Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

City Net w pakiecie Start za 55 PLN ma TVN Fabuła HD, Planete+ HD, Domo+ HD, Animal Planet HD, Paramount Channel HD, Ale Kino+ HD, Universal Channel HD i kilka innych. Inea z pakietem podstawowym wygląda żałośnie. Co prawda w CN nie ma kanałów sportowych w HD (Polsat, Eurosposrt), ale bez problemu za dodatkowe 16 PLN mozna je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po ponad 6 latach opuściłem Inee i póki co nie żałuję. Nikt z utrzymaniowki nie zainteresował się klientem który co roku płacił 1,5 tysiąca złotych. Przeszedłem do Neti i póki co po jednym dniu jestem bardzo zadowolony. Podam może plusy i minusy: Największy plus to dużo bogatsza oferta programowa : TCM 24h, Paramount, Discovery Historia, Sportklub,FightKlub, Viasaty x 3, Mezo , wszystkie BBC w hd, History Hd, Travel Channel w Hd, Axny, Fox Comedy HD, Comedy Central Hd,Cinemaxy tańsze, Extreme i.t.d , sprawnie działający i nowoczesny dekoder, Giganagrywarka, pół roku telewizji i internetu za 2 zł. Potem za interesujące pakiety z Hbo i Canal + z Internetem i giganagrywarka wyjdzie mi około 150 zł. Z tego co miałem w Ineii to jedynie Nsport, Brava i Adventure mi żal. Jakość obrazu porównywalna. Niektóre kanały lepsza jakość w Inei inne w Neti. Dodam jeszcze że tv w Neti ma jakieś pół minuty opóźnienia w przekazie ze względu na zastosowana technologie. Osobiście polecam jako alternatywę dla "monopolisty"

 

Mojemu ojcu kończy się umowa (a od wielu lat jest w Inei i płaci teraz 210 zł. za trzy-pak na miesiąc), więc skontaktowałem się z utrzymaniówką Inei. Zaproponowali obniżkę 20 zł., zatem 190 zł. na miesiąc. Śmieszna propozycja. I śmieszne podejście. W ogóle nie starali się negocjować, odpowiedź była na zasadzie: "nie, to nie". Rozbestwił się nam ten monopolista. Wysłałem ojca do biura, żeby rozwiązał umowę. Ciekaw jestem czy jeszcze zadzwonią. Oni są nienormalni. Nie zależy im na klientach, którzy rocznie ładują w nich ponad 2 tys. zł. Przeniosę zatem ojca do Netii. Tam proponują o wiele lepsze warunki. I można dowolnie dobierać pakiety (w Inei Canal Plus można wziąć tylko z poziomu Super HD). Sumarycznie wyjdzie ojcu jakieś 140-150 zł. miesięcznie za ponad 100 kanałów Tv (w tym pakiet Canal Plus), 50 mb Neta i Telefon stacjonarny no limit. W Inei - 190 zł. Poza tym Netia ma Mezzo, BBC Earth HD, History HD, Viasaty i Paramount. Jak ja żałuję, że wiąże mnie jeszcze wiele miesięcy umowy z tymi monopolistami... Zabrali mi ulubione Mezzo, teraz totalnie olali ojca - zawiodłem się na nich na całej linii. I będę Ineę odradzał wszystkim, na każdym kroku. Choć oczywiście Netia też może mieć swoje wady, które wyjdą dopiero w praniu.

 

I jeszcze pytanko do forumowiczów - zna ktoś jakieś kablówki świadczące usługi Tv+Internet na poznańskich Ogrodach? Poza Ineą i Netią oczywiście. Bo nie mogę się nigdzie takowych doszukać. A bardzo jestem ciekaw czy jest jeszcze jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko w 90% budynków wybudowanych w Poznaniu przed 2000 rokiem jest maksymalnie jedna kablówka + kable Orange i Netii, więc musisz dopytać się indywidualnie w innych sieciach, ale jakby jakaś była, to raczej byś wiedział. Nieprawdą jest, że Canal+ można wziąć tylko z poziomu Super HD, zawsze można było dobrać do Standardu HD, na części lokalizacji był problem z zestawem Canal+ i Oszczędny HD, ale teraz wywalają filtry, więc nie będzie z tym żadnego problemu.

No to daleko żeś nie uciekł xD.

Póki co Maverick to osobny byt i poza właścicielem nie ma nic wspólnego z Ineą.

City-Net zaczęło rozsyłać kolejne listy...
Co tam ciekawego piszą? Ostatnio byli coś dziwnie cicho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej interesuje umowa między firmą a mną, chyba raczej jest odmienna od Inei?
Na dziś odmienna, ale każdej chwili może być wspólna :shock:

Kwestia czasu jak przeprowadzą podobną akcję jak z Tesatem, wszystko zależy czy bez ujednolicenia oferty wychodzą na swoje. Przyłącza może nie będą tykać i równolegle będą działać oba bezkonkurencyjne kable.

Byłem ostatnio w BOA i nie zaprzeczają, że to też Inea, ale też nic obecnie na temat tego kabla powiedzieć nie potrafią. Wygląda, że góra wzięła jeszcze na wstrzymanie, być może czekają aż więcej nieobeznanych wpadnie w "podstawioną" sieć.

 

Z analogowej oferty zostało wycofane kilkanaście kanałów co już wcześniej zapowiadali w wysyłanych listach.
Ciekawe czy na tym poprzestaną czy nie.

Jak byłem w BOA i rozmawiałem na temat taniego multiromu padło mniej więcej "1 dekoder/CAM a drugi TV i kolejny jak dotychczas po analogu". Na co ja, że ostatnio wyłączają i chodzą plotki, że do końca roku, a zapewne w nieodległej przyszłości analogowe kanały Inea wyłączy. Nie zaprzeczył i temat multiromu wspieranego analogiem się urwał. Oficjalnie panaceum na kosztowny multirom DVB-C nie ma jeszcze.

Stagnacja oferty i brak zapowiedzi co do ewentualnych zmian, a tutaj padające pytania o ukryte promocje i co można ugrać jeszcze nieźle przedstawiaja naszego monopolistę ... jesteście dla nas, my (inea) nie dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV w Inea jest bardzo droga.Jestem jej abonentem ze względu na internet,ale posiadam też pakiet TV SD,płacę za to łącznie 52,90.Posiadam też NC+z wszystkimi kanałami C+,HBO z opłatą 79,79,z tym,że 5 miesięcy miałem za 0 zł,kolejne 10 za 79,90,srednia za obydwu operatorów wychodzi za 15 miesięcy 106,16 zł miesięcznie.Chciałbym to mieć od jednego operatora,ale cóż.......chyba niepisane :D.Mogę dodać,że jak na razie na jakość usług Inei nie mogę narzekać,tak zresztą jak i NC+.Ta ostatnia firma daje różne promocje,darmowy miesiąc aktywacyjny,usługi internetowe itp.Reasumując wszystko i tak zależy od posiadanej kasy,dostępności do operatorów,a także własnego zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej interesuje umowa między firmą a mną, chyba raczej jest odmienna od Inei?
Na dziś odmienna, ale każdej chwili może być wspólna :shock:

Kwestia czasu jak przeprowadzą podobną akcję jak z Tesatem, wszystko zależy czy bez ujednolicenia oferty wychodzą na swoje. Przyłącza może nie będą tykać i równolegle będą działać oba bezkonkurencyjne kable.

Byłem ostatnio w BOA i nie zaprzeczają, że to też Inea, ale też nic obecnie na temat tego kabla powiedzieć nie potrafią. Wygląda, że góra wzięła jeszcze na wstrzymanie, być może czekają aż więcej nieobeznanych wpadnie w "podstawioną" sieć.

 

Jak będzie wspólna to zakładam talerz... do Inei nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick to osobna firma, ma tylko tego samego właściciela. Spraw związanych z Maverickiem nie założycie w Inei i nawzajem. Podobnie było z Inotelem przez ponad dwa lata, przez pewien czas chciano trzymać dwie marki, potem nagle zmieniono zdanie i rozpoczęto wchłanianie Inotela do Inei. W tym samym czasie trwały negocjacje z Maverickiem, być może ustalono, że dwie marki owszem, ale Inotel się źle kojarzy, więc lepiej zrobić coś na bazie Mavericka.

 

Jeśli chodzi o analog, to nie ma (albo w najbliższym czasie nie będzie, nie wiem na jakim są etapie) kanałów, które są w wyższych pakietach niż Oszczędny.

 

Od 11 maja osiem kanałów Canal+ dla posiadaczy dotychczasowych pakietów Platinum, dla posiadających Silver i Gold sześć kanałów, pakiet będzie uboższy o Canal+ Seriale i Canal+ Discovery. W związku z tym jak ktoś nie ma dostępu do paczki a zależy mu na sporcie może sobie w najbliższych dniach zamówić Silvera i mieć wszystkie kanały sportowe C+ za 29,90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Sprowadza mnie tu już mocno podwyższona irytacja na firmę Inea, związaną obecnie z tym usunięciem odbioru kanałów analogowych. I na wstępie powiem, że nie dostałem żadnych listów od nich informujących o tym fakcie. I proszę o małą pomoc i wyjaśnienie sytuacji w tym temacie- to jest legalne zrobić tak klienta w "konia", żeby zablokować dostęp do kanałów, za które się płaciło? Przecież u mnie w domu przez tą blokadę, to nie ma czego oglądać już praktycznie. Mamy jeden dekoder, pakiet z tego co kojarzę Standard HD + internet (multimedialny dom jak oni to nazwali na umowie), i teraz żeby cokolwiek ciekawego oglądać, musiałbym dopłacić 45 zł za multiroom (3 odbiorniki dodatkowe są poza tym z dekoderem). Co mogę z tym zrobić? Da się jakoś przez to rozwiązać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samowolka Inei jest bulwersująca. Oni czują się monopolistami i pozwalają sobie na takie posunięcia bez uprzedniego informowania klientów. W ogóle ich polityka informacyjna i lojalnościowa to tragedia.

Ja tam z nimi walczę - po usunięciu Mezzo zgłosiłem sprawę do Rzecznika Konsumentów i Federacji Konsumentów. Żaden operator nie wycofuje kanałów bez powiadomienia o tym abonentów i umożliwienia im rezygnacji z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Sprowadza mnie tu już mocno podwyższona irytacja na firmę Inea, związaną obecnie z tym usunięciem odbioru kanałów analogowych. I na wstępie powiem, że nie dostałem żadnych listów od nich informujących o tym fakcie. I proszę o małą pomoc i wyjaśnienie sytuacji w tym temacie- to jest legalne zrobić tak klienta w "konia", żeby zablokować dostęp do kanałów, za które się płaciło? Przecież u mnie w domu przez tą blokadę, to nie ma czego oglądać już praktycznie. Mamy jeden dekoder, pakiet z tego co kojarzę Standard HD + internet (multimedialny dom jak oni to nazwali na umowie), i teraz żeby cokolwiek ciekawego oglądać, musiałbym dopłacić 45 zł za multiroom (3 odbiorniki dodatkowe są poza tym z dekoderem). Co mogę z tym zrobić? Da się jakoś przez to rozwiązać umowę?

 

A dlaczego mieli ciebie informować o wyłączeniu analogu skoro zawierałeś z nimi umowę na telewizję cyfrową?? W umowie nie miałeś żadnej informacji o telewizji analogowej więc nie była ona gwarantowana. Informacje o wyłączeniu kanałów dostali abonenci którzy korzystali tylko z tv analogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#gigablue

Informacje o wyłączeniu kanałów dostali abonenci którzy korzystali tylko z tv analogowej

 

Dostaje bardzo mało pism od inei, ale ta informacje o wylaczeniu niektórych kanalow z analogu dostałem,

choć posiadam pakiet cyfrowy. Jest to pismo z 2015.02.19.

Czy sa abonenci korzystający tylko z analogu? Może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick to osobna firma, ma tylko tego samego właściciela. Spraw związanych z Maverickiem nie założycie w Inei i nawzajem. Podobnie było z Inotelem przez ponad dwa lata, przez pewien czas chciano trzymać dwie marki, potem nagle zmieniono zdanie i rozpoczęto wchłanianie Inotela do Inei. W tym samym czasie trwały negocjacje z Maverickiem, być może ustalono, że dwie marki owszem, ale Inotel się źle kojarzy, więc lepiej zrobić coś na bazie Mavericka.

 

Jeśli chodzi o analog, to nie ma (albo w najbliższym czasie nie będzie, nie wiem na jakim są etapie) kanałów, które są w wyższych pakietach niż Oszczędny.

 

Od 11 maja osiem kanałów Canal+ dla posiadaczy dotychczasowych pakietów Platinum, dla posiadających Silver i Gold sześć kanałów, pakiet będzie uboższy o Canal+ Seriale i Canal+ Discovery. W związku z tym jak ktoś nie ma dostępu do paczki a zależy mu na sporcie może sobie w najbliższych dniach zamówić Silvera i mieć wszystkie kanały sportowe C+ za 29,90 :)

I co z tym Canal+? Chyba coś się nie zgadza skoro nie ogłaszają dalej tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...