Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do rzw

prawie identyczny przypadek komunikatów opisywałem 26.04.2010 i wczesniej ,tez nic nie pomogło musiałem robic czysty system xp ,a jak zainstalowałem sterowniki beta producenta to mi sie to powtórzyło i zas instalowałem czysty system.

Gdy wybierzesz przy starcie programu sterownik nie producenta to karta nie potrafi przełanczac satelit z uzyciem diseqc./wyjatkiem jest prog o ile pamietam to wersja od 6.37/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystku było do dzisiaj ok, ale wyczytałem tutaj wczoraj że sterowniki beta są ok, wieć zrobiłem dziś ich update i dostałem identyczny komunikat "Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond ..." . Rozwiązaniem tego problemu okazało się ponowne dodanie wyżej wymienionego wpisu do rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei (wypunktuję jak kolega MarkoB :D ):

1. DVBViewer legalny. Komunikat się pojawiał ponieważ program wcześniej chodził z SS HD2. Po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu programu, tego komunikatu już nie miałem. Co nie zmienia faktu, że skanowanie satelity pomimo, że miałem bardzo wysoki poziom sygnału nie dawało rezultatu - zero znalezionych kanałów.

2. Sterowników WDM nie widziałem ani na stronie .pl ani .com dlatego pytałem skąd je wziąć.

3. Rzeczywiście nie dodałem tego wpisu do rejestru, ale nie jest on wymagany dla wszystkich programów a tylko alt-DVB i DVBDream, więc pozostałe powinny chodzić, a nie chodzą.

4. Oczywiście zainstalowałem również sterowniki beta - efekty dokładnie te same.

5. Nie robiłem systemu od zera, bo ten jest prawie świeży, z wszystkimi uaktualnieniami - może mój błąd, przyznaję...

6. Z plików .dev oczywiście też korzystałem.

7. Na innych forach znalazłem podobne przypadki do mojego...

 

Jak rozwiążę problem to się odezwę,

dzięki za zainteresowanie,

rzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystku było do dzisiaj ok, ale wyczytałem tutaj wczoraj że sterowniki beta są ok, wieć zrobiłem dziś ich update i dostałem identyczny komunikat "Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond ..." . Rozwiązaniem tego problemu okazało się ponowne dodanie wyżej wymienionego wpisu do rejestru.

 

U mnie wpis do rejestru nie pomagal ale teraz kojarze ze wczesniej ze slotu wyjąłem karte technotred 1 SD , a chyba nie odinstalowałem programow tylko na tych samych uruchamiałem prof1301 /tylko zmieniłem urzadzenie/ - moze dlatego u mnie były te komplikacje i komunikaty. Ale karta chodzi mi super trudno ja "zawiesic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy u was też tak jest że kanały HD o częstotliwości zaczynającej sie na 11 (wszystkie jedenastki) dość mocno się tną, natomiast kanały hd zaczynające sie na 10 lub 12 śmigają dobrze. Dlaczego tak jest bo nie wiem jak sobie z tym poradzić.

 

Dla przykłądu : te co sie ostro tną są o częstotliwości 11278000 natomiast 1125800 chodzi wyraźnie lepiej z żadkimi cięciami i te jeszcze o niższych też całkiem OK oraz te ponad 12k też spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok. Nie napisałeś jaka czasza, ale dwie wymienione przez Ciebie częstotliwości to DVB-S2, wymagające lepszego sygnału niż przeciętny transponder DVB-S. Na problem mogą składać się różne czynniki: wielkość czaszy, precyzyjność ustawienia, problemy z LNB. Co więcej działanie na jednym sprzęcie nie oznacza, że na innym musi - kwestia czułości głowic, jakości kabla po drodze...

 

Uprzedzając jednak: muszę zastrzec, że czułość Prof 7301 jest na bardzo wysokim poziomie - na co dzień mam do czynienia ze słabymi sygnałami z 28,2°E, 26°E, 7°W i gdzie nie jeden tuner się wykłada - 7301 sobie radzi.

 

Dlatego przyjrzałbym się instalacji, ze szczególnym uwzględnieniem - wielkości czaszy, stan konwertera (+ ew. skręcenie), jakość przewodu prowadzącego do karty (z uwzględnieniem stanu złączek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next full card AT660PCI

 

Thank you for your interest in our products.

The AT660PCI is priced at EUR 995 per unit.

The price includes FREE application software, DVSStation3.

( you can download it from our website & try it out )

We have them in stock, ready for next day delivery.

 

Should you wish to order, please place your order stating:

- Company & contact + Phone number

- Delivery & Billing address

- For delivery inside EU, we also need VAT number

 

We will issue a Proforma Invoice.

 

Best Regards:

Sales @ Alitronika

Alitronika DVS B.V.

Kalmarweg 16/3

9723JG Groningen

The Netherlands

Tel: +31 50 7851171

Fax: +31 85 7105855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam...

Karta została wymieniona. Teraz działa, choć też mam problemy, ale to za chwilę....

Tak jak wcześniej tu pisałem, na innych forach znalazłem podobne problemy do moich. Przyczyną był wadliwie działający NIM module - cokolwiek to jest... Nie wiem czy w moim przypadku było to samo, ale po wymianie karta chodzi... ale tylko na jednej satelicie, tzn. nie działa diseqc.

Znalazłem tutaj wątek założony przez kolegą luxmax

viewtopic.php?f=22&t=15371

zerknąłem w rejestr i faktycznie mam wpis "Transport MPEG2" zamiast "MPEG2 Transport". No to zmieniłem z nadzieją, że i mnie pomoże... Niestety nic to nie dało. Diseqc 1.0 (Viper ten słowacki czy czeski, mówią, że dobry), więc karta powinna go obsługiwać. Instalowałem jedne i drugie sterowniki, diseqc nie chodzi. Z tym diseqc'em chodzą zarówno tunery stacjonarne jak i Skystar HD2, więc diseqc ok!

Używam ProgDVB i DVBViewer, w jednym i drugim ten sam efekt.

Co może być problemem?

PS. Karta działała bez względu na to jaki był wpis w rejestrze "Transport MPEG2" czy "MPEG2 Transport".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz rzucić okiem na AltDVB lub DVB Dream z odpowiednimi modułami, jeśli masz doświadczenie z tymi programami. Wpis w rejestrze nie ma bezpośredniego wpływu na działanie DiSEqC - może co najwyżej unieruchomić Alt DVBlub DVB Dream z interface'ami od Prof'a. Z ProgDVB nie mam doświadczenia, bo nie korzystam z niego w ogóle, ale co do DVBViewera, to może być problem - jest jakiś błąd po stronie DVBViewera i DiSEqC 1.0 przypuszczalnie z nim nie działa (info z forum DVBViewera). Za to działa z TransEdit (edytor transponderów dla DVBViewera) - w TransEdit.ini wystarcza zmienić Vendor.0=0 na Vendor.0=13 i DiSEqC na 7301 działa (sprawdzone). Trzebaby to zgłosić do autora DVBViewera (z informacją, że w TransEdit działa, w związku z czym poprawka powinna być łatwa do wykonania).

 

Apropos tematu wątku: Prof zakończył produkcję kart 1100 (USB, DVB-S), 6200 (PCI, DVB-S), 7300 (PCI, DVB-S2) i... 7301 (PCI, DVB-S2). O ile te pierwsze trzy to mogę zrozumieć, to zakończenie produkcji i dystrybucji 7301 (ale spoko - nie wsparcia technicznego) jest dla mnie niezrozumiałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie - kupiłem kartę, schodzącą z rynku... Ale nic to!

 

DVB Dream sprawdzę jutro jak będę w domu, mam nadzieję, że pójdzie.

Co do DVBViewera - rozumiem, że chodzi o współpracę DVBViewer+Prof7301+Diseqc1.0, tak? Bo układ DVBViewer+SS HD2+Diseqc1.0 u mnie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - to dotyczy DVBViewer + Prof7301, przy czym jest to błąd w rozpoznawaniu karty, bo sam DiSEqC musi być zaimplementowany (TransEdit ma tych samych autorów i tam działa po ręcznej edycji jednego pliku).

Microsoft w standardzie BDA nie przewidział obsługi DiSEqC, w efekcie każdy producent implementuje to po swojemu i dla każdego producenta wsparcie DiSEqC zwykle trzeba dorabiać do poszczególnych aplikacji osobno.

 

Co do samego "schodzenia z rynku" - wolę mieć coś schodzącego, ale spełniającego moje oczekiwania, niż nadal produkowanego, a prezentującego niski poziom (moje doświadczenia z AD-SP 400). Przypuszczam, że za końcem produkcji 7301 stoi chęć poszerzenia dystrybucji zbliżonego produktu - 8000 (na PCI-e), z ciekawości się zapytam czemu taka decyzja i dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DVB Dream diseqc chodzi ok, ale zrobiłem niepotrzebnie trochę zamieszania - DVBViewer + Prof7301 + Diseqc1.0 też działa poprawnie! To ja popełniłem czeski błąd - dla Hotbirda zamiast OptA/PosB ustawiłem OptB/PosA i dlatego nic nie znajdował a miałem kanały z Astry (OptA/PosA).

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tej karty (Prof7301): czy zdarzają się wam jakieś drobne błędy (krótkie przerwy w sygnale) np. w DVBViewer w oknie DVBSource - Discontinuities? Mnie średnio co 20minut pojawia się błąd i wtedy drobna przycinka obrazu... To oczywiście nie jest źle porównując np. z kartą SS HD2 gdzie te błędy pojawiały się średnio co minutę, ale chciałbym wiedzieć jak jest u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś przykładowy transponder, gdzie zauważyłeś przycinki i na jakiej wersji sterowników jesteś, żebym mógł na tych samych sprawdzać ;) Spróbuję rzucić okiem na to.

DiSEqC: widać musieli jednak w międzyczasie poprawić w DVBViewerze - to dobrze ;) Dawno tam nie sprawdzałem - w TransEdit jest nadal źle - u mnie działa jak poprawię ręcznie w pliku wartość Vendor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania. Czy to DVBSource - Discontinuities w DVBViewer wskazuje na problemy z sygnałem antenowym z satelity (anteny- instalacji) czy raczej wykorzystywanymi kodekami i możliwościami sprzętowymi komputera (procesor, karta graficzna itd.), bo używałem już różnych kart: twinhana 400, prof tuners 7500 i ostatnio tbs QBOXS2 ale te przycinki zdarzały się zawsze i przyznam że jest to denerwujące. żeby było ciekawej to na kanałach SD tez to chyba występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przez ok. godzinę załączony miałem kanał SerwusTV HD z Astry i zero przycinek (zero błędów) dlatego coraz bardziej skłaniam się do tego, że na HB albo mam źle ustawioną antenę albo coś z konwerterem jest nie tak. Antenę mam 90cm, konwertery Golden Interstar (0,2dB), kable Conotech HDTV. Największe problemy mam z transponderem ITI na którym jest Animal Planet HD - istna tragedia! Co dziwne SS HD2 radzi sobie z tym kanałem trochę lepiej, co jest wyjątkiem od reguły. Wczoraj sporo padał deszcz, więc może stąd te różnice. Poza tym zauważyłem, że DVBViewer podaje poziom sygnału dla SS HD2 93%, a dla Prof7301 87% na tym kanale.

 

O ile ja rozumiem, to discontinuities dotyczy DVBSource, czyli do karty dvb włącznie, ale niech kolega Mr. Orbita się wypowie, bo ja przypuszczam a On wie.

 

Aha, sterowniki 1.1.1.0, choć byłem przekonany, że instalowałem te w wersji beta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Discontinuities to złożona sprawa, bo może zależeć od niemal wszystkiego od sygnału do szybkości samego PC. Należy mieć na uwadze, że przesył danych z satelity jest prowadzony z dość wysokimi prędkościami (przy SR 27500 dla DVB-S/QPSK jest to razem z danymi FEC łącznie 55 Mbit/s, z tego sama karta dokonuje korekcji po FEC i wypluwa z tego jakieś 38 Mbit/s, przy DVB-S2 danych jest oczywiście więcej).

 

Discontinuities dotyczy DVB Source, czyli dotyczy wszystkiego, łącznie z komputerem, samą kartą DVB i samym programem (DVBViewer z pewnością nie jest nieomylny i jeśli posiada jakiś drobny błąd tam ukryty, to też może się ujawniać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. poprzedniego postu...

Tak jak pisałem wcześniej - cięcie na Animal Planet HD (HotBird, transponder 11258H) używałem konwertra "Twin" nazwijmy go Konwerter 2. Postanowiłem zmienić konwerter na ten, który był ustawiony na Astrę (Konwerter 1 "Single"). Zmieniłem i na Animal Planet HD żadnych błędów przez godzinę. W tym momencie już chciałem wywalić Konwerter 2, ale przełączyłem na BBC HD (ten sam transponder) - a ten tnie niemiłosiernie, błędy co sekundę aż do zwieszenie DVBViewer. Kanały z transpondera C+ 11278V np. TVP HD - przycięcie co ok. 15 minut.

Zmieniłem konwerter na Konwerter 2 i tu dopiero jaja! BBC HD ładnie biega, a Animal Planet HD tnie.

W skrócie jest tak:

Konwerter 1

Animal Planet HD - ok

Cinemax HD - ok

National Wild HD - ok

BBC HD - ostro tnie

 

Konwerter 2

dokładnie odwrotnie!!!

 

Wszystkie kanały na tym samym transponderze!

 

Ja myślę, że problem w moim przypadku nie jest po stronie karty tylko najogólniej pisząc instalacji antenowej. Tylko niech mi ktoś wyjaśni dlaczego przepięcie konwertera (bez jakiegokolwiek ruchu anteny, identyczny obrót konwertera) powoduje, że raz dobrze chodzą jedne kanały a innym razem inne. I gdzie sądzicie, że jest ten problem...

 

Nieco... zirytowany,

rzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładne ustawienie anteny i konwertera. Na tym satelicie transpondery nakładają się na siebie, jednak używają różnych polaryzacji. Skręcenie konwertera może powodować zakłócanie się dwóch lub trzech sygnałów przy tym samym lub podobnym poziomie sygnałów. Ponadto konwertery nie są idealne i każdy ma odmienną charakterystykę odbioru i wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animal Planet HD, Cinemax HD i NatGeo Wild HD są na 11,258 GHz, pol. H, a BBC HD na 10,834 GHz, pol. V, czyli zauważ, że są w różnych polaryzacjach - ja bym zaczął tak jak sugeruje @Qrzysztof - skręcenie LNB (popróbuj także ustawiać go bliżej lub dalej od czaszy w obejmie - zwykle uchwyt na to pozwala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na to, że DVBViewer zgrupował mi te wszystkie kanały w grupie ITI, później sprawdziłem transponder jednego i uznałem, że wszystkie będę nadawane z tego samego - kolejny czeski błąd, na trzeźwo nie da się myśleć... Dzięki za pomoc Panowie, teraz już wiem, że to nie żadne cuda a źle ustawiona antena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że u mnie na ostatniej becie DVBViewera mam tak, że jak oglądam, to Discontinuities nie mam, ale wystarcza, że dam okno na drugi plan, zacznę bawić się w przeglądarce (opera), pisać na klawiaturze - to natychmiast się pojawiają, chyba u mnie nie wyrabia PC.

 

EDIT: Jak przewijam shoutbox, to się mocno tnie ;) Ale tak, gdy nie robię nic, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, znowu ja...

Trochę się dzisiaj bawiłem anteną i ponieważ efekty najogólniej mówiąc nie są zadowalające to chciałbym sobie ulżyć, więc wybaczcie, ale :censored::censored::censored::censored::censored::censored:

Ok, a teraz takie pytanko:

Skoro tunery stacjonarne na tej instalacji antenowej chodzą bez zarzutu, a karty DVB (ss hd2 i prof7301) tną to oznacza to, że potrzebują one lepszego, mocniejszego sygnału? Czy antena 90cm to dla nich za mało? Jakie macie anteny?

 

Dzięki za odpowiedź, możliwe że to właśnie instalacja przyjże sie temu pozniej. A antena jest 80 z konwerterem Goldena 4 wyjścia aktualnie 2 w użyciu.

 

Widzę, że mamy podobny problem, albo mieliśmy jeśli Ty sobie poradziłeś....

Poradziłeś sobie, czy ciągle tnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak nie antena? Ja przez ostatnie dni prowadziłem dość rozbudowane eksperymenty i na mojej instalacji to karcie przeszkadza niemal wszystko, szczególnie jeśli wykonuję operacje obciążające kartę graficzną (zresztą zaczynam podejrzewać jej uszkodzenie - mam błędy "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.").

 

Co mam teraz pod maską (w domu, bo w pracy zestaw mam inny):

Płyta: GIGABYTE GA-945PLM-S2

Proc: Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz

RAM: 2x 2GB DDR2

Grafika: nVIDIA GeForce GT 240 (D10P1-30/GT215), 1024 MB DDR3, rozdzielczość ustawiona na 1920x1080 (60Hz).

OS: Win7 32bit

 

To działa pod kontrolą AltDVB (ale eksperymentowałem też z DVBViewer-em). Potrafi mi się przykładowo zrobić tak, że jak mam przeglądarkę na pierwszym planie (Opera), to potrafi ona wywołać jakąś dziwną zwiechę graficzną, co widać nawet po przewijaniu stron www - robi się nie płynne - wtedy na DVBViewerze Discontinuities lecą mi dziesiątkami, a na obrazie mam artefakty jak przy słabym sygnale, nawet na SD). Drivery grafiki najnowsze dostępne. Póki nie obciążam PC - jest ok.

 

Na razie nie mam koncepcji jak to ugryźć, nie jestem specem od PC, ale podrążę kwestię karty graficznej, która wydaje mi się, że nie działa u mnie zbyt poprawnie... Mogę powiedzieć na pewno, że moje Discontinuities są powiązane z wyświetlaniem grafiki (jednocześnie sam procesor nie jest obciążony, a przy HD odpala się sprzętowe wsparcie CUDA i też obciążenia na procesorze praktycznie nie mam - jest niezauważalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie antena, ale jak nie antena to co?

 

Fakt, sprzęt mam trochę gorszy niż Twój:

- System operacyjny: Windows XP Professional z dodatkiem Service Pack 3

- Płyta główna: Gigabyte M85M-US2H

- Procesor: AMD Athlon II X2 235e Processor, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.7GHz

- Pamięć RAM: 2x2GB

- Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8200 (zintegrowana)

 

Ale:

1. problemy są niezależne od tego czy robię coś poza oglądaniem TV czy nie,

2. na identycznym sprzęcie, gość z innego forum jedzie i nie ma żadnych problemów (raz zimą, gdy śnieg ostro padał mu się zdarzyły problemy),

3. na tak ustawionej antenie, jak... miałem (bo antena teraz patrzy gdzieś w okno sąsiada) animal planet HD szedł bez żadnych błędów przez ponad godzinę, czyli da się... z drugiej strony nie udało mi się tak ustawić anteny, by na BBC HD nie cięło obrazu.

 

Jestem w kropce, bo gdybym wiedział, że większa antena załatwi problem to bym kupił, ale wydać prawie 3 stówki i mieć to samo co mam to mi się średnio uśmiecha...

 

Ciekawe co piszesz o problemach przy obciążaniu komputera innymi procesami... Na innym forum dostałem info, że jak są błędy w discontinuities to kłopot jest na drodze instalacja antenowa-karta dvb-dvbviewer... Może faktycznie za słaby komp... ale obciążenie procesora mam w porywach 15%, a karty do 20%, więc sprzęt chyba wyrabia...

 

EDIT: Jeszcze jedno, DVBVIewer, kanał BBC HD (transponder 10834V)- jaki masz poziom sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...