Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wiem.Ktos kiedyś pisał, że jedyna opcją przy unicable i Astrze jest opcja multiswitcha, więc może działa. Nie wiem tylko po co ten sarkastyczny "superdekoder". Przecież jak wspomniałem takie ograniczenia są od epoki "czarmego" dekodera eNki.Polsatowski Evobox również ma podobną funkcjonalność w tym względzie.Takie są ograniczenia dekodera dedykowanego.Nie ja je wymyśliłem, więc nie do mnie pretensje ;)

Miej cały czas z tyłu głowy jeszcze jeden aspekt.Dekoder wczytuje gotową listę operatora, więc nawet przy instalacji na Astre nie masz gwarancji odbioru wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wniosek, że ktoś do Ciebie ma pretensje? A sarkastyczny ton i pisanie „superdekoder” w cudzysłowie jest, mniemam, wynikiem tego, że operatora udostępniana całkiem niezły sprzęt blokując jednocześnie jego potencjał. Traktowanie każdego użytkownika (nikomu niczego nie ujmując) jak totalnego laika jest nie na miejscu. Już to kiedyś pisałem, że wystarczyłoby menu z trybem ekspert i to zadowoliłoby tych bardziej wymagających użytkowników.

Jeżeli już tak bardzo chcą blokować możliwość oglądania na sprzęcie własnym to niech ten dedykowany będzie na przyzwoitym poziomie. Zły software osłabi możliwości każdego hardware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem operatorowi PC+ czy CP jest bardziej na rękę by uniemożliwić odbiór innych satelit. Zabronić nie mogą więc każą wybierać, albo większa funkcjonalność albo odbiór zagranicznych kanałów. Przypomina się sytuacja sprzed kilku lat gdy to CP usunął z listy kanały ZDF i Das Erste by abonenci za darmo nie oglądali meczy piłkarskich.

Tryb zaawansowany byłby dobrym rozwiązaniem ale raczej nie doczekamy się tego.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meckbar napisał:

Nie wiem skąd wniosek, że ktoś do Ciebie ma pretensje? A sarkastyczny ton i pisanie „superdekoder” w cudzysłowie jest, mniemam, wynikiem tego, że operatora udostępniana całkiem niezły sprzęt blokując jednocześnie jego potencjał. Traktowanie każdego użytkownika (nikomu niczego nie ujmując) jak totalnego laika jest nie na miejscu. ...

Przecież z pretensjami to był żarcik.Od tego umieściłem emoikona.

Sprzęt jest tyle warty ile warty ma software. To jest sprzęt dla mas.Masz go włączyć,skonfigurować przy pierwszym uruchomieniu i oglądać zakupioną usługę. Tutaj nie chodzi o traktowanie kogoś jak laika.Sprzęt dedykowany od zawsze był prosty w obsłudze, z minimalną ilością funkcji zapewniający w pierwszej kolejności odbiór oferty operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego bierzecie dekodery operatorów, przecież dekodery nie dedykowane mogą odbierać sygnał z kilku satelitów. Wystarczy pobrać od operatora moduł z kartą, kupić tuner jaki się chce na Allegro, do tego odpowiedni sprzęt. Z jednej anteny np.fi 100 cm. można odbierać sygnał z czterech satelitów, ja tak mam, sygnał z Hotbirda, Astra 19.2, Astra 28.2 i Hellas 39.0.Można kupić odpowiedni przełącznik DiSEqC, 2, 3, 4 konwertery i listwę pod nie, ustawić odpowiednio i oglądać co się chce, a nie marudzić jak stare baby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przełączyłem na SciFi HD, na którego na codzień nie patrzę i były tam bardzo duże zakłócenia odbioru, co ciekawe na innych kanałach z tego tp., np. Eurosport 1 HD, nie ma problemu. Zastanawiam się czy to nie problem z deszyfrowaniem sygnału. Włączyłem na 4K UltraBOX+. Czy wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio zdarza się tak na Polsat Doku, TVP 2, też mam CP. Ale najgorsze to jest, gdy oglądam film z dysku podłączonego do TV i zapomnę wyłączyć dekoder to ten zaczyna restart i telewizor przechodzi w tryb dekodera. Muszę od nowa wchodzić w tryb media. Z ciekawości oglądałem przez godzinę SciFi, jest OK.

Zapomniałem dodać dekoder Cryptobox 752 HD Combo, tv Thomson 49" 6306 4K UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu braku odbioru kanału Canal+ 4K Ultra HD na czarnym module CAM, po korespondencji z pomocą techniczną i doradach typu reaktywacja karty, pozostawienie telewizora na kanale TVP 1, nic z tego nie wyszło i ostatnia dorada to, aby udać się do punktu i wymienić sprzęt, bo jest wadliwy. Dziwne, wadliwy sprzęt, a nie chodzi tylko jeden kanał 4K, a pozostałe śmigają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inspektor napisał:

Wracając do tematu braku odbioru kanału Canal+ 4K ultra hd na czarnym module cam, po korespondencji z pomocą techniczną, i doradach typu reaktywacja karty, pozostawienie telewizora na kanale TVP 1, nic z tego nie wyszło i ostatnia dorada to aby udać się do punktu i wymienić sprzęt bo jest wadliwy. Dziwne wadliwy sprzęt a nie chodzi tylko jeden kanał 4K a pozostałe śmigają?

 

14 minut temu, PawelTSW napisał:

Jaką masz kartę? Caymana? 

Moduł z ecp? 

Sorki @PawelTSW , ale zacznij w końcu czytać..

@Inspektor idź i wymień.  Co Ci szkodzi. Okaże się ile racji mają konsule. Być może obecny moduł będziesz mógł sprawdzić w APS.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...