Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio  "walczyłem" z działem technicznym INEI. Przenosiłem cztery numery telefonu komórkowego. Trzy poszły gładko 10 grudnia. Okazało się, że ktoś z działu zajmującym się przenoszeniem telefonów dał "ciała" i nie przesłał odpowiednich dokumentów do poprzedniego. Dalej wydzwaniałem i w końcu podano datę 10.01.2019r. No i miało być już wszystko OK, przyszedł wyznaczony termin i... cisza. Telefon "ogłuchł" 10 stycznia i komunikat po wybraniu numeru: "numer nie istnieje". Myślałem, że mnie szlag trafi! Zaczęła się gehenna, codzienne telefony do działu technicznego i za każdym razem inne tłumaczenie! Kiedy będzie działał, nie wiadomo. Czekać. Już 17-tego o godzinie 00:30 numer został aktywowany.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście, liczne literówki! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie umowy - internet - info. Niestety na papierze jedno, w życiu co innego. Przy przedłużeniu umowy na kolejne 2 lata cena za internet 300/300 Mb wyniosła mnie 59,90. Pan mnie poinformował, że to co napisane w promocji na papierze to nie dotyczy mnie. Jestem jakiś gorszy, inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  nowy rok jakby juz sie na dobre zagoscil ... a tu ani widu ani slychu o jakichs nowosciach w " INEA " 4k , oferta tv w internecie IPTV , nowa platforma z kanalami 4k , tresci 4k po swiatlowodzie , IPTV 4k , nagrywanie w chmurze , dekoder 4k  , podwyzki cen  - tyle nowosci na szkoleniach walkowali i cisza ... ech !! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korni007 napisał:

E tam IPTV, nie wiem co wszyscy jesteście tak w to zapatrzeni. To jest technologia która dopiero raczkuje, i dla kogoś kto lubi być zmuszonym do oglądania na szrocie od operatora.

Ta technologia jest już dojrzała. Pretensje miej do producentów TV, którzy mają oprogramowanie do IPTV a wstawiają go tylko do modeli biznesowych (hotele,restauracje, bary, szpitale itp) których raczej nie kupisz w normalnym sklepie. Cho.ler.a wie czy nie mają jakiś cichych porozumień z dostawcami tradycyjnej TV DVB, by jak najbardziej utrudniać rozwój IPTV.

 

IP to przyszłość i rozwój dla nas wszystkich.

 

Netia chociaż by chciała się dogadać w kwestii zmian w oprogramowaniu TV, by ich TV mogła być świadczona bez dekodera. Samsung, LG, Sony i TCL dali warunki chore. Nie do przyjęcia.

Orange z tego co wiem też coś tam negocjował.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, korni007 napisał:

E tam IPTV, nie wiem co wszyscy jesteście tak w to zapatrzeni. To jest technologia która dopiero raczkuje, i dla kogoś kto lubi być zmuszonym do oglądania na szrocie od operatora.

Bardziej mnie interesuje co zrobią z dvb-c - jakie zmiany, co dodadzą default_wink.png

 

 

dvb-C co sie ma tu zmieniac - minimum do minimum - ta kwestia ma byc tylko dla " max wygodnych " i nic wiecej , plan byl by  moduly CAM byly dwustrumieniowe by chociaz nagrywac jedno ogladac drugie - takie minimum z ciut wiecej - iptv plan jest byl ?? o nagrywanie w chmurze glowny nacisk na to wlasnie  - dekoder 4k  dysk min 1TB , dekodery 4k bez dysku ale tez jako PVR - dezycje nie podjete co w praktyce wejdzie , multiroom po sieci kazdy dekoder ma dostep do nagran glownych jak i moze sam nagrywac - ale najwazniejsze ze te wszystkie smaczki nowinki tylko i wylacznie po swiatlowodzie !!!! INEA wie ze jest maximum awaryjna , ze jej PR w wlkp nie jest taki jaki sobie by zyczyla - zarzad takze - stad prowadzone statystyki obserwacje ze tylko i wylacznie swiatlowod i nowosci - pratycznie jest BEZAWARYJNY - odsetek awarii byl ale nie tak jak na miedziakach starych za czasow KOMY - po zmianie wlasciciela wiele wewnatrz sie " dzialo  , szkolilo , testowało " BOOT ktory czasami jak BOOT odpowiadal szeptal ze wkrotce cos sie zmieni gdy wchodzilo swiatlo 10Gb , pozniej symetryk ... trzeba czekac - naraz wszystko nie wejdzie - zmiany jednak beda ;) 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tajemnicą żadną. Sami zresztą o tym kiedyś też pisali bodajże na Twitterze. Poza tym to ogólniki nic nie znaczące.

Telewizory IPTV możesz spotkać w takich miejscach.

Przykro że niestety tak jest :/

 

20 minut temu, patryszq napisał:

swiatlowod - pratycznie jest BEZAWARYJNY

Potwierdzam, światłowód chyba praktycznie w każdej firmie jest bezawaryjny. Mam od 2010 roku.

 

Ogólnie mogli by na światłowodach dawać też i DVB-C ale każdy operator wie,że ONT COMBO z wejściem CATV są droższe i gorsze. Bo jest mało takich modeli. Zdecydowanie mniej niż bez CATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na większości lokalizacji dawali DVBC po światłowodzie, przestali na dobre przy budowie wspólnej sieci z Orange, która zresztą na większości lokalizacji jest dostępna tylko dla klientów Orange.

 

lukimann, nie wiem o co masz pretensje, jeśli to byłaby wiedza normalnie niedostępna (choć w tym przypadku nie jest) to chyba dobrze, że się dowiadujesz czegoś, czego normalnie byś się nie dowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pincet napisał:

Do tej pory na większości lokalizacji dawali DVBC po światłowodzie, przestali na dobre przy budowie wspólnej sieci z Orange, która zresztą na większości lokalizacji jest dostępna tylko dla klientów Orange.

A to nie jest tak,że to sieć budowana za środki ue/popc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radier napisał:
Tam, gdzie wygrali przetarg na budowę w ramach POPC. Mają osobną infolinię do tych zapytań.

 

Nie wszędzie. Na stronie POPC jak byk jest moja wioska. Ostatnio do nich dzwoniłem się zapytać, jak zaawansowanie prac to pan powiedział, że powiat żąda za dużo kasy za przekopy w pasie jezdni (czy jakoś tak) i na razie nie będzie światłowodu.
Powiat Ostrowski... Obstawiam, że Promax maczał w tym palce, w końcu to dla nich konkurencja, a oni swoim światłowodem maja żałosny zasięg.
Więc ci którzy, co  myślą, że będą to radzę się upewnić na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 22:40, djadijos napisał:

A to nie jest tak,że to sieć budowana za środki ue/popc??

Praktycznie każda sieć jest budowana za środki UE :) Nie zmienia to jednak faktów, że nakładki światłowodowe budowane ostatnio w Poznaniu:

- nie są podłączone pod VO, więc można korzystać tylko z IPTV,

- były budowane przez Ineę,

- na części z nich (większości?) nie można jeszcze korzystać z usług Inei, a z usług Orange już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...