Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, faktycznie jest tanszy, ale nada drogi, myslalem raczej o czyms w okolicy max. 300zl.

Nie kojarzę, żebym widział na rynku combo w takiej cenie, a nawet w zbliżonej.

Gdzieś pomiędzy 300 a 400 zł to może mogłoby być jakieś combo czysto FTA, ale ja takiego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

kupilem zestaw TNK z tunerem Opticum 4600, mam 2 konwertory ten drugi jest na Astre niestety nie moge ustawic Tunera tak zeby przelanczal automatycznie miedzy Hotbird a Astra. Albo mam sygnal z Astry albo z Hotbird ale musze to robic manualnie. DiSEqC 1,2 jest zalaczony i antena innym tunerem sprawdzona.

Dziekuje za odpowiedzi.

Sober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do tej pory nigdy nie miałem okazji zajmować się zakupem zestawu satelitarnego. Teraz niestety jest to konieczne. Mam pewne podstawy teoretyczne i niestety to przeszkadza - wiem jak powinno być, co powinno być, ale nie wiem, jak to osiągnąć, a więc jaki tuner kupić. Przeczytałem całą masę wątków tutaj na forum, przejrzałem masę ofert i jestem tylko skołowany, szczególnie że dużo wątków i problemów dotyczy np. starszego oprogramowania danego sprzętu i nie ma zastosowania do dzisiaj.

Tak więc prosiłbym o poradę i może jakieś podsumowanie (aktualizację), co warto kupić, a co nie. No i prosiłbym o zweryfikowanie tego, co ja tutaj piszę, może się mylę.

 

W chwili obecnej zastanawiam się, którą opcję tnk wybrać i skłaniam się jednak do tnk sd. Po prostu, aby mieć dużo kanałów hd, trzeba płacić ok. 40 zł. miesięcznie, a przy 19,90 zł. miesięcznie otrzymuje się tylko jeden kanał hd (tvn hd). Dodatkowe kanały na kanale hd i tak nie będą nam potrzebne, bo za dużo telewizji nie oglądamy... także raczej sd.

 

Ale jeśli chodzi o tuner, to skłaniałbym się raczej do nowoczesnego tunera mającego możliwości hd. Pozwoli to na przejście na hd w dowolnej chwili, no i dodatkowe możliwości takich tunerów hd są większe.

 

Taki idealny tuner dla mnie (i dla innych zapewne też) powinien mieć cechy (w kolejności od najważniejszej):

1. Być produktem dobrej jakości w dobrej cenie - kupno tandety się nie opłaci, bo więcej czasu traci się na debugowanie tego, niż to warto. Jak to się mówi: nie stać mnie na kupno zbyt taniego produktu.

2. Możliwość nagrywania i timeshift

3. Podłączanie dysku przez USB bez niespodzianek (np. że nie wyłącza zasilania USB w stanie czuwania, jak tu niektórzy raportowali)

4. Nie zawiesza się (nadmiernie, bo pewnie każdy się zawiesza)

5. Dobra jakość obrazu

6. Szybki start

7. Szybkie EPG

8. Szybkie przełączanie kanałów

9. Czytelne menu

10. Kanały radiowe (nie wiem, czy to zależy od dekodera, czy nie)

11. Posiada możliwość odbioru DVB-T

12. Dobry pilot (tzn. żeby nie była to zupełna tandeta)

13. Możliwość odtwarzania muzyki/filmów z plików na dysku (divx)

14. Odbiera tnk sd bez dodatkowych modułów (czyli posiada czytnik conax, z tego co rozumiem)

 

Wytypowałem bardzo wstępnie dwa możliwe tunery (w punktach odnoszę się do powyższych punktów):

A. Któryś z linboxów np. LINBOX 7819CRCI

To byłby sprzęt na przeczekania, aż standardy dvb-t i hd się upowszechnią. Wtedy na pewno oferta zarówno sprzętu, jak i telewizji będzie ciekawsza.

 

1. Po ściągnięciu instrukcji mam duże podejrzenia, że są to produkty niezbyt wysokiej jakości. Instrukcja jest nie do czytania z powodu błędów i uciętych zdań (zarówno po polsku, jak i po angielsku). Ale może jednak to tylko wypadek przy pracy.

2. Teoretycznie posiada możliwość nagrywania i timeshift. Czy ktoś posiadający tego linboxa może to zweryfikować? Trochę podejrzana dla mnie jest możliwość ustawienia skoku timeshiftu w zakresie od 5 sekund do 30 minut. Czy to oznacza, że timeshift nie może być dłuższy? - bez sensu. Normalnie powinno być tak, że włącza się pauzę i powinno dać się wznowić po dowolnym czasie, a nie po maksymalnie 30 minutach.

3. ?

4. ?

5. ?

6. ?

7. ?

8. ?

9. ?

10. ?

11. Nie posiada tunera DVB-T

12. ?, 13. Tak, może odtwarzać muzykę/filmy

14. tak, odbiera tnk sd bez dodatkowych modułów

 

B. ADB 2850 ST - czyli dekoder oferowany razem z tnk hd.

Właściwie spełnia on wiele moich wymagań, ale też czytałem w wątku tutaj na forum, że są z nim problemy. Przede wszystkim jest parowany z tnk hd, więc nie można go używać z tnk sd. Trzeba więc zakupić tnk hd. Niby miesięczny koszt niewiele większy, no ale jednak. Z tego co wyczytałem, nie jest możliwe odtwarzanie filmów z dysku, a także po nie jest możliwe przegrywanie nagrań wykonanych przez dekoder na komputer (format zakodowany).

 

1. Wygłąda na to, że mimo wszystko ten tuner jest lepszej jakości od linboxa.

2. Posiada możliwość nagrywania i timeshift

3. ?

4. Trochę się zawiesza?

5. Tak, dobra jakość obrazu

6. ?

7. ?

8. ?

9. ?

10. Chyba posiada kanały radiowe?

11. Tak, posiada możliwość odbioru DVB-T

12. ?

13. Nie ma możliwości odtwarzania muzyki/filmów z dysku

14. Niestety, nie odbiera tnk sd, konieczny zakup tnk hd

 

Pytania są szczegółowe także dlatego, że nie mam żadnej możliwości obejrzenia tych tunerów w realu, będę zamawiać przez sieć.

 

Liczę na opinię osób posiadających dany sprzęt.

 

A może jest jeszcze jakiś inny sprzęt spełniający moje wymagania, tzn. sprzęt klasy hd, ale odbierający sd i w całkowitej cenie do 400-500 zł (tzn. żeby nie trzeba było kupować dodatkowych modułów).

 

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego długiego posta.

Ale myślę, że wiele osób skorzysta z odpowiedzi, ponieważ wiele osób stoi przed tym samym wyborem, czyli:

I) tnk sd, czy hd

II) jeśli tnk sd -> to tuner sd, czy hd

III) jeśli tuner hd -> to jaki

 

Pozdrawiam

gdbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko dwa modele "mniej więcej" by pasowały: Opticum HD XTS 703 i GM Unibox 9080CRCI HD PVR Combo. Odtwarzania DivX brak, szybkość i czytelność - kwestia gustu, upodobań.

 

A. Któryś z linboxów np. LINBOX 7819CRCI

To byłby sprzęt na przeczekania, aż standardy dvb-t i hd się upowszechnią.

Jak chcesz "liznąć" tematykę satelitarną, to zainteresuj się modelem Linbox F16. Będzie taniej niż ten wyżej wymieniony.

Sądziłem, że DVB-T i HD już się "upowszechniły"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że DVB-T i HD już się "upowszechniły"...

 

Heh, w Polsce to jednak nie tak do końca.

Mieszkam w okolicach Mrągowa.

 

DVB-T w tym rejonie ma być do 30 kwietnia 2011, z nadajnika w Olsztynie. Zapewne nie jest on jeszcze uruchomiony, bo bym coś w sieci znalazł na ten temat.

 

Od HD mimo wszystko obowiązuje jeszcze podatek od nowości, chociaż rzecz jasna sprzęt musi być w kilka razy bardziej wydajny niż sprzęt SD, ponieważ bitrate jest tyle razy większy.

 

Linbox F16 jest całkiem porzadny

Mnie to może by i pasował, ale tu są dodatkowe wymagania (nie moje :) ).

A w przypadku tego Linboxa chyba nie ma timeshiftu?

A podczas nagrywania można oglądać nagrywany obraz? To by chyba też pasowało - za tak niską cenę można by chyba iść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T w tym rejonie ma być do 30 kwietnia 2011, z nadajnika w Olsztynie. Zapewne nie jest on jeszcze uruchomiony, bo bym coś w sieci znalazł na ten temat.

 

Ja bym radzil kupowac od razu tnk hd a to z tego wzgledu ze i tak bedziesz musial kupic jakis odbiornik dvb-t bo analog maja wylaczyc do chyba 2013 roku i nie bedziesz mogl ogladac kanalow tvp. Tym bardziej ze juz telewizje naziemna bedziesz mial za 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi,

Chce kupic TNK z tunerem umozliwiającym mi nagrywanie na zewnetrzy dysk.

Interesuje mnie model z opcja nagrywania z timera, EPG. (Chcialbym np. ogladac inny program lub wogole miec wylaczony tv a program sie nagrywa).

Ferguson fk7000 posiada takowe opcje??

Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK7000 czy FK7900? Zresztą oba posiadają takie funkcje, ale FK7000 jest aktualnie dość niestabilny, mimo wszystko warto go wziąć bo to nowość na rynku i na pewno wkrótce się wyrobi, poza tym ma LAN a to już coś. Innego programu nie oglądniesz w czasie nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...