Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Otóz na wstepie powiem że udało mi sie poniekąd te problemy z cięciem kanałów naprawić. Przyczyną był kabel , który miał już trochę "wyrobioną" izolację, teraz zrobiłem z tym porządek i jest lepiej.

No ale i tak częśc kanałów HD potrafi sie przyciąć co jakiś tam czas więc nadal nie jest idealnie. No i oczywiście zwykły dekoder Polsatowski sobie z tymi kanałami radzi zupełnie normalnie.

 

Co do kompa to nie wiem jak uwas może i rzeczywiście procki za słabe, w wymaganiach coś pisali minimum o P4 3.0GHZ... Mój złom to Phenom II X4, 4 GB ram, grafika GF 9600GT itd. także to przynajmniej umnie nie wina sprzętu. Dodam że jak oglądam kanał HD to w DVBdream mam kilka % obciążenia na 1 rdzeniu bez C&Q AMD. Jednak wpadłem teraz na pomysł aby zobaczyć pod ten sam kabel co na dekoderku i podłączyc pod niego kompa zobaczymy jak wyjdzie...

 

Mam jeszcze takie pytanko czy jak nagrywacie kanały HD to bawiliście sie z obróbką tych kanałów tzn. kompresją do AVI lub MKV ?? Bo ja sobie nie moge z tym dokładnie poradzić.

Wczym rzecz, otóż nagrywam taki Cinemax HD w Dvbdream i przerabiam w programie MEGUI 3.5 a w każdym razie chce to zrobić, ale problem jest z utworzeniem skryptu AVS. Co ciekawe Cinemax HD niemal poprawnie sie kompresuje gdy nagrywam go za pomocą ALTDVB. Jednak czasem potrafi "wywalić się" podczas kompresji.

Jak by ktoś wiedział jak poprawnie nagrać kanały HD i je normalnie bez problemu skompresować to byłbym dozgonnie wdzięczny. Dodam że kanały w SD normalnie sie kompresują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do kompresji materiałów HD StaxRipa.

http://sourceforge.net/projects/staxmedia/

Do cięcia używam mkvmerge, który jest częścią tej aplikacji ale można go używać oddzielnie. Jedyny problem jest taki, że materiał wycina się pomiędzy keyframes i w przypadku np. teledysków - wycięty kawałek zawiera kilka sekund innego klipu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzw - antenę masz sporą, 90cm to wymiar naprawdę OK, jeśli tylko nic jej nie jest od strony technicznej (nie straciła ogniska, czy coś), to jest naprawdę wystarczająca. No to jeszcze w inną stronę - co masz podpięte do PC? Może jakiś peryferiał powoduje problemy?

 

Mi się problem Discontinuities rozwiązał się sam, bo... padł mi komputer i już nie ma się co zacinać ;) Za jakiś tydzień, być może z czymś nowym pod maską będę testować dalej ;)

 

PC w firmie:

Płyta: DELL 0DT029 (Intel 5000X (Greencreek) + 631x/6321 ESB2)

Proc: Intel Xeon 5150 (2666.7 MHz)

RAM: 2x 2GB DDR2 Kingston

Grafika: nVIDIA GeForce 9600 GT

OS: WinXP Pro SP3

 

Sygnał w firmie na Prof 7301 z 10.834V: 83% siła, 100% jakość (przykładowo na 11,317V mam więcej: 85% i 100%), nic nie tnie i nie mam Discontinuities (jakieś 10 minut miałem czasu obserwować, spróbuję na dniach dłuższą sesję), nie mam też problemów takich, jakie miałem w domu, że co nie zrobię, to mi się zacina. Ale wynik mam mało wiarygodny, bo firmie mam to podłączone pod antenę Laminas AS-1800 (2m) ;)

 

@xlukx - niestety w temacie kompresji nie bardzo się znam :/ Jak ożyje mi komputer, to mam programik do obróbki multimediów, może on pomoże, niestety nie pamiętam nazwy, więc chwilowo nie podpowiem... Póki co spróbuj StaxRip'a z linka powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena swoje lata ma i faktycznie kiedyś podejrzewałem, że może z nią być coś nie tak, więc... ją narysowałem. W 3d walnąłem piękny model anteny z konwerterem, odbijając linie tak jakby sygnał z HB (pod odpowiednim kątem) sprawdzałem jaki zakres po odbiciu trafia w konwerter. Wiem, jestem dociekliwy... Wyszło mi, że jakieś 5cm od góry, jak dobrze pamiętam 3cm od dołu i po 4 na boki nie trafiały w konwerter. Reszta idealnie w środek!

Ściągnąłem triala programu FastSatFinder, spróbuję na nim ustawić antenę i zobaczę co będzie...

 

Co mam podłączone do kompa? Klawiaturę i mysz (ciągle na kablu, czekam aż w Polsce będzie dostępna klawiaturka z touchpadem jaką sobie wybrałem) i phoenix po com'ie (na śledziu, płyta nie miała standardowo wyjścia com na tylnym panelu). Aha, modem neostrady (czasami). I to tyle. System też świeży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak antena! A dokładniej cała instalacja antenowa...

Wtorkowe popołudnie i wieczór spędziłem na balkonie, ze mną był mój komputer, jego monitor i zajęliśmy się anteną :>

Trochę to trwało, ale w końcu antenka uległa i ułożyła się jak należy. Ten jej kumpel - konwerter to też uparciuch, nie przypuszczałem, że będę musiał go aż tak przekręcić, ale też zrobiłem z nim co chciałem. Na kablu 4m - poziom sygnału 100% (z wyjątkiem 10834V - 98%), jakość sygnału 100% każdy transponder! Pełen sukces? Nie do końca... Kabel był bez żadnych złączek. Gdy wpiąłem diseqc + jedno połączenie (beczka) poziom sygnału spadł do średnio ok. 94%. No to potestowałem i wychodzi, że wpięcie w kabel jednej beczki to strata 2% z poziomu sygnału. Jakość pozostaje bez zmian (na podstawie fast satfinder), co wydaje mi się być dziwne... Gdy przeniosłem komputer do pokoju (czyli układ kabli mam: konwerter - 1m kabla - diseqc - 5m kabla - beczka - 18m kabla - beczka - 4m kabla - karta prof7301) poziom sygnału spadł do średnio 90% i niestety raz na jakiś czas (na oko raz na 10 minut) lekko przytnie... Ale i tak w porównaniu z tym co było nie jest źle.

Konkluzja moja jest taka, że karty potrzebują jednak bardzo dobrego i mocnego sygnału, tunery stacjonarne radzą sobie z antena ustawioną byle jak...

Oczywiście mój ss hd2 tnie bez względu na ustawienie anteny i długość kabla, więc chyba pojedzie do serwisu, skąd nie tak dawno wrócił...

Do połączenia kabla używam typowych beczek, ale w internecie znalazłem np. coś takiego http://allegro.pl/item1178651179_przejs ... pc_hq.html

Ktoś z was ma może coś takiego i analizował o ile mniejsze są straty sygnału po zastosowaniu beczki ww typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej beczki docelowo zrezygnuję, ale to wszystko co uda mi się zrobić, kable już są między ścianą a izolacją, a na nowe nie będzie zgody...

Kabel chyba nie jest najgorszy - ten http://allegro.onet.pl/item1134776005_k ... _100m.html

Tak więc jedyna moja nadzieja w lepszych beczkach, miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel chyba nie jest najgorszy - ten http://allegro.onet.pl/item1134776005_k ... _100m.html
:lol2: Wystarczy napisać magiczne HDTV i cena ponad dwukrotnie w górę w stosunku do takiego samego ale bez "magii". :brawo:

 

Tak więc jedyna moja nadzieja w lepszych beczkach, miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie?
Szczegół. Tłumienie takiej beczki jest małe, jedna czy dwie w instalacji nie zaszkodzą.

Jeśli w instalacji znajdzie się kawałek "nędznego" przewodu to żadne "super" beczki nie pomogą. Jak sygnał zostanie "skopany" na jednym elemencie to później się jemu nie polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Wystarczy napisać magiczne HDTV i cena ponad dwukrotnie w górę w stosunku do takiego samego ale bez "magii". :brawo:

 

Nie patrz na cenę, to moja kasa - zresztą kupiłem go tak dawno, że nawet nie pamiętam za ile. Dałem link, żeby pokazać jego parametry.

 

Jeśli w instalacji znajdzie się kawałek "nędznego" przewodu to żadne "super" beczki nie pomogą. Jak sygnał zostanie "skopany" na jednym elemencie to później się jemu nie polepszy.

 

Porównałem parametry tego conotecha z Triset-113, którego wszyscy zachwalają i ja nie widzę, aby był dużo gorszy...

 

EDIT: Podstawowy parametr: tłumienie przy ~2GHz:

conotech: 26,1dB przy 2,05GHz

triset: 27,7dB przy 2,15GHz

koniec EDIT :smile:

 

Czy rzeczywiście ten kabel jest nędzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zrozumieliśmy, Conotech 113 (to ten tak zwany HDTV) czy Triset mają bardzo dobre parametry. Jeśli zastosujesz dwa kawałki kabla, jeden z wyżej wymienionych, a drugi jakiś słabszy, to cała instalacja będzie "na poziomie" tego słabszego.

 

Także jeśli jakiś kawałek kabla (zabudowanego) jest w jakiś sposób uszkodzony (nie trzyma parametrów, jakieś większe tłumienie) to poza tym punktem będzie już osłabiony sygnał, a dobry kabel jedynie pomoże nie popsuć jeszcze bardziej tego sygnału.

 

Kable, kable... a próbowałeś może podmienić np. konwerter? Nawet jakiś single na testy aby zobaczyć jak to się będzie zachowywać? Później konwerter będzie można wrzucić na zeza jakiegoś. ;)

 

U mnie, SkyStar S2, jakoś nie "polubił się" z Maximum, a dobrze pracuje z konwerterami Inverto.

Fakt, karty (przynajmniej moja) ma mniej czułą głowice niż tuner, przy słabych sygnałach, przy których tuner jeszcze odbiera, karta poddaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo jeśli kupiłeś go dawno, to nie musi mieć takich parametrów jak kable z obecnej produkcji ;) W każdym razie kabel kablem - mi się bardziej nie podobają beczki ;) Niestety nie mam porównania beczek, jest sporo różnych na rynku, ja miałem kontakt z najprostszymi chińskimi i beczkami CaP i jakiejś szokującej różnicy nie zaobserwowałem, ale też nie trafiłem na sytuację, gdzie liczy się każde 0,1 dB ;) Moje zdanie jest takie, że beczki drogie nie są, jeśli masz możliwość zakupu lepszych bez konieczności ponoszenia kosztów przesyłki (tj. masz gdzieś sklepik w okolicy), to spróbować warto...

Teoretycznie każdy jeden element można poprawić w instalacji, złączki "F" też są lepsze i gorsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem nowe karty dvb-S2 z modułem CI (są też DVB-C i DVB-T):

 

1)FireDTV S2

firedtv_s_back_300.jpg

firedtv_rc_300.jpg

 

2 FloppyDTV

floppydtv_front_cam_250.jpg

floppydtv_front_400.jpg

 

I tu mam pytanie czy te karty warto kupić, chodzi do DVB-S2?? Jak jest z głowicą i z demulatorem na jakich układach i jak działają?? I czy bedzie dobrze współpracować modułem CAM - Cyfra+ i Cyfrowy Polsat

 

Strona producenta:

 

http://www.digital-everywhere.com/en/al ... 1190124374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o nich już w wątku - najpierw przeczytaj co jest napisane pogrubioną czcionką u samej góry ;)

 

Dear digital everywhere customers,

after several months struggling with difficult market conditions, digital everywhere decided to stop its activities.

 

Manufacturing of products has been stopped and support has been reduced to the minimum.

 

digital everywhere wants to thanks all its customers and all the users which with their efforts and feedback greatly help in continuosly improving the FireDTV / FloppyDTV.

Te karty nie są produkowane od jakiegoś czasu i nie mają wsparcia, nowych sterowników, niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu o tym samym ;)

 

Pisałem ostatnio z 2 tyg. temu o problemach z marnym sygnałem na kanalach HD. Z tego co widzę to na tej karteczce chodzi u mnie dobrze tylko Polsat HD i Sport HD. Filmoboxy Cinemaxy Animale Eurosporty itd. wsio HD tną się i to bez względu na pogodę, a jak pada to wogóle nie śmigają.

Podłączyłem przed chwilą kompa do anteny ze zwykłego Polsatowskiego EchostaraHD i widzę że to samo co kilka metrów dalej w pokoju. gdzie kompa miejsce. Nadmienie że konwerter porządny na 4 wyjścia Goldena. No ale oczywiście Echostarek śmiga i te kanały w HD sie u niego nie tną , tylko dopiero jak jest bardzo kijowa pogoda.

Także normalnie nie mam siły już do tego PROFA 7301 bo to ustrojstwo jest baardzo wybredne i co mu potrzeba do dobrego odbioru to ja nie wiem... ale jak przyczytałem wyżej co kolega pisał o porządnym kablu HDTV CONOTECHA to może to by było to jak myślicie, dodam że kabel ten co jest aktualnie używany to jakiś tam badziew chiński choć wygląda porządnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

zrobiłem sobie trochę przerwy z tematem "przycinanie", ale czas wrócić...

Widzę, że moje problemy są identyczne z problemami kolegi xlukx. Ja wyeliminowałem beczki (została tylko jedna) z kabla, wypiąłem diseqc, dzięki czemu obecnie mam poziom sygnału 90-98% zależnie od transpondera, jakość sygnału 100% bez względu na transponder, czyli można założyć, że antena ustawiona jest optymalnie. Niestety nie wyeliminowało to kłopotów z przycinaniem. Średnio co 20minut na kanałach HD obraz przycina, zdarza się to też na kanałach SD (choć sporadycznie). Ponieważ poziom sygnału mam 98% (Canal+SportHD) to zaczynam się zastanawiać czy to aby na pewno kabel? Może faktycznie jak sugeruje kolega pitter problem tkwi w konwerterze? Mam ze 4 konwertery, niestety wszystkie Golden Interstar. Jutro zmienię na inny, ale mam pytanie do kolegi: jak objawiało się to, że skystar nie polubił konwertrra maximum? Przycinał? I czy to jest skystart hd? Kupiłeś konwerter inverto z serii black? A właśnie, mam jakiegoś starego sharpa - jutro tego założę.

 

Tak mi się teraz skojarzyło, że kolega xlukx też używa konwerter golden, i też ma kłopoty... Jakich używacie konwerterów z Prof7301?

 

Co do kabla: nie kupowałem go aż tak dawno, jakieś 2 lata temu, więc myślę, że jest ok, szczególnie, że poziom i jakość sygnału teraz jest w porządku.

 

Pozdrawiam,

rzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to SkyStar S2, jest to inny model niż SkyStar HD.

"Niekompatybilność" z Maximum (model V-1) polegała na całkowitym braku sygnału z którejś polaryzacji (albo też pasma górne/dolne), nie pamiętam dokładnie ale stawiam na polaryzację. Konwerter był wpięty do przełącznika DiSEqC wraz z innymi, które nie sprawiały problemu. Nie wiem, może to kwestia sterowników lub konstrukcja "nie wyrabiała" prądowo (wątpliwe, bo Maximum mają normalny pobór).

Używane obecnie Inverto to model "Premium Black" (nie mylić z Ultra) oraz pospolite "Silver tech" czy jak im tam. Był też z serii Red, również fajnie pracował.

 

Obecnie mam jeden konwerter Golden Interstar "GI-201 Platinum X" (pojedynczy), trochę zmodyfikowany - przerobiony pod odbiór polaryzacji kołowej, nie mam z nim żadnych problemów (pomijając to, że teraz nie jest zbyt dobry do odbioru pol. liniowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

zrobiłem sobie trochę przerwy z tematem "przycinanie", ale czas wrócić...

Widzę, że moje problemy są identyczne z problemami kolegi xlukx. Ja wyeliminowałem beczki (została tylko jedna) z kabla, wypiąłem diseqc, dzięki czemu obecnie mam poziom sygnału 90-98% zależnie od transpondera, jakość sygnału 100% bez względu na transponder, czyli można założyć, że antena ustawiona jest optymalnie. Niestety nie wyeliminowało to kłopotów z przycinaniem. Średnio co 20minut na kanałach HD obraz przycina, zdarza się to też na kanałach SD (choć sporadycznie). Ponieważ poziom sygnału mam 98% (Canal+SportHD) to zaczynam się zastanawiać czy to aby na pewno kabel? Może faktycznie jak sugeruje kolega pitter problem tkwi w konwerterze? Mam ze 4 konwertery, niestety wszystkie Golden Interstar. Jutro zmienię na inny, ale mam pytanie do kolegi: jak objawiało się to, że skystar nie polubił konwertrra maximum? Przycinał? I czy to jest skystart hd? Kupiłeś konwerter inverto z serii black? A właśnie, mam jakiegoś starego sharpa - jutro tego założę.

 

Tak mi się teraz skojarzyło, że kolega xlukx też używa konwerter golden, i też ma kłopoty... Jakich używacie konwerterów z Prof7301?

 

Co do kabla: nie kupowałem go aż tak dawno, jakieś 2 lata temu, więc myślę, że jest ok, szczególnie, że poziom i jakość sygnału teraz jest w porządku.

 

Pozdrawiam,

rzw

 

Weź po uwage to że poprawieś tylko sygnał wychodzący z konwertera, jeżeli do konwertera wchodzi za słaby sygnał z satelity to nawet jak się podłączysz do konwertera kablem 50cm to dalej będzie tak samo, mimo że tuner pokaże ci większy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Prof Tuners małe wyjaśnienie - z tego co udało mi się ustalić nastąpił spór (rozchodzi się o dział R&D, który działał we współpracy z innym producentem). Teraz sytuacja jest taka, że część stworzyła nową markę AdvanceTune i w drodze są nowe produkty (w porównaniu z Prof będą użyte nowsze wersje demodulatorów).

 

http://advancetune.com/

http://prof-tuners.com/

 

Jednocześnie reszta kontynuuje działalność: http://proftuners.com/ (adres bez myślnika, są tam nadal aktualizacje).

 

No i teraz ja prywatnie jestem w kropce, bo nie wiem kto ma rację i prawdę mówiąc nie bardzo mnie to obchodzi ;) Bardziej wierzę póki co AdvanceTune, bo mam z nimi stały kontakt, próbują cokolwiek wyjaśniać. W efekcie nie do końca wiadomo co kupować. AdvanceTune obiecali na jesieni podesłać nowe modele do testów. Jak karty wypadną świetnie, to pojawią się w sprzedaży, a jak mniemam Prof pozostaje z supportem ze strony bez myślnika (nawet nie ma tam informacji, że jakikolwiek z modeli przestaje być produkowany).

 

Ogólnie się namieszało, ale wydaje mi się, że docelowo będziemy kontynuować współpracę z AdvanceTune, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś liczył, że w najbliższych miesiącach projekt Blindscanu na tunerach Prof Revolution zostanie ukończony, to chyba się przeliczył. Cytat z forum satelliteguys.us, z wypowiedzi osoby zaangażowanej w tamten projekt:

 

Conclusions on the product line: 
1. (...)
2. Good Blind Scan on Revolution Series is impossible. We spent a few months and came to the conclusion that the only possible bad Blind Scan. And we can not bring to market a software product of poor quality.

Wnioski:
1. (...)
2. Dobry Blind Scan na produktach Prof Revolution jest niemożliwy. Spędziliśmy kilka miesięcy i doszliśmy do wniosku, że możliwy jest tylko Blind Scan słabej jakości. A my nie chcemy wypuszczać na rynek oprogramowania słabej jakości.

Więcej tutaj: http://www.satelliteguys.us/free-air-pc-dvb-discussion/224684-prof-now-advance-tune.html

 

Wielka szkoda. Jeśli to prawda, Blind Scan na PC ograniczy się do produktów DVBWorld i legendarnych Skystarów v2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałbym się z opinią, czy BlindScan będzie, czy nie, bo jak pisałem - sytuacja jest skomplikowana. Ta osoba, która się tam wypowiada, to przedstawiciel AdvanceTune i logicznym jest, że jako że aktualnie pracuje nad konkurencyjnymi produktami, to nie powie o poprzednich nic dobrego. Osobną sprawą jest to, czy mówi prawdę, czy nie - nie wiem, ale mogę powiedzieć tyle, że dostarczył mi szereg wiarygodnych wyjaśnień technicznych na inne tematy, więc w jakimś stopniu mu wierzę.

 

W każdym razie dla mnie sytuacja jest prosta: jeśli AdvanceTune nie dostarczy nic na testy, nie zobaczę pudełek z tą marką, nie będę miał namacalnego dowodu, że istnieją i można tymi produktami handlować, to w sprzedaży pozostaną Prof, albo pojawi się jeszcze inna marka - producentów nie brakuje (zapraszam do rzutu okiem na Nowe produkty w nadchodzącym wydaniu Sat Kuriera 9/2010 ;) ). Nie jestem wyrocznią, żeby teraz bawić się w osądzanie kto ma rację, a kto nie. Szkoda tylko, że trafiło na tak dobre produkty - wreszcie pojawiło się na rynku coś dobrze działającego i teraz taki zgrzyt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

 

Na głównej stronie http://www.tt-pc.com/ (technotrend) pojawiła się nowa krata pod pci-e TT-premium® S2-6400 Dual HD.

 

TT-premium_S2-6400eng.jpg

 

Podaję linka do pdf http://www.tt-downloads.de/Update/engl/ ... 400_en.pdf

 

Proszę o jakieś opinie.

Ciekawy jestem ile to będzie kosztować. No i jak będzie obsługiwać moduły i gdzie będzie umieszczany czytnik- jak ja bym wolał pod stację dyskietki 3,5""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...