Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując kart z obsługą CI decyduję się na TBS 5980 USB DVB-S2 TV Q-Box CI. Jest to coś nowego.

http://www.tbsdtv.com/english/product/QBoxS2CI.html

 

Czy ktoś wie jak to sprowadźić?? Ktoś wcześniej pisał, że jest w Polsce dystrybutor. Sprowadza już karty TBS?? Znalazłem stronkę http://www.bettershopping.eu/de_DE/cart/, że można kupić, ale nie ma wysyłki do Polski. Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy w opisie jest napis: Will be released soon!

 

Karta nie jest w produkcji i jak pisałem wyżej (czytać posty) - szybko się nie pojawi, bo są inne projekty.

 

W sklepie do którego linkujesz jest inny (starszy) model o podobnej obudowie, ale BEZ CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę o karcie która powinna mieć premierę w lutym czyli dosłownie za naście dni a mianowicie: TT-premium S2-6400 dual hd techno-trend opisanej na 15 str. tego wątku

Ciekawe jaka będzie jej cena, plusem w moich oczach jest sprzętowy dekoder i zastosowanie w niej dwóch głowic szkoda tylko że jedna z nich nie jest na TV cyfrową naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mój SkyStar2 robi mi akcje na platformie AM3 z Phenomem zastanawiam się nad zakupem karty DVB-S2 USB Prof Revolution 7500.

 

Mam nadzieje, że skończą się moje problemy pod Win7 64-bit.

 

Robicie niebawem jakieś zbiorcze zamówienie, czy zamawiać kartę u jednego z PL dystrybutorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o kartę TBS6921, wspomnianą przez przedmówców, to najtańszym rozwiązaniem jest obecnie kupno tejże przez eBay. Udało mi się ją kupić w naprawdę niezłej cenie $92 (czyli w przeliczeniu na nasze około 270 złotych) łącznie z przesyłką z Chin. Pozostaje już tylko czekać na paczuszkę. Po krótkim śledztwie doszedłem do wniosku, że firma, która sprzedaje karty TBS na eBayu, ma chyba coś wspólnego z Tenow International Ltd., ich producentem. Ich siedziby w Shenzhen leżą raptem 16 km od siebie. :)

 

Strona na eBayu: http://stores.ebay.pl/Stardust-eStore/H ... 34.c0.m322

Strona w Sieci: http://www.szsilica.com.cn/en_index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będzie ale prof musi być włączony i mało tego, ma odbierać sygnał jakiegoś kanału, "loop out" w prof jest wersją przelotki z przesyłem wyłacznie pasma RF

Przetestowane na:

1. notebook + prof7500 usb + skystar s2 w dvbviewer z przełączanien urządzeń z prof na skystar (czyli konfiguracja odpowiadająca opisywanej)

2. pc + prof7301 + skystar s2 sterowany z notebooka

Ad1. nie pamietam czy działało sterowanie diseq poprzez skystar, teoretycznie nie miało prawa ze wzgledu na "loop out". Prawdopodobnie bylo jak w poz. 2

Ad2.na 100% nie działa sterowanie diseq poprzez skystar i mozna odbierac kanały tylko z tego satelity, na którym aktualnie "pracuje" prof. Zmiana satelity jest możliwa tylko poprzez prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie chodzi mi o sytuacje w której Prof będzie coś nagrywać. Chciałbym wtedy na SS2 oglądać coś więcej, niż tylko kanały z tego samego transpondera.

 

Nie bardzo rozumiem to pasmo RF. Czy SS2 będzie mógł wtedy odbierać dowolny kanał?

Czy trzeba będzie jakoś specjalnie skonfigurować SS2 do takiej pracy?

Diseq nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS2 nie będzie mógł odbierać dowolnego kanału, bo Prof steruje konwerterem, podaje albo 13 albo 18V w zależności od polaryzacji i sygnał 22kHz w zależności od wybranego pasma (górne/dolne). Jak konwerter dostaje 13V od Profa, to gdyby dostał 18V od SS2, to by się przełączył, powodując brak sygnału na Prof-ie (zmiana polaryzacji). Prof odcina zasilanie z SS2.

 

Na SS2 będzie można odbierać ćwiartkę pasma satelitarnego, czyli jeśli na Prof mamy wybrany przykładowo TVN (11,393 GHz, pol. V), to SS2 powinien móc odebrać dowolny kanał z polaryzacji V z pasma dolnego (czyli przykładowo 4fun.tv tak, ale już Canal+ nie).

 

PS: Zalecałbym raczej kupno konwertera Twin i dwa osobne przewody antenowe. Przestrzegam też przed stosowaniem jakichkolwiek rozgałęźników, bo to nic nie daje - problem napięcia nie znika - wygra karta DVB, która poda wyższe napięcie, a mało tego - można spalić kartę DVB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak opisał to Pan D...ups.. Mr. Orbita

Stosowałem ten dual tylko w ramach testów i momentalnie zrezygnowałem. Kłopotliwy i zawodny w uzytkowaniu.

A' propos Twojej głównej kwestii: możesz nagrywać przez prof np. w dvbwiever, ale oglądać musisz na skystar w innej aplikacji np. dvbdream i bezwzględnie najlepiej, gdy skystar będzie zainstalowany na sterownikach WDM. To i tak nie zagwarantuje Ci kompatybilności aplikacji i mozesz zobaczyć zamiast obrazu słynny "błękitny ekran"... Ale próbować warto, nie polizesz, nie poczujesz...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twina już mam podłączonego do innego odbiornika, a reszta domowników nie zgadza się na przeciąganie kolejnego kabla przez całe mieszkanie.

Ćwiartka satelity, to też kuszący wynik. Jednak, skoro całości nie pociągnie DVBViewer, to sobie odpuszczę eksperymenty.

Dzięki chłopaki za szczegółowe wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TBS 6921: paczkę z kartą dostałem już po 5 dniach od złożenia i opłacenia zamówienia prosto z Chin. Wszystko bez najmniejszych problemów i porządnie zapakowane. Karta jest świetna; niesamowita czułość głowicy, zupełny brak problemów z obsługą kanałów DVB-S2 i bardzo szybkie przełączanie między transponderami. Najmniej kłopotów (właściwie żadnych) sprawia pod DVBViewer Pro 4.6.0.1, podobnie pod DVB Dream (polecam najnowszą wersję 1.5f OEM z działu "Download" na na stronie TBS http://www.tbsdtv.com ). Nieco rozczarował mnie ProgDVB 6.61.1 Pro - karta ma pod nim spore problemy z przełączaniem się między częstotliwościami, a program ze stabilnością, co jest chyba domeną całej szóstej serii ProgDVB. Po wybraniu kanału, który "leży" na innym transponderze niż dotychczasowy, wymagane jest przejście do ręcznego skanowania częstotliwości i wciśnięcie "Lock". Dopiero wtedy karta przestawi się na właściwy transponder.

 

Niekodowane kanały HD na Astrze 19E również działają OK. Wystarczy wybrać odpowiedni kodek H264 wykorzystujący moc drzemiącą w kartach ATI/NVidia i już można cieszyć swe oczy telewizją wysokiej rozdzielczości.

 

Ogólnie mówiąc, naprawdę warto ją kupić. Może dla osób chcących ją w przyszłości kupić moja pseudo-recenzja okazała się niezbyt wyczerpująca, ale myślę, że warto zastanowić się nad jej zakupem. Sklep internetowy, w którym kupiłem TBS 6921, oprócz eBaya ogłasza się też w tym miejscu http://www.aliexpress.com/store/800139/ ... -free.html . Cena wynosi 70 dolarów bez kosztów przesyłki ($10 taniej niż na eBayu) i można zamawiać w ilościach hurtowych z upustem ceny za egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProgDVB u mnie nigdy nie działał stabilnie, co wersję jest jakiś zgrzyt, podziwiam ludzi, którzy z tym wytrzymują ;)

 

Natomiast co do hurtu, to przypominam, że jest polski dystrybutor, jak nagle wszyscy będą hurtowo ściągać, to nikt na tym nie zarobi na koniec - zalecam wcześniej się zorientować w sytuacji na rynku, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

 

Uzupełnienie: detal spoko - jak ktoś się z Chin nie boi, to preferuję zasadę Jurka Owsiaka, tj. "Róbta co chceta" (byleby pamiętać o gwarancji :P ). Raczej powyżej miałem na myśli taki hurt hurt, po 20/50/100 sztuk, czy ileś, żeby się nagle nie okazało, że mamy z 10 dystrybutorów, bo z mojego doświadczenia rynkowego wiem, że nic z tego dobrego nie wynika na dłuższą metę :P ReCreO się za to zabrali - to niech działają :D Nie ukrywam, że mnie to cieszy, że TBS ma dystrybutora, bo czekam na 6925 i Q-Box CI i jeśli tylko będą działać, a ReCreO będą się tym nadal zajmować i ściągną, to postaram się wprowadzić do Hollexu do sprzedaży od nich, jako że uważam, że obydwa produkty są przełomowymi i jest na to zapotrzebowanie. 6921/8921/Q-Box III też są spoko, ale nie ma aż tak dużego ciśnienia na nowe karty DVB, a Prof się generalnie sprawdzają póki co, ale się zobaczy jeszcze. Niestety w TBS coś zwlekają z wypuszczeniem 6925 i Q-Box CI (mam tylko info z początku marca, że 6925 są prawie gotowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. :) Do kupna karty z Chin zachęciła mnie cena; niby jest polski dystrybutor, ale ich strona jeszcze nie działa (choć dziś po południu jakby coś drgnęło na http://recreo.info ). No i widzę, że dopiero niedawno zaistnieli na Allegro. Tak czy inaczej, trzymam za nich kciuki, bo brakuje w Polsce popularyzatora kart TBS.

 

A jeśli chodzi o ProgDVB, to najstabilniej działała seria 5 i początki 6. Im dalej w las, tym gorzej... :( Przerzuciłem się całkiem na DVBViewer i nie żałuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem na jakims forum że cena najnowszej karty TBS 6925 PCI-E ma wynosić - 299 dolarów. Jeżeli to prawda to cena jest troche z kosmosu i tbs chce zedrzeć kase od zapaleńców za tą karte. Przy średnim kursie wychodzi kolo 830 zł, doliczając jeszcze podatek dla dystrybutora to cena będzie oscylowała w Polsce w okolicach 1000 zl. Przy takiej cenie nie wróże tej karcie zbyt dużej popularnosci w naszym kraju. Za nizszą kwote mozna kupic dreama 800HD z chin a nie karte do kompa.

Moim zdaniem taniej wyjdzie kupić karte profa(7300 pci lub 8000 pcie) i skorzystać z mozliwosci blind scanu przy pomocy oprogramowania crazy cata z Ukrainy. Lub ewentualnie poczekać na clona TBS 6925 czyli prof 9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, cena nie jest niska, Omicom znalazłem na jednym z rosyjskich forów dyskusyjnych, że chce 500 dolarów za kartę na STV0900AAC (prototyp, tylko dla zapaleńców, bo sterowniki wymagają dopracowania, czego też tam nie ukrywają, ale w tej cenie była wysyłka do Kanady bodajże, więc może być taniej, musiałbym to znaleźć i dokładniej przeczytać :P ), cenę NetUp kiedyś tu pisaliśmy rok temu - chciał za swój produkt 900 euro (OMG :shock: ), bez sterowników pod Windows - tylko Linux (może teraz nieco zeszli z ceny, ale obecność gniazda CI może powodować, że ten produkt szybko nie stanieje - konkurencja będzie CI pozbawiona).

 

Niestety ceny tych kart są na razie zaporowe, ale czego się nie robi dla pasji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co kupić TBS 6920 PCI-E DVB-S2 ,,TBS QBOX 3 DVB-S2 USB,,, czy może Prof Revolution 8000 PCIe DVB-S2,,, Prof Revolution 7500 USB ??Czy może Coś od terrateca np Cinergy?

Która karta bedzie działać najstabilniej na Windows 7 prof 32 i 64 bit. Satelity to HB/Astra/Sirius i Hellasat 2. Narazie mam ss2 i do tego podłączony phoenix z kartą TNK SD poprzez acamd i program dvbviewer 4.5. A może jest jakaś karta która ma wejście pod moduł CI/Ci+ która bedzie wspólpracować z modułem i karta TNK HD? Mam proca Inet dual core e2160/płyta gigabyte ga-p35-ds3l/grafika nvidia geforce 8800gt/ 2gb ddr2/dysk ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TBS ma model na USB z CI (5980) i z tego co wiem jest już niemal gotowa do współpracy z modułem TNK HD. Niestety na razie nie wiem za wiele do do stabilności i działania karty pod Win7. Terratec Cinergy to klon TwinHan-a AD-SP400 i było o jego działaniu na forum sporo, niekoniecznie w dobrym świetle. TBS 6920 to starszy model, teraz za niego wchodzi TBS 6921. Z jednej strony 6920 ma zaletę, że jest sprawdzony w bojach i ma pewne sterowniki (bo przecież go sprzedawali przez kilka lat, wprawdzie nie w Polsce, ale ogólnie), z drugiej - zapewne zakończy się wsparcie, więc nie będzie dla niego dalszych aktualizacji.

 

Prof jest ogólnie OK, niestety bez CI, ale sam korzystam z 7301 (PCI zamiast PCI-e, reszta konstrukcji taka sama) i działa moim zdaniem całkiem fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest rócznica oprocz slotu miedzy 8000 a 7301? Niby tylko slotem ale już stery maja inne, natomiast 7500 i 7301 takie same. szukam do maks 300zl. Wiec te modele z Ci sa poza zasiegiem ;/ No i kurde masz babo placek tbs czy prof?Jednak bym sie skłaniał ku pci/pcie bo niepotrzebne mi kolejne urzadzenie usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7500 i 7301 też mają różne sterowniki, ale wszystkie karty (razem z 8000) są oparte o tzw. PTG Engine 1.7, czyli wspólną bazę. Głowica i demodulator są te same, różnice to tylko złącza, co siłą rzeczy wymusza różne sterowniki do każdego z modeli. Co do wyboru - to już ciężka sprawa. Z wewnętrznych od TBS w sprzedaży w Polsce są 6920 (PCI-e single) i 6981 (PCI-e twin), 6921 chyba nie ma jeszcze, a od Prof zakupić można 7301 i 8000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polobbuję na rzecz TBS6921. :P ReCreO jeszcze nie sprzedaje jej w Polsce; możliwe, że i ją też ściągną. Pozostaje zakup karty u źródła w Chinach (jak ja zrobiłem) lub też u któregoś z europejskich dystrybutorów. Jeśli chodzi o ściąganie jej z Chin, można teraz spokojnie zmieścić się w 250 PLN łącznie z przesyłką z racji taniejącego dolara. :) Wsparcie techniczne jest niezłe, ekipa inżynierów dość szybko reaguje na zgłaszane błędy w sofcie i poprawia je na bieżąco. Karta najlepiej współpracuje z DVBViewer, DVBDream i ProgDVB (właśnie w tej kolejności, jeśli chodzi o jakość pracy). Z pozostałymi programami są mniejsze i większe problemy, więc podejrzewam, że już niedługo wyjdzie nowa wersja sterownika do karty, która - mam nadzieję - je zniweluje. Podsumowując: szybka, stabilna i z całkiem nieźle działającym blindscanem (na razie na firmowym sofcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...