Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko o opinie o produkcie, którego jeszcze nie ma ;) Jedyna istotna sprawa wynikająca ze specyfikacji to obecność sprzętowego dekodera H.264, aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł, ale z drugiej strony nie wiem, czy się nie spóźnili - komputery są obecnie coraz mocniejsze i przetwarzanie HD nie stanowi już takiego problemu jak kiedyś (przy odrobinie szczęścia jeśli dobierze się odpowiednie komponenty i soft obciążenia przy oglądaniu HD prawie nie ma - dość dobrze spracują się karty graficzne nVidii w połączeniu z CoreAVC dzięki wsparciu CUDA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam pytanie kiedy będzie dostępna u polskich dystrybutorów karta Prof Revolution S2 8000 PCI-E? Jest juz ona od dawna dostępna u producenta a takze pojawiła się u rosyjskiego dystrybutora tych kart:

http://www.galaxy-tv.ru

Cena 2350 rubli to daje w przeliczeniu okolo 220 zł jest bardzo ciekawą ofertą. Dlaczego ta karta dostępna jest w rosji a w polsce jej nigdzie nie mozna kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wkrótce - czekamy aż skończą się 7301 i 7500, żeby zrobić zamówienie zbiorcze, bo zamawiać z Chin po jednym produkcie nie ma sensu (niepotrzebnie podbija koszty).

PS: Obawiam się, że cena będzie wyższa - z informacji od dystrybutora wiem, że 8000 będzie droższa niż 7301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości jeszcze będą, jest planowane kilka produktów (m.in. nowy Anysee, cała seria kart AdvanceTune, opisywane w ostatnich wydaniach SAT Kuriera produkty TBS, nowości od Prof), ale nie wiadomo kiedy się pojawią. Przed końcem roku może coś z tej grupy się pojawi, ale szanse nie są wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDiablo: Anysee będzie droższy, reszta poniżej 300 zł.

@itor: ceny są zabójcze, bo zwykle są to karty ze wsparciem DVB-S2/HD. TwinHan 1030 to karta SD, ogólnie ze sprzętów SD ciężko coś teraz znaleźć, ale jeśli trafisz, to ceny są przeważnie niezłe ;) Możesz szukać jeszcze coś ze starszych modeli TechnoTrend (1500/2300 ze stosownym dodatkiem?) Z innych nie kojarzę za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatuje starością, nie wiem, czy ruszy, na XP chyba powinno wystartować, ale soft nie aktualizowany od lat...

no to nie ruszam:)

trzeba czekac na okazje w stylu - SkyStar USB 2 HD CI

 

a powiedzcie mi czy nie taniej/sensowniej byloby kupic zwyklego skystara na PCI i do niego programator pxoenixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyStar 2 z Phoenixem będzie tani i powinien działać dość skutecznie - ja bym nawet polecał, jeśli chcesz coś taniego skombinować. Anysee ma wbudowany czytnik, ale teraz po zmianach w kodowaniu Cyfry+ jest jakieś zamieszanie z tym - nie chce dekodować części kanałów, dopiero szukamy przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Garść informacji:

- od przyszłego tygodnia rusza sprzedaż Prof 8000. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to cena będzie przypuszczalnie pozytywnym zaskoczeniem dla potencjalnych nabywców ;) Przypuszczalnie nieco tańsze będą też 7301. Ale nic nie obiecuję - trzymajcie kciuki ;)

- AdvanceTune ma gotowe swoje nowe karty 7700 i 8700 (USB i PCI-e). Szczegóły na http://advancetune.com Jeśli będzie to możliwe, karty pojawią się w Polsce - sam jestem wysoce zainteresowany - chętnie porównałbym mojego 7301 z 8700 na PCI-e. W porównaniu do Prof 7500/8000 (są to poniekąd ich odpowiedniki) różnią się nowszym demodulatorem (tj. ten sam model, ale nowsza rewizja)

- zgodnie z informacjami karty AdvanceTune będą mieć Blind Scan, ale wg zapowiedzi doczekają się tego także karty Prof 7301/7500

 

W przyszłym tygodniu spróbuję dać info jak radzi sobie nCAM HD z TwinHan-em AD-SP 400 (to jedyna karta z CI, która ocalała mi na stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- AdvanceTune ma gotowe swoje nowe karty 7700 i 8700 (USB i PCI-e). Szczegóły na http://advancetune.com Jeśli będzie to możliwe, karty pojawią się w Polsce - sam jestem wysoce zainteresowany - chętnie porównałbym mojego 7301 z 8700 na PCI-e.

Czy już znasz przybliżoną datę pojawienia się 8700 w Polsce?

Czy 8700 będzie miała śledź low-profile w komplecie a jak nie to, czy jest sposób by ją umieścić w "cienkiej" obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...