Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Zdaje się nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. 

Piszę o urozmaiceniu temtyki serwisów informacyjnych a nie o upodabnianiu ramówki do TVN24. Czytaj dokładniej moje wypowiedzi. 

 

A co zadowolenia nadawcy, co ma powiedzieć. 

Z różnych źródeł różnych nadawców słyszałem że rentowność osiąga się gdy widownia osiąga przynajmniej 1%.

 

Dlatego jest i bedzie niszowym kanałem. 

Taki wybór nadawcy. 

Mój komentarz powstał przed twoim ostatnim dodanym w tym wątku przed moim to gwoli wyjaśnienia. Mozna by wprowadzić wydarzenia dedykowane, o tym dawno wspominałem 

Rentowność zależy od kosztów, gdyby stacja musiała mieć cala ekipę i samodzielnie produkować materiały to kanał nie byłby rentowny. Dlatego tez wiele pomysłów by uatrakcyjnić kanał i które mogły by poprawić wyniki trzeba oszacować czy koszty nie przewyższą  korzyści. 

P. S. Nie robię z Wydarzeń 24 czołowego kanału, kanał z założenia ma zapełniać pewną niszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda. Kanał prawdopodobnie niewiele jak na kanał informacyjny kosztuje, bazuje na zespole i materiałach zdobywanych dla PN. 

 

Podsumowując. Co do zasady jak pisałem kanał jest ok. Jego dynamika, oprawa i prowadzenie. Jedyne czego mi brakuje to wyłącznie urozmaicenia informacji w serwisach. 

Widziałbym godzinne bloki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neo_patryk napisał:

Kanał jest rentowny gdy ma stały dochód

Tak na marginesie, nie negując, stałym dochodem jest także 1zł.

A poza tym kanał FTA który zarabia na reklamach nie może mieć stałego dochodu. W miary stały dochód jest odpłatność od gniazdka. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w piątek na antenie zadebiutowała Daria Wąsiewska: https://www.tvpolsat.info/news/50230/daria-wasiewska-zadebiutowala-w-wydarzeniach-24/

Nie wiem jak wam ale mi od czasów Katarzyny Trzaskalskiej w Pulsie kiepsko ogląda się „pogodynków" którzy awansowali na prowadzących serwisów informacyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę kanał, że bloki reklamowe są krótkie. Jedyny dłuższy to ten przed pełną godziną trwający do 7 minut. 

Nie wiem, czy W24 jest tańsze. Jednak cały czas musi pracować drugie studio oddzielne od PN. Program na żywo zawsze jest kosztowny. To nie jest tylko koszt prezentera czytającego z promptera. Potrzebne są osoby, które wpiszą tekst. Do tego technicy, oświetleniowcy, operatorzy kamer itd. Nawet jeśli kamery nie potrzebują bezpośredniego operatora, muszą mieć jednak kierującego ustawieniami w reżyserce przyciskacza guzików i wajhowego.

Prezenter potrzebuje kostiumologa i charakteryzatorkę. Dodatkowe osoby, którym należy płacić za nałożenie pudru na twarz i przygotowanie ubrania.

I do tego belkowy pilnujący wyświetlające się paski na ekranie. Chyba nie wyobrażacie sobie, że jeden paskowy siedzi od 6:00 rano do północy i nie potrzebuje przerwy socjalnej? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 21:59, dvbtowiec napisał:

Tak na marginesie, nie negując, stałym dochodem jest także 1zł.

A poza tym kanał FTA który zarabia na reklamach nie może mieć stałego dochodu. W miary stały dochód jest odpłatność od gniazdka.

Przyznaję, że pomyliłem definicję dochodu z zyskiem. A skoro o tym drugim mowa, to jeżeli przychody kanału z reklam są stale wyższe od kosztów jego utrzymania, a wiele na to wskazuje, to mamy do czynienia ze stałym zyskiem, a tym samym z rentownością kanału, i nie ma tu znaczenia, że W24 pod względem wyników oglądalności są daleko za najlepszymi w tej grupie, bo już niejeden nawet płatny kanał z lepszymi wynikami oglądalności zakończył nadawanie lub został sprzedany z powodu problemów finansowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie jest kwestia typu "stać albo nie stać". Po prostu jeśli w warunkach umowy dotyczących emisji spotkań Ligi Mistrzów nie ma punktu pozwalającego na emisję fragmentów w ramach serwisów sportowych, to nie można tego robić, albo jeśli jest zgoda, ale nie w przypadku przekazu niekodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na głównych stacjach informacyjnych było wydanie specjalnie. A na tym są inne wydarzenia. Moim zdaniem spełnia zadanie, gdy czołowe stacje zajmują się jednym tematem, to na tym kanale można znaleźć inne informację. Takie jego przeznaczenie. Ale jak ktoś ma wygórowane oczekiwania, trudno by się nie zawiódł. 😊

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o wydarzeniu takim jak spadające bomby, czy ich fragmenty na Polskę, to nie ma na ten moment ważniejszego wydarzenia.

Informacje o "grzybobraniu" w tym przypadku są mało istotne.

W24 powinny także jakoś reagować i serwisy informacyjne dostosowywać do kryzysowej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem. Dzieje się coś tu i teraz. Włączam Wydarzenia 24 a tam dostaję newsy o inflacji, cenach gazu, suszy na drugim końcu świata, globalnym ociepleniu itp. Trzeba czekać aż cała karuzela się przekręci i za kilkanaście minut dowiesz się o newsie numer 1 a jak już informują, to mają tak wiele do powiedzenia, że w końcu przełączają się na transmisję Polsat News. Sami sobie przyznają, że w takich sytuacjach, format kanału słabo się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...