Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym parę postów temu - tutaj i tutaj. Można też ją kupić wprost od producenta: http://www.buydvb.net/tbs6921-pcie-dvbs ... d_p22.html - wychodzi nieco drożej. Można także ją kupić od jednego ze sprzedawców z tej strony: http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 21&catId=0 . Niestety, nie znam tego portalu, więc nie mogę powiedzieć, czy zakupy na nim są bezpieczne.

 

Pamiętaj o tym, że to nowy produkt i że część oprogramowania może być jeszcze niedopracowana. Jeśli chodzi o sterowniki, to myślę, że po premierze Windows 8 na pewno ukażą się pod niego sterowniki dla karty (obecne są opracowane na systemy od Windows XP 32-bit począwszy, na Windows 7 x64 skończywszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wspiera w 100% windows 7 prof 32 bit i dvbviewer 4.5 i dvbdream 1.4 i 1.5 oraz diseq 2.1? Bo jednak na ebayu taniutko jak barszcz :D No i pilot ma fajniejszy niz prof :) Chociaż jakoś bardziej ufam prof.

A pytanie troche oderwane uzywał już ktoś tego blind scan? Przydatne to?

 

A co myślicie o tevii 470 pcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten dual tylko w ramach testów i momentalnie zrezygnowałem. Kłopotliwy i zawodny w uzytkowaniu.

A' propos Twojej głównej kwestii: możesz nagrywać przez prof np. w dvbwiever, ale oglądać musisz na skystar w innej aplikacji np. dvbdream i bezwzględnie najlepiej, gdy skystar będzie zainstalowany na sterownikach WDM. To i tak nie zagwarantuje Ci kompatybilności aplikacji i mozesz zobaczyć zamiast obrazu słynny "błękitny ekran"...

pozdr.

 

Jednak sam przeprowadziłem testy :)

 

Sam DVBViewer ma możliwość obsługi obu kart i odpowiednio nimi zarządzać. Niestety, przełączenie kanału na drugą kartę, to istna loteria. Szanse znaczenie maleją, jeśli ten kanał jest kodowany (phoenix/karta C+). Czasami się "uda", ale do codziennego użytku, taki układ się nie nadaje :(

Po kilkunastu zawieszeniach DVBViewer i dwóch BSOD, wymontowałem z komputera SS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się podzielić informacją, może komuś się przyda. Zakupiłem kartę TBS 6921 za 70$ na stronie Aliexpress, wybrałem przesyłkę darmową. 2 maja wpłaciłem poprzez Paypal, paczkę dostałem dzisiaj, czyli dosyć szybko. W razie jakby ktoś miał jakieś pytania, służę pomocą na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Znalazłem na jakims forum że cena najnowszej karty TBS 6925 PCI-E ma wynosić - 299 dolarów. Jeżeli to prawda to cena jest troche z kosmosu i tbs chce zedrzeć kase od zapaleńców za tą karte. Przy średnim kursie wychodzi kolo 830 zł, doliczając jeszcze podatek dla dystrybutora to cena będzie oscylowała w Polsce w okolicach 1000 zl. Przy takiej cenie nie wróże tej karcie zbyt dużej popularnosci w naszym kraju. Za nizszą kwote mozna kupic dreama 800HD z chin a nie karte do kompa.

Moim zdaniem taniej wyjdzie kupić karte profa(7300 pci lub 8000 pcie) i skorzystać z mozliwosci blind scanu przy pomocy oprogramowania crazy cata z Ukrainy. Lub ewentualnie poczekać na clona TBS 6925 czyli prof 9000.

I masz rację.

Właśnie dostałem propozycję kupna takiej karty, cena za TBS 6925 wynosi ... 350$ plus VAT.

Poczekam aż cena spadnie albo na coś innego tańszego. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją właśnie kupiłem :] Kasa jest w drodze, czekam na potwierdzenie. Przedwczoraj TBS opublikował sterowniki, a ledwie kilka dni wcześniej crazycat przygotował swój CrazyScan, więc... czekam na kartę i przechodzę na głodówkę ;) W sumie planowałem przejść na dietę - świetna okazja :lol2:

 

I tak mam poślizg, bo chciałem już załatwić biznes na ANGA Cable, ale nie zgraliśmy się. TBS był na ANGA Cable w tym roku ;)

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to można spodziewać się dość obszernego opisu w SAT Kurierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację.

Właśnie dostałem propozycję kupna takiej karty, cena za TBS 6925 wynosi ... 350$ plus VAT.

Poczekam aż cena spadnie albo na coś innego tańszego.

 

Hmm.. to dystrybutor Tbs-u w polsce zażyczył sobie niezłą przebitkę za TBS 6925. Policzmy 350$ + 23% vat= 430$ * 2.8 zł= 1200 zł :brawo: Cóż kwota kosmiczna, możesz oczywiscie zaryzykować import indywidualny z chin, i jak celnicy nie zajmna się tak małą przesyłką to mozna chociaż przy odrobinie szczęscia uniknąć 23% vat-u i 6% cła. No ale wiadomo nie ma gwarancji ze to się uda, a po drugie nie ma też gwarancji technicznej tak jakbyś kupował u dystrybutora w polsce. Co innego jak kupuje się tanią kartę za 70$ to można zaryzykować.

Ja sprowadziłem sobie z chin tbs 6921 i jak dla mnie karta jest wystarczająca do domowego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał tbs 6921 z czytnikiem kart Phoenix i karta C+ ?

Pytam bo jestem zainteresowany taką kombinacja (plus "kombinacja" sprowadzenia karty z Chin) co prawda początkowo myślałem o Pinnacle 7010ix z allegro bo to niesamowity kombajn ale nie wiem jak współpracuję z DVB-T i do tego na allegro sprzedają "gołe" karty bez oprogramowania i kabelków czyli funkcja zgrywania przy uzyciu wejscia wideo odpada.

Nigdy sie nie bawiłem w karte do odbioru SAT w komputerze ale to chyba najlepsze rozwiązanie kiedy chce się w spokoju ponagrywać audycje bez paniki o miejsce na podpiętym dysku do dekodera (nie mówiąc już o dekoderze Cyfry PVR po tym jak tam umieścili programy/filmy których i tak nie mogę obejrzeć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam TBS 6921, od niedawna wraz z Phoenixem i z kartą Cyfry+ i mogę potwierdzić, że taka kombinacja działa i ma się dobrze. :) Najlepiej całość działa pod AltDVB z pluginem Poor Man's CAM 2.62 z obsługą BDA poprzez najnowszą wersję altbda2. ACamd z niejasnych dla mnie powodów ma problemy z obsługą karty Cyfry+. Płyta główna mojego komputera nie posiada wbudowanych portów COM, więc posiłkuję się takimiż portami na dodatkowej karcie siedzącej w gnieździe PCI i jak dotąd wszystko jest OK.

 

Jeszcze w miarę z tym pluginem działa DVBViewer, aczkolwiek ma niekiedy problemy z prawidłowym uruchomieniem danego programu (nie zawsze prawidłowo "załapie") i na wszelki wypadek najlepiej jest przełączyć na kanał niekodowany, a dopiero potem na kanał Cyfry+. DVBViewer ma też kłopot z uruchomieniem kanałów z transponderów Polsatu - prawidłowe "załapanie" zadziała raz na dwadzieścia kilka przypadków, co jest o tyle dziwne, że z tymi na transponderach Cyfry+ i ITI jest OK. :/ DVBViewer ma też tendencję do zwieszek po jakimś czasie z racji przepełnienia stosu, co jest niezależne od wersji programu i co zdarza się tylko i wyłącznie wtedy, gdy aktywny jest PMCAM. Zapis kanałów w MPEG2 i H.264 działa bez zastrzeżeń. Byłbym w siódmym niebie, gdyby z kolei AltDVB potrafił obsłużyć Enhanced Video Renderer, obecny w Windows 7 (używam 64-bitowej wersji Home Premium). Niestety, pozostaje używać Video Mixing Renderer 7 lub 9, co objawia się pod "siódemką" lekką pikselozą obrazu. A w ósmym niebie :) byłbym wtedy, gdyby do DVBViewera dodano obsługę zewnętrznych szeregowych czytników typu Phoenix do kart Seca, Conax, Nagravision i innych, a nie tylko poprzez moduły CI (zresztą dostępny jest kod źródłowy PMCAM napisany w Delphi, niestety nie na stronie autora, bo ktoś zdążył częściowo zhackować jej zawartość - link do serwisu hostingowego znalazłem w sieci). Z DVB Dream i ProgDVB jeszcze nie eksperymentowałem.

 

Kartę po raz pierwszy można aktywować na kanale TVP INFO - w czasie od kilku minut do jakiejś godziny powinna złapać uprawnienia.

 

Podsumowując: powyższa kombinacja sprzętu i softu mimo paru wad jednak działa i mogę ją spokojnie polecić. Odpowiem też na ewentualne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

Czytam i czytam, i im więcej tego w mojej głowie tym więcej pytań bez odpowiedzi pojawia się w niej :/ Dlatego też zdecydowałem się zadać pytanie / -a w tym wątku.

 

Mój plan jest następujący: Media Center PC z Windows 7.

Rozpocząłem od poszukiwania karty DVB-S2, a w zasadzie dwóch podwójnych kart z CI, na jednej z nich chciałbym uruchomić na razie TNK, później po końcu abonamentu TNK HD lub jeśli będzie to już możliwe N (nagrywanie + oglądanie), dlatego potrzebna mi jest karta z dwoma głowicami (nadal jestem zielony w tym temacie, dlatego też mam nadzieję, że głowica jest tym o czym myślę ;P). Druga karta ma służyć do odbioru satelity 28,5E (Freesat HD bez konieczności używania CI). W chwili obecnej mam przy TV wypuszczone tylko 3 kable co zmusi mnie do używania Diseq. Myślałem o konfiguracji:

Kabel 1: 13E - oglądanie;

Kabel 2: 28,5E - oglądanie;

Kabel 3: Diseq 13E + 28,5E - nagrywanie;

 

Ale jest to, że tak powiem sprawa drugorzędna.

 

Teraz moje pytania: czy to prawda, że pod wybraną kartę DVB-S2 trzeba wybrać wybraną płytę główną / procesor / kartę graficzną, bo występują problemy i zwiechy przy np. procesorach AMD lub wybranych chipsetach?

Która karta DVB-S2 pod PCI/PCIe bez problemu będzie działała mi w domu z kanałami HD z TNK / TNK HD / N (odbiór + nagrywanie)?

Która karta DVB-S2 nie straci supportu za niedługo?

Jakiej mocy obliczeniowej potrzebuję do oglądania i jednoczesnego nagrywania w HD z karty DVB-S2?

 

To chyba najważniejsze pytania, które mnie trapią :P

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceti: I tak i nie. Jest nowa wersja tej karty - E7 PS2 Plus, która przypuszczalnie trafi do sprzedaży w sierpniu, ale tak naprawdę używa ona złącza PCI-e tylko jako sposobu na montaż, natomiast podłącza się ją przez USB prosto do płyty głównej.

 

@pasterz:

 

Zgrzyty przy współpracy kart z wybranymi modelami płyt głównych: prawda, ale nie ma gotowych list co z czym nie chce działać, więc nadal jest to loteria. Na forum TBS można znaleźć kilka przypadków, gdzie dana konfiguracja sprawa trudności.

Karta DVB-S2 pod TNK/TNK HD: kart z CI jest bardzo mało na rynku. Póki co masz TBS5980 (zewnętrzna), a za jakiś czas będą w sprzedaży Anysee E7 (zewnętrzna i wewnętrzna, ale obydwa modele na USB, tylko pojedyncze). Teoretycznie na rynku są TT S2-6400 (Twin, z CI opcjonalnym), czy KNC One TV-Station DVB-S2 Twin (Twin, opcjonalnie 2x CI), ale nikt tego na oczy nie widział i nie wiadomo jak pracuje z kartami/modułami polskich operatorów. Natomiast z uwagi na parowanie kart i brak modułów CI żadna z kart nie nada się do odbioru oferty platformy n.

Support: to ciężko przewidzieć, bo sytuacja jest taka, że jeśli dany producent nie sprzeda duże ilości danego modelu karty - zaprzestanie produkcji i support zniknie.

Moc obliczeniowa: proc ok. 2,5-3 GHz dual core lub lepszy, karta graficzna ze wsparciem dekodowania HD (np.: dla nVidii jest to system CUDA), oprócz tego jakaś sensowna ilość pamięci RAM i szybki dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie karty tej firmy (poprzednie modele) dobrze się sprawowały jeśli chodzi o awaryjność itp. Natomiast wsparcie - był zgrzyt jak CYFRA+ namieszała z kodowaniem pod koniec zeszłego roku. Naprawili to po jakimś miesiącu dopiero. Współpraca z modułem TNK HD nie jest idealna, ale są poprawki, których jeszcze nie sprawdzałem. Nieco informacji jest tu: viewtopic.php?f=22&t=20716 (o wersji zewnętrznej, ale zachowują się dokładnie tak samo).

 

Karta działa tylko w PC. Możesz w ostateczności wyjść obrazem z karty graficznej i dźwiękiem z muzycznej, ale o ile akurat masz w PC modele, które na wyprowadzenie obrazu/dźwięku pozwalają. Sterowałbyś wtedy przez PC, więc musiałby być włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spore problemy skoro działa tylko 1,5 godziny a dalej przestaje dekodować. Czyli ja też bym tak miał? Niby świeży model... Albo napisać do producenta niech to poprawi!

 

Bo ten model ma w opisie że zgodność z nCam HD czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...