Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na paski sygnału, przykładowo w DVB Dream (tylko pamiętaj, żeby testować DVB Dream z bda_prof.dev). Czy nie masz i siły i jakości (wszystko na zero), czy tylko jakości (ale siła jest). W drugim przypadku może to oznaczać przykładowo, że karta nie dogaduje się z przełącznikiem DiSEqC w monoblocku. Gorzej jeśli to pierwszy przypadek, czyli kompletne zero na wszystkich paskach - wtedy nie wiem co to może być... Nie masz jakiegoś urządzenia, które może zakłócać sygnał SAT (typu telefony bezprzewodowe z centralkami DECT)? Może 7301 jest na takie sytuacje bardziej wrażliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj prawie cały dzień sprawdzałem karta była w trzech różnych komputerach

była podłączona pod trzy różne anteny (polsat cyfra) programy DVB Dream ProgDVB 6 DVBViewer wgrywałem od nowa

robiłem też tak jak jest to opisane na stronie http://prof-tuners.com i za każdym razem nie było siły i jakości same zera a jak wkładam karte skaystar to normalnie działa na DVBViewer sygnał na programie canal+sport wynosi ponad 80%

zakłóceń raczej nie mam zresztą karta była podłączana w innym budynku pod antene cyfry i było tak samo

 

mam jeszcze takie pytanie czy te ustawienia w DVBViewer są prawidłowe dla tego konwertera Interstar GI-205 Platinum X monoblock single

jak ustawiam SimpleA dla Astry SimpleB dla Hotbird to programy są tylko z jednego satelity

a jak jest tak jak na obrazkach to normalnie działa sa programy z hotbird i astry

snap225.jpg

snap224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mogą być jak na obrazku. Simple A/Simple B to dla przełączników Tone Burst. GI nie reaguje na takie komendy, więc nie przełącza. Dlatego wersja z obrazka jest OK.

 

Karta: no niestety nie mam pojęcia co to może być. W Menedżerze urządzeń masz info, że karta działa poprawnie? Wpinasz sygnał do dobrego wejścia (loop potrafi zmylić)? Ew. odezwij się na PW, to podrzucę namiar na narzędzie do sprawdzania/stawiania eepromu karty w przypadku jej padu od strony eepromu właśnie. W ostateczności pozostanie serwis...

 

Z innej beczki - tak dla kontrastu :P Wystartowała sprzedaż kart w USA. Póki co recenzje są OK :)http://rickcaylor.websitetoolbox.com/post?id=4642798

 

No i informacja dla osób zainteresowanych postępem prac nad Blind Scan-em w kartach Prof: ruszyły ostre prace w tym kierunku. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu na stanowisku testowym wyciskane są siódme poty z głowic i demodulatorów ;) Gdy tylko pojawią się informacje o postępach - będę dawać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik potwierdza, że eeprom jest ok. Jeśli po tej operacji i restarcie karta nie odpaliła - odeślij na serwis - mi się też pomysły skończyły :(

Jeszcze ewentualnie mógłbyś pomierzyć, czy na wyjściu jest zasilanie, ale niezależnie, czy będzie, czy nie to i tak nic tu już nie zdziałasz, więc tak czy siak - serwis.

 

PS: Zwracajcie uwagę, aby nie podłączać/odłączać LNB w trakcie pracy PC. 7301 są na to wrażliwe i jeśli będziecie mieć pecha, to karta poleci do piachu (nie związane z Twoim przypadkiem @creative - taka ogólna dygresja mi się przypomniała jak popatrzyłem na link, który wstawiłeś ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Prof 7301 działa do tej pory bez zarzutu (podczas pracy wieje na kartę wentylator Mini Kaze 40mm). Ważne jest to, co napisał Mr. Orbita - nie należy podłączać/odłączać koncentryka przy włączonym komputerze!

 

Ze swojej strony mogę porównać modele 7301 na PCI i 7500 na USB. Zauważyłem, że 7301 dużo lepiej odbiera sygnał, w przypadku 7500 często pojawia się szatkowanie - podejrzewam, że jest to spowodowane interfejsem, USB ma dużo mniejszą przepustowość niż magistrala PCI. Problemem nie jest na pewno rozmiar anteny (120cm), zresztą mam również TT DVB-S2 3200 i na nim nie zaobserwowałem pikselozy.

 

Czekam na wersję na PCI-Express, mam nadzieję, że nie będzie z nią problemów jak w przypadku 7301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam właśnie zakup karty, najbardziej pasują mi Prof 7301 i Prof 7500 lub SkyStar HD2. Chciałbym karty użyć do oglądania transmisji DVB-S2. Komputer do którego będę podłączał kartę ma PCI dlatego mogę użyć każdej z tych kart. Czy coś poza różnicą interfejsów i koniecznością dodatkowego zasilania 7500 różni od siebie te 2 produkty Prof? Jak się w stosunku do nich się ma SkyStar HD2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyStar HD2 = TwinHan AD-SP400, poczytaj o nim - mamy aż osobny temat i opinii jest sporo...

 

Prof są do siebie dość zbliżone, mają podobne osiągi. SkyStar HD2 ma przewagę w postaci możliwości zakupu wraz z gniazdem CI, ale z jednej strony do Prof można dorzucić Phoenixa z odpowiednią wtyczką i też karty będzie czytać, a z drugiej strony SkyStyar HD2 jest nieco wybredny w kwestii modułów z jakimi działa.

 

++++++++++++++++++++++++++++++

 

Info: karta Prof Revolution Series PCI-e 8000 będzie sprzedawana w zestawie ze śledziem Low-profile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosił bym kogoś kto czuje się na siłach o jakieś podsumowanie porównanie rożnych kart z obsługą a raczej z możnością wyświetlania obrazu w standardzie mpeg4 h264

moją pierwszą kartą jaką kupiłem była TechnoTrend 1 ówcześnie kosztowała 700zł następna jaką kupiłem to SS2 2.3 którą nadal posiadam --

z TT 1 bym się nie rozstawał bo była to najlepsza karta z sprzętowym dekoderem mpeg2 i wyjściem na tv ale dostałem za nią dobre pieniądze a sprzęt miałem na tyle dobry

ze mogłem się cieszyć ss2 od 2 lat czekam na kartę ze sprzętowym dekoderem mpeg4 (mam już nawet monitor fulhd z tunerem cyfrowym mpeg4) a kart nadal na rynku nie widzę.

Parę tygodni temu z ciekawości kupiłem kartę skystar hd2 jednak okazała się zepsuta (niech żyje allegro)

kartę podłączyłem do kabla z sprawnym konwerterem wykluczyłem uszkodzenie konwertera bo na ss2 wszystko śmiga przez diseqc 4 z siła sygnału 60-75%

jednak podczas skanowania programami dvbdream i dvbviewer TE2 jest brak sygnału z jakiegokolwiek transpondera

--- PAT jest podświetlone na żółto PMT i STD nie a na pasku sygnał jest puste pole

tak z ciekawości zapytam jak przypisać satelity do gniazda diseqc -- czy dvbViewer te2 sam sobie to wykrywa ?

ale wracając do tego co bardziej związane z tematem jaką kartę wybrać na dzisiejsze czasy:

jak się teraz rozeznałem to skystar hd2 , TwinHan AD-SP 400 i TerraTec Cinergy S2 PCI HD to te same karty i w praktyce niczym się nie różnią ??

jak porównać karty :S2-3200 i skystar s2 do skystar hd2 bo ponoć karta skystar hd2 jest najnowszym produktem czyli powinna być najlepsza

no i jak porównać kartę Prof Tuners Revolution DVB-S2 7301 PCI do skystar hd2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBViewer TE2: nie rozpoznaje automatycznie, co gorsze, może mieć ustawioną Astrę na porcie 1, co spowoduje, że karta będzie wyglądać, jakby nie działała. Jeśli w oknie skanowania nie ma tam nic typu Pos A/Opt A, to załatwić to można TransEdit-em - do pobrania ze strony DVBViewera, wersja darmowa wystarcza do ustawienia DiSEqC (ale myślę, że jest w oknie skanowania - przynajmniej tak jest w płatnym DVBViewerze)

 

Porównanie kart, przynajmniej takie bezpośrednie, wydaje mi się trudne do realizacji, ponieważ różnią się one sprzętowo, a także software'owo (sterowniki). Kiepska sprzętowo karta z dobrymi sterownikami może działać lepiej od świetnej sprzętowo karty ze spartaczonymi driverami.

 

TechnoTrend S2-3200 = SkyStar HD (bez "2")

TwinHan AD-SP400 = TechniSat SkyStar HD2 = TerraTec Cinergy S2 PCI HD/HD CI (jest jeszcze kilka klonów)

 

SkyStar S2 (czyli są trzy różne SkyStar-y pod HD - HD, HD2 i S2) jest paradoksalnie najnowsza, ale ma pewne ograniczenia konstrukcyjne o czym dość szeroko pisano na forum DVBViewera (granica 42 Mbit/s - problemy na sterownikach BDA). Raczej bym ją odrzucił.

 

SkyStar HD już nie kupisz, HD2 wyróżnia się gniazdem na moduły CI, czego nie ma Prof 7301 (ale Prof, jak każdą inną kartę DVB, można zmusić do pracy z Phoenixem w trybie czytnika kart). Prof 7301 jest tani i ma dobre sterowniki, szybko przełącza kanały. HD2 ma sterowniki przeciętne, szybkością nie grzeszy, ale klona AD-SP400 miałem w PC przez dobre trzy lata i nic do tej pory mu się nie stało (nie licząc wpadek na linii kompatybilności z modułami CI - szerzej w temacie o AD-SP400). Samo działanie - odbiór jest takie samo - jest sygnał, obraz i dźwięk - wszak o to chodzi ;) Efekt końcowy, czyli poprawny odbiór uzyskasz na obydwu produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili korzystam z Prof 7301 i sobie chwalę, nie wytrzymałem już szybkości AD-SP400, a lekarz zalecił mi się nie denerwować :P Czekanie nawet po 10s - 15s, żeby odebrać coś z niskim SR wyprowadzało mnie z równowagi :P

 

Phoenix działa z każdą kartą DVB, bo Phoenix w ogóle z kartą DVB bezpośrednio nie gada, tylko z programem, do którego jest podpięty przez wtyczkę MDAPI (przykładowo: acamd). Ale żeby nie było, że tu teorią zapodaję, to informuję, że sam miałem potrzebę podpięcia Phoenixa pod mojego 7301 i bezproblemowo to wykonałem (Phoenix na USB). Jutro wyedytuję ten post i napiszę jakiej marki to Phoenix był - teraz nie pamiętam. Z kart zadziałało mi wszystko oprócz rzecz jasna tego co się nie da oficjalnie/legalnie/ogólnie (n, Cyfrowy Polsat) oraz kart Viaccess PC 4.0 (RedHot Sex TV, nowe kartoniki SCT; ale starsze Viaccess działają, a działanie 4.0 jest zależne tylko i wyłącznie od tego, czy autor zaktualizuje plugin, nie od karty DVB).

 

Nie wiem, czy nie zatrudnię docelowo Phoenixa na stałe, bo myślę o karcie TNK w domu + może jakaś erotyka (gołe babki są spoko) :] Bo tak w ogóle to mam dwie 7301 - jedna w pracy, jedna w domu, nie mam TV, ani normalnego tunera, bo po co się wkurzać? :P Na komputerze mi jest wygodniej działać :D

 

EDIT: Phoenix jest od Artysat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki ja w SS HD2 i tak bym nie korzystał z dedykowanego modułu kiedy Phoenix jest bardziej uniwersalny i prawie 3 razy tańszy,

za 50zł jest opcja pod usb -- zasilanie również pochodzi od usb

a zwrócił bym uwagę ze w opisie karty SS HD2 napisali ze potrafi wyświetlić obraz 1920x1080i niby fulhd a jednak nie do końca bo oznaczenie (I) i (p)

mówią o przeplocie lob jego braku a wiadomo bez przeplotu obraz powinien być lepszy

podzielę się jeszcze inf. ze wtyczka na dodatkowe zasilanie w ss hd2 służy do obsługi obrotnicy ,a zastanawia mnie do czego wyprowadzone sa 2 piny do zworki

Mr. Orbita a jak jest z wyszukiwaniem słabszych sygnałów przez ss HD2 czy można wpaść na niemożność oglądania jakiś konkretnych kanałów ? np.polskich

czy za to odpowiada modulacja - 16APSK i 32APSK czy 8PSK/QPSK i tu moja wiedza jest zerowa

i jeszcze czy warto zakładać jakiś dodatkowy radiator czy wentylator - jaki element najbardziej się grzeje ? w HD2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z kart DVB nie "obsługuje" 1080p, bo... takich przekazów nie ma na satelitach dostępnych u nas - żaden z polskich kanałów HD (ani europejskich) tak nie nadaje. Ale teoretyzując - gdyby taki był, i byłby nadawany w DVB-S2 i MPEG-4, to... każda karta DVB by go odebrała, bo ponownie: karta DVB nie gada bezpośrednio z kodekami, tylko robi to program. Karta DVB dostarcza tylko strumień danych i może to być cokolwiek, nawet dane albo wyraz "jajco" - jeśli tylko będzie opakowany w pakiety zgodne z normą DVB, to karta ten wyraz odbierze, a tylko od programu będzie zależeć, czy będzie potrafić zinterpretować przesyłane dane ;) Czyli jeśli 1080p byłoby puszczone po satelicie jak 1080i (taka sama identyfikacja rodzaju MPEG itp.), tylko różniłoby się kwestią przeplotu w obrazie - to będzie działać (no jeszcze o ile komputer to wytrzyma :P maszyna musiałaby być pod to bardzo mocna). Ale nic takiego nie ma, obraz jest taki, jaki przekazuje nadawca. Kartę DVB to nie obchodzi, czy to 576i, czy 1080i, czy cokolwiek innego - przesyła dane, a resztą ma się zająć program - dogadać się z kodekami i wyświetlić obraz w oknie :)

 

3D? Też nie ma problemu - karta to odbierze, tylko musisz znaleźć odpowiedni ekran i okulary, aby to obejrzeć, bo inaczej z efektu 3D nici :P

 

Mało tego - jak będzie UltraHDTV, to ponownie: jeśli tylko:

- będzie nadawany na jednym transponderze satelitarnym, zgodnie z DVB-S2

- karta wytrzyma sprzętowo tak dużą ilość przesyłanych jednocześnie danych

- komputer będzie na tyle mocny, aby to przetworzyć

- program rozpozna strumień, a kodeki będą pod UltraHDTV dostosowane

To też zadziała na tych kartach, które już teraz są w sprzedaży :P

 

Ale to wybiegłem nieco fantazją, bo UltraHDTV testowano prowadząc transmisję na dwóch transponderach jednocześnie - tego już nie uda się przeskoczyć, ale jak się nieco ograniczą, do jednego transpondera, to naprawdę - sprawa jest otwarta! Kwestia dostosowania podzespołów. Zauważcie, że Prof jest w stanie odebrać przekazy z SR nawet 45000 przy DVB-S2, co już jest ogromną ilością danych. Pytanie brzmi tylko ile Mb/s jednocześnie uda się przetworzyć i przesłać oraz czy pojawią się kodeki wraz z poprawkami pod poszczególne programy...

 

HD2 - wtyczka ogólnie jest wymagana do dostarczenia dodatkowego zasilania, nie koniecznie obrotnicy. Jeśli będziesz mieć bardzo "prądożerny" konwerter - też należy ją podłączyć. PIN-y - nie ruszać :P Sprawa serwisowa.

 

Wyszukiwanie - jak pisałem - HD2 jest wolny, im niższy SR, tym dłużej myśli, czasami bardzo długo, części SR w ogóle nie odbierze (niektóre przekazy z niskim SR w DVB-S2 oraz wysokim powyżej 30000 Msps). W każdym razie żaden polski kanał nie jest tak nadawany, więc polskie będą wszystkie. Ale jak chcesz zatrudnić kartę pod układ obrotowy, to HD2 jest moim prywatnym zdaniem, mając bardzo duże doświadczenie z AD-SP400, złym wyborem.

 

Modulacje QPSK (DVB-S/S2) i 8PSK (DVB-S2) działają na wszystkim. 16APSK częściowo działa na 7301 (na HD2 zupełnie nie), ale nie nadaje się to do oglądania - raczej do celów "naukowych", takich przekazów nie ma dużo. 32APSK na żadnej popularnej karcie DVB, nie licząc (podobno) NetUp, ale cena jest kosmicznie wysoka i brak oprogramowania/sterowników pod Windows. Przy standardowym oglądaniu dostęp do 16APSK i 32APSK nie ma żadnego znaczenia, ale nie będę ukrywał, że mnie, jako DX-era, to interesuje i dążę do uzyskania dostępu do tych przekazów/transmisji. Jednak jak pisałem - dla zwykłego oglądacza w tej chwili nie ma tam nic ciekawego.

 

W kartach DVB grzeją się głównie głowice. Zakładać nie trzeba, ale powiem tak - chłodzenia nigdy mało. Jeśli masz jakiś cichy wentylatorek - czemu nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News about PTG Engine 1.7 Blind Scan Interface

 

03.04.2010 — Within a month screenshots of the utility for work with PTG Engine 1.7 Blind Scan Interface will be published.

 

03.04.2010 — Author TV-Player SkyView made a proposal to support the implementation of PTG Engine 1.7 Blind Scan Interface in its software.

 

03.04.2010 — The project proceeds four months. Preliminary terms project end - in 3-4 months. We are investing considerable resources and efforts of engineers for the successful implementation of the project.

 

http://www.prof-tuners.com/eng/blindscan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukając kart DVB-S2 trafiłem na wersję TV-Station DVB-S2 Twin PCI-Express Satelliten-TV-Karte, 2 x HDTV Empfänger http://www.kncone.de/index.htm wraz z CI CineView4-Modul (Common Interface Modul Version 4) http://www.kncone.de/index.htm. I mam pytanie ile ta karta wraz z modułem CI kosztuje?? Jakie parametry wewnętrzne ta karta posiada?? Czy na Polskie warunki do odbioru płatnej telewzji na moduły Cyfrowy Polsat i Cyfra+ oraz TNK będzie działać?? Czy warto kupić tę kartę??

 

tv_station_dvb_s2_twin_aktuell.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile kosztuje - przecież pisze na stronie, że będzie w sprzedaży dopiero w czerwcu :P W związku z tym nie wiadomo także, czy warto ją kupić - jak nie ma, to nie ma o niej opinii użytkowników :P O parametrach technicznych też nic tam nie ma, oprócz uwagi, że pod Windows Media Center moduły CI nie będą działać. Poza kartą trzeba osobno dokupywać gniazdo na moduły (tu - nowa wersja CineView4 - też dopiero od czerwca w sprzedaży), bo nie ma tego w zestawie. O cenę można próbować słać zapytania do producenta...

 

Co do samego producenta to mam raczej kiepskie doświadczenia. Mam TV Station DVB-S2 Plus, kupiłem ją z modułem CineView za blisko... 1000 zł (i to bezpośrednio od producenta - jakbym chciał z jakichś sklepów, to bym wydał więcej, aczkolwiek teraz jej ceny poszły w dół). Support techniczny praktycznie nie istnieje - jak się coś psuje, to Ci nie pomogą, a problem owszem miałem: bez wyraźnej przyczyny rwie sygnał na 10,834V (Eska TV - Hot Bird), czy 10,862H (TVP - Astra), nie odbiera transponderów DVB-S2 z SR powyżej 30000, niskich SR nie pamiętam - pisałem o tej karcie wcześniej w tym wątku. Moduł CI działa z DVBViewerem i oryginalnym softem, na niczym innym nie chce pracować. Chętnie bym ją sprzedał, ale kto mi to kupi? :lol2: Nawet za połowę ceny wstyd wystawiać, bo nie jest tyle warta :lol2: Można powiedzieć, że to była nauczka, że nie opłaca się na siłę ściągać nic na testy, bo straciłem (własną - prywatną) kasę i teraz z tym sprzętem nic nie zrobię.

 

Zobaczymy jak będzie z nową kartą - to nowa konstrukcja, więc zapewne będzie się zachowywać inaczej (oby lepiej), ale raczej nie zdecyduję się tym razem na zakup - za drogo, brak wsparcia. No najwyżej jeśli okaże się rewelacyjna w szybkości działania i odbiorze kanałów z nietypowymi parametrami - będę czekać na opinie niemieckich użytkowników.

 

Info dodatkowe: Z końcem kwietnia do sprzedaży trafią modele Prof Revolution PCI-e 8000, ale na początku nie będą dostępne w Polsce (brak certyfikatów RoHS i CE - producent dopiero rozważa ich zdobycie, a bez nich próba importu większej ilości do Polski może zostać zablokowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E jestem leniwy czym różni się model 7301 od 8000 widzę ze jest na pci Expres czyli na złączu o większej przepustowości ale co dalej ?

jak załważyłem na sporej ilości płyt to złącze jest zaraz za kartą grafiki albo przed wiec może się nie zmieścić albo będzie się więcej nagrzewać ale to moje przypuszczenia

ciekawi mnie czy te produkty pd" Profa"mają jakieś zarządzanie energią jak kiedyś próbowałem dociec czy w karcie ss2 można wyłączyć zasilanie ale niestety czy się z niej korzystało czy nie to karta się grzała

tak jakby cały czas z niej ktoś korzystał ciekawe jak jest teraz w nowszych modelach ? (w 7500 pod usb pewnie idzie wyłączyć zasilanie)

a tak z ciekawości jakie może być faktyczne wymagania systemowe do odbioru standardowego dvbs bo podają CPU: 2,0 GHz a w karcie ss2 jedynie 800Mhz

a jeszcze jedno jeśli posiadamy płytę główną z grafiką "na pokładzie" -- HD 3200 czy HD 4200 to odbiór dvbs-2 będzie dobry ? bo na str. podają ze powinno wystarczyć pod HDTV h.264

czy jest ktoś w stanie to w najbliższym czasie zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 7300, a 8000 różnica to właśnie złącze. Głowica i demodulator są te same, a jakiekolwiek inne różnice są związane tylko i wyłącznie ze zmianą PCI na PCI-e.

 

Zarządzanie energią: wiele zależy od sterowników i samego oprogramowania. Teoretycznie przykładowo AltDVB ma opcję odpowiadającą za odcinanie zasilania LNB przy wyjściu z programu, co powinno zaowocować zmniejszonym poborem mocy i mniejszym wydzielaniem ciepła, ale nie mierzyłem tego. W USB jest o tyle łatwo, że wyciągasz zasilacz z gniazdka i prądu nie ma ;)

 

Wymagania systemowe są podawane "zgrubnie". Na CPU 800MHz też będzie działać, tylko (i jedna i druga karta, bo to nie zależy od karty - przesył danych w DVB-S jest taki sam) zamuli komputer tak, że nie zrobisz nic. Na 2GHz jest na tyle limitu, że oglądać możesz w tle i robić coś innego. Ale nie tylko od procesora to zależy. Karta graficzna też jest ważna i równie ważne są użyte dekodery (m.in. czy są w stanie przerzucić przetwarzanie obrazu z CPU komputera na kartę graficzną - tak jak napisał pitter - sprzętowe przetwarzanie obrazu może zaoszczędzić bardzo dużo mocy, ale nie zawsze, nie w każdej konfiguracji, nie z każdym programem i kodekiem da się wykorzystać pełne możliwości posiadanej karty graficznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyanie czy ktos probowal takiej konfiguracji?

Karta USB Prof 7500 Revolution + Phoenix v.7.0 (na USB) + Polsat Cyfrowy

W teorii powinno to dzialac, a czy w praktyce rowniez?

Wlasnie przymierzam sie do zakupu takiego zestawu i chcialbym sie dowiedziec czy w czytniku Phoenix 'a da rade odczytac karte polsatu, bo niestety jakos nie udalo mi sie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie uzyskac, z gory dziekuje za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie będzie działać - i w teorii i w praktyce. Karty Cyfrowego Polsatu są parowane z odbiornikami lub modułami CI. Wyjęcie karty i wsadzenie nawet do innego tunera od Cyfrowego Polsatu też spowoduje, że nie będzie działać. Teoretycznie można wyciągać z niektórych odbiorników i modułów CI tzw. BoxKey, ale jest to nielegalne, wymaga ingerencji w sprzęt platformy, a do tego przypuszczalnie i tak nic nie da, bo nie przypominam sobie wtyczki, która współpracowałaby z kartami Cyfrowego Polsatu na tej zasadzie. Wniosek: nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...