Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Beks napisał:

Zawiedziony  jestem tym kanałem. 

 

A na co liczyłeś ? Przecież nie władują całą kase w nie wiadomo co, aby była najlepsza ramówka. A potem im się nie zwróci i jeszcze bedą musieli dopłacać do interesu. Poczekaj trzy miesiące i wtedy będzie można coś powiedzieć. 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 09:45, dvbtowiec napisał:
 
 

W tym kontekście, już nawet tego nie liczę, ale wierzę na słowo

jestem ciekaw jak to się ma do złożonego wniosku w konkursie na podstawie którego kanał go wygrał

Pisał o tym kolega

 

 

 

Ile teraz jest filmów fabularnych? 20%?

A audycje rozrywkowe zajmują 20%? Kabarety to chyba audycja rozrywkowa, jeśli jest 6 godzin dziennie, to chyba więcej niż 20%?

Widzieliście w ramówce "audycje prezentujące muzykę poważną – 1%" ?

Podliczyłem procenty ze struktury programowej i mi wyszło 70%. A pozostałe 30%? Może kabarety wypełniają 20% zawartości rozrywkowej i 30% nieopisanej? To by się zgadzało.

W dniu 12.05.2021 o 13:03, wojtekmedia2 napisał:
 
 

I dlatego ja zawsze będę za tym, by to ludzie poprzez różnego rodzaju ankiet wybierali kanał do DVB-T,a nie KRRiTV. Bo od samego początku było wiadomo,że MWE do NTC się nie nadaje.  Ba, nawet dobrze do satelity 

Wybierają już polityków i różnicy jakościowej na plus nie widzę.

W dniu 12.05.2021 o 14:07, Dzono napisał:
 
 

Po takiej wypowiedzi nawet najgorszy laik domyśli się, że zależy wam tylko na zyskach.

To Cię zaskoczę - jedyni ogólnopolscy nadawcy, którym nie powinno z zasady zależeć na zyskach to stacje TVP, Polskie Radio (nadawca misyjny) i Radio Maryja (koncesja społeczna). Wszyscy pozostali to firmy, które mają za zadanie zarabiać dla swoich właścicieli. Z punktu widzenia konsumenta lepiej byłoby, żeby przedsiębiorcy nie patrzyli na zysk, ale dążyli do wytworzenia jak najlepszego produktu (np. żeby nie trzeba było wymieniać telewizora co kilka lat). Jednak wystarczy zostać przedsiębiorcą i już perspektywa się zmienia. 

11 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

Mnie się wydaje że gdy tworzy się telewizję ogólnopolską to trzeba mieć kapitał na zawartość programową. Inwestycja w kanał naziemny zwraca się wg szacunków najwcześniej po 3 latach. Natomiast tu widzę że ramówkę coraz bardziej wypełniają kabarety, nawet kosztem wieczornego filmu z domeny publicznej, którego koszt zakupu jest zerowy, lub minimalny.

Widocznie widownia też była minimalna.

4 godziny temu, Jantar napisał:
 
 

Kanały Viacomu to licencja satelitarna, a TVP i Puls to licencja na kanał naziemny. To są inne typy licencji i wiele seriali jest emitowanych równocześnie na kanałach satelitarnych i naziemnych. Natomiast licencja na kanały naziemne zwykle jest dla danego nadawcy na wyłączność na jakiś konkretny okres i na konkretną ilość emisji. Skoro TVP i Puls emitowały równocześnie to ta licencja musiała nie być wyłączna dla jednego kanału. Chyba, że były to inne sezony tych seriali dla dzieci to wtedy np. TVP mogła mieć licencję na serie 1-2, a Puls na 3-4 i każda ze stacji miała wtedy wyłączność.

A może to nie były sublicencje na tej zasadzie, co w sporcie (czyli jeden nadawca od drugiego), tylko po prostu stacje wykupywały licencje od producenta, ale bez wyłączności, więc producent mógł sprzedać je dowolnej liczbie stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pavl6 napisał:

A może to nie były sublicencje na tej zasadzie, co w sporcie (czyli jeden nadawca od drugiego), tylko po prostu stacje wykupywały licencje od producenta, ale bez wyłączności, więc producent mógł sprzedać je dowolnej liczbie stacji?

Tylko tak mogło to być. I to zresztą napisałam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekjot napisał:

Wyciągnęli wnioski z debiutu poprzednich stacji na MUX VIII, które wystartowały z grubej rury z celebrytami na antenie.

Pal licho celebrytów, WP wystartowała wtedy z jakimiś premierowymi serialami o których nikt w Polsce nie słyszał, trochę im zajęło się ogarnięcie, że ludzie chcą kabaretów i ewentualnie programy o domach. Antena HD nie popełnia tego błędu, seriale znane i lubiane oraz kabarety od początku. O to chodzi. Ja sam ostatnio kilka dni temu jak wertowałem ofertę naziemnej wczesnym popołudniem to się zatrzymałem na Antenie HD bo leciał Kabaret Moralnego Niepokoju, skecze znane, ale czas zbyt cenny aby tracić na jakieś nowości.

Edytowane przez dziwek
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie włączam na Antena TV na kabarety jak nie ma nic ciekawego na naziemnej. Akurat trafiłem na stare skecze głupkowate troche no, ale sie zdarza. Najbardziej lubie Kabarety Ani Mru Mru,Jurki, Kabaret Moralnego Niepokoju.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą kanału Antena HD jest właśnie pokazywanie treści znanych i lubianych dla sentymentalnych seniorów, uzupełnionych o przekaz dla nich wartościowy (Msze Święte na żywo, programy poradnikowe np. o obsłudze smartfonów i Internetu czy aktywizacji ruchowej).

Uczymy się widza naziemnego i z każdym miesiącem będziemy się starali uatrakcyjniać ramówkę, oczywiście w ramach możliwości budżetowych stacji.

Edytowane przez PowerTV
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PowerTV napisał:

Ideą kanału Antena HD jest właśnie pokazywanie treści znanych i lubianych dla sentymentalnych seniorów

Ja wam daję szansę i czekam na te znane i lubiane treści, ale błagam, nie eksperymentujcie z formatem obrazu, bo oczy bolą od tych cudów. Wczoraj właśnie takim cudakiem uraczyło mnie CBS Europa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PowerTV napisał:

Uczymy się widza naziemnego i z każdym miesiącem będziemy się starali uatrakcyjniać ramówkę, oczywiście w ramach możliwości budżetowych stacji.

Właśnie czekam na kolejne miesiące. W czerwcu były zapowiadane nowe produkcje.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dziwek napisał:

skecze znane, ale czas zbyt cenny aby tracić na jakieś nowości.

Ja bym to ujął inaczej, czas jest zbyt cenny, aby tracić go na oglądanie po raz n-ty tych samych mało śmiesznych już kabaretów, dlatego w tzw. prime time żadnego kanału na którym leci kabaret w tym Antena HD nie oglądam, bo liczba kabaretów na wszystkich kanałach wałkowanych w kółko z tymi samymi skeczami od kilku lat, przyprawia mnie już o mdłości.

Ale rozumiem że to jest tani sposób na wypełnienie ramówki i jak widać ma swoich zwolenników, zatem dlaczego tego nie robić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PowerTV napisał:

Ideą kanału Antena HD jest właśnie pokazywanie treści znanych i lubianych dla sentymentalnych seniorów, uzupełnionych o przekaz dla nich wartościowy (Msze Święte na żywo, programy poradnikowe np. o obsłudze smartfonów i Internetu czy aktywizacji ruchowej).

Uczymy się widza naziemnego i z każdym miesiącem będziemy się starali uatrakcyjniać ramówkę, oczywiście w ramach możliwości budżetowych stacji.

Pomysłów od nas macie aż nadto, tylko rozejrzeć się, czy są dostępne na rynku i w "zasięgu finansowym".

Póki co dla mnie (całej rodziny - 44, 43, 21, 16 lat) hitem jest "Tata, a Marcin powiedział ..." (wczorajsza "Wakacyjna choroba" - genialna!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonanza może wygląda trochę lepiej, bo przy rozciągnięciu jest obcięcie z góry i dołu, ale w czołówce poszło to po literach z nazwiskami obsady, albo w ogóle czołówka i końcówka zostały wycięte wraz ze scenami przed czołówką. Więc czegoś takiego też nie da się oglądać, bo jak można obciąć sceny wprowadzające do odcinka?

 

Co do CBS to zwracam uwagę, że górny pasek jest szerszy, niż powinien być przy ustawieniu letterboxa (pod nagrywarkę dvd).

@A&G Pierwsze odc "Taty..." były właśnie zbliżone do tego, co na CBS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, enski napisał:
 
 

@PowerTV, skoro już wyciągacie takie klasyki z archiwów TVP, to może pójdziecie o krok dalej i ogarniecie do swojej oferty Za chwilę dalszy ciąg programu, tak w ramach lepszej rozrywki na lepszym poziomie niż dzisiejsze kabarety? 😉

Popieram i ogólnie zachęcałbym nadawcę do sięgnięcia do archiwów TVP, TVN czy Polsatu (o ile możliwości finansowe na to pozwolą) i wyciągnięcia kultowych, ale ostatnio rzadko powtarzanych programów.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że na czas Euro i Olimpiady będzie co oglądać na Antenie. Większość narodu będzie wisieć wtedy na sporcie, ale litości, nie każdy ogląda. A turczyny na TVP bankowo pójdą na urlop z tego powodu. Dobrze by więc było, gdyby jakieś seriale były emitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pavl6 napisał:

Popieram i ogólnie zachęcałbym nadawcę do sięgnięcia do archiwów TVP, TVN czy Polsatu (o ile możliwości finansowe na to pozwolą) i wyciągnięcia kultowych, ale ostatnio rzadko powtarzanych programów.

Zgadzam się w 100%. Dlatego właśnie napisałem, że pomysłów jest mnóstwo. Wystarczy zebrać je i zrobić rozeznanie rynku, co u kogo i za ile można kupić. A "Za chwilę dalszy ciąg programu", to naprawdę dobra propozycja, z tej wyższej półki poczucia humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jantar napisał:

Ja mam nadzieję, że na czas Euro i Olimpiady będzie co oglądać na Antenie. Większość narodu będzie wisieć wtedy na sporcie, ale litości, nie każdy ogląda. A turczyny na TVP bankowo pójdą na urlop z tego powodu. Dobrze by więc było, gdyby jakieś seriale były emitowane.

TVP1,TVP2,TVP SPORT,TVP 4k te stacje będą królować na pilocie będą królować w czasie Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc nie liczył bym zbytnio na to:

 

15 minut temu, Jantar napisał:

Ja mam nadzieję, że na czas Euro i Olimpiady będzie co oglądać na Antenie. Większość narodu będzie wisieć wtedy na sporcie, ale litości, nie każdy ogląda. A turczyny na TVP bankowo pójdą na urlop z tego powodu. Dobrze by więc było, gdyby jakieś seriale były emitowane.

Zazwyczaj w tym okresie inne stacje telewizyjne obniżały swoje loty do poziomu 0, ewentualnie 1, wiedząc, że co by nie robili i tak są na przegranej pozycji w konkurowaniu z kanałami transmitującymi wydarzenia pokroju Euro, czy Mundial. Niestety, ponieważ ja też chętnie obejrzałbym w tym okresie również od czasu do czasu coś innego niż tylko piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, A&G napisał:

Zazwyczaj w tym okresie inne stacje telewizyjne obniżały swoje loty do poziomu 0, ewentualnie 1, wiedząc, że co by nie robili i tak są na przegranej pozycji w konkurowaniu z kanałami transmitującymi wydarzenia pokroju Euro, czy Mundial.

To się niestety zgadza, choć przecież seriale i tak zwykle mają jakieś powtórki po jakimś czasie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dać jakieś premiery dla widzów nie interesujących się sportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...