Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie Tele 5 na przykład właśnie zaczyna serial "J. A. G. - Wojskowe Biuro Śledcze". Serial chyba nie należy do najtańszych, a ... stać ich. W ogóle Tele 5 ma kilka fajnych propozycji serialowo/filmowych i co chwile pojawiają się nowe. Ot taki dobry (nienajgorszy) wzór, do naśladowania, jeżeli chodzi o ofertę serialowo/filmową.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem i poświęciłem 5 minut na Colombo przed chwilą. 

Postacie nienaturalnie duże i ucięte czubki głów w dużych zbliżeniach. 

Jak dla mnie kadr z zoomem. Takie "HD" z obciętym kadrem :)

@Jantar Masz nagrane podobno wszystkie odcinki. Jesteś w stanie porównać jakiś kadr z odcinka z wersji oryginalnej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

@Jantar Masz nagrane podobno wszystkie odcinki. Jesteś w stanie porównać jakiś kadr z odcinka z wersji oryginalnej? 

Myślę, że tak. Muszę tylko zgrać z dekodera wczorajszy odcinek.

Takie cudowanie z formatem w tych odcinkach nawet by mnie nie zdziwiło, bo seriale z tamtych lat digitalizowane są w 4/3, a nie w 16/9.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

Ale może w gorszej jakości.

 

Nawet gdyby była gorsza jakość jednak preferuję oryginalny format. "Tata, a Marcin powiedział" nie oglądałem właśnie przez "powiększenie ekranu".

Serial "Łowcy skarbów" w EPG Vectry ma informację: "Serial jest po rekonstrukcji w jakości HD" i na tv 50 cali nie widzę tej jakości, zarówno w Vectrze jak i w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje  trzy  grosze   dotyczy jakości  obrazu  serialu Columbo.Jakość obrazu  serialu Columbo na kanale Antena HD zdecydowanie lepsza niż na kanale  TVS.Mogę  tylko porownać z kanałem  tvs w wersji sd nadawanym w przekazie satelitarnym. Na  tvs serial  Columbo  jest bardzo rozmyty, dodatkowo  kolorowe  logo , duży napis  15 lat, ograniczenia wiekowe bardzo jaskrawe.

Minus to logo ANTENA HD   na ekranie  55 calowego telewizora OLED jest bardzo duże.Napis dwa lata z wami chyba nie będzie emitowany bardzo długo.

Do pełni  szczęścia nawet gdy logo jest bardzo duże może być np takie  jak na kanale CBS REALITY czyli bardziej  transparentne  i  w dobrze dobranym kolorze.Na CBS REALITY pod logo  wyświetlane są komunikaty np (na straży prawa) ale  napisy i logo nie przeszkadzają w oglądaniu programu.Klasa światowa.  Podobnie  np na kanale HISTORY.

Wiem że najlepiej wysłać informacje do nadawcy  czyli  do  Antena HD.Taką informacje już kiedyś wysłałem ale nie  otrzymałem odpowiedzi.

Moje argumenty które dotyczą logo nie są przypadkowe.

Więcej informacji w linku niżej.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

 

Jeśli  już poruszyłem temat  logo  to kilka dni temu  przeczytałem   w linku niżej że  telewidz wysłał list  do KRRiT..

Skarga na natężenie kolorów w logotypach stacji. Osoba  która wysłała list  do KRRiT nie miała chyba zbyt dobrych  argumentów. Gdy napisałem mój komentarz na tej stronie  natychmiast został skasowany a wkleiłem tylko przykłady.


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/logotypy-oznaczenia-wiekowe-natezenie-kolorow-telewizor-oled-uszkodzenie-wypalenie-retencja-samsung-lg-philips-sony

KRRiT informuje że listy w  sprawie  logo można kierować  do nadawcy.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kanał Antena HD nadaje program w HD.Telewizor wykrywa 1080p/50hz.Wiadomo że nie każdy program  jest zarejestrowany w HD.Podobnie jest na innych kanałach  HD czyli ,Polsat ,tvn.

TVP 1 HD i inne kanały hd TVP nadają w 1080i/50hz

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam kanał Antena HD w  dvb-t. Jakość  obrazu bardzo dobra,szczególnie  gdy  program  lub  film został zarejestrowany  w HD.

Gdyby logo było mniejsze i bardziej transparentne  jak np  TVP  NAUKA,TV6,TV4, będzie idealnie.

Edytowane przez Logomaniak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Przemolo said:

To załóż sobie naziemną i po problemie .

Dla mnie nie ma problemu, bo Anteny nigdy nie oglądałem dlużej niż 5 minut i to się raczej nie zmieni - informuję po prostu o co chodziło @cidik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech @cidik sobie założy naziemną jak mu obraz przeszkadza albo niech napiszę do swojego operatora żeby mu załatwił ten kanał w HD , jak ten kanał jest SD to wnoszę , że jest on nie kodowany i ogląda go za darmo jak chce lepszą jakość niech mu załatwi to operator .

Edytowane przez Przemolo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...