Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sebap napisał:

Ok, jak już podpiszesz umowę to zrób zdjęcie, zamaż dane i pokaż cenę.

Jasne jutro Wam wrzucę to co dostanę. 

W dniu 16.02.2019 o 19:47, aadacho250 napisał:

WTVK . Sam  bym przeszedł, gdybym był w jej zasięgu. Oni mają od samego początku Polsat Premium , szybciej niż Inea wprowadzili symetryczny  internet  :)

 

Ale nie maja dekodera wifi i 4k. Nie maja 10gb na świetle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aadacho250 napisał:

Większość komputerów ma wbudowaną kartę sieciową o przepustowości 1GB/s nie wiem,kto, i jakim cudem uzyska i wykorzysta 10GB/s?

 

Łącze może być dzielone, np na 15 architektów którzy ładują w chmurę albo na ftpa dziesiątki gigabajtów z projektami - przy łączu 10 gb wszystkie quoty/traffic shaper'a są zbędne

Edytowane przez faust
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aadacho250 napisał:

Pokaż mi zatem sprzęt,który posiada  kartę o takiej przepustowości 

https://cenowarka.pl/?cmp=1804397

https://cenowarka.pl/?cmp=1701305&cmp=1900922&cmp=1919972&cmp=1969223

https://cenowarka.pl/?cmp=1856871

https://cenowarka.pl/?cmp=1664946&cmp=1868954&cmp=1971151

 

Kolega też dał Ci świetny przykład. Switch i każdy ma swoja rurę 1000/1000 Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens @faust ?

Dwa miesiące temu kupiłem laptopa,który obsługuje 1GB/s i dzięki niej będę mógł skorzystać z tej niższej opcji. Co do TV to się waham. Głównie dlatego, że mam jeden telewizor ze złączem scart i nie wiem, czy będę mógł utrzymać usługę multoroom, podpisując umowę na TV.  Póki co grają wszystkie trzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTVK ma umowy na czas nieokreślony, więc jak będzie w Inei tyle kanałów 4K, że będzie się opłacało przechodzić to można skorzystać z Inei :) 600/600 to łącze spokojnie wystarczające do użytku domowego. Dodatkowym plusem WTVK (oprócz umowy na czas nieokreślony i cen) jest to, że bez dekodera w multiroomie jest dostępny całkiem bogaty pakiet kanałów - jest w nich np. Eleven Sports.

 

Dużo zależy od okablowania jakie mamy w domu/możliwości położenia kabli i tego, co nas interesuje. Gdybym miał taką możliwość to wziąłbym WTVK - w niskiej cenie jest net z C+ i Polsatem Sport Premium, w momencie gdy w Inei będzie PSP rozważyłbym powrót :) Natomiast jak komuś nie zależy na tych kanałach to Inea z Hiway może być lepszym wyborem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, faust napisał:

 

Łącze może być dzielone, np na 15 architektów którzy ładują w chmurę albo na ftpa dziesiątki gigabajtów z projektami - przy łączu 10 gb wszystkie quoty/traffic shaper'a są zbędne

 

Tak, oczywiście - bo wśród Klientów Inei są sami architekci siedzący po 15 w  jednym budynku, współdzielący łącze i ładujący dziesiątki GB w chmurę...

 

Pracuję w telko b2b od prawie 15 lat i standardem w biznesie są obecnie łącza symetryczne rzędu 100-200 Mb/s. Nawet duże biura rzadko mają coś więcej niż 300-500 Mb/s. Jarając się tymi 10 Gb/s zapominacie, że jest to usługa dedykowana dla Klienta indywidualnego i nie jest ona objęta jakąkolwiek gwarancją CIR czy SLA, a dla tych wspomnianych 15 architektów dostępność usługi będzie raczej ważniejsza niż hipotetyczne 10 Gb/s. Tym bardziej, że ta przysłowiowa "chmura" również musiałaby mieć łącze co najmniej 10 Gb/s, a mało który dostawca je ma. 

 

Mam w domu 650 Mb/s i przejście nawet na 1 Gb/s nie ma żadnego sensu - podczas testów max jaki wyciągałem to okolice 800-850 Mb/s - i to tylko na wybranych serwerach. Wczoraj ciągnąłem 50 GB z Epic Games i leciało równe 250-270 Mb/s. Nawet na Steam jest problem z uzyskaniem więcej niż 60-65 MB/s, co daje okolice 500 Mb/s. Karty sieciowe i urządzenia aktywne 10 Gb/s to pieśń (stosunkowo) odległej przyszłości, a posiadanie takiego sprzętu w domu to dopiero połowa sukcesu - cały czas pozostaje jeszcze druga strona.

 

Wprowadzenie takiego łącza  do oferty było dla Inei zagrywką czysto marketingową, a realna możliwość jego wykorzystania jest mocno dyskusyjna.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, oczywiście - bo wśród Klientów Inei są sami architekci siedzący po 15 w  jednym budynku, współdzielący łącze i ładujący dziesiątki GB w chmurę...
 
Pracuję w telko b2b od prawie 15 lat i standardem w biznesie są obecnie łącza symetryczne rzędu 100-200 Mb/s. Nawet duże biura rzadko mają coś więcej niż 300-500 Mb/s. Jarając się tymi 10 Gb/s zapominacie, że jest to usługa dedykowana dla Klienta indywidualnego i nie jest ona objęta jakąkolwiek gwarancją CIR czy SLA, a dla tych wspomnianych 15 architektów dostępność usługi będzie raczej ważniejsza niż hipotetyczne 10 Gb/s. Tym bardziej, że ta przysłowiowa "chmura" również musiałaby mieć łącze co najmniej 10 Gb/s, a mało który dostawca je ma. 
 
Mam w domu 650 Mb/s i przejście nawet na 1 Gb/s nie ma żadnego sensu - podczas testów max jaki wyciągałem to okolice 800-850 Mb/s - i to tylko na wybranych serwerach. Wczoraj ciągnąłem 50 GB z Epic Games i leciało równe 250-270 Mb/s. Nawet na Steam jest problem z uzyskaniem więcej niż 60-65 MB/s, co daje okolice 500 Mb/s. Karty sieciowe i urządzenia aktywne 10 Gb/s to pieśń (stosunkowo) odległej przyszłości, a posiadanie takiego sprzętu w domu to dopiero połowa sukcesu - cały czas pozostaje jeszcze druga strona.
 
Wprowadzenie takiego łącza  do oferty było dla Inei zagrywką czysto marketingową, a realna możliwość jego wykorzystania jest mocno dyskusyjna.
I to jest błędne myślenie klienta - zamiast dopłacić te kilka złotych i mieć 300 lub 600mbps by mieć już spory zapas,to im szkoda i biorą 100. W Poznaniu centusie to pewnie biorą, ale są inni klienci myślący trochę bardziej do przodu.

A co do łącz w firmach tk się zgadzam - my w firmie, od maja będziemy mieć światło z Inei, do tego 4 adresy IP, i sla na dobrym poziomie. Koszta takiego łączą sa z lekka inne niż dla klienta końcowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy trzeciego świata - bo operator oferuje więcej niż ja jestem w stanie wykorzystać. Kto będzie chciał 10Gb to weźmie 10Gb, komu starczy 1Gb ten weźmie 1Gb. Nikt nie zmusza do brania najdroższej oferty, ale co tam, przyczepię się. Jako administrator sieci z zawodu, uważam że daje do ciekawe możliwości i pole do manewru. Póki co nie mam możliwości sprzętowych do wykorzystania 10Gb, ale przy kolejnych inwestycjach jest się już świadomym, że istnieje łącze, które daje takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...