Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda, że tak - ja mam 7301, a znajomy 7500 i odbiera to co ja, łącznie z resztkami 16APSK z 13E (sygnał rwie, ale po kilku podejściach udaje się wyszukać nazwy - identycznie jak na 7301). Jedyna uwaga - przy 7500 może być konieczne łączenie przez aktywny hub USB (z własnym zasilaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszekm - gryźć to na pewno nie - to osobne urządzenia, obsługiwane osobno, w osobnych wątkach. Nie wiem, czy będą mogły pracować jednocześnie (chyba tak), ale osobno to już na 100% będą mogły ;)

 

+++++++++++++++ Świeże informacje z placu boju ;) ++++++++++++++++++++

 

Pobawiłem się nieco możliwościami Blind Scan w nowym oprogramowaniu dla kart DVBWorld i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Interface wymaga jeszcze pewnych poprawek, ale samo działanie widzę na bardzo wysokim poziomie. Karta skanuje wybrany zakres (da się określić, także da się zawęzić do jednej polaryzacji ale nie ma wyboru zakresu SR) trzy razy, przypuszczalnie zgodnie z tym co pisałem wcześniej jest tak z uwagi na ograniczenia demodulatora Montage, który ma podzielony zakres SR (Msps) na kilka części (zapraszam do lektury moich poprzednich postów ;) ), co zresztą tłumaczyłoby też brak wyboru zakresów SR - nie da się tego narzucić (chociaż mam cichą nadzieję, że się mylę i w kolejnych wersjach to się pojawi).

Oprogramowanie podaje zwrotnie wszystkie istotne parametry transpondera, czyli: częstotliwość, polaryzację, SR, FEC i modulację - to bardzo ważne, bo w tunerach często brak FEC i modulacji - tu mamy komplet :)

Długość skanowania wyraźnie zależy od ilości transponderów SCPC, zwłaszcza z niskimi SR, tu będę musiał porobić więcej testów. W najgorszym przypadku (pełne pasmo, sporo SCPC) czas skanowania dochodzi nawet do 20 minut, ale zwykle trzyma się w okolicy 5-8 minut.

Sprzęt radzi sobie z wyłapywaniem przez Blind Scan niskich SR - poniżej 2000 schodzi spokojnie (ale poniżej 1000 już nie).

 

Póki co muszę porobić więcej testów, a to zależy od możliwości czasowych. W każdym razie DVBWorld jest pierwszą kartą DVB-S2, która ma na tą chwilę działający Blind Scan. W drodze Prof Tuners - prace są zaawansowane i Blind Scan będą wspierać alternatywne aplikacje - póki co z tego co piszą na stronie: SkyView, DVBDream i SichboPVR, na razie ich autorzy wyrazili jedynie wstępne zainteresowanie. Trzeba najpierw czekać na implementację w sterownikach ze strony Prof Tuners.

 

Z innych wieści: na dniach przypuszczalnie będę miał przyjemność testować pierwszą kartę DVB z pełnym wsparciem 16APSK i 32APSK i nie tylko. Być może będzie to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z kart DVB w ogóle, ale wiele zależy od wyników moich testów, bo reklamie nie ufam ;) Szczegóły wkrótce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę doczekać się info od Mr. Orbita o "Z innych wieści: na dniach przypuszczalnie będę miał przyjemność testować pierwszą kartę DVB z pełnym wsparciem 16APSK i 32APSK i nie tylko. Być może będzie to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z kart DVB w ogóle, ale wiele zależy od wyników moich testów, bo reklamie nie ufam ;) Szczegóły wkrótce... ;)"

czy to chodzi o karę :Ayecka TM1 PRODVB-S2 zu DVB-S Transmodulator ?

z innej beczki mam pytanie odnośnie naziemnej tv cyfrowej mianowicie :czy będą docelowo nadawać dżwięk w standardzie DD + (dolby digital plus) jeśli tak czy taki sygnał przesłany cyfrowo z tunera tv do starszego wzmacniacza z DD bez +

będzie rozpoznany a w konsekwencji będzie słyszalny w głośnikach ?

i jeszcze inne pytanie co nie za bardzo pasuje w tym wątku ale czego możemy się spodziewać od "Telewizja na Kartę HD" jakie programy faktycznie będą nadawane w ful HD - 1920x1080 bez jakiegoś sztucznego up scalingu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o inną kartę, już ją mam, robiłem pierwsze testy i... no jeszcze trochę testów muszę porobić, ale 16APSK się tnie. Szczegóły, tj. co to jest za karta i jak dokładnie się sprawuje podam jak tylko będę mógł ;)

 

Do reszty pytań powinieneś je raczej zadać w adekwatnych do tego celu wątkach.

Naziemna: jako że nie ma w przekazie nic w DD+, to nie wiadomo, zresztą kiedyś o tym pisałem - że uważam, że E-AC3 został wpisany na wyrost i nikt go nie wykorzysta, a nawet jeśli - nie zostawi go jako jedynej fonii.

TnK HD: oferta jest przecież znana - w wątkach o poszczególnych kanałach można się dowiedzieć, jaka jest ich oferta. Większość to 1080i, na TVN HD i TVN HD+1 jest sporo upscalingu, reszta raczej z SD nie konwertuje, z zastrzeżeniem, że MTVNHD może mieć niektóre teledyski "naciągane" (ale większość materiałów, w tym koncerty są HD).

Trzymajmy się raczej tematu wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o inną kartę, już ją mam, robiłem pierwsze testy i... no jeszcze trochę testów muszę porobić, ale 16APSK się tnie. Szczegóły, tj. co to jest za karta i jak dokładnie się sprawuje podam jak tylko będę mógł ;)

 

After test maybe added to http://ipbox.wz.cz/mediaset.htm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cze posiadam karte Prof Revolution 7301, ale mam z nią problem. Otóż zwykły dekoder Polsatu cyfrowego odbiera kanały HD normalnie, natomiast Prof a dokładnie kanały Polsat HD oraz Polsat Sport HD (większość innych HD działa ok) odtwarza te kanały z cięciem tak jakby był słaby sygnał. Natomiast nie ma tego na zwykłym tunku Echostara HD pod TV... Używam Dvbdream 1.5c oraz AltDVB i Proga ale na każdym jest to samo, namniej cięć w tym pierwszym ale i tak są..

Jak tego sie pozbyć panowie macie jakiegoś pomysła :) Czy to wina softu, systemu (win 7 x64) czy oprogramowania. Komp mocny procke 4 rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

karta Prof Revolution 7301 i problem.

Programy do odbioru dvb podczas skanowania pokazują poziom sygnału 90-100% zależnie od transponderów, ale jakość sygnału = 0% i nie znajdują żadnych kanałów. Gdy próbuje skorzystać z gotowej listy kanałów to np. DVB Viewer pisze mi "Brak sprzętu ;-)" Tak jak by to było śmieszne...

Przekładałem kartę do różnych slotów PCI, używałem różnych programów - zawsze to samo.

Ktoś podpowie co robić? Kolega Mr. Orbita pisał kilka stron wcześniej, że głowica walnięta to brak i poziomu i sygnału, więc co oznaczają objawy takie ja mam? Dodam, że na tej samej instalacji antenowej SS HD2 chodzi prawie OK (prawie, bo zdarza jej się przyciąć obraz).

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

rzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może sterowniki masz kijowe... weź ściągnij ze strony producenta najnowsze i wtedy zobacz jak będzie latać.

 

co do mojego problemu to trochę sie poprawiło ni stąd ni zowąd natomiast niektóre kanały w HD i tak czasem mają lekkie ścinki w postaci kwadracików na ekranie przez chwile ale generalnie dźwięk działa bez ścinek tylko obraz na chwile... natomiast echostar HD który działa z plazmą nie ma tego problemu, także Prof tutaj działa nieco gorzej jeżeli chodzi o stabilność sygnału.

 

Niemniej karte mam kilka dni i jak narazie jestem zadowolony , po przesiadce ze Skystara 2 jest różnica w działaniu no i ten odbiór HD :)

 

Natomiast bajki co niektórzy piszą że karta zmienia kanały w ułamku sekundy - teście Satkuriera był podany czas zmiany kanału ok. 0,3-0,4 sek. Dziwne bo umnie ten czas wynosi 1-2 sek. dla kanałów SD i 3-4 sek. dla HD w Dvbdream 1.5c ,natomiast ALTDVB wcale nie jest szybszy i to samo Progdvb... więc albo nie ustawiłem czegoś dobrze albo ktoś wcisnął niezły bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam ze strony, nie wersję beta tylko tą: Prof7301_Driver_1.1.1.0_W32.zip

 

Postanowiłem sprawdzić jeszcze jeden program - DVBDream. I tak zainstalował się ok, ale podczas konfiguracji DVBDream pojawiły się następujące błędy (zgodnie z instrukcją ze strony prof-tuners.pl po wybraniu PTG Engine 1.7 a przed ustawieniami Diseqc):

 

Cannot find MPEG2 Transport pin on BDA Tuner/Demod filter!

następnie:

Getting tuner/demod pin pointers failed

następnie:

OpenDevice not successful

następnie:

Cannot Initialize DVB Hardware! ErrorCode: 1

Application will work in Offline Mode

(lub po polsku po zmianie języka: Nie można zainicjować urządzenia DVB. Kodu błędu: 1

Aplikacja pracuje w trybie offline)

później pokazuje się główne okno DVBDream, ale u góry (na tym niebieskim pasku) mam:

DVBDream v1.4i p1 - No Device! - Offline Mode

 

i oczywiście nic nie skanuje...

 

Gdy w Opcje->Urządzenia - BDA wybiorę BDA zamiast Prof BDA to niby kartę widzi, nie ma już tych komunikatów, ale zarówno poziom sygnału jak i jakość są na zero i nic nie znajduje przy skanowaniu, tylko podaje przy każdym transponderze "Brak sygnału".

 

Sprawdziłem kartę tym programem EepromRecovery, i pokazuje tak:

 

CX23883 found

FT24C02 found.

STV0903 found.

Prof7301 found.

-------------------------

FT24C02 checking ...

Header - ok.

SUBSYS - ok.

FT24C02 check compltete.

-------------------------

 

więc chyba eeprom ok!

 

To co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może taka prosta rzecz ale czasami potrafi zdziałać cuda - przeniesienie karty na inny slot PCI.

Co do Dvbdream to ściągnij najnowszą wersje 1.5c ja u siebie tej używam chociaż nie wiem czy to akurat pomoże ale spróbować warto.

No i nie używaj narazie Diseqc podłącz pojedyńczo.

 

co do tego I błędu to nie wiem czy zainstalowałeś filtry obrazu/dzwieku do SD i HD, bo mi na to wygląda że nie. jak coś to w google "SD PACK 1.0" i "HD PACK 2.4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta była już w każdym slocie PCI - zawsze to samo.

Mam zainstalowane filtry - wcześniej w tym komputerze chodziła karta SS HD2. No chyba, że ta karta chodzi tylko z filtrami Cyberlinka? Ja najlepsze efekty z SS HD2 miałem przy CoreAVC dla HD i ArcSoft dla SD. Oczywiście mogę zainstalować inną wersję DVBDream, ale skoro wersja 1.4i jest na stronie producenta to właśnie z nią karta powinna chodzić... Mogę jeszcze postawić system od nowa (WinXP, bo chyba nie podałem) ale ten jest prawie świeżutki... Diseqc wypiąłem zanim włożyłem kartę w slot PCI, zawsze tak robię jak wkładam nową kartę, podobnie jak to, że komputer miał wypiętą wtyczkę zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gdybys sie troche wysilil i uzyl szukajki to zobaczyl bys ze ten problem byl juz w tym temacie poruszany, byl nawet podawany plik do rejestru

2. uparles sie na sterowniki 1.1.1.0, i nie chcesz sprobowac sterownikow beta w ktorych moze to juz byc naprawione, zawsze mozesz wrocic do starych

3. jak juz uzywasz jakiegos programu to wzuc do niego sterowniki napisane przez producenta dla tych kart, szczegolnie jesli sa to stare programy

4. nie ma sterownikow WDM dla tej karty i nigdy nie bylo, to nie Skystar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi techniczne:

- w zależności od używanego programu konieczne może być dodanie do rejestru tego wpisu: http://www.prof-tuners.com/download/soft_prof/BDA.zip (jak wyżej zauważył MarkoB)

- zalecane jest korzystanie z wersji beta sterowników dostępnych na stronie - wbrew dopisce są stabilne

- jak zauważył MarkoB do przykładowo AltDVB i DVB Dream są specjalne interface do porozumiewania się z kartą - wrzucamy je do katalogów i odpalamy program, tu są do pobrania: http://www.prof-tuners.com/eng/download.html dla AltDVB to Dev_Prof.int, a dla DVB Dream bda_prof.dev

- DVBViewer teoretycznie nie powinien potrzebować dodawania do rejestru, ale objawy, jakie opisałeś (może to zbieg okoliczności, ale) wskazują, jakbyś działał na pirackiej wersji DVBViewera (już było o tym kiedyś na forum i jeden forumowicz się wstydził później :P ) oczywiście może też być, że to akurat tak dziwacznie objawia się jakieś uszkodzenie, ale jeśli w Menedżerze urządzeń kartę widać, to DVBViewer bez trudu powinien ją wykryć, bo system ją widzi.

 

Co do innego poruszonego tu wątku - od kiedy to kanały Cyfrowego Polsatu da się oglądać na karcie DVB :> 7301 nie ma wejścia na CI. Jeśli zrobiłeś to co myślę (i nie chcę o tym widzieć na forum nic), to raczej stawiałbym, że jest problem z przesyłm uprawnień, być może wina wtyczki. Jeśli byłaby to karta, to problem musiałby dotyczyć wszystkich kanałów HD z tej częstotliwości, czyli: Polsatu HD, Polsatu Sport HD, HBO HD i Fox Life HD w takim samym stopniu. Jeśli natomiast dotyczy - też nie wskazuje to bezpośrednio na kartę.

 

W kwestii prędkości to raczej wydaje mi się, że chodziło o "lock" - przejście z jednej częstotliwości na kolejną. U mnie to oscyluje w zakresie 150 - 300 ms. W efekcie 99 transponderów na 13E karta sprawdza pod kątem obecności sygnału w 12 do 16 sekund (zaledwie!). Natomiast samo przełączanie jest bardziej złożonym procesem, bo wymaga złapania synchronizacji obrazu z dźwiękiem i to robi nie karta, tylko program, który może być napisany lepiej lub gorzej, do tego biorą w tym udział kodeki - są szybsze i wolniejsze, a i szybkość samego PC może mieć znaczenie. Dodatkowo oczywiście kanały HD będą wskakiwać jeszcze dłużej (ilość danych), podobnie jak kodowane (oprócz synchronizacji konieczne zdekodowanie pakietu danych, żeby mieć z czego łapać synchro). Przełączanie kanałów 0,3-0,4s jest raczej nierealne, ale dla FTA SD powinno oscylować ok 1s, a przy HD i kodowanych - zależy od kolejnych uwarunkowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...