Jump to content

Realok

Users
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About Realok

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

69 profile views
 1. Realok

  INEA

  Ale na co i na jaki zapas? Nie oszukujmy się - typowy domowy użytkownik wykorzystuje łącze internetowe do onetu, facebooka, Netflixa, aktualizacji na konsoli czy PC i do gier (w których ważny jest ping a nie pasmo). Jeżeli ktoś podchodzi do tematu racjonalnie to wybierze 100 czy 200 Mb/s zamiast 600, które i tak nie są mu do niczego potrzebne. Poza tym zaleta FO jest taka, że jak pojawi się potrzeba to wtedy można myśleć o upgradzie, zamiast "z góry brać na zapas, bo może kiedyś do czegoś się przyda" Nie wiem o jakich problemach piszesz i kto się niby czepia. Każdy wybierze to co będzie chciał. Jeżeli jesteś administratorem sieci to zakładam że w jakiejś firmie, a my nie o tym piszemy. Łącze 10 Gb/s jest do domu i standardowa "inwestycja" Kowalskiego to jakiś AP - a to pewnie też w mniejszości, bo większość korzysta z urządzenia dostarczanego przez dostawcę. Mało kto w dzisiejszych czasach kupuje cokolwiek więcej do domu. Super, że jest opcja tych 10 Gb/s, ale nie ma się co wielce ekscytować bo jest to raczej ciekawostka niż usługa, którą można by realnie wykorzystać. Mam te 650 czy 600 Mb/s i w sumie nic by się nie stało jakbym zszedł na chociażby 300 Mb/s. Płacę jednak za komplet usług tak mało, że nawet nie chce mi się cokolwiek z tym zrobić - 79 zł za tv, internet z zewnętrznym IP, AP oddzielnego od ONT, multiroom i telefonię z której nie korzystam. Umowa kończy mi się w połowie roku i nie przewiduję, żeby Inea zaproponowała mi cokolwiek ciekawszego. Muszę tylko sprawdzić w umowie czy po lojalce ceny pozostają bez zmian - jeżeli tak, to pozostanę przy tym co mam. Jestem pod tym względem całkowicie usatysfakcjonowany
 2. Realok

  INEA

  Tak, oczywiście - bo wśród Klientów Inei są sami architekci siedzący po 15 w jednym budynku, współdzielący łącze i ładujący dziesiątki GB w chmurę... Pracuję w telko b2b od prawie 15 lat i standardem w biznesie są obecnie łącza symetryczne rzędu 100-200 Mb/s. Nawet duże biura rzadko mają coś więcej niż 300-500 Mb/s. Jarając się tymi 10 Gb/s zapominacie, że jest to usługa dedykowana dla Klienta indywidualnego i nie jest ona objęta jakąkolwiek gwarancją CIR czy SLA, a dla tych wspomnianych 15 architektów dostępność usługi będzie raczej ważniejsza niż hipotetyczne 10 Gb/s. Tym bardziej, że ta przysłowiowa "chmura" również musiałaby mieć łącze co najmniej 10 Gb/s, a mało który dostawca je ma. Mam w domu 650 Mb/s i przejście nawet na 1 Gb/s nie ma żadnego sensu - podczas testów max jaki wyciągałem to okolice 800-850 Mb/s - i to tylko na wybranych serwerach. Wczoraj ciągnąłem 50 GB z Epic Games i leciało równe 250-270 Mb/s. Nawet na Steam jest problem z uzyskaniem więcej niż 60-65 MB/s, co daje okolice 500 Mb/s. Karty sieciowe i urządzenia aktywne 10 Gb/s to pieśń (stosunkowo) odległej przyszłości, a posiadanie takiego sprzętu w domu to dopiero połowa sukcesu - cały czas pozostaje jeszcze druga strona. Wprowadzenie takiego łącza do oferty było dla Inei zagrywką czysto marketingową, a realna możliwość jego wykorzystania jest mocno dyskusyjna.
 3. Realok

  INEA

  Właśnie w taki sposób wynegocjowałem to co mam teraz Złożenie wypowiedzenia i rozmowa z DUA to podstawa w negocjacjach z Ineą.
 4. Realok

  INEA

  Ile ludzi, tyle opinii. Ja mam obecnie symetryczne 600 Mb/s + zewnętrzne IP + osobny AP + pakiet TV Ekstra + dodatkowy multiroom (nie PVR) + telefon bez limitu (nie podłączony) i płącę za to 79,90 zł. Umowa na połowy tego roku, jednak nie spodziewam się lepszych warunków. TV oglądamy rzadko - teoretycznie mógłbym nawet bez większego bólu z niej zrezygnować, jednak za sam internet płaciłbym praktycznie te same pieniądze więc jest jak jest. W tych pieniądzach NIGDZIE nie dostanę nic lepszego. Jestem zadowolony
 5. Realok

  INEA

  Osobiście nie narzekam na ofertę tv bo nie jest ona moim priorytetem. Jestem tylko ciekaw nadchodzącej wersji 4k - przede wszystkim ile i które kanały będą w tej wersji. Ciekaw jestem również ceny za ten wariant - powyższe kwestie będą decydowały o atrakcyjności tej oferty i o tym czy warto będzie przerzucić się na 4k. Sam krok z symetrią łącza rewelacyjny i generalnie w ten sposób Inea odskoczyła konkurencji - póki co nie mam do czego tego wykorzystać, ale jak to mówią "fajnie jest mieć"
 6. Realok

  INEA

  A to OK. Zrozumiałem, że chodzi Ci o koncentryk pomiędzy ONTkiem, a tunerem
 7. Realok

  INEA

  Przeźmierowo - łącze lata już w symetrii - 650/650 Mbps. Generalnie szok i niedowierzanie Tydzień temu jak inni zgłaszali to u mnie nadal było 650/60. Dzisiaj po Waszych wpisach sprawdziłem ponownie i jest jw. Jak wprowadzą 4K to już w ogóle będzie szał. Nie wiem tylko, czy ja będę mógł z tego skorzystać, bo tuner mam od ONT podpięty po koncentryku, a ktoś pisał, że 4K będzie tylko w IPTV.
 8. Realok

  INEA

  Tak, mam multiroom. Za modemem mam normalny rozdzielacz na bodajże 6-8 wyjść po całym domu, z czego podpięte mam póki co dwa tunery. Wszystko działa bez problemu.
 9. Realok

  INEA

  Ja mam GPON na Alcatel-Lucent 241g-b - światło do modemu, a od niego normalnie koncentryk, czyli nie IPTV. Zrobiłem restart modemu, ale niestety nie załapałem się na testy.
 10. Realok

  INEA

  @longhigh i @sebap Jaki macie pakiet internetu? 1 Gb/s? Ja mam 650/60 po GPON i przed chwilą test pokazał 645/57 Mb/s - może testują tylko na łączach 1 Gb/s.
 11. Realok

  INEA

  Dłużej będziesz nad tym myślał niż zajmie Ci złożenie wypowiedzenia. Składaj papier, a w ciągu 1-2 dni ktoś się odezwie - będziesz wiedział z pierwszej ręki. Do mnie dzwonili po godzinie od złożenia wypowiedzenia
 12. Realok

  INEA

  10/10 Gbps to kosmos więc proszę nie mówcie, że ktoś potrzebuje taką przepustowość w domu. Oczywiście w piku kilku minutowym być może częściowo i czasami wysyci taką usługę, ale chodzi o realną potrzebę. Jak już ktoś napisał kilka postów wcześniej - obecne 650/60 to w 99% max co realnie można wykorzystać. Również testowałem 1Gb/s z Inei i był problem z wybiciem się wyżej niż 800 Mb/s więc pozostałem przy 650/60 Mb/s. Bardzo dobrze, że Inea wprowadza takie usługi jednak jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy który ma pozwolić błysnąć w mediach. Realnie zamówi to promil Klientów.
 13. Realok

  INEA

  PS4 ma bodajże GE więc nawet przyjmując, że jest w stanie rzeczywiście pobierać z taką prędkością (a nie jest) to i tak pobranie 100GB zajęłoby około 13,5 minuty Chyba, że Inea wie już coś o wersji na PC to wtedy zmienia to postać rzeczy
 14. Realok

  INEA

  Oczywiście, że zagranie czysto marketingowe. Osobiście nie widzę u siebie zastosowania dla takiej przepustowości. Już samo zorganizowanie LAN dla takiej przepustowości jest sporym wyzwaniem (i kosztem). Mam 650/60 i na tą chwilę jest to chyba optymalne kosztowo rozwiązanie. Miałem testowo przez 1,5 miesiąca 1 Gb/s i wielkiej różnicy nie widziałem - odczuwałem już nawet przycinanie pasma wydajnością urządzeń w LAN (a korzystam ze swojego routera Mikrotika).
 15. Realok

  INEA

  Badziew, którego większość nigdy w życiu nie włączy.
×