Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karta prof. tuners 7500 USB i 7301 PCI mają identyczne podzespoły.Dokładny opis znajdziesz na stronie polskiej http://www.prof-tuners.pl

Natomiast Karta DVB-S2 8000 PCI-E będzie pracowała na złaczu PCI-E.Obecnie jeszcze nie jest osiągalna.Poczatkowo takze chciałem kupić kartę Prof-tuners na PCI

7301 , ale mysle ,że identyczna karta na USB 7500 jest bardziej uniwersalna.Można ją szybko przeprofilować na inny komputer.Jak na razie jestem bardzo zadowolony

z tego tunera.Lecz informuje , że karta graficzna powinna być o dobrych parametrach.Na moim komputerze stacjonarnym mam kartę ATI X-1250 zintegrowaną z płyta Gł. i mam problemy z płynnością obrazu w S-2.Trzeba kupić mocniejszą karte.Wykaz kart graficznych jest w specyfikacji sprzętu.Bardzo dobry opis z testów Kart Prof-Tuners jest na poprzednich stronach tego tematu, autorstwa Mr.Orbita.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzytkowników kart Prof Revolution DVB-S2 mam dobrą informacje.Znalazłem w sieci bardzo dobry odtwarzacz programowy.

Nazywa sie SmartDVB i jest bezpłatny.Niestety w j.angielskim.Testuje go od kilku dni z powodzeniem.Trochę podobny do altDVB.

Podaje stronę do programu. http://www.smartdvb.net/smartdvb/download.html

 

 

Instalacja SmartDVB:

 

 

1. Kliknij dwukrotnie ikonę instalatora SmartDVB.

2. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

 

 

 

 

Wymagania systemowe:

 

 

Następujący sprzęt i oprogramowanie niezbędne do uruchomienia SmartDVB.

 

 

Procesor Intel Pentium lub odpowiednik, 800 MHz lub szybszy

Windows XP, Windows Vista

Co najmniej 128 MB wolnego random-access memory (RAM) (zalecane 512 MB)

Co najmniej 500 MB wolnego miejsca na dysku

A16-bit (w tysiącach kolorów) monitor może rozdzielczość 1024 x 768 pikseli lub lepsze (zalecane miliony kolorów)

 

 

Główne funkcje

Łatwy w użyciu i przyjazny użytkownikowi interfejs.

Obsługa SkyStar 2 WDM i BDA urządzeń S.

H264 i S2 wsparcie (poprzez sterownik BDA), dzięki czemu można korzystać z pełnej kanałów HD.

Ślad niskie, szybkie działanie bardzo szybko zmienia kanał.

Możesz utworzyć zaplanowane zadanie rekord ulubione programy telewizyjne.

Obsługa teletekstu i multi audio.

Obsługa MD-wtyczek API.

Obsługuje zarówno MPEG® i TS formatów.

Obsługuje zarówno system Windows XP® i Windows Vista® systemu operacyjnego.

Zawiera zintegrowany EPG (Electronic Program Guide)

Obsługa Timeshift

Obsługa winlirc piloty

 

Dla osób majacych problemy ze sterownikami podaje stronę http://www.dvbsupport.net/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji o Prof

1) Będzie mała przerwa w dostępności kart - w Chinach świętują nowy rok, mieli tydzień wolnego, są poślizgi w zamówieniach. Jeśli się wysprzedadzą, to powinny być znowu osiągalne od ok. 1 marca.

2) Korekta co do informacji o niskich SR. Poprzednio przy pierwszym egzemplarzu (Ś.p.) utykałem na 1200 Ms/s. Teraz na ostatnich sterownikach 7301/7500 już bez problemu schodzą do 1000 Ms/s (odebrałem kanał z danymi z 11°W, SR: 1001; w sumie to udało mi się to już pewien okres temu, ale zapomniałem się pochwalić :P ), poniżej tej wartości zejść się (jeszcze) nie udało, bo mój ulubiony AltDVB ma blokadę - przy próbie złapania lock na SR poniżej 1000 Ms/s wraca do ostatnio skanowanego transpondera i z niego wyszukuje kanały (choć wartości w polach częstotliwości wskazują na co innego). Muszę popróbować na innych programach.

3) Na dniach pojawi się rozbudowany opis 7301 w języku polskim. Póki co jest wersja angielska: http://www.prof-tuners.com/eng/review_prof_7301.html Dystrybutor pracuje nad tłumaczeniem.

4) Demodulator STV0903 użyty w Prof 7301/7500 pozwala na sprzętowe wsparcie Blindscan i wprowadzenie tej funkcjonalności jest planowane, ale producent zastrzega, że nie potrafi w tej chwili określić kiedy to nastąpi.

5) Zgłoszono mi problemy z dostępem do pasma C. Nie mam na stałe przygotowanej instalacji z Cbandem na pokładzie, zmajstruję coś na tygodniu i to sprawdzę, a jak się potwierdzi - zgłoszę do producenta. Bez testów pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy - karta nie przyjmuje ustawień LOF, ale to jednak skreśliłem, bo akurat w piątek sprawdzałem kołowy LNB od Inverto z górnym LOF 10,75 i działał, więc zmiany LOF w konfiguracji AltDVB przyjmuje do wiadomości...

 

Co do programów: SmartDVB jest całkiem udany, ale z tego co widzę - autor od pewnego okresu przestał się odzywać. Mam pewne obawy, że brak czasu spowodował przerwę w rozwoju SmartDVB. Niestety ostatnio jest tak ze wszystkimi dobrymi aplikacjami. Autor AltDVB przepadł zupełnie, nie widać go na horyzoncie od kilku lat, a reloc (autor DVB Dream) pojawił się na krótko w grudniu i poinformował, że rozważa dalszy rozwój DVBDreama jako płatnej aplikacji, bo nie ma na to czasu w ramach hobby.

 

Prawdę mówiąc przydał by się jakiś programista, który podjąłby się stworzenia czegoś na wzór AltDVB, bo AltDVB powoli zaczyna zostawać w tyle, nie obsługuje przykładowo fonii AAC; męczy trochę ten bug z wyświetlaniem kanałów o niskiej rozdzielczości (przykładowo teraz okienko Club Prive TV - widać ten bug - trzeba wyłączyć rozpoznawanie rozdzielczości w ustawieniach, żeby zaskoczył stabilny obraz); brak opcji szybkiego robienia zrzutów ekranowych (jest plugin OSD, co to potrafi, ale OSD nie potrzebuję, wrzucanie specjalnie zamulającego plugina OSD tylko w celu robienia zrzutów jest irytujące - pozostaje póki co PrintScreen albo jakaś aplikacja automatyzująca, ale to znowu dodatkowy program pracujący w tle...). Ja trochę programuję, ale jestem za cienki z DirectShow ;)

 

U mnie najstabilniej działa AltDVB - dosłownie jak skała, jest niezawieszalny. SmartDVB jest na drugim miejscu, a DVBDream na szarym końcu - zarówno 1.4i, jak i 1.5 beta 7 zawieszają się u mnie nieustannie, po zamknięciu program zostaje w procesach, nie można go ubić, blokuje kartę przez kolejne kilka minut, aż sam się nie zamknie, nie mogę go zmusić do stabilnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji 1.4 przy AC3 dokładnie się tak dzieje, czyli zawieszenie się przy próbie oglądania kanału z AC3 i ciężka walka z ubiciem procesu (z tego co wyczytałem to "normalne" przy tej wersji ;)).

 

Zmieniłem na DVBDream 1.5B7, zainstalowałem "K-Lite Codec Pack Full", w opcjach Video ustawiłem FFDShow, AC3Filter, VMR9 i dla AAC FFDshowa również. Działa jak beton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, całkiem szybko udało się przetłumaczyć ;)

 

Zastanawiam się, czy nie wydzielić osobnego wątku o kartach Prof, bo cel tego tematu był na początku nieco inny - czas podsumować to, co udało się sprawdzić od momentu założenia wątku, a Prof 7301/7500 zajęlibyśmy się w nowym temacie, poświęconym wyłącznie tym kartom :)

 

Istotna uwaga do posiadaczy AltDVB - przypominam, że Prof Tuners przygotowało własny interface, lepszy od standardowego BDA. Chodzi o plik Dev_Prof.int - należy go wrzucić do Devices i przez niego korzystać z kart Prof.

Jest do pobrania tu: http://prof-tuners.pl/index.php?id=download (jeśli przy starcie AltDVB pojawi się błąd - trzeba jeszcze zastosować plik .reg z archiwum BDA.zip - do pobrania niżej.

Jedynie wykorzystanie Dev_Prof.int gwarantuje osiągnięcie pełni możliwości karty, stosowanie interface BDA może zapewnić zbliżone osiągi, ale nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos mial ponizszy przypadek z Prof 7301 i znal podpowiedz jak to obejsc niech napisze -mysle ze przyczyna moze byc brak wspomagania sprzetowego karty graficznej /ati avivo hd 2100 na plycie glownej chipset 946 /ale procek mam mocny AMD CORE 2*2900

 

"Nie moge zmienic np. w DVB Dream /nawet wersja 1.5/urzadzenia na Prof DBA 1.4.0 PTG Engine 1.7 bo sypia sie komunikaty - na sterowniku ogolnym BDA wszystko dziala bez problemu , to samo jest w AltDVB a Prof Ip Data po zainstalowaniu nie da sie uruchomic wogole.

 

komunikaty error w Dvb Dream i Alt Dvb

1Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond filter!

2.Getting tuner/demond pin pointers failed

3.OpenDevice not successful

 

komunikaty error PRoF Ip Data

1Cannot find mpeg2 transport pin on tuner/demond filter!

2.Getting tuner/demond pin pointers failed

3.Build Graph error

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoglo ja juz to wczesniej klikalem, wszystko jest wpisane w rejestrze tak jak w pliczku bo sprawdzalem poleceniem C:\WINDOWS\regedit.exe

brakuje mi na razie pomyslow jak to zrobic.

 

Sprawdzilem w kompie plyta glowna GA-MA74GM-S2H chipset 740G /ati avivo hd 2100/ -zle podalem

Napisalem tez o problemie na info@prof-tuners.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna sprawa. Błędy wskazują właśnie na ten .reg (dla osób nie w temacie wyjaśniam, że w polskiej wersji Windows jest przetłumaczony fragment, który nie powinien być przetłumaczony, tylko pozostawiony w wersji angielskiej. ten pliczek przywraca oryginalną nazwę "MPEG2 Transport" zamiast spolszczonej. oryginalnie to już jest w rejestrze, chodzi tylko o zmianę nazwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gatunku ciekawostek: na kartach NetUp udostępniono obsługę 16APSK i 32APSK.

http://www.netup.tv/phpBB2/viewtopic.php?t=153

 

Uwagi od autora testu:

- działa tylko na kartach mających pod maską STV0900AAC (ważna końcówka)

- podczas odbioru takiego sygnału karta działa jako pojedyncza, nie podwójna

- testy prowadzono w warunkach laboratoryjnych na wzorcowym sygnale i przewodzie o długości 2m, nie na sygnale SAT

- przy 32APSK chip Conexant CX23885 nie wyrabiał (owocowało gubieniem pakietów danych)

- (moja uwaga): sterowniki nadal wyłącznie pod OS Linux, wsparcie modulacji APSK można określić jako eksperymentalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do urzytkownikow Prof 7301, nie wiem czy ktos mial podobny problem bo nawet stara zasluzona SS2 tak sie nie zachowywala

Karta przyjechala wczoraj, wlozylem ja do nowozainstalowanego systemu Windows 7 i dziala przez kilka godzin bezproblemowo. NIe powiem duzy skok do przodu w porownaniu do SS2 ( z innymi kartami nie mialem do czynienia) W trakcie przelaczania programow kolejny kanal juz nie zaswiecil...ProgDvb pokazuje sygnal 100% a quality 0%, DVB dream tylko 0% dla L i Q.! Postawilem system od nowa i nic! Podpialem antene pod inny tuner i wszystko smiga.

Czyzby to oznaczalo ze padla glowica? Macie jakas podpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co dopiero może będzie to drugi egzemplarz. Co do jego padu nie mam pewności, zobaczymy. Dla porównania przykładowo TwinHanów AD-SP 400 na serwis wróciło o wiele więcej ;) (pomijając fakt, że nawet bez żadnych uszkodzeń działanie AD-SP 400 jest generalnie przeciętne). Tak więc nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Ja mam teraz dwie 7301 i działają.

 

Potrzeba czasu, żeby realnie stwierdzić stopień awaryjności kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

"Pady" normalna rzecz w elektronice (testery nie wszystko wychwycą) i robi się zlecenia produkcyjne z buforem. Co do ilości to poczekamy pół roku. Moja 7301 śmiga aż miło, ojciec ogląda skoki w dużym, a ja w małym meczyk :D

 

Ps.

Największy syf to konsole od MS i Sony, czyli dwie renomowane firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio szukając kart DVB-S2 DVB-T natknąłem się na produkty firmy Prof Tuners. Na polskim rynku popularne stały się karty Prof Revolution DVB-S2 7500 USB, Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E, rof Revolution DVB-S2 7301 PCI. Z komentarzy wynika, że się bardzo dobrze sprawują.

Ja szukam dekodera do pc tak, aby miało wejście na moduły CI(najlepiej 2 wejścia CI) i poza DVB-S/S2 odbierało DVB-T. Na stronce zachodniej tego producenta ukazała się wersja LUXURY200 CI usb DVB-S/S2/T. Jak jest napisane na tej stronce- http://www.prof-tuners.com/eng/luxury200.html - karta jest w fazie badań i rozwoju. I tu mam pytanie czy ktoś wie, kiedy taki produkt wejdzie do sprzedaży???. Karta ma wejście CI - czy ktoś wie czy karta bedzie miała dwa wejścia na moduły CI?? Czy ta karta bedzie obsługiwać DVB-S2 - 16APSK and 32APSK To co z opisu wynika ma obsługiwać DVB-S/S2/T i tu jakby miała dwa wejścia CI to naprawdę byłby luksus. Jestem zainteresowanym zakupem takiej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxury 200 będzie mieć jeden CI, nie będzie obsługiwać 16APSK i 32APSK (przy czym na 16APSK sygnał będzie pojawiać się tak jak na innych modelach Prof Tuners). Niestety karta jest dopiero w fazie projektowej, jest mało prawdopodobne, aby pojawiła się w tym roku.

 

PS: 8000 też jeszcze nie ma, ale one pojawią się już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wielką prośbę do administratora forum bądź innych osób, żeby zainteresowali się i zadbali o to, żeby wersja karty LUXURY200 CI usb DVB-S/S2/T (jak jest napisane na tej stronce- http://www.prof-tuners.com/eng/luxury200.html jest w fazie badań i rozwoju), aby ta karta bardzo dobrze współpracowała z modułem Cyfrowego Polsatu (nargavision3), Canał+ (conax) TNK. Co do tej pory na rysnku polskim jest w spedaży technisat skystar hd CIusb 2.0 ma problemy z rozkodowaniem eurosportu, narazie na tym sprzęcie jest problem.

Mam wielką prośbę do tych osób co na tym problemie się znają, aby poinformowali producenta żeby to wszystko sprawnie działało.

Pisałem do producenta kiedy wyjdzie ta karta do sprzedaży to odpisali, że w przyszłym roku - narazie jest w fazie badań i rozwoju. Napisałbym o problemie eurosportu, że jest problem z dekodowaniem, aby unikneli tego samego błędu co inni, ale nie wiem jak to opisać, bo to trzeba im bardzo szczegółowo opisać i nie wiem jak. Jeśli to bedzie działać jestem zainteresowany kupnem tej karty i mam nadzieję, że inni też. Będzie to świetna sprawa - połączenie w jednym urządzeniu DVB-S/DVB-S2/DVB-T + CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał to na uwadze, ale... nie zawsze może dać się to poprawić - przypuszczam, że nie w każdym programie to się uda. Nie zdziwiłbym się przykładowo, gdyby pod DVBViewerem to nie chciało działać. Oprócz tego prace nad serią Luxury są naprawdę w początkującej fazie. Do premiery daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Kupiłem na allegro kartę Prof Tuners Revolution DVB-S2 7301 PCI i mam z nią problem

Zainstalowała sie normalnie w menedżerze urządzeń jest jako Prof 7301 DVB-S/S2 i Prof 7301 DVB-S/S2 TS Capture

Na początku w ogóle nie było sygnału sprawdzałem na trzech programach ProgDVB 6 DVB Dream i DVBViewer i nic

uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym odinstalowałem sterowniki i wgrałem nowe ze strony http://prof-tuners.com/download/beta/Prof7301_Driver_1.1.2.0_W7_32.zip i nagle karta zaczęła działać i działała tak parę godzin normalnie

po restarcie windowsa znowu nie było sygnału nie pomogła zmiana sterowników cały czas nie ma sygnału

Włożyłem kartę do innego komputera i to samo brak sygnału

Po paru godzinach kartę włożyłem z powrotem do pierwszego komputera i nagle pojawił się sygnał i wszystko ładnie działało

Następnego dnia włączam komputer i znowu to samo brak sygnału tylko ze teraz już nic nie pomaga zrobiłem format wgrałem nowego windowsa i dalej nic z anteną na pewno jest wszystko dobrze jak podłączałem karte skystar2HD to normalnie działała

 

Antena mam 85 cm konwerter Golden Interstar GI 205 MONOBLOCK

Opis komputera w którym była karta

procesor DualCore Intel Core 2 Duo E6320, 1866 MHz

płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3L

pamięć 2GB Kingston DDR2-800

Karta graficzna ATI Radeon HD 4350

Karta Dzwiękowa Sound Blaster X-Fi XtremeMusic

zasilacz Seasonic M12-II 430W

windows 7 32 bit

może ktoś napisać co może być przyczyną takiego zachowania karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...