...