Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym psują sobie marketing i szanse pozyskania nowych klientów dodając coś nowego do oferty, a nie nagłaśniając tego - dziwne.

W sumie już z przyzwyczajenia raz na miesiąc skanuje kanały, z nadzieją, że może coś zmienią/dodadzą, bo bazując o ich stronę główną wszystko jest z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu rzecz, strona www. Poziom prowadzenia tego kanału informacji, jakże ważnego w dzisiejszych czasach. Braki w informacjach, nieczytelne informacje. Brak porządnej listy kanałów, od lat o tym piszemy. Żeby zdobyć częstotliwość jakiegoś kanału trzeba się prosić!!! To są jakieś jaja.

Kiedyś na moje pytanie dlaczego strona www jest taka nieczytelna i nieaktualna otrzymałem odpowiedź, że robi to zewnętrzna agencja i w zasadzie INEA nie ma na to wpływu. Jak to usłyszałem to po prostu załamałem ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ta firma zewnętrzna robi to charytatywnie i wg własnego uznania - a kontroli nad tym obszarem brak.

Wystarczy, że wejdzie się na stronę pierwszej lepszej konkurencji i podpatrzy się jak zbudowana jest forma przekazu do klienta.

Osobiście podoba mi się strona sieci kablowej Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie zgodze z kolegami - strona jest mega nieczytelna. A druga sprawa - cennik na stronie jest podany dla lokalizacji domyślam się Poznańskiej, a z tego co mi wiadomo w innych rejonach ceny są inne,niz te na stronie.

Dopiero dodali TVP HD? Wcześniej nie było? A myślałem że inea jest najszybsza jeżeli chodzi kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Toya tłumaczenie powodu przyspieszenia wysyłania ma od lat oklepane:

" ... i coraz większej aktywności użytkowników „w chmurze”. "

Za czasów ICP i grup dyskusyjnych były głosy aby przyspieszyli z uwagi na własne serwery u co niektórych userów, w tym za dodatkową rozsądną opłatą. Nie widzieli potrzeby i monitorują zapotrzebowanie. Zapotrzebowanie na upstream do chmur jak wiemy dawno wzrosło, a obecną odpowiedzią na zjawisko większego zapotrzebowania byłoby wprowadzić bliżej symetrii niż nadal asymetrii.

 

 

Odnośnie przepływu informacji na drodze Inea -> abonent to może korzystacie z przestarzałych ( :rolleyes:  ) kanałów informacyjnych. W tygodniu otrzymałem e-maila o treści:

 

W INEA troszczymy się o naszych klientów najlepiej, jak to możliwe. Dlatego powstała aplikacja mobilna, która zapewnia całodobową opiekę, ułatwia kontakt i daje wiele innych korzyści.
Pobierz aplikację i zacznij korzystać!
Zarządzaj swoim kontem INEA za pomocą telefonu.

POBIERZ JUŻ DZIŚ I:
    dzwoń 24h na dobę
    odbieraj powiadomienia o specjalnych okazjach dla obecnych klientów INEA
    aktywuj usługi dodatkowe
    bądź Eko - pobieraj i opłacaj fakturę on-line
    sprawdzaj szczegóły umowy
    śledź informacje o awariach i postępach w naprawie

WKRÓTCE:
    oceń jakość obsługi klienta i serwis usług
    rozmawiaj przez live chat
    zamów rozmowę z konsultantem

 

Jako, że smartfona z Windows 10 Mobile traktują jak zabytek nie przetestuję (podobno) nowości, ale sądząc po Waszych komentarzach ten kanał przepływu informacji również zalicza się do "Wykluczenia cyfrowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark :) 
 

Pakiet Komfort z netem 250mbps lub FIBER 300mbps jest za 59,90zł
Pakiet Ultra z netem 250mbps lub FIBER 600mbps jest za 79,90zł

 

Jak nie ma możliwości technicznych na 250mbps to dają 100mbps, ale cena się nie zmienia. 

 

Ale teraz znalazłem info, że jak zgłoszę się do INEA i poproszę o to, by zamontowali ich skrzynkę w domu wielorodzinnym to nie poniosę żadnych opłat, ponieważ koszty budowy światłowodu leżą w całości po stronie INEA. Dopiero od momentu korzystania z ich usług są pobierane opłaty. Dla porównania : kiedyś jak dzwoniłem z ciekawości do Vectry, by się spytać ile kosztuje budowa skrzynki to mi wyskoczyli z ceną 10 tysi :D

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę przyszłym klientem Inea. Interesuje mnie Internet i tak się składa, że za płotem mam ich skrzynkę, więc w grę wchodzi światłowód.
Obecnie gdzie mieszkam mam neta od MMP 60 Mb/s i płacę 20 zł, ale raczej wątpię żebym taką cenę wyrwał u Inea.... Najtańsza opcja to Fiber 100 Mb/s za 0 zł do 4 miesięcy, potem 49,90 zł? Czy da się zejść z tej ceny? Pewnie korzystniej wyjdzie skorzystanie z promocji "Słoneczna Okazja v2.0"?
Swoją drogą czy wiadomo jaki sprzęt dają w tej promocji? Model routera oraz dekoder? I czy można zrezygnować z dekodera na rzecz modułu CAM? Jest możliwość wyboru modemu/routera i który polecacie?

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość wyboru modułu zamiast dekodera jest zależna od tego, jakim sposobem jest dostarczana telewizja. Inea na światłowodach dostarcza ją dwojako - na części lokalizacji jest tylko IPTV, na części do modemu światłowodowego podłącza się koncentryk i wtedy moduły są dozwolone.

Niebardzo Cię rozumiem - piszesz o tym, że Inea mogłaby wprowadzić dekoder 4K, ja Ci piszę, że nie ma treści, a Ty piszesz, że jest np. 11 w Orange. Chcesz oglądać za pomocą dekodera Inei treści od Orange?

Ale to jest logiczne. Przecież nie wprowadzą kanału 4K zanim wprowadzą dekoder. Dekoder 4K będzie dostępny w Inei pewnie w tym roku (już od paru miesięcy mają wybrany model), 4K będzie tylko po IPTV. Mogę się założyć o to, że jak go wprowadzą to będą dostępne też kanały 4K ;)

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o router/modem tu jest pełna lista wyboru: https://www.inea.pl/obsluga-klienta/instrukcje-i-pomoc-techniczna/internet ?

Alcatel-Lucent / Nokia G-240W-A

Alcatel G-241W-A

Alcatel I-241W-S

Genexis Titanium-48

Huawei EchoLife HG8245H/HG8247H GPON Terminal

MODEM OPTYCZNY GPON I-241G-Q / I-240G-P

 

Coś z tego jest warte uwagi?

 

Czy może wziąć od nich jakiś modem bez wifi i kupić swój własny porządny router?

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerować przy zamawianiu można, ale najczęściej otrzymuje się to co technik posiada. To co możesz wybrać to PVR/HD/CAM (CAM nie jest dostępny w przypadku IPTV).Co do modemów optycznych to można je jeszcze podzielić na dwie grupy. Huawei jest na sieci dofinansowanej przez UE, reszta na pozostałych obszarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będą podłączać z popc na jesień. Tak mi facet na infolinii powiedział. Już nawet kupiłem z miesiąc wcześniej router pod fiber specjalnie akurat w promocji xD. Czekam z niecierpliwością, chociaż trochę mniej niż wcześniej, bo nie wiem czemu coś stabilne pingi nagle moja radiówka trzyma i mniej pakietów gubi. Ciekawe dlaczego. Czy że stracą klienta czy się do tych światłowodów podłączyli -  nie wiem.

Mam pytanie: ile oni aktualnie chcą za fiber na dzień dobry w popc.? 70zł za 300 Mbit?. Czy te promocje o których piszecie można dostać w popc? Te osoby co pytałem słono płacą i może dało by się coś ugrać, ale prędzej tu się dowiem.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy pojawił się w ofercie inea jakiś nowy dekoder z nagrywarką?

Aktualnie posiadam model ADB taki czarny i średnio jestem zadowolony z jego płynności działania, mam wrażenie że ledwo dźwiga oprogramowanie które ma.

Czasami po wciśnięciu EPG nie widząc listy programów na niektórych kanałach.

Wcześniej miałem biały (nie wiem jakiego producenta) tam była katastrofa, zwieszał się, freezy łapał. Ale pod EPG lista była zawsze kompletna.

Pytam bo w drugim mieszkaniu mam nc+ i dekoder z nc+ jest o sto lat świetlnych szybszy i nie ma żadnych niedoróbek które bym widział.

 

Ewentualnie czy ktoś podpowie mi czy mogę zastosować swój dekoder? INEA twierdzi że nie.

A chciałem kupić coś porządnego za około 1000zł żeby oddać im ADB i jechać na swoim. Można tak? Czy tak jak technik inea twierdzi nie.

Edytowane przez TalRash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...