Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, herman78 napisał:

Pracowałem w salonie PLAY przez 2 lata... nowe iPhone'y to chyba najgorszy telefony jakie są na rynku. Nie bez powodu sprzedaż na świecie spadła aż o 35%... to jest straszny strzał w kolano. Pamiętam jak dziś jak przeszedł do mnie gościu z telefonem IPhone chyba jeszcze 7 generacji. Umowa firmowa... telefonów w firmie chyba z 10 i mówi że z nimi ciągle coś. Ten przyniesiony miał odklejony ekran... bez wody... bez niczego... po prostu ekran się odkleił. Myślę chyba sobie robi jaja w życiu nie uzna mu nikt tej gwarancji. No i co... dostał nowego... hahaaha. Ktoś by pomyślał no tak super serwis... extra hiper... a ja mówię że szambo bo tym firma przyznała się jaki BUBEL produkuje że uznała tą gwarancję. Niestety taka jest brutalna prawda... a do tego ten pakiet TV to szukanie na siłę kasy bo wiedzą że ludzie już mają dość ich telefonów a jakiś fra*er na bank się złapie. Tak samo strzelił sobie w kolano Samsung... ceny S10 to jakieś chore klimaty. Z moich znajomych już nikt nie ma żadnego S10... nikt... a kiedyś to bili się prawie kto kupi pierwszy.

Niestety rynek weryfikuje wszystko. Nagonka na Huawei nie jest bez powodu... bo jak Apple traci 35% zysków na świecie... to Huawei zyskuje 40% (70% różnicy zarobków). To nie daje do myślenia? :D 

Jest wolny rynek fakt kupujemy co chcemy i za ile... ale mnie nikt do "sra*fona" nie namówi bo to telefon dla szpanu i już nic więcej. Nikt mi nie powie dziś... specjalnie podkreśliłem że chodzi o ten okres... że to jakaś hiper technologia która zagina czasoprzestrzeń i wprowadza cię w stan euforii... :rofl: Apple miało swój czas... i chwała jej za to bo wprowadzili kilka fajnych rozwiązań.

... ale to dziś już nie jest to samo.

To weź  huaweja..kto Ci broni?Tak sobie myśle ze jakby Apple straciło 40% zysków to niezła afera by była ...;)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej taki powinien być standard jeśli chodzi o jakość.

Tymczasem HBO jak się zatrzymał tak nadaje a inni idą naprzód.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, umek napisał:

To weź  huaweja..kto Ci broni? Tak sobie myśle ze jakby Apple straciło 40% zysków to niezła afera by była ...;)


Pomyliłem się o 10% sprzedażowo bo pamiętałem 70% różnicę... -25% dla Apple oraz +50% dla Huawei... :) Niestety 12 milionów sztuk mniej sprzedaży telefonów to nie jest mało... a wręcz strzał w kolano. Więc się ratują jak mogą.
Dla mnie telefon to przereklamowany bubel... TV+ to tym bardziej przereklamowany bubel... wszystko od nich to już  bubel. Jeszcze ze 3 takie lata sprzedaży i BAJOOO... nie ma pacjenta... :rofl:

 
1e84eeea5c1fad7amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbyś przez grzeczność że iPhone XR to najlepiej sprzedający się telefon 2019 roku...:-)

Poza tym co w ogóle chcesz zrobić podając te bzdury?

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78 nie rozumiesz tej usługi. To nie ma być jakiś Netflix killer. To usługa dodana, do już istniejącego Apple Music, News, wypożyczalni iTunes, chmury iCloud itd, którą z chęcią posiadacze "ekosystemu" sobie dokupią a na dodatkowe parę dolców pobranych z karty raczej uwagi nie zwrócą...

U nas panuje jakieś przekonanie, że iPhone to jest jakiś wyznacznik statusu, przepłacanie i wynik mody.

W Stanach, czyli głównym rynku zbytu, gdzie sensowny abonament telefoniczny to 90 a nie 9 dolarów miesięcznie (jak w PL) ludzie biorą sobie co dwa lata nowy model za parę dolarów do umowy u operatora bo dla nich to po prostu synonim smartfona - coś czego mimo prób nie udało się zrobić przez lata Samsungowi, Huawei i innym markom ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, herman78 napisał:

Sam jesteś "bzdura..." :D Zatkao kakao? :D  Czas Apple się kończy... i widać to gołym okiem. 
Taką propagandę z iPhone XR to możesz sobie siać w domu... :D 

Wybacz ale dalsza rozmowa jest zwyczajnie nie na miejscu.

To nie piaskownica pod blokiem. Żegnam.

 

@bugmenot, nie tłumacz.On nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Ja nie sądzę że to będzie "Netflix killer". Ja sądzę że Apple czuje mocno oddech konkurencji na swoich plecach. Sądzę że po spadku 25% sprzedaży światowej wiedzą że jak czegoś nie zrobią to skończą jak NOKIA. Sam telefon w sobie to przereklamowany bubel... i nie ma tu co dyskutować. A jeśli ktoś zechce dyskutować to niech zaczyta się co proponuje konkurencja i za jaka kasę. 

Jeśli Apple TV+ to usługa dodana to czemu oferuje się ją samą bez telefonu? Ano temu aby wzmocnić "atrakcyjność" urządzenia. A czemu się to robi? Bo urządzenie nie jest już atrakcyjne... chyba to prosta sprawa.

Tak jak napisałem wcześniej... Apple kiedyś było wyznacznikiem nowinki technologicznej... niestety moc spada... a z tym grube miliony dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78

Inne usługi Apple też są przecież dostępne na sprzętach konkurencji. Sam mam Apple Music na Androidzie, bo uważam je za znacznie lepszy serwis niż Spotify czy Tidal ;).

Ktoś kto ma od 10 lat iPhona nie przesiądzie się na Xiaomi, Huaweia albo inne. To coś jak z Lexusem, który mimo, że w stosunku do Audi czy Mercedesa jest 5 lat technologicznie lat wstecz jeśli chodzi o błyskotki i multimedia (w jednym z modeli jeszcze w 2010 roku montowali fabryczny odtwarzacz kaset ;)), to z drugiej strony ostro idzie w hybrydy a jego posiadacze są najbardziej zadowoleni z samochodów, serwisów i wracają do marki.

A Nokia się wywróciła na Windowsie. Jednak ludzie nie chcieli mieć na telefonie tego samego systemu na którym w pracy robią tabelki w excelu i odpowiadają na maile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot 
Ja wiem że my tutaj to mamy inne upodobania... najlepiej mieć wszystkie dostępne VOD + filmy 4K z płyt BluRay + wypasione TV itp - ale nie o to chodzi. Popatrz sobie wśród znajomych... nie odbieraj się jako indywidualność. Ja pracując trochę w PLAY poznałem rynek... wiem do kogo są kierowane w Polsce urządzenia Apple i innych firm.

Prawda jest jedna... jak kiedyś był BOOM na iPhone'y bo soft... bo cud urządzenie... dziś to zamiera. Moi znajomi już nie mają iPhonów... przejadły im się. Jak widzę u kogoś to jakieś dzieciaki bo musi być szpan albo dobitki tych ludzi o których piszesz że od lat mają iPhona. Niestety jak mają to mają stare słuchawki bo szkoda im kasy na nowe.  Podobną drogą idzie Samsung. Ten co dowalił z S10 to jest szok. Nic się nie sprzedaje. Moi znajomi jak pisałem kiedyś wszyscy mieli nowe S'ki jak tylko wyszły. Kurczeeee... jak tak dziś pomyślę... NIKT już nie ma. Nie powie mi nikt że taki iPhone XR co kolega tu napisał się tak super sprzedaje jak z moich 700 znajomych na FB nikt nie ma. Czytałem własnie o tym iPhone XR i piszą że policzyli ale ilość ile wyszła z magazynów do dystrybutorów a tam zalegają na potęgę.

Jestem informatykiem... kiedyś wyznacznikiem LUKSUSU były iMac'i. Grafika komputerowa, stacje robocze itp. Gdzie to? Umarło jak nic. Jeżdżąc po drukarniach bo też często bywam już nie ma takiego sprzętu... wszystko na Win10.

Myślcie sobie co chcecie... piszcie co chcecie... ale w raz ze śmiercią Steva Jobsa coś w Apple pękło. To już nie jest to samo. Coś się pomału kończy. Widać po wojnie USA z Huawei że bardzo się boją. Niestety oni nie pozwolą aby taki Apple padł tak szybko. Zrobią wszystko aby ich rodzima firma nie zbankrutowała.

 A nie widzicie jak rynek już "nabija się" z iPhon'a [obrazek poniżej] ?? Jeśli sieć kin Cinema City wrzuca coś takiego... to sorry. 

Apple TV+ to jest próba ratowania się. Nie będę nikogo obrażał że szukają fra*erów tak jak z telefonami. Ale patrząc na to co oferują i za ile... to nic innego do głowy nie przychodzi... :D 

34155b83749a905emed.jpg

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje....powklejaj sobie obrazki, emotki i przekonaj sam siebie ze jest inaczej niż jest naprawdę;) Rano mam nadzieje moderator wyjaśni Ci ze piszesz nie w temacie nie mając przy tym kompletne pojęcia o czym piszesz.

 

Nikt już nie ma iPhonea..dlatego w pierwszym półroczu 2019 iPhone XR sprzedał się w liczbie 27 milionów ...drugi w kolejne Samsung A 10 w liczbie 13,4 miliona...o reszcie nawet nie wspomnę. Zwyczajnie bezsens ta Twoja historia...

O tym iż tenże iPhone z 2018 roku jest nadal wydajniejszy niż Galaxy S10 nie napisze bo kopać leżącego zwyczajnie nie wypada.

 

O tym iż np British Airways nabyło kilkanaście tysięcy sztuk dla swoich pracowników tegoż iPhone tez nie będę pisał

 

I wreszcie na dobranoc napisze ze apple sprzedało 15 milionów AirPods ...

 

Przy okazji dodam ze ludzie związani z Netflixem uważają że Apple świetnie zaczyna swój serwis streamingowy..


 

i żeby skończyć ładnie napisze że ten jakże przestarzały sprzęt XS Max z 2018 jest wydajniejszy niż Note 10 z 12 GB RAM ...;)
Pominę zreszta kompletny brak wiedzy odnośnie powodów dla których kupuje się sprzęt Apple. To ewidentnie przerasta Twoje możliwości.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleeee że sprzedało się iPhonów (Q1 2018 - Q1 2019) 12 milionów sztuk mniej to już nie napiszesz? Czy ci się to podoba czy nie... a widzę że bardzo chcesz postawić na swoim... to sprzedaż telefonów idzie bardzo mocno w dół. To samo wróżę tej wypasionej usłudze zwanej Bubel TV+.

A resztę co o tym myślisz mam w głębokim poważaniu... :) 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, swordfish napisał:

Wiadomo, że we wszystkich ich serialach bohaterowie używać będą tylko sprzętu z jabłkiem. W tym serialu "See", który rozgrywa się w przyszłości po zagładzie świata, na pewno w starej opuszczonej fabryce znajdą starego Maca lub zaginionego iPoda.

 

Już jakiś czas temu zauważyłem to ale w produkcjach innych serwisów. Czy Apple ma jakieś umowy z Netflixem bo szczególnie w tym serwisie w Orginalsach zauważyłem, że zawsze używa się telefonów czy laptopów Apple. Z innymi firmami też tak jest, np. jak taxi to zawsze Uber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, herman78 napisał:

Aleeee że sprzedało się iPhonów (Q1 2018 - Q1 2019) 12 milionów sztuk mniej to już nie napiszesz? Czy ci się to podoba czy nie... a widzę że bardzo chcesz postawić na swoim... to sprzedaż telefonów idzie bardzo mocno w dół. To samo wróżę tej wypasionej usłudze zwanej Bubel TV+.

A resztę co o tym myślisz mam w głębokim poważaniu... :) 

I w tym samym czasie zarobili więcej niż rok wcześniej bo elegancko rozwinęli ekosystem ale jak pisałem nie masz o tym najmniejszego pojęcia.

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie..po co tu piszesz od rzeczy?:)

Chcesz coś w ten sposób udowodnić?Przecież wiadomo że jedynym powodem mniejszej sprzedaży były ceny których Chińczycy nie byli w stanie zaakceptować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Apple TV+ jest kolejną usługą dla fra*erów tak jak wszystkie ich urządzenia dzięki którym użytkownicy starają się chyba tylko dowartościować - to jest dopiero "ekosystem" haha :) A czy ty taki też jesteś to sam sobie odpowiedz.

Urządzenia już się tak nie sprzedają to ucieka się do usług bo czas Apple się kończy. A jakie są usługi to widzimy po starcie Bubel TV+. Nie powiesz mi chyba że "to coś" jest w jakiejkolwiek formie atrakcyjne?  :rofl: Dla fra*era który jak bierze telefon do ręki i czuje się lepszy... to może i fakt... :) 

Wiem jedno z moich znajomych NIKT nie korzysta z usług Apple... z telefonów kilka osób i to ze starszych słuchawek. Korzystają zazwyczaj rozpuszczone dzieci (tak się dziś kupuje szacunek dzieci), lekarze (jako wyższy status - to już nawet nie atrakcyjność słuchawki a moda), firmy (jako wysoki status firmy - niestety dużo osób zaczyna uciekać bo iPhone to bubel), no i panie (blogerki, lanserki i te wolnych obyczajów). Popracował byś w salonie to widział byś co i jak... :) 
 

A co do Chińczyków... to już nie chodzi o akceptację bo g*wno zawsze można owinąć złotem i sprzedać takim jak tobie... ale pokazanie jak takie firmy jak Apple czy ostatnio Samsung swoim S10... robi ludzi po prostu w WUJA i za ile... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci się to podoba czy nie, tak jest skonstruowany świat. Kupując buty Adidas, Nike lub np markowe ciuchy, też często grubo przepłacasz "za znaczek", jednak dziwnym trafem dostaje się tylko Apple.  Tylko mi nie piszcie o lepszej jakości, bo markowe obuwie sportowe najczęściej kupowane w naszym kraju, to najzwyklejsza masówka produkowana na tony w Bangladeszach itp. Trwałość na poziomie obuwia sportowego z Lidla, ale ten znaczek, no nie...?

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rasheed napisał:

 

Już jakiś czas temu zauważyłem to ale w produkcjach innych serwisów. Czy Apple ma jakieś umowy z Netflixem bo szczególnie w tym serwisie w Orginalsach zauważyłem, że zawsze używa się telefonów czy laptopów Apple. Z innymi firmami też tak jest, np. jak taxi to zawsze Uber.

 

Bo po prostu tak w Stanach jest - Apple zależnie od kwartału ma nawet 50% rynku, a pozostałymi 50% dzieli się 15 innych producentów. 

Był taki moment, że w wielu serialach wszyscy mieli Lumie, laptopy Surface itd i wtedy widać, że to jest product placement ;).

Podobnie z Uberem, który jest w USA dwa razy popularniejszy niż taksówki. Nie dziwi więc, że obecnie to Uber zastąpił żółte taksówki w filmach czy serialach...

I jeśli chodzi o Apple nie jest to tylko kwestia tego, że to produkt "designed in California" bo w UK też mają połowę rynku, a w Japonii nawet 70% (kto by pomyślał, kiedy japończycy mają takie marki jak Sony, Sharp itd ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...