Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego już wcześniej pisałem, że w sytuacji gdy ktoś nadrobił zaległości, to z samych nowych filmów czy seriali nie znajdzie prawie nic do oglądania. Za rok się zweryfikuje opłacalność bo wprawdzie 49 zł to nie majątek ale gdy wartościowych nowości nie przybywa a sklep nadal świeci pustkami to pytanie czy warto nawet ta niewielka kwotę oddawać za nic.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ich produkcjami nie narzekam - nowy "Grand Tour", zaraz kolejny sezon "Ms. Maisel". "Koło czasu" czy "Being the Ricardos" im też wyszło ostatnio patrząc po recenzjach.

Jeśli chodzi o ofertę własną Amazona to więcej tam objerzałem niż rzeczy od HBO, nie mówiąc już o Apple.

Natomiast przestali dodawać premierowe filmy z Monolithu jak i ze starociami z innych wytwórni jest słabo, w dodatku bardzo dużo jest w kolejce do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka seriali, które zapowiadały się obiecująco po 1 sezonie a od dłuższego czasu nie są kontynuowane...np. "Opowieści z pętli"

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Boys" od Amazonu to jeden z lepszych seriali jakie widziałem w ostatnim czasie. W dużej mierze pastisz wszelakich filmów o superbohaterach, ale równocześnie fabuła nie jest miałka i nudna. Jednak to co najbardziej przykuwa do ekranu to moim zdaniem znakomite aktorstwo. Role Homelandera, czy Butchera są odegrane wprost rewelacyjnie, do tego pierwszego czuje się taką prawdziwą odrazę, a ten drugi mimo iż charakterologicznie również jest osobą mocno nieprzyjemną (i pod wieloma względami podobną do Homelandera) jest zupełnie inny w odbiorze. Nic tylko czekać na trzeci sezon, który ma nadejść w czerwcu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 22:03, Wodzu napisał:

Jak sprawdzic w Tv Sony z android tv jakość filmu żeby pisało ile bitrate jest aktualnie? 

Nie wiem czy już tutaj odpowiedź padła ALE jednak jest sposób na Amazon Prime Video :)

Myślałam, że ktoś sobie jaja robi a jednak znaleziony sposób działa!


Odpalamy apkę, włączamy jakiś materiał i na pilocie, bardzo szybko wybieramy:


Lewo prawo

Lewo prawo

Góra dół

Góra dół

 

potem przechodzimy do drugiej strony
 

LG OLED 

 

1-CB89-F9-B-80-AC-4416-ACF7-3-A20-AE4417
 

Nvidia shield na androidzie 

5-B74924-C-B38-A-4-BD4-A8-A9-225-F78-D77

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 20:17, mara68 napisał:

Ja właśnie to przetestowałem na sony oled AF-8.

Czerwony zielony niebieski żółty uruchamia główną stronę ( informacji drobnym druczkiem jak dla hakerów ). W sumie są trzy strony. Można nawigować na następną stronę zielony czerwony żółty niebieski.

Wychodzi że dla uhd dają 15Mb/s

7af68190a404c.jpg

 

A dla HD 9 Mb/s.

211a67ea5d583.jpg

 

Sprawdzałem na ,,Mapa maleńkich wspaniałości " - UHD-HDR oraz ,,Za jakie grzechy" HD.

Tak z ciekawości to  15 mega i 9 mega to są wartości z jakimi obecnie jest obraz na tv z Amazona?Bo udało mi sie u u mnie odpalić te informacje na tv i pokazuje mi tu wartość której na Netflixie nigdy nie wiadziałem zawsze to jest dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem sprawdzałem na Amazonie.I zdzwiło mnie że mam tak duzo wartość jak na swój internet. Ale sprawdzałem na innym filmie i te wartości sie zminiały gdy się stabilizował obraz i jakość. To co zobaczyłem w cyferkach odpowiada temu o czym zawsze pisałem tu jest obraz naprawdę dobry a na Netflixie słaba a niekiedy bardzo słabo. Przynajmniej u mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ze dwie strony temu, że ta kombinacja klawiszowa działa nawet na niszowym Hitachi OLED.

Co do bitrate, to Amazon w 4K ma minimalnie niższe bitrate niż Netflix, a przy HD podobne lub minimalnie wyższe.

Natomiast Netflix działa też coraz częściej w AV1, a nie H264/5 i tutaj przy 2 Mbps można mieć normalne FHD odpowiadające 5-6 Mbps w H264.

Z tym, że wspierają to tylko najnowsze tv, bodajże PS4 Pro no i przeglądarki na komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix to najczęsciej 0.80-1 mega choć trafia się i np 0.55. Amazon sprawdziłem na dwóch pozycjach jedna stabilne 4 mega  druga obraz sie  zmianiał na początku ale po ok 1 minucie zostało na stabilnym 3.5 mega. Różnica w jakości spora dodatkowo Netflixa nie da się strumieniować na tv z lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałam, że porównując treści do 1080p to Amazon radzi sobie lepiej (tu h.265) gdzie Netflix (h.264) a co za tym idzie, nawet przy tej samej przepływności Netflix oferuje niższą jakość. Jeśli weźmiemy treści powyżej fullHD to tutaj lepszy jest już Netflix (h.265) - jeśli się mylę, to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rasheed napisał:

Jeśli ktoś szuka lekkiego, ciekawego filmu to polecam najnowszy film Clooneya "Bar dobrych ludzi". Swietnie sie ogląda i do tego ta jakośc obrazu i dźwięku. Netflix ostatnio nie dorasta Amazonowi do pięt pod tym względem.

Solidny średniaczek. Nic poza tym ;) Ale bardzo dobra gra Afflecka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudzili się w Amazonie :). 23 stycznia doszła nowa premiera z Monlithu - "Kraina smoków" i kilkanaście starszych filmów w tym polskie tytuły: "Skrzydlate świnie", "Powidoki", "Córka trenera", "Tatarak" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...