Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz, a z takim wynalazkiem polsatu? prepaid

 

Czy w takim prepaid'zie - BoxKey i serial key sa widoczne, czy wracamy do punktu wyjscia - prepaid jest tylko dla dekoderow polsatu ... ?

 

Ewentualnie, co moglibyscie poradzic - zestaw - tuner + cos = by miec w miare normalny paket polskich programow, ktore mozna odbierac na laptopie/kompie. Gdybym mieszkal w PL to pewnie wzialbym cos co mozna pod TV podlaczyc, lecz TV jest zbytecznym meblem przynajmniej w moim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy żadne dane typu BoxKey nie są widoczne. Prepaid nie jest dla dekoderów Polsatu (po co do dekodera Polsatu, który już ma kartę, wsadzać jeszcze moduł? nawet gniazd na moduły nie mają) tylko dla tunerów z gniazdami CI, do których samej karty nie da się włożyć z powodu opisanego wcześniej.

 

Najłatwiej póki co na komputerze uzyskać dostęp do kanałów Telewizji na Kartę lub Cyfry+, bo nie trzeba gniazda na moduły CI, tylko zwykłego czytnika kart, a taki ma wbudowany Anysee lub można go dodać do jakiejkolwiek innej karty DVB (także Prof), dopinając Phoenixa, do którego można wsadzić kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusic /ustawic/ ALTDVB /winxp/ żeby sterował diseqc 2.0 i na prof 7301/sterownik prof ptg engine 1.7/ przelanczal mi satelity astre lub hodbrid . w zaleznosci jaki kanal ogladam . obecnie sygnal /2paski/mam tylko na jednej satelicie a druga za [beep]e nie wskoczy /tylko swieci 1 pasek sily sygnalu/ . to samo jest dream. Karta jest sprawna bo np. przelanczanie działa na najnowszych programach Progdvb 6.32.7 i najnowszym DVBDream 1.5 Beta7 . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) AltDVB ma mieć plik Dev_Prof.int w katalogu Devices i pod nim należy mieć uruchomioną kartę Prof 7301 (nie przez BDA). Jeśli przy uruchamianiu AltDVB wyskoczy błąd - ściągnąć ze strony Prof plik BDA.reg i dodać do rejestru, a następnie odpalić jeszcze raz.

2) Na zakładce Satellites w oknie głównym wybieramy prawym klawiszem satelitę, wskazujemy Edit i zmieniamy DiSEqC na Comitted 1 i 2 zgodnie z tym, jaki jest przełącznik lub monoblock i jak to jest zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziala - zle robilem pkt.2- cieszyłem sie krotko bo na swiezym systemie i na sterownikach Dev_Prof.int wszystko nad podziw dzialalo, ale po zainstalowaniu najnowszych sterownikow beta

http://prof-tuners.com/download/beta/Pr ... 0_XP32.zip i http://prof-tuners.com/download/beta/MP ... .1_W32.zip znowu wrocila usterka o ktorej pislem 23.02.2010

tj. Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond filter! i-odinstalownie sterownikow i powrot do starych nie pomaga --Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond filter! oczywisciej plik BDA jest klikniety do rejestru. Musze wiec uzywac sterownikow BDA ogolnych ale znowu problem bo karta nie potrafi w sterowac DiSEqC i przelanczac satelit. / nie dotyczy programow Progdvb 6.32.7 i najnowszym DVBDream 1.5 Beta7 / - co tu jest grane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reloc (autor DVB Dream) pojawił się na krótko w grudniu i poinformował, że rozważa dalszy rozwój DVBDreama jako płatnej aplikacji, bo nie ma na to czasu w ramach hobby.

 

Od kilku dni mamy testową wersją DVBDream 1.5.

 

    *  Better W7 support
   * Better AC3 support
   * EVR support added
   * AAC support has been added *
   * ISDB Support added (tested with streams from Brazil) *
   * Added new codec definitions (codecs.ini)
   * Fixed the problem with AC3Filter
   * TeVii S630 & S660 support added
   * DVBWorld DVB-S2 bug fixed
   * DVBWorld remote controls are now supported
   * PIP bug fixed
   * MDAPI plugin packet size is adjustable now
   * New DirectShow routines (as a DLL now, ds_mng.dll)
   * AC3 codec can be selected separately
   * Albanian language added
   * Chinese-Traditional language added
   * Tikarkiba theme added
   * ZerOne theme added 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba raczej nie testowa, tylko oficjalna ;) Działa 20 minut, po czym się wyłącza (znaczy się z tego co pamiętam - przechodzi w tryb Renderless i nie ma obrazu/dźwięku), ponieważ jest to od teraz aplikacja płatna. Licencja: 35$ (co w porównaniu z innymi aplikacjami - trochę dużo, ale to jedyna szansa, żeby autor był w stanie dalej rozwijać program).

Testowałem niemal wszystkie bety, więc mniej-więcej wiem jak 1.5 działa, póki co zostaję z AltDVB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym znalazłem nową kartę DVB-S/S2 slot CI.

http://www.elgato.com/elgato/int/mainme ... t1.en.html

http://cgi.ebay.pl/Elgato-EyeTV-Sat-1SA ... 20afed2d3c

Czy ta karta dobrze współpracuje z modułami Nagravision 3 (Cyfrowy Polsat) i Conax (Cyfra Plus; TNK), bo tego u producenta w opisie nie znalazłem??

3420536-7303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś klon TerraTec/TwinHan, czyli odpowiednik SkyStar USB 2 HD CI. Działanie z modułami SkyStar-a HD 2 (też od TwinHan-a) każdy wie jakie było, więc chyba nie muszę powtarzać, a nie wydaje mi się, żeby przejście na USB cudownie to zmieniło.

 

PS:

1) Nigdy w żadnym opisie żadnego produktu nie znajdziesz informacji o modułach Cyfrowego Polsatu - to oferta sprzedawana lokalnie i zagranicą nie mają jak tego sprawdzać (a nawet jakby mieli, to się nikomu nie chce)

2) Cyfra Plus nie jest w Conax, tylko w Seca MediaGuard (oficjalna nazwa: Nagra Media Access) i uwaga jak wyżej - kart Cyfry+ zagraniczne firmy nie posiadają (i to samo w kwestii TNK). Wszelkie testy muszą być przeprowadzane w Polsce, czyli albo ktoś musi to wprowadzić na rynek, albo kupić i sprawdzić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym forum TBS był temat o karcie ABS-S (podany był konkretny model), ale nie doczekałem się odpowiedzi, czy go mają, po ile i czy da się go zamówić, a forum się im ostatecznie wywaliło :( Spróbuję zapytać jeszcze raz.

 

EDIT: Dość szybko otrzymałem odpowiedź: produkt ABS-S był przygotowywany, ale nie został wprowadzony na rynek, przypuszczalnie prace nad nim zostały wstrzymane. Z innych moich chińskich kontaktów nie znam nikogo z produktami ABS-S :(

 

Przy okazji dowiedziałem się, że na wystawie ANGA Cable TBS pokaże prototypy swoich kart DVB z gniazdami na moduły CI, a także że w drodze jest nowy model na PCI-e (6925), cena nie jest znana :)

 

BTW: Witam po przerwie - kilka dni byłem nieosiągalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest ktoś chętny na kartę Dvbworld Pcie 2006, prosze o kontakt na PW. Parametry w linku

http://www.worlddvb.com.cn/product/htm/ ... ie2006.htm

Będę zamawiał sobie tą karte i moge jeszcze komuś wziąć jedną. Wiem że forum satkuriera to nie miejsce na ogłoszenia ale chcę pomóc w zdobyciu niedostępnego na naszym rynku urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacje:

1) Prof Revolution 8000 mają już CE i RoHS, co oznacza, że za jakiś czas pojawią się w normalnej sprzedaży w Polsce.

2) DVBWorld wypuścił 13 maja nową wersję oprogramowania i sterowników dla swoich kart, ze wsparciem Blind Scan. W wolnej chwili spróbuję to przetestować i dać znać jakie są efekty.

3) Być może wkrótce dostanę coś ciekawego do testów, póki co to niespodzianka, więc nie zdradzam, ale produkt zapowiada się bardzo ciekawie z różnych względów ;)

4) Wkrótce będzie mała promocja na zakup kart PTG (7301, 7500) w Hollexie tylko dla użytkowników forum SAT Kuriera :jupi: Szczegóły podam przypuszczalnie po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt ABS-S był przygotowywany, ale nie został wprowadzony na rynek, przypuszczalnie prace nad nim zostały wstrzymane. Z innych moich chińskich kontaktów nie znam nikogo z produktami ABS-S :(

Ja co prawda znalazłem i jest w sprzedaży tylko co z tego. :?

A może sprowadzili by 1-2 sztuki do testów? Jak widać odbiór Chinasat jest u nas możliwy. :> https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=101&t=13627#p346018

0w5sqknifb.jpg

0i3arbyz4r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowny temat, bo dostałem jeszcze dodatkowe wyjaśnienie, czemu wycofano kartę DVB od TBS - otóż wg. nich zaszły jakieś zmiany w przekazie i karty ABS-S do PC (nie wiadomo, czy ich, czy wszystkie) przestały w pewnym momencie działać. Dali sobie spokój.

Cytat (mam nadzieję, że się nie pogniewają ;) )

For the ABS-S China transponders, as Chinese broadcaster changed their broadcasting model very frequently, our card can't work any more,it's really a pitty.

 

Widziałem jeszcze jeden model ABS-S - na USB, IGeek USB (zresztą @EnoSat chyba do niego linkował, tylko coś pozmieniali strukturę forum i tamten link przestał działać)

http://www.twinhan.net/forum.php?mod=vi ... a=page%3D1

ale są z nim pewne problemy...

http://www.twinhan.net/forum.php?mod=vi ... a=page%3D1

Mimo tego, jako produkt dość nowy, jestem bardziej do niego przekonany - znalazłem nawet zrzuty ekranowe z kanałów wykonane (podobno) na początku maja, czyli wniosek - działa, tylko musiałbym mieć namiar na producenta, a póki co zamiast producenta znalazłem co najwyżej handlarzy na ebay, z którymi dogadać się nie bardzo idzie...

 

PS: Wbrew adresowi internetowemu to nie jest karta DVB od TwinHan-a (nie wiem, czy TwinHan obecnie w ogóle jeszcze istnieje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer - chyba będzie ciężko znaleźć inne, widzę, że nawet niektóre tunery ABS-S na tym robią (do jakiegoś znalazłem soft podpisany AVL1108). Ogólnie jak patrzę po tym forum, co podlinkowałem, to w ABS-S albo jest tak mało sprzętu do PC, albo jakieś kiepskie forum trafiłem, bo właściwie dyskusje są tylko o tym IGeek USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...