Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się bawię – mam czas - dekoderem TechniSat Digit S2-CD. Przeszukałem satelitę Hot Brid i Astrę. Wszystkie niekodowane polskojęzyczne kanały oraz obcojęzyczne sportowe posortowałem wg własnego uznania. Wyszła całkiem niezła lista kanałów bezpłatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem przed chwilą na stronę TNK i wychwyciłem kilka błędów na listach kanałów (grafiki). Pierwszy to umieszczenie Pulsu na liście kanałów bez opłat, który i tak jest FTA; no chyba że jest to spowodowane przewidywanym zakodowaniem tego kanału na HB!? Drugi błąd to kanał Polsat Biznes na liście kanałów FTA, który niekodowany był chyba tylko przez kilka dni czy tygodni po zmianie nazwy na początku roku. Należałoby te dwa kanały zamienić i byłoby OK. Kolejna sprawa to zamieszczenie tylko części polskich (po polsku) kanałów FTA i to na stan 19.01.2011. Jeśli się nic nie zmieniło to wskazane byłoby chociażby podmienić tę datę na bardziej aktualną, a najlepiej podać pełną listę kanałów FTA na HB. Nie ma ich przecież tak wiele, na dziś bodajże 13. Chciałem te uwagi przekazać mailowo ale nie znalazłem nawet maila do nich na stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś, przekazałem podobne uwagi ale na temat TNK HD na oficjalnym forum NC+. Moderator odpisał, że przekazał je do odpowiedniego działu. Ale oni to chyba mają gdzieś.....

 

Zobacz jeszcze TU

 

Orange Sport: FTA

Jeszcze widnieje TV Biznes zamiast Polsat Biznes, który jest w pakiecie bez opłat.

 

Parametry kanałów z dnia 10.01.2013 r. z nieistniejącym kanałem WiP/Sundance HD: WYKAZ

 

W sprawie uwag pisz tu: doradca.n@info2.ncplus.com.pl

 

Puls dlatego jest w pakiecie bez opłat bo chcą pokazać, że wykonują obowiązek ustawowy tzw. must carry, czyli obecności kanałów TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsatu, TVN, TVN7, TV4, Puls w najniższym oferowanym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do moderatora NC+ w sprawie uwag do TNK SD, oto odpowiedź:

 

"Witam,

 

dziękuję za zgłoszenie dotyczące kanału Polsat Biznes. Przekazałem je do odpowiednich osób. Co do stacji Puls – informacja na stronie jest prawidłowa. Kanał znajduje się w pakiecie bez opłat.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł_nc+

 

nc+_przedstawiciel"

 

Puls jest kanałem FTA ale musi być w pakiecie bez opłat z uwagi na must carry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie ma obawy ale czy po włączeniu Polsatu i przejściu z 0B00 na 0B01 istnieje ryzyko, że dekoder nie bedzie współpracował zz zauktualizowaną kartą (ma LinBoxa 7817). Nie chce ryzykowac TNK oferty bez opłat do 2016 dla Polsatu, a kupno nowego ewentualnie kompatybilnego dekodera mi się nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tablik

Jak najbardziej istnieje taka możliwość i takie ryzyko.

Dla przykładu, mój stary tuner Ferguson AF-7318UCI, którego obecnie używa moja babcia z kartą "TnK SD" (bez Polsatu, CAID 0B00) działa prawidłowo z tą właśnie kartą. Jednego dnia z ciekawości wziąłem do mojej babci moją kartę "Smart HD+" (która od początku działa na CAID 0B01) i w tym moim starym Fergusonie ta moja karta w ogóle nie "odpala". Tuner ją wprawdzie "widzi", ale żaden, kompletnie żaden kanał się nie dekoduje. :/ Prawdopodobnie pomogłoby tu wgranie do tego tunera softu dedykowanego specjalnie pod system Conax, ale na razie nie chcę tego robić. Obecnie w tunerze tym jest soft na czytnik uniwersalny (wielosystemowy). Oczywiście oryginalny. :)

Natomiast na moim obecnym tunerze Ferguson Ariva 202E nie ma tego typu problemu. Zarówno karta "TnK SD" od mojej babci, jak i moja "Smart HD+" działa w tym tunerze prawidłowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Nie jestem dokładnie obeznany w temacie, ale wydaje mi się, że główną przyczną nie działania Twojej karty "Smart HD+" w starszym dekoderze jest nie obsługiwanie przez niego jakiegoolwiek HD, natomiast nowszy dekoder może obsługiwać zarówno HD jak i SD, bo nowsze urządzenie wspiera starszy standard ale na odwrót już się nie da.

 

Natomiast w moim przypadku nadal pozostanie SD, co więcej po zmiania 0B00 na 0B01 to nadal bedzie Conax i chyba bez żadnej fizycznej zmiany na karcie mojemu dekoderowi LinBox nie "odwidzi" się wspołpraca z nią? Bo chyba jeśli nie wymienia się karty, tylko zmienia się coś na odległość to nie wpłynie to na kompatybilnosć z czytnikiem, który jest niby bardziej uniwersalny niż w standardowym TechniSat? Czy ktoś mogłby potwierdzić mojej przypuszczenie?

Czy ktoś kto włączył sobie Polasat posiada jakiś inny dekoder niż standardowy i nie było problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Nie jestem dokładnie obeznany w temacie, ale wydaje mi się, że główną przyczną nie działania Twojej karty "Smart HD+" w starszym dekoderze jest nie obsługiwanie przez niego jakiegoolwiek HD, natomiast nowszy dekoder może obsługiwać zarówno HD jak i SD, bo nowsze urządzenie wspiera starszy standard ale na odwrót już się nie da.

Ale nie ma nic takiego jak karta SD i karta HD - to że karta TNK SD jest "przerobiona" na Smart HD+ nie oznacza, że nie będzie prawidłowo działała w odbiornikach SD. Mam starego Golden Interstara SD, w którym karta Smart HD+ działa bezproblemowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuje, że w moim przypadku po włączeniu Polastau i przejściu na 0B01 dotychczasowy dekoder LinBox może przestać obsługiwać jakikolwiek programy z TNK? Tak mi na zależy na podpowiedzi, bo nie wiem czy warto ryzykowac ewentualnym kupnem kompatybilnego dekodera żeby utrzymać TNK PBO do 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Nie jestem dokładnie obeznany w temacie, ale wydaje mi się, że główną przyczną nie działania Twojej karty "Smart HD+" w starszym dekoderze jest nie obsługiwanie przez niego jakiegoolwiek HD, natomiast nowszy dekoder może obsługiwać zarówno HD jak i SD, bo nowsze urządzenie wspiera starszy standard ale na odwrót już się nie da.

Obsługiwanie, bądź nie, kanałów HD przez mój stary tuner nie ma nic tu do rzeczy. Tutaj bardziej chodzi o system kodowania, jego wersję (CAID właśnie), przekazywanie uprawnień odbioru do karty itp. Dla przykładu, w tym moim starym Fergusonie AF-7318UCI mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa poprawnie, co też u mojej babci sprawdziłem. Wszystkie kanały są dekodowane. Oczywiście tylko SD, bo kanałów HD, jak sam zauważyłeś, tuner ten nie odbiera. Więc tak samo, przynajmniej teoretycznie, powinno być z kartą "Smart HD+". Ale jak widać, nie jest. Najprawdopodobniej jest to kwestia softu w tym tunerze. Wgrany jest oryginalny (wersja 6820) z obsługą tzw. UCAS/MCAS (tzw. czytnik uniwersalny, wielosystemowy). I pewnie ta wersja nie radzi sobie za bardzo z Conax'em CAID 0B01, choć, jak już wyżej wspomniałem, karta "TnK SD" z CAID Conax 0B00 działa na tym sofcie poprawnie. Problem najprawdopodobniej rozwiązałoby wgranie softu również oryginalnego, ale dedykowanego pod Conax i obsługującego tylko ten jeden system. Drugą opcją jest zakup dedykowanego modułu CAM obsługującego tylko system Conax. Ale ze względu na koszt takiego modułu, w przypadku tego starego tunera jest to średnio opłacalne... :?

W domu mam jeszcze starego Opticum'a 4060CX, który kupił sobie kiedyś mój brat do "TnK SD" i raz też z ciekawości sprawdziłem w nim moją kartę "Smart HD+". No i w tym tunerze działa prawidłowo. :) Też oczywiście działają tylko kanały SD, bo kanałów HD ten tuner również nie odbiera. Tuner ten posiada tylko czytnik kart obsługujący wyłącznie system Conax. Tuner ten jest de facto dedykowany pod ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a po czym poznać, że karta "TnK SD" przeszła z CAID 0B00 na CAID 0B01? Bo ani ten mój stary "Ferdek", ani ten mój obecny (Ariva 202E), ani też wyżej wspomniany Opticum 4060CX nie podaje takiej informacji.

W przypadku karty "TnK SD" od mojej babci, po wejściu w informacje o uprawnieniach odbioru na karcie, w nagłówku jest "TVN". Na mojej karcie "Smart HD+" jest z kolei "ITI 2 Neovision". Czy to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...