Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

30 kwietnia konczy mi się umowa,telefon do DUK i propozycja oferty net100/10,pakiet ultra,6xC+,multirom za 140 zl ..Obecnie za net60/10 pakiet komfort ,6xC+ ,multirom płace 155zł..Oferta bez wypowiedzenia.

Ja dostałem to co Tobie dają (100Mb i Ultra+multi), bez Canal+ za 79,80 (po wypowiedzeniu), 6xCanal+ jest za 39,90, więc spokojnie żądaj ceny poniżej 120.

Bez wypowiedzenia za 130 dawali net300Mb, Ultra z multiroom, Canal+ (nie pamiętam czy 6 czy 8, mam gdzieś nagranie rozmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 3 TV to przesada, aby na ekranie było rozczarowanie.

Zmieniałeś ustawienia na swoje oko, czy to fabryczne nieco zmodyfikowane?

Smużenie jeszcze da się wytłumaczyć dla sport i dynamicznych filmów, ale przeskalowanie z HD do UHD nie powinno dawać silnego dyskomfortu, z SD do UHD to trudniejsza sprawa. Rozmycie/otoczka to efekt ostrości i kontrastu w połączeniu z procesorami/polepszaczami obrazu, poeksperymentuj z tymi ustawieniami bo mając na maxa można takie coś uzyskać, zwłaszcza gdy przykłada się uwagę do ostrych krawędzi. Ostatnio oglądałem obraz na nowym Samsungu z TV naziemnej i przyznam, że na domyślnych ustawieniach mnie nie zachwycał, po lekkiej korekcie już było lepiej. W zależności od oświetlenia obraz na pierwszym planie był żyleta, a tło dostawało też mgiełki, zmiana ustawienia kontrastu dynamicznego poprawiła ten efekt. Na większą zabawę nie miałem czasu więc tyle w skrócie.

Spróbuj pobrać znane z marketów filmy z dużym królikiem:

http://bbb3d.renderfarming.net/download.html

Wyświetl je na ekranach (Standard 2D) i zobacz co widać. Jeśli będzie OK, to wiesz że TV są sprawne i obraz nieprzesterowany. Na tym materiale możesz dostroić obraz (korzystając podczas odtwarzania z opcji Pauza; < ; >) i jeśli TV mają, a zwykle mają, zapisz ustawienia dla wszystkich źródeł obrazu i potem możesz dostroić oddzielnie dla TV, HDMI, i USB. W domowych warunkach wymaga to czasu i nieco kompromisów, ale końcowe efekty dla wymagających dają zadowolenie. W necie są też obrazy ułatwiające kalibrację ekranów.

 

Ustawienia wg moich preferencji a co ciekawe po wizycie technika i kilku ciepłych słów z mojej strony zauważyłem polepszenie obrazu. Pewnie coś porobili na "zewnątrz" bo widzieli , że klient nerwowy :) Ale i tak nadal walczę Na blue-ray obraz brzytwa. Pobawię się jeszcze z ustawieniami i powyłączam polepszacze obrazu . Ponowie swoje pytanie może ktoś zna jakiegoś speca od TV z Poznania, który by ocenił jakość sygnału i obrazu celem konfrontacji z kablówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówka ma to do siebie że bitrate kanałów jest żenująco niski. Mam East West i tutaj kanały HD potrafią mieć po 6-7mb bitrate, a SD nawet i 2mb, gdzie na satelicie HD maja od 10 w górę.
Niestety im mniejszy bitrate tym gorsza jakość kanału i dopisek "HD" w nazwie kanału wtedy niewiele daje.

Teściu ma nc+ i gdy jestem u niego to aż nie wierzę, że kanały HD są tak dobrej jakości.. A u mnie kicha.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwoje babka wróżyła. :) To jest właśnie różnie, nie chce się powtarzać, ale już w jednym z wątków to pisałem i nawet chwaliłem INEA, bo niektóre stacje mają lepszy przesył niż przez SAT nc+, może to dlatego, że TV kablowa otrzymuje sygnał od nadawcy światłowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie zależy od kablówki. Moja niestety to jakiś żart. Alternatywy nie mam, dlatego będę chyba uciekać do CP.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spróbuje bez wypowiedzenia, bo tutaj są wpisy co "dają" bez :)https://forum.satkurier.pl/topic/231-inea-pozna%C5%84/page-990?do=findComment&comment=1349213 .

Nie ukrywam że oferty [i ceny] w podawanych tam konfiguracjach, byłyby jak najbardziej satysfakcjonujące dla mnie.

A dopiero jak będzie lipa, to "zaświece" wypowiedzeniem w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumomowicze: od ok. miesiąca posiadam INEĘ i mam pytanie: dlaczego nie mogę oglądać INEA online na kompie? Tzn w każdej przegladarce (Chrome i FF) po kliknięciu na "oglądaj" wyskakuje komunikat: "do oglądania mat. video potrzebny jest dodatek MicrosoftSilverlight, zainstaluj".

Chodzi o to że mam Silverlight a i tak nie działa mi INEA online.

Jaki jest tego powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy mi się umowa z CF i myślę czy nie przejść do Inei( mimo iż mam światłowód tylko z ich oferty mogę skorzystać ) dlatego mam kilka pytań.

Multiroom kosztuje 10 zł dla 1 dodatkowego dekodera czy niezależnie od ilości ?

Są jakieś znizki dla przechodzących z konkurencji ?

Można ustawić listę kanałów by ustawić według swojego uznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy mi się umowa z CF i myślę czy nie przejść do Inei( mimo iż mam światłowód tylko z ich oferty mogę skorzystać ) dlatego mam kilka pytań.

Multiroom kosztuje 10 zł dla 1 dodatkowego dekodera czy niezależnie od ilości ?

Są jakieś znizki dla przechodzących z konkurencji ?

Można ustawić listę kanałów by ustawić według swojego uznania ?

Multiroom jest 10 zł za sztukę w większości pakietów. Jedynie w przypadku tzw. pakietu ekskluzywnego pierwszy multiroom jest za 0zł. Oferty są różne, ale o ofercie typowo dla osób przechodzących nic mi nie wiadomo. Zamawiając przez neta masz miesiąc aktywacyjny i 3 pełne za 0zł. Listę kanałów można ustawić zarówno na modułach CAM (jeśli TV ma taką funkcję) jak i na dekoderach. Czasami przy zmianach w parametrach niestety trzeba ją ustawiać od nowa. Co do IPTV, które poruszył andi jest to prawda ale tyko na części terenu (głównie to poznańskie Rataje), na większości jest dostępna możliwość korzystania z instalacji od modemu po koncentryku i korzystania z CAMa. Jeśli będziesz zamawiał przez neta lub telefon i coś będzie nie po twojej myśli to zawsze możesz odstąpić w ciągu 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poznaniak89

Tak masz rację, tego nie dopisałem. Chodzi o lokalizację Rataje. Zastanawia mnie....dlaczego, mieszkańcy Rataj są w gorszym położeniu od pozostałych?

Mi kiedyś INEA odpisała, że IPTV to nowsza technologia dająca np. dostęp do nowych usług na dodatkowych tv, np. VOD.

Niemniej uważam, że to klient powinien mieć wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód na Ratajach z tego co wiem był budowany po podpisaniu umowy z Orange na dzierżawę łącz i mam wrażenie że to było robione pod nich, a oni świadczą także tylko IPTV. Drugi powód jaki jestem w stanie sobie wyobrazić po tym co tobie napisali to być może w tej technologii podobnie jak Orange będą świadczyć kanały 4K w przyszłości.

Co do wyboru technologii przez klienta to tam gdzie jest dostępne IPTV i koncentryk to raczej można się z technikiem dogadać. Na Ratajach sygnał "dla koncentryka" nie jest puszczany w swiatłowodzie dlatego tam nie ma wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom działa tylko po IPTV czyli jeśli masz instalacje koncentryczną to zapomnij o MR chyba że nie ma dla Ciebie problemu ciągnąć nowy kabel. Równocześnie zapomnij np o module CAM....będzie wyłącznie dekoder

Ja mam koncentryk i mam multiroom i mam 2 moduły cam... co Ty człeku chrzanisz??? Tylko koncentryk, tylko moduły i multiroom działa jak ta lala, u mnie na dwóch tv, u sąsiada na czterech... (ma cztery moduły...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...