Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie jestem w stanie oglądać PN godzinami, pół godziny i wiem to co chciałem. Te wieczne gadające głowy o tym samym i nic nie wnoszącym są dla mnie nudne... rzadko coś mnie zainteresuje.

Marzy mi się kanał krótko mówiący o tym co się dzieje w Polsce i na świecie a dzieje się tego dużo tylko nikt o tym nie mówi. Wiadomości nie muszą być... tragiczne lub złe, są i pozytywne. Jasne że w ciągu dnia muszą być powtórki bo nie każdy siedzi z nosem w takich kanałach i słucha wszystkiego jak leci. Nie pojmuje takich osób co oglądają TVP Info godzinami aż im paski się wypalają na ekranie telewizora ;)

 

Wydarzenia 24 może być wreszcie czymś nowym w podejściu do informacji bez gadających polityków o niczym.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati06

Trochę poczytałem ten temat i większość lubi te gadki o niczym 😂

 

Same wiadomości można łatwo zdobyć, w Internecie jest tego pełno, trzeba tylko chcieć i potrafić to w miarę dobrze przekazać. Szkoda że już na starcie Wiadomości 24 są... szykanowane za nudne i nieciekawe. Sama ramówka nic nie oddaje jak będzie. Wiadomości można przekazać inaczej np. TTV i Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aby sięgać po informacje nie potrzebuję ich skrótu. Potrafię sam je odszukać.

Zatem taki kanał niczego nie nie wnosi.

Od telewizji oczekuję pogłębionej informacji z obrazem, bo skrót czytany, to ja sobie zrobię w sieci ;)

Dlatego uważam że 5 minutowy serwis to będzie atrapa kanału informacyjnego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 07:50, wojtekmedia2 napisał:

A mnie takie informacje bardziej kręcą,  aniżeli takie paplanie nie wiadomo o czym. Publicystyki też dosyć.  Dość polityki.  

Dokładnym kanałem informacyjnym będzie nadal Polsat News. A tu typowy kanał dla NTC.

no tak! od 1 września tego roku nie będzie gadających głów w ciągu dnia.

18 godzin temu, Zeusek napisał:

@Mati06

Trochę poczytałem ten temat i większość lubi te gadki o niczym 😂

 

Same wiadomości można łatwo zdobyć, w Internecie jest tego pełno, trzeba tylko chcieć i potrafić to w miarę dobrze przekazać. Szkoda że już na starcie Wiadomości 24 są... szykanowane za nudne i nieciekawe. Sama ramówka nic nie oddaje jak będzie. Wiadomości można przekazać inaczej np. TTV i Express.

@Mati06 to ma być kanał stricte informacyjny, ale Agata Wojtkowiak z Superstacji prowadzi swój pierwszy serwis o 6:00 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały informacyjne oglądam jako pierwsze w kolejności po włączeniu telewizora. Sprawdzam, czy świat jeszcze nie zawalił się i czy można spać spokojnie. Gdy nic się nie dzieje i są wałkowane te same tematy, po 10-15 minutach kończę oglądać. Wieczorne rozmowy publicystyczne dają nieco kolorytu, bo czasem padnie niewygodne pytanie i goście potrafią "walnąć" głupotę, która chętnie później jest cytowana.

"Wydarzenia" mogę obejrzeć na spokojnie w Polsat News. Nie potrzebuję do tego osobnego kanału. To tak jakby TVN założył stację Fakty24 i emitował tylko "Fakty" przez całą dobę. Zero transmisji na żywo, brak publicystyki, bez rozmów Piaseckiego i Zaborskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zeusek napisał:

Jeżeli Wiadomości 24 będą takie że włączę na kilka minut i się dowiem co jest najważniejszego w kraju to mi to wystarczy.

Tylko teraz kwestia jest taka, ile konkretnych rzeczy zmieści się w 5 minut i na ile będzie to informacja pogłębiona i wyczerpująca. Bo można zrobić serwis 5-minutowy z, powiedzmy 3-4 wiadomościami, ale podanymi dokładnie i wyczerpująco, a można też w tym samym czasie odczytać kilkadziesiąt nagłówków depesz agencyjnych. I niby w tym drugim przypadku będzie więcej informacji, ale podanych szczątkowo.

 

Wspominałem pewnie o tym wcześnie, ale przypomnę: wydaje mi się, że dobrym punktem odniesienia dla tej stacji może być amerykańska Headline News tworzona przez ekipę CNN. Szczególnie dobrze to widać w nagraniach z tej stacji w latach 90-tych. Tam stosowano system blokowy, jeden taki blok trwał 30 minut (z reklamami) i był całkiem konkretny. Natomiast jeśli słyszę zapowiedzi, że Wydarzenia 24 mają nadawać 5-minutowe serwisy, to też jestem zdania, że raczej to nie będzie kanał, który można oglądać przez więcej niż godzinę, bo jednak w obecnych stacjach informacyjnych to jest łatwiejsze, gdyż pewna rotacja informacji występuje, a do tego są też pewne sytuacje nagłe. Nie mówię już o tym, że wieczorami ten kanał będzie tracić, gdyż wtedy lepiej ogląda się publicystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał:

Kanały informacyjne oglądam jako pierwsze w kolejności po włączeniu telewizora. Sprawdzam, czy świat jeszcze nie zawalił się i czy można spać spokojnie.


Te oto właśnie kanały informacyjne po części sprawiły, że podświadomie zakładasz jakoby świat lada chwila miał się zawalić. 
Zaglądam ma newsowe stacje od czasu do czasu i rzeczywiście ma się wrażenie, że zaraz to wszystko [beep]yknie :) Nie wolno wpadać w ten ciąg myślowy. Jest dobrze, a będzie lepiej :)

 

Tak więc zachęcam @swordfish by w pierwszej kolejności włączać coś mniej stresogennego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonany się jak będzie za 4 dni. Ratują się jak mogą nie chcą zamykać kanału, kasa z reklam, dlatego zgadzam się z niektórymi tutaj, że robią go tanim kosztem, co znaczy, że pomimo niskiej oglądalności będą nadal utrzymywać stacje, gdyż w końcu to silna marka wydarzeń. Bo nie mają już żadnego pola manewru, bo nie mają już w co innego przekształcić stacje. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...